Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tukaszwili 29 sie 2016, 11:48
przecież normy glukozy są do 100, więc czym Wy się martwicie? :D

przez nefretis 29 sie 2016, 11:57
nerwa no też tak mysle że mogły mieć cukrzyce, może nie usłyszałam kontekstu. Lepiej trzymajmy się, ze to na tle nerwowym, bo nie zdarza się to nam stale. I wiele zalezy od zaabsorowania czynnosciami, nastroju.
z ta pogodą to dobre...:) nie jestem sama:)
wczoraj nawet szukałam o tem w necie, bo był kolejny dzien upału i słońca a ze mną coraz gorzej! Chodziłam struta mówiąc, ze juz dłużej tego nie znosę, że nienawidzę gorąca i takiego ostrego słońca...wszystko nasiliło sie gdy w sobotę pojechaliśmy nad oblegane jezioro. Nie było wręcz gdzie zaparkować. Tyle tych roześmianych mord byłam taka zła, ci ludzie tacy głupi, beztroscy, bezmyslni, jak stado baranów na tej plazy...cieszą się, idą, leżą, piją, jakaś myzyka:( Boże te moje myśli to jakies dno, pomyślałam. I nastrój zleciał w dół na maksa. Powiedziałam męzowi, zeby nie wysiadał ja pojdę sprawdzic czy jest miejsce na plaży...oczywiście byłoby...ale powiedziałam, ze nie ma gdzie palca wcisnąć. I wrócilismy do domu!!! W bagażniku gacie kapielowe, ręczniki, dzieci zrezygnowane. I powrót godzinę. Czyli 2h w aucie z klimą w ten upał i co? Wczoraj więczorem temperatura 37, łamanie w kościach. Cos mnie wzięło, dzis już trochę lepiej ale martwi mnie że mam coś z brzuchem jakies mdłosci, kłucie:( Wiążę to z tymi upałami ale to bezsens. Taki ból miałam zeszłej jesieni i trzymał mnie miesiącami.
Mam chęc leżeć i płakać. Czuję się chora. Dobrze, ze jest zmiana w pogodzie i jest gorzej :?

Wiecie co...już mam dośc tego wewn. spiecia bez powodu. zyję z tym tyle lat (12?) czasami nie myslę o tym co nie zmienia faktu, że spięta szyja jest stale.
Ale gdy sobie uświadomię...jak męczę swój organizm, czy może on nie wytrzymać? No ile można miec zaciśniete szczęki, twardy od spiecia kark, barki, szyję, ile można tak się bać, codziennie jakies objawy. Przysięgam, codziennie. Wykluczyło mnie to życia towarzyskiego - nie mam nikogo (prócz męza, dzieci, po trochu rodziców i rodzenstw, którzy obśmiewaja delikatnie)
Nigdzie nie chodzę sama, wszędzie w męzem lub córką, wszędzie muszę zabierać jedzenie coby nie zasłabnąć (parodia) i coś na uspokojenie, ciągle tylko kontrola wszyskiego, ważenie się, mierzenie gorączek, całkowita anhedonia. Spadek libido na zero. do szału dorpowadzające zmienne nastroje.

przez nefretis 29 sie 2016, 12:13
nerwa masz niskie zelazo prawda? wypadają Ci włosy może? Acha i czy bierzesz juz jakis suplement? Nie doczytałam chyba a moze nie pisałaś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 29 sie 2016, 12:31
Tukaszwili, martwimy się, ze mamy za niski poziom :D

nefretis, tak, mam stwierdzoną anemie z niedoboru żelaza i biore taki lek na recepte Ferrum Lek (do gryzienia). Mam brac 3 miesiace a potem przyjsc i znowu sprawdzic krew.

Co do pogody, to ja tylko czekam, na ochlodzenie i zachmurzenie! Normalnie mam ogarniete wszystkie serwisy pogodowe, zmiany meteorologizne itd. i ciagle to sprawdzam (w taki upal) i czekam az pogoda się zmieni. I wlasnie dzisiaj tak siedze i sprawdzam, bo mam nadziej, ze niedlugo nadejdzie chlodny front.

No ja tez mam juz tego dosyc :( Nigdzie nie chodze bo się boje, z nikim nie spotykam. Bo a to za gorąco, a to mam lęk a to jestem zmeczona. W dodatku meiszkam sama, wiec juz popadam czasem w totalna izolacje. Wtedy mysle ciagle o tym wszystki, sprawdzam funkcje zyciowe :) (cisnienie, puls, waga, temp).

Ja to sie pocieszam,z e moze ta terapia ktorą zaczelam - cos pomoze. Bo ni echce juz tak zyc! A mialam (chyba nawet gorzej) ze 13 lat temu. Wtedy nie bylam w stanie wyjsc z domu, mega lęk, panika, ogolnei zły stan. To się ciagnelo miesiacami. Poszlam na terapie i po jakims czasie (moze roku?) bylo juz ok - zaczelam normalne zycie, przeszlo mi WSZYSTKO. Wszystkie lęki, obawy, dziwne stany. Zylam jak normalny czlowiek, wyjezdzalam, sama nawet za granice, imprezowalam itd. - i tak trwalo to 8 lat. A ze 3 lata temu znow mi się zaczelo i trwa do teraz. W sumie teraz mialam troche lepsza postać - bo czasami nie bylam w stanie wstac z lozka, ale byly okresy ze normalnie moglam pracowac i jako tako funkcjonowac (byli lęki aforafobiczne, ale np. zamiast isc do marketu, robilam zakupy w sklepie osiedlowym i dalo sie zyc). A od poczatku wakacji dopadlo mnie juz totalnie. No i teraz zaczelam tą terapie i zobaczymy...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nerwa 29 sie 2016, 12:36
Aha i co do wlosow - nefretis, - tak wypadają mi juz od dluzszego czasu :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez murzynka22 29 sie 2016, 13:37
Tukaszwini,te bole brzucha mam napięciowe,masz racje ze się od tego zaczelo jak weszłam na forum o raku jelita grubego.To byl wieczór i zaczelam z godzinkę czytać.Rano jak tylko oczy otworzyłam skurcze brzucha i biegunka .Teraz to juz jestem tak nakręcona ze ten bol ciągle mnie trzyma tylko nie skorczowy a napieciowy i do tego bol plecoe.ja chyba zejdę z tego świata do kolonoskopi.W czwartek okaże sie kiedy będę miała.Jak ty przezylrs kolonoskopie?tu w De wiem ze jest w znieczuleniu ogólnym tylko.Noce ostatnio tez nie przespane leze w łóżku o brzuch mnie boli i tak co chwile sie budzę ale nie wybudza mnie nigdy bol brzucha tylko jak otworze ślepia i mysle to juz zaczyna sie bol.jJa juz miałam raka płuc,trzy razy jajnika,żołądka,piersi,bialaczka,trzy razy czerniak,a teraz jelito grube.Ostatnio jak byslm w Pl zdrapalam cos z pleców ,ale strasznie krew leciała wystraszylam sie ze to pieprzyk i polecialam prywatnie do dermatologa a ona do mnie ze to tylko strupek i poszli 100 zl w błoto.U gastrologa tez w Pl bylam ale jak zwykle nie wierze ze to zespol jelita drażliwego.Zamiast cieszyć sie ze spotkam sie z rodzina to latalam po aptekach i lekarzach jak wariat.

Nefrenis przykro mi ze tak sie czujesz.Pamietam dwa lata temu miałam to samo,najlepiej bym tylko siedziala w domu.Mialam takie schizy ze szok,nie potrafiłam normalnie funkcjonować ciągle zmęczona,nie wyspana a tu dwojka malych dzieciaczkow.Poszlam na psychoterapie ,miałam rok spokoju ale teraz od paru miesięcy mam jeszcze gorsze schizy.Fakt wkrecalam sobie raka ale teraz to mam takie objawy ze szok.Ciezkie te nasze życie.Chcialabym zyc jak inni ludzie.Pozdrawiam kochani,pamiętajcie ze mamy siebie.

przez Mili89 29 sie 2016, 13:52
murzynka22, musisz udac sie do rodzinnego po cos na uspokojenie jesli jeszcze nie bierzesz, bo tym sposobem zwariujesz. Musisz myslec ze nerwica nie moze zawladnac Twoim zyciem! Masz dzieci musisz byc silna i z nia walczyc dla nich!!
Jestem pewna ze nie masz raka. Zobacz ile osob tu przechodzilo to samo. Przestan czytac skup sie na rodzinie. Naprawde

A mi od 4 dni dokucza bol kolana, niw moge kucac wstawac bo boli jakby cos tam bylo przesuniete i nie wiem co to :(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Tukaszwili 29 sie 2016, 15:15
nerwa, ale z liczb, które widziałem to Wasze poziomy osyclują między 80 a 90, to gdzie tu za niski poziom? Za niski jest poniżej 70.

murzynka, miałem kolonoskopię pod narkozą 15minutową. swoją drogą zajebiste uczucie, bardzo mi się podobała narkoza :D

przez Alexandra 29 sie 2016, 16:08
Nefretis, Nerwa- rozumiem Was z tymi upałami- dla mnie to też męczarnia :(

Nefretis- myślę, że powinnas pomyśleć o dobrej terapii, gdyż się inaczej wykończysz.

Słuchajcie, ja dzisiaj robilam rtg płuc do pracy i przechodzę nasiloną nerwicę. Wynik dopiero w środę, a ja mam okropne myśli natrętne cały czas:

- że zadzwonią, że coś jest nie tak
- że muszę isć to odebrać
-nawet boję się o moich myślach pisać tfu tfu

Lęk, patrzę na telefon, boję się :( Przechodzę koszmar przed każdym badaniem :( Zawsze parę dni mega stresu, nie mogę sie skupić na niczym, z kimś rozmawiam w pracy i od razu myślę, że po co rozmawiam, pewnie jest coś nie tak i w kółko natrętne mysli i mega lęk.

przez Mili89 29 sie 2016, 16:28
Alexandra, jestem pewna, ze bedzie ok- sprobuj mimo wszystko zajac czyms mysli.

Wiesz moj Tata robiac kiedys rtg pluc do pracy dostal wlasnie tel , ze musi natychmaist przyjsc do szpitala.
powiedzieli mu, ze ma gruzlice, jakies juz zaawansowane stadium...
a po jakichs paru godz przeprosili, bo pomylili zdjecia :O wyobrazasz sobie ?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Ewela270490 29 sie 2016, 17:31
Też robiłam ryb klatki, myślcie ze jakbym miała raka płuc to by wyszło w rentgenie ? :-(

przez nerwa 30 sie 2016, 11:09
Tukaszwili, podziwiam Cie z tą narkozą! :) ja bym się panicznie bała. Nie wiem, dla mnie to jest dziwne, jak tak usypiają czlowieka.

Ja tez jak robilam niedawno RTG, bo tylam w niezlych nerwach!!!! Musialam czekac tydzien na wyniki i caly czas myslalam, ze pewnie coś tam znajda, i ze jak przyjde po odbior to mnie poproszą na jakas rozmowe, zeby przekazac zle wiesci itd. Jechalam tam na miekkich nogach :)

Ewela270490, RTG podobno wykrywa nowotwor nawet we wczesnym stadium

Mili89, chyba tez mialam kiedys podobnie z tym kolanem, ale w miare szybko mi przechodzilo. Moze cos Ci tam przeskoczylo, czasem ludziom wypada tam chyba łękotka, czy cos takiego. Potem znowu wraca na miejsce i jest ok.

przez Tukaszwili 30 sie 2016, 14:32
nerwa, przed narkozą też się bałem, ale lekarze byli cholernie mili i pomocni. poza tym proces wprowadzania w narkozę jest przyjemny, najpierw podają Ci lek, który totalnie łagodzi wszelkie lęki. czujesz, że odpływasz, jak naćpany :D a potem zasypiasz i nagle się budzisz, kiedy jest już po.

przez nerwa 30 sie 2016, 15:56
Tukaszwili, ja to jakos się boje chyba utraty kontroli, a taka narkoza to jest - utrata kontroli na maksa!!! :) Dlatego mnie to przeraza!

A sluchajcie, macie czasem taki dziwny stan otumanienia? Ja miewam takie dni, kiedy czuje sie jakbym dopiero co się obudzila - totalne nieogarnięcie w głowie, taka senność, ciezko skupic się na czymkolowiek. I tak nie można się z tego stanu otrząsnąc - to po prostu trwa. Czasem towarzyszy temu ucisk w glowie.
Ale nie jest to żaden atak paniki, bo to sie ciągnie raczej caly dzien i lęk pojawia się jako efekt tego stanu a nie przyczyna.
Kawa tez na to nie pomaga :(

Sortuj wg