Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 23 sie 2016, 16:24
Alexandra, ja tez wlasnie mam zmętnienie :-/ i krotkowzroczność.
Hmmm kurde to jak ja bede miala teraz aure, to tez bede sie bala, ze to siatkowka sie odwarstwia! :(
Ale z drugiej strony to naprawde wyglada jak aura migrenowa... tym bardziej, ze potem nastepuje bol glowy. Przy odrywaniu siatkowki tez są wlasnie taki migotania przed oczami, ale nei wiem czy one sie tak rozszwrzaja i potem zanikaja? Bo u mnie wyglada to zawsze w ten sam sposob, od srodka opla widzenia przesuwa się na jedna strone, zaslania polowe pola widzenia i potem stopniowo znika.

A jak wy sie czujecie po nieprzespanej nocy?
Bo ja musze powiedziec, ze zawsze jest tragicznie :-/ Nie wiem czemu, przeciez ludzie nieraz nie moga spac i jakos zyja, ida do pracy itd. (co najwyżej strzelą sobie mocniejszą kawe).
A ja mam tak, ze czuje sie wtedy zle i fizycznie i psychicznie (bardziej lękowo), w dodatku (np. dzisiaj), mam takie otumanienie i nieogarniecie w glowie, że jedyne co to czekac na wieczór...
Przez to często mam stresa, bo jak musze rano wstac, albo zalezy mi zeby byc wyspana, to wlasnie nie moge wtedy spac (bo juz sie o to martwie). :bezradny:
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Alexandra 23 sie 2016, 18:59
Nerwa, nie bój się. Mój lekarz powiedział dzisiaj, że powinnam się bardziej wyluzować :D Może u Ciebie to aura migrenowa, a może u mnie też była.

U mnie mimo dużej krótkowzroczności, mętów nie ma odklejenia siatkówki i nie musi być.

przez Mili89 23 sie 2016, 20:36
nerwa, ja dzis prawie nie spalam ,bo wiedzialam, ze musze bardzo wczesnie wstac do pracy.
to napewno aura migrenowa, przez tyle lat juz dawno by nam sie ta siatkowa odwarstwila- ja tez mam po tym bole glowy... zawsze to jest zapowiedz nadchodzacego bolu ...

murzynka- brzuch moze bolec z nerwow i to baaardzo czesto, ja mialam kiedys 3 razy usg, raz tomografie brzucha, niezliczone wizyty u roznych specjalistow, a wyszlo, ze to na tle nerwowym
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 23 sie 2016, 21:04
Nerwa ja też bardzo źle znoszę niewyspanie. Na pewno nie jak przeciętny człowiek. Zresztą gdy byłam duzo młodsza, mogłam nie spac 2 noce i praktycznie nic. Zwykłe zmęczenie, które łatwo odespałam drzemką w dzień.
teraz jest masakra, po pierwsze za nic nie zasnę w dzień, po prostu nigdy. po drugie zmęczenie teraz, przypomina mi coś na kształt porządnego kaca. normalnie takie mam objawy - otumanienie, suchośc w ustach, lęk, palpitacje, niemożność wykonywania codziennych czynności, dół, ogolnie nasilenie objawów somatycznych.
Tak właśnie było po nieprzespanej nocy w ten weekend w hotelu. coś okropnego. też po tym dopadła mnie nasilona agorafobia i ten paniczny głód.
Kurde o dziwo dziś nie miałam tego głoda. Już nie ogarniam dlaczego?? Gdyby to była cukrzyca to pewnie byłoby stale? A nie, że kilka dni tak a kilka nie...i że duzo zalezy od nastroju.

murzynka, jazdy z jelitami miałam w zeszłym roku - szczególnie jesień (możesz poczytac moje wpisyz tamtego czasu, moze Ci pomogą). Byłam pewna raka zołądka. a potem górnej częsci jelita. Miałam gastroskopie w 2014. Wyszła idealnie a byłam pewna ze wyjdą choćby nadżerki - strasznie kuł mnie żolądek plus zgaga 24h. O bólach nie wspomnę, najgorzej w nocy!! wiesz jaką miałam panikę? Przecież w nocy nie powinno boleć. To samo jelita. Wzdęcia od lat. Oczywiscie myślałam o raku jajnika bo często sikałam i miałam wzdęcie cały czas, po wszystkim. Bóle były w prawej częsci jelita, pod żebrem i koło wyrostka lub jajnika... Nie mogłam normalnie żyć, codziennie się ważyłam, mierzyłam gorączkę, sprawdzałam kupe i kazałam ją oglądać domownikom, to było chore, smieszne. Żegnałam się z córeczkami, widziałam siebie jak umieram jak anna Przybylska na raka przewodu pokarmowego. Byłam też nakręcona na Crohna.
Miałam 2 USG, próby wątrobowe, morfologie, gastroskopie i było blisko kolonoskopii ale stchórzyłam, umówiona byłam chyba 4 razy. Rano biegunka. ciągłe bóle, uwierz mi miesiącami, dzień w dzień. Czytałam fora, porównywałam objawy. To był koszmar:(
Teraz boję się jesieni by nie wróciło. Niestety chyba coś namieszałam z odżywianiem (zmiany jedzenia na wyjeździe) i nad ranem jak leżę na prawym boku gniecie mnie po prawej...mam wzdęcie, załatwiam się 4 razy dziennie ale normalnie bez biegunki. Kiedyś miałam biegunki codzień. Do dziś nie wiem co to było...do ZJD nie pasowałam do konca, bo objawy w nocy...ale czytałam na anglojęzycznych forach że ludzie też mają to w nocy.
Myślę, że nie powinnaś się martwić. Szkoda kasy na kolono, Twój wybór, ja bym nie poszła (nie poszłam bo bałam sie powikłan, w moim miescie przebito kobiecie jelito i ledwo ją odratowano). Echh przesrane to nasze życie, jakiś zasrany egoizm, czy jak to nazwać

przez nefretis 23 sie 2016, 21:15
Mili kiedyś gdy moja córeczka miała pasozyty to pamiętam jak lekarka pytała czy nie boli ją pepek. Twoja mała ma ZJD?

przez nerwa 23 sie 2016, 21:30
nefretis, dokladnie tak samo sobie pomyslalam, ze czuje sie dzis jak na mega kacu :) Co dziwne, po takim niewyspaniu lepiej zaczynam się czuc.. wieczorem! :)
A ja tak samo nie jestem w stanie zasnąć w dzień. Zresztą, kiedys jak zasnelam (kilka lat temu), to po obudzieniu sie, czulam sie 100 razy gorzej, mialam od razu atak paniki i to bylo straszne.
Czytalam na roznych forach, że sporo osób ma tez cos takiego - ze nie sa w stanie uciąć sobie drzemki w ciagu dnia, bo budza się w tragicznym stanie :-/ Więc chociazbym ledwo patrzyla na oczy, czekam wytrwale do wieczora...
Ale dlatego zawsze obawiam się przed wyjazdami, ze np nie wyspie się, i nie bede w stanie nic zrobić, tylko przewegetuje dzien np. w hotelu...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Motyleg 23 sie 2016, 23:01
Jutro czeka mnie pierwsza wizyta u pani ginekolog, i zaczęłam sobie czytać po internecie co i jak i skończyło się na tym że wmòwiłam sobie nowotwór brodawki lub piersi. Tyle że ja jeszcze dojrzewam i to niby może być normalne. Wciągnięcie brodawki, pierś o połowę mniejsza, swędzenie brodaeki, bòl piersi przy dotyku w jednym pewnym punkcie i rok temu około miałam raz taką przezroczystą wydzieline z brodawki. Najgorsze to, że to dotyczy tylko jedenej piersi. Ciągle myślę o tym, że to przez dojrzewanie, przecież ja nawet jeszcze miesiączki nie mam, w sumie dlatego idę do pani ginekolog.

przez Mili89 23 sie 2016, 23:02
nefretis, od wczoraj podaje Corci vermox i dzis zanioslam probke do badania w kierunku pasozytow.
ale ja boli tylko pepek , centralnie to miejsce, wiec jest to troche dziwne...'
zobacze jak bedzie po vermoxie- ma go brac 5 dni po 1 lyzce .

Nerwa- ja dzis sie zdrzemnelam w dzien, bo bym nie wyrobila... czulam sie tak slabo z niewyspania... kurcze starzeje sie :D
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 23 sie 2016, 23:24
Mili89, w sumie jak tak dotykam swojego pępka to tez mnie zaczyna bolec ;)

przez Alexandra 23 sie 2016, 23:29
Motyleg, na pewno to kwestia dojrzewania, w tym wieku nie ma żadnych raków piersi :) a doyslam się, że masz poniżej 14 lat skoro nie masz okresu :)

Ja muszę jeszcze zrobić rtg płuc do pracy- badania okresowe :(((( Bosze boję się :((

przez nerwa 23 sie 2016, 23:57
Alexandra, ja ostatnio mialam RTG, po chyba 10 latach! Balam sie, a jak szlam po wynik to już w ogole nogi jak z waty. Ale okazalo sie, ze wszystko ok :)

przez Motyleg 24 sie 2016, 09:15
Alexandra, mam 16 lat, ale ja w sumie jestem, że tak powiem z tym procesem bardzo opuźniona. :)

przez murzynka22 24 sie 2016, 10:58
Nefretis ,dziekuje kochana za odpowiedz :D .Ja to juz mam takie schizy ze szkoda gadać.Dzisaj to darlam sie na caly glos ze umre,dobrze ze nikogo w domu nie bylo i ryczalam jak opetana.Od trzech dni mam inne stolce to znaczy o mniejszej srednicy niz zawsze mialam,kochani czy stolec 2 cm i 2,5 to zalicza sie do olowkowatego?Ja juz sobie nie daje rady jestem przekonana ze mam raka jelita grubego a najgorsze jest to ze jeszcze tydzien musze czekac na gastrologa.Codziennie mam ucisk brzucha i tepy ból jajnikow.Pół roku temu miałam usg dopochwowe i nic nie wykazało a miesiąć temu przez powłoki brzuszne i też nic nie wykazało.Najgorsze jest to że tylko kolonoskopia da obraz jelita nic więcej.Ja po prostu nie wierzę że glowa mi takie figle robi.Nawet mam zmiane rytmu wypróżnień.Nie moge sie pogodzić z tym że zostawie moje dzieci,one sa takie malutkie jeszcze.Pozdrawiam

przez nefretis 24 sie 2016, 12:12
Nerwa, to znowu mamy podobnie z tym niewyspaniem. No ja też nie spie w dzien jak wczesniej pisałam, mogę jedynie leżeć, odpoczywać. Zresztą gdybym zasnela w dzien to nie spałabym w nocy.

Mili nie martw się, to na pewno nie jest nic poważnego. Gdyby to było coś, to dziecko było apatyczne, obolałe...moze sie jakoś naciągneła podczas zabawy, wiesz jak to jest z dziecmi. A jak bierze vermox to juz wogole bylabym spokojna.

murzynka. ja miewam tak samo...mąż wyjdzie z domu a ja wyję. Córeczka czesto pyta "mamusiu ty płaczesz?" Ta starsza już wie, że gdy rycze w dzien to chodzi o lęki:( Mi tez cięzko uwierzyc ze głowa płata takie figle. Za kazdym razem nie wierzę. Ale jak juz jakiś objaw przejdzie to pozostaje zdziwienie "a jednak znowu":(
Niestety niektóre objawy sa bardzo wyraźne, sugerujące chorobę, szczególnie jak coś czuć namacalnie...albo widać. Stolce olowkowe to takie cieniutkie i bez przerwy, pamietam ze jak byłam w tragicznym stanie to miałam cienkie ale teraz juz wiem, ze to był ścisk w odbycie że tak powiem i wychodził wężyk, no niestety sory za opis. Ja nad tym zacisnieciem nie panowałam, wydawało mi sie ze jestem rozluzniona. Te głebsze miesnie zaciskaja sie poza swiadomoscią, czytałam o tym na forum ZJD
usg dopochowowe miałam 3 mce temu i byłam dokładnie badana ginekologicznie...a dziś miałam plamienie w 10 dc. Nie wiem czy to po wczorajszym stosunku. I juz mam dzien zrypany. Pozostało stałe oglądanie gaci. Juz chyba z 30 razy od rana. Wiec mam się czym zająć zamiast opalać się, cieszyc latem i uzywać życia.

Sortuj wg