Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 02 wrz 2016, 12:24
MURZYNKA NIE ROBIŁAM KOLONO WŁASNIE ZE STRACHU. tO JEST BADANIE BARDZO INWAZYJNE. mysle ze masz IBS.

przez murzynka22 02 wrz 2016, 17:36
Nefretis,wiem ze te badanie jest nie bezpieczne i nie przyjemne.Wlasnie sie zastanawiam co tu robic,będę miała w dobrej klinice ta kolonoskopie ze znieczuleniem ogólnym.Boje się a z drugiej strony będę miała juz spokój na następne 10 lat

przez nefretis 02 wrz 2016, 19:47
Ja tez mialam miec w pryw. Klinice. Ze zniecz. Ogólnym itp...ale stchorzylam. 4 razy sie umawialam i zawsze mialam kilka dni czekania...i niestety albo stety to byl czas na glowkowanie...i 4 razy odmawialam w ostatniej chwili... Nie wiem musisz zdecydowac. Najl. Decyzje podjąć rano.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez murzynka22 03 wrz 2016, 20:30
Jej kochani,jak wan weekend mija.U mnie ok ,bole brzucha calkowicie ustapily I ze stolcem tez wporzadku.W poniedzialek IDE na kolonoskopie w znieczuleniu ogolnym.Jutro ma pic ten plyn przeczyszczajacy,ja chyba oszaleje ponoc to nie dobre.Mimo wszystko boje die ze mi I tak cos tam wykryja.Pozdrawiam

przez Mili89 04 wrz 2016, 00:28
murzynka22, to jedynak zdecydowalas sie wydac kupe kasy na to badanie zeby zrobic juz i prywatnie ??
jak wyjdzie wszystko ok to bedziesz dopiero sie zle czuc, ze ta kase moglas przeznaczyc na cos zupelnie innego ;)
naprawde, przemysl to jeszcze...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 04 wrz 2016, 10:53
Ja mam ciągle problemy ze spaniem. Do tej pory mialam tak, ze czasami zasypialam od razu po polozeniu sie, a czasmi nie moglam spac np. do 4. A teraz mam tak,z e nawet jak jestem zmeczona to mam taki dziwny pół-sen. Myslalam, ze jak jednej nocy sie nie wyspie, to druga bedzie super, zeby odespac (bo tak zazwyczaj bywalo) - a tymczasem juz od pięciu nocy mam podobnie - bardzo plytki sen, jakbym na chwile przysypiala i zaraz się budziła. Potem w dzien jestem wykonczona i zmeczona, na wieczor znowu sie rozbudzam i potem w nocy to samo.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nefretis 04 wrz 2016, 11:15
murzynka jednak idziesz...idz moze sie lepiej poczujesz a to jest najważniejsze. Tylko na jak długo? Ja doszłam do wniosku ze musiałabym się cały czas badać, tyle jest organów i układów do zbadania ze trwałoby to chyba miesiace a potem i tak od nowa bo badania się jednak przedawniają a czasem lekarz nie zauwazy czegoś we wczesnym etapie.

nerwa równiez mam problemy ze spaniem. Plytki, męczący sen. budzenie nad ranem z przerazeniem to u mnie norma od lat
Czy czujesz się nadal osłabiona (pisałaś o tym jakis czas temu) - bo ja mam uczucie rozbicia jakby pierwsza faza przeziębienia, ale to juz trwa i trwa. Zmęczenie i znużenie, osłabienie mięsni, mogłabym całe dnie leżeć. A nawet juz jak cos robię to bardzo skupiam sie na mięsniach i samopoczuciu. Ciągle napiecie w szyi i głowie, jakby poczucie gorączki...choć jej nie ma.

Czytałam duzo o chłoniakach, wczoraj cały dzien o zespole Sjorgena (bo mam lekką suchość w jamie ustnej i nosie) plus to uczucie osłabienia. Macam sobie slinianki pod uszami, i przy dotyku lekko bolą tzn jest to nieprzyjemne. Ja nie wiem czy to norma czy nie. Jak naciskacie tam pod uchem, zaraz gdzie jest zuchwa to czujecie coś? jakies nieprzyjemne uczucie troche ból?
W ogole cały czas macam sie pod zuchwą i na szyi ... rano wstałam czułam sie dobrze i tak po sniadaniu sie zaczyna...pieczenie w ustach, lęk, poczucie choroby, takie gorące powietrze wydychane z nosa.

przez nerwa 04 wrz 2016, 13:30
nefretis, wydaje mi się, ze troche lepiej u mnie z oslabieniem. Nie wiem czy to nie od tego żelaza? Bo caly lipiec mialam - taką niemoc, osłąbienei mięsni, czulam że ręce i nogi są takie słabe. I taką mialam też większą męczliwość.
A teraz tez mam takie zmęczenie, ale troche inny typ. Nie wiem jak to opisac.. ale bardziej takie jakby zmęczenie depresyjne.. ze nie chce mi sie nic robić i taka się czuje "zflaczała". Wiem, ze jakbym się zmusila to bym mogla coś zrobic, ale nie chce mi się jakos... I sobie zawsze mysle "ok, przeczekam do wieczore, wyspie sie i jutro bedzie inny dzien i wezme się za robotę", i konczy sie na tym, ze potem kolejny dzien jest taki sam :-/

Boł mięsnia karku juz mi wlasciwie minął. Ale nadal łapie sie na tym, ze mam napiete mięsnie ramion - wtedy je rozluzniam, a za chwile jest znow to samo - wiec ewidentnie napiecie nerwowe.

Ogolnie teraz najbardziej mi chyba przeszkadza - natłok mysli. Czuje się tak umyslowo zmeczona, i taka przeładowana (nie wiem, moze od tej terapii?). I chcialabym tak oczuscic sobie umysl, bo czuje że to mnie tak męczy, natlok informacji w glowie. Pewnie po wzieciu benzo poczulabym to oczyszczenie umyslu, ale nie chce brac jak nie ma koniecznosci :-/ Ale dzis chyba wezme na noc, zeby jutro jakos funkcjonowac.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez murzynka22 04 wrz 2016, 17:48
Mili 89,nie ide prywatnie tylko na kase chorych.Tez byłam w szoku bo bylam u gastrologa o 17stej w czwartek a juz jutro mam termin,szybko tu w Niemczech jest.Postanowilam jka badanie dobrze wyjdzie ide znow na terapie.

przez murzynka22 05 wrz 2016, 09:47
Czekam teraz na kolonoskopie i chyba w poczekalni zawalu dostane,juz mi lzy ciekna,lekarz pomyśli ze jakas pieprznieta przyszla.Juz słyszę słowa lekarza jak wypowie zemam raka i daje mi paremiesiecy zycia.Boze jak ja wytrzymam.

przez nerwa 05 wrz 2016, 09:56
murzynka22, wbij sobie do głowy, ze to jest Twoja ostatnia kolonoskopia! A najlepiej ostatnie badanie, niech to bedzie swiadectwem, ze nic Ci nie jest. I naprawde, neich bedzie tak jak piszesz - nic nie wyjdzie i na terapie :)

przez nefretis 05 wrz 2016, 11:56
murzynka napisz co wyszło...jestem pewna że 100% dobrze, szkoda ze nie założyłysmy się o coś :smile:
stawiam na IBS;)

dziwnie sie dzis czuję, słabosc mięsni, jakieś mrowienia w konczynach, uczucie przeziębienia a nie jestem chora.
w ogole to mam doła. juz sobie dzis popłakałam itp. nie...to nie jest normalne. Zdrowy człowiek tak sie nie czuje. Normalny człowiek idzie do pracy, moze ma tam jakies zniechęcenie z powodu porannego wstawania czy rutyny.
Taka norma. Jak mozna codziennie czuc sie chorym, masa objawów, drętwienia, słabości, pieczenia w ustach, napiecie szyi, głowy, totalne rozkojarzenie, brak skupienia, czasami niemożnosc wysłowienia, koszmarne doły, jakieś bóle w mięsniach, suchość w jamie ustnej, bezsennosc, po co ja to wymieniam.
Moze to borelioza tyle sie o tym teraz mówi...albo jakies sm, albo nie wiem:((

ja juz sie boje spotykać ludzi. że oni to widzą, moją dziwnosc...albo ze w rozmowie zaczne mówić dziwne rzeczy (naprawde czasem nie kontaktuję;(, że zobaczą że blednę, słabnę. Wczoraj pojechalismy na jakis durny festyn, tak połazić, kropił deszcz, zachmurzenie a ja w ciemnych okularach jak niewidoma.
Nie chce zeby mnie nikt widział. pracuje w domu i to mnie ratuje. z drugiej strony nie mam NIKOGO (nie licze meza i corek, ktorzy ostatnio mnie przytłaczają). nie mam sie dla kogo ładnie ubrac, czuje sie bezwartościowa, nie mam siły i motywacji zeby gdzies sie zapisać, jakis sport...
po prostu wegetacja w domu z codziennymi objawami somatycznymi - nie wiem jak wy (sądze ze nie macie az tak) - ale ja mam codziennie coś. I to nie, że raz to a raz co innego...tylko bardzo długo to samo, miesiącami

przez murzynka22 05 wrz 2016, 14:30
Kochani juz jest po i wszystko ok.Teraz będę szukac terapeuty.Powiem wam ze cieszę się ze jestem w Niemczech,badanie rewelacyjne pelen dyskomfort i prywatność,juz nie powiem ze mnie lekarz za rękę trzymal jak usypialam.Jednak tu jest lepsza opieka nie odlegle terminy i ta sympatia do ludzi.Pozdrawiam

przez nerwa 05 wrz 2016, 15:13
murzynka22, no i super, to zapomnij juz o tym i nie mysl o kolejnych chorobach!!!! :)))

A ja dzisiaj mam jakis dobry stan. Nie wiem dlaczego, bo caly weekend przesiedzialam w domu, z lekkim lękiem, zmęczeniem, natlokiem w glowie.
A dzis od rana - jakis taki spokoj, nie stresowalam sie przed wyjsciem z domu, ogarnialam rozne sprawy.

Nie wiem.. czy to kwestia, ze lepiej spalam, czy moze ze tak pada (uwielbiam deszczową pogode) , ale dzisiaj czuje się jak normalny czlowiek!

Sortuj wg