Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez leniek644 29 wrz 2016, 18:20
Czlowiek glupi i stary. Najadlam sie owocow czarnego bzu a potem sie dowiedzialam ze jest trujacy. Teraz panika czy nie jechac na SOR i robic z siebie panikare ;)

przez Mili89 29 wrz 2016, 19:05
nefretis, narazie wygladaja dziwnie- kolor jest narazie mocny i widac zaznaczony kontur no i robia sie strupki teraz, takze nie wyglada to fajnie :D jak sie zagoi to powinny wygladac naturalnie, bo wzielam wlasnie taki odcien ...

Czesto bolalo mnie oko tez przy zatokach i tak jak Ty balam sie tym wlasnie powiklan ... obok oczu sa zatoki sitowe i jak one tez sa chore to normalne ze tam boli ...nie martw sie, napewno nic groznego sie nie dzieje.
a nos masz juz drozny ? mozesz przez niego oddychac? nie scieka Ci nic do gardla?
ja jeszcze troche kaszle, ale juz bez porownania ...

no wlasnie Nerwa myslalam, ze te zastrzyki sa jednak czesciej... moze tu jakos inaczej ?

a ta Twoja psycholog czemu zamyka gabinet? nie otwiera gdzies indziej ? zawsze to lepiej ciagle u tej samejj osoby, bo zna Twoja historie, wie co i jak,..a tak znow musisz wszystko od nowa ...

leniek644, moze to tluszczak ? mam takie cos wlasnie na lopatce i tez na piersi bylam przerazona, ze to jakis guz a okazalo sie , ze to zwykly tluszczak,,,nie macaj tych wezlow !!! tylko je sobie urazasz i beda nie dosc ze obrzmiewac to jeszcze bolec... :nono: :nono: :nono:
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nefretis 29 wrz 2016, 19:20
Mili jak sie zagoi to wyślesz mi foto ust na maila, ok? O powiekach myslę na powaznie bo mam dość robienia kresek, tego rozmazywania itp. Ale ust się boję. Ale w sumie ostatczenie to nie powiedziałam NIE
Własnie ten katar niemal sie skonczył, raczej nic nie spływa, pozostał tylko ten ból oka, policzka i troche cięzkośc głowy, takie otumanienie (poczucie bycia chorą). I co tu robić? Jak to jest z tymi powikałniami:/ bo ja spac nie moge ze strachu
O, napisz jeszcze jak Ci wyszła ta b12, masz wynik z normami?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 29 wrz 2016, 20:01
nefretis, mialam o 30 mniej niz minimum normy nie pamietam chyba ze 130 mialam ... jakos tak ...

ok wysle :D

ja kreski robie za tydzien to bede mogla powiedziec co i jak :D tez mam dosc malowania ich, bo w sumie najwiecej czasu na to schodzi i czlowiek sie stara i meczy zeby to rowne bylo hehe :D

ja usta zrobilam tylko po to zeby podkreslic ich ksztalt, uwydatnic, dlatego wybralam kolor takich naturalnych ust (teraz jest ciemne, bo sie goi) i nie moge sie przyzwyczaic hehe, bo ja zazwyczaj nie maluje ust jak juz to blyszczykiem ...ale te usta bolaly okropnie, naprawde... :D

przez nerwa 29 wrz 2016, 20:40
nefretis, z tym głodem to różnie bywa, ale chyba dalej to jest :( bo mierzylam sobie ostatnio kilka razy cukier, i właśnie wtedy czułam taki głód. Może az nie popadałam przy tym w taką panikę, ale jednak to czułam. Co ciekawe - dzisiaj czuje że chyba łapie mnie znow jakas infekcja, bo boli mnei glowa, i mam takie wysuszone gardło. No... kompletnie nie mam apetytu! I np. teraz nie przeszkadza mi to, że bardzo malo jadlam w ciągu dnia. Nie czuje tego głodu. Nie wiem juz o co chodzi...
Może to jest tak, ze to uczucie glodu powoduje u nas takie skupianie się na tym i wyolbrzymianei - i w efekcie nakrecanie i lęk?
No bo jak jestem chora, glodu nie czuje (w żołądku) i nie mam tez doleglilowsci...

Co do tego kłucia oka, to teraz tez mam to w jednym oku (ale tak dosc lekko, chyba najbardziej zaraz nad okiem). Za to pamietam, że kilka lat temu mialam na maksa bol za okiem. Tez jak ruszalam. Balam sie, ze moze zrobil mi sie tam jakis guz czy co, ale ostatecznie nic z tym nie zrobilam i po tygodniu przeszlo samo.

Mili, co do tej psycholog co zamyka gabinet - to nie moja, tylko Alexandry ;)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nefretis 29 wrz 2016, 21:03
MILI ja to w ogole myslałam o wypełnieniu ust kwasm hial. ale sie boje. I tylko odrobinkę, zeby nadać kształt. Kreski to moje marzenie od dawna. Usta też zrobiłabym naturalnie. No nic, zobaczymy. musze miec nastrój na te sprawy...A jeszcze mowisz ze usta tak bolały...
Mili czyli miałas ponizej normy ...a miałas objawy niedoboru?

nerwa mam nadzieje, że nic Ci sie nie wykluje z tego samopoczucia,,,ale powiem Ci że mi się tak zaczynało...takim wlasnie brakiem apetytu. A piszę o apetycie bo podczas tej choroby od tych kilkunastu dni gdy spadło mi łaknienie to mogłam nie jeść nic pół dnia i NIC!!! żadnych objawów jak wczesniej. Zjadam sniadanie i do 15.00 spokojnie daje rade. No, jakis tam orzeszek czy cos w południe. I jem bardzo mało. Tylko z kolei przed spaniem jestem głodna i w nocy:/
teraz to wypoczywaj...chciałysmy jesien to mamy heh, u mnie dzis bylo 25 st i wiatr (uwielbiam wiatr) ale w taka pogode wlasnie najłatwiej cos załapać.
nerwa mogłaś miec nerwobol oka, tam sa przecież miesnie...u mnie mysle ze to od zatok. Kurde nowy ból, i nowa panika.

przez nerwa 29 wrz 2016, 21:36
nefretis, no wlasnie, to ja tak samo dzisiaj - zjadlam rano jajko tylko, a potem przez dluzszy czas NIC, i w sumie nie czulam glodu. Potem koło 15 zaczelam czuc, ale tez zjadlam kawalek kanapki i wszystko. Dopiero koło 17 zjadlam obiad (tez nie za duzo).

No wlasnie, jesien ;) hehhe Ja to dzisiaj w pracy siedzialam w kurtce, bo bylo mi zimno. Wyszlam na zewnatrz, okazalo sie, ze gorąco - i w samochodze odpalilam klime i jechalam w krotkim rekawku. Podejrzewam, ze to tez mi nie pomoglo na tką infekcje... :-/

Ale z tym okiem, to ja wlasnie teraz mam (tylko nie tak bardzo jak kiedys), i teraz nie iwem, czy nie powiozane z zatokami i infekcja? Bo od kilku dni mam bol glowy (czołowy), troche piekly mnie oczy, teraz to oko doszlo, no i gardlo (narazie lekko wyschniete).
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nefretis 29 wrz 2016, 21:55
nerwa. O wysychaniu gardła to wiem akurat wiele:) Ja podejrzewam, że dawno temu bo jeszcze w upał w sierpniu załatwiłam się klimą. I jeszcze kapielą rozgrzana w jeziorze z moczeniem głowy.
Ale głównie klima. Wrocilam wtedy z jeziora i sie dziwnie czułam, to sie tak wlekło tygodniami, niby zdrowa ale ciągle poczucie groączki, rozbicia, braki apetytu, cięzkość w czole i spływanie czegos po gardle. raz lepiej raz gorzej
Potem ta dziwna niby grypa bez kataru i 10 dni temu mega przeziebienie i w konsekwencji te zatoki. Ale zaczynało sie uciskiem w głowie, czole, suchosc gardła, pieczenie oczu i troche poty w dzien. jaka masz temperature?

Moze juz zawczasu zrob sobie inhalacje, moze masz lampe sollux, ... tak panikuję bo moze nic Ci nie bedzie:)) ale lepiej zapobiec bo te infekcje wykanczają.

przez nerwa 29 wrz 2016, 21:59
nefretis, no wlasnie, zrobie sobie inhalacje, bo wydaje mi się, że to się rozwija. A tej lampy nie mam.
Ale sluchaj jaką mialam ostatnio akcje :) Mialam elektroniczny termometr, i zmierzylam sobie wieczorem temperature, i polozylam go na szafce.
Rano patrze.... a ja go wsadzilam jakims cudem do szklanki z wodą :) Oczywiscie przez całą noc zdarzył się w tej wodzie zepsuc...
Od razu poczulam lekki lęk, bo jak to takżyc bez termometra? I pomyslalam sobie o Tobie :D "nefretis byłaby już pewnie w drodze do apteki" ;)))
No ale ostatecznie kupilam nowy (juz nie elektroniczny) dopiero po kilku dniach.

a temperature mialam niedawno 36,8

przez leniek644 29 wrz 2016, 22:46
A czy ktos z Was "przechdzil" juz zakrzepice w swoim zyciu?

przez nefretis 29 wrz 2016, 22:54
Termometr do szklanki?:)) ale jak?;)))jasne ja bym leciala do apteki ale kochana ja nie dam sie zaskoczyc Mam 2 termometry!!! W razie "w"
36.8 dla mnie to gorączka;) nie ale tak serio mi sie wydaje ze czuje taką temp. Bo zwykle mam 36.3 albo 4
I zawsze sie zgadza jak mierze.
Pozyczylam lampe od mamy i nagrzewam czytalam ze pomaga na zatoki katary...zaraz ide robic inhalacje. Boze tera widze co ja wyprawiam...caly dzien egoizm. Kupilam jeszcze plastry borowinowe i okladam czoło. I jeszcze płukanie zatok. :o

przez nefretis 29 wrz 2016, 22:56
Leniek ja chyba nie a co masz?

przez Mili89 29 wrz 2016, 23:05
leniek644, tak wkrecalam sobie, pare razy nawet bylam z tym na izbie przyjec w szpitalu ...
jakos ostatnio mi to przeszlo tfu tfu...

Nerwa- przepraszam, musialo mi sie pomieszac juz wszystko :D
wez sobie kup groprinosin to to samo co neosine tylko tansze- jak infekcja dopiero sie rozwija to zawsze mi hamuje ja i zaczynam sie czuc po 1 dniu normalnie- serio polecam.. nic na mnie tak skutecznie nie dziala.

Nefretis- nie wiem czy to byly objawy niedoboru wit b12 ale po zastrzyku mam o wieeeele wiecej energii. naprawde- nie czuje sie taka zmeczona, bylam dzis w urzedzie sama 2 autobusami pozniej wzielam Corke i Synka w wozku i poszlam z nimi do 2 sklepow, jeszcze wczesniej ugotowalam obiad... i prawie sie nie zmeczylam... mowia , ze wit b12 to witamina energii i znani sportowcy sami kupuja te zastrzyki i sobie robia .

ja teraz zjadlam pizze i miala ostrego kurczaka, chociaz poprosilam zeby dali lagodny :[ i usta mnie cale pieka...

przez leniek644 29 wrz 2016, 23:06
nefretis boli mnie lewa lydka przy ucisku i to dosyc mocno. Wyczytalam oczywiscie w internecie ze to moze byc spowodowane zakrzepica. Dodatkowo jeszcze mam tendecje do nadplytkowosci. Po niedzieli na pewno zroboe jakies badania. Ale juz teraz panika mnie ogarnela ze moze sie cos nagle stac.

Sortuj wg