Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 17 sie 2016, 19:42
nefretis, jak masz to kilka miesiecy i byloby to cos powaznego - to na pewno do tej pory rozwineloby się, powiekszylo mocno i bolalo. My mamy tendencje na skupianiu się na jakichs malych rzeczach (ktorych normalny czlowiek nawet nie zauwazy), a tymczasem powazne choroby dzialaja szybko i konkretnie - tzn. dają objawy ktore zdrowy czlowiek (nie panikujacy i bez hipochondrii) zauwaza - bo są na tyle męczące czy bolące.

Ja mam np. pod palcem u ręki (u nasady) taką twardą kulke. Nie wiem do konca co to, ale mam to juz kilka lat, nie powieksza się, nie boli, wiec odpuscilam calkowicie myslenie o tym. Teraz sobie przypomnialam jak to pisalam, a wczesniej myslalam o niej chyba kilka miesiecy temu - serio :)
Jak cos jest takie samo i sie nie zmienia, to znaczy, ze ok.

A co do urzadzen pomiarowych, to ja tak samo - na codzien uzywam - wagi, termometru i cisnieniomierza. Jutro przyjdzie chyba glukometr! (ale to musialam kupic bo nie bylam w stanie zbadac glukozy na czczo, i lekarka zasugerowala ze wynik jest zniekszatałcony. A przy cukrzycy oslabienie i zmęczenie tez jest mozliwe, dlatego chcialam posprawdzac). I tez czasami jak nie zjem, to mi tak slabo i troche sie boje ze mam hiperglikemie i niski poziom cukru, wiec tez sprawdze.
Chociaz z drugiej strony, np. w takim glukometrze, wynik moze byc blednie przesuniety nawet o 20% :-/ wiec troche to malo miarodajne.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nefretis 18 sie 2016, 10:59
Nerwa a masz problemy z cukrem? Mi glukometr został po ciąży (miałam niby cukrzycę ciążową) , miałam jeszcze kilkadziesiąt pasków więc badam sobie czasami, oczywiscie z mega strachem. Kilka razy na czczo wyszło mi koło 100, czyli za dużo, potem badałam po posiłkach i zawsze koło 90-100 czyli bardzo dobrze. Już sama nie wiem.
Termometr też często idzie w ruch, waga codziennie, tak od marca schudłam 7kg ale zmieniłam sposób zywienia, bardzo ograniczyłam węglowodany i wykluczyłam do zera słodycze, przekąski. Powiem szczerze, że zaczynam się powoli wkręcać, teraz jestem naprawdę szczupła, ciuchy są za duże, tylko czekać kiedy przyjdzie wkręt ze chudnę "z innego powodu"...

jak jest niski poziom to jest Hipoglikemia (u mnie na tapecie od dawna) bo bardzo szybko robię się głodna, czasami nawet godzine po sniadaniu, szczegolnie jak jest węglowodanowe, np. jakas owsianka i mam okropne objawy; lęk, drżenie rąk, panika, słabość, uczucie, ze mdleję - mierzyłam kilka razy cukier w takich stanach i zawsze był w normie. Juz nie wiem czy to objawy nerwicy czy co. Zreszta raz "to" jest a raz nie. Są dni, że mogę byc bez jedzenia pol dnia...
jak ile czasu nie jesz to mas zobjawy? napisz cos wiecej

przez Dirty_Harry 18 sie 2016, 11:52
Nefrets, moze warto cześciowo wykluczyć owsiankę z menu. Ja w grudniu odwiedziłem porządnego dietetyka i to była rewolucja. Jest silna korelacja miedzy tym co w jelitach, ich stanem, a tym co w głowie. Są badania które wskazują ze rożne zaburzenia i choroby psychiczne wlasnie z jelita sie biorą. Wiadomo jak dzisiejsza żywność wyglada. Moze ten kierunek jest dobry - zmiana diety. Ja owsiankę całkowicie odstawiłem - sadziłem ze jest zdrowa a tak naprawdę miałem po niej rożne jazdy żołądkowe a co za tym idzie psychiczne. Za to w moim menu wyładowały wszelkiej maści kasze (jaglana, gryczana, komosa ryżowa), rośliny strączkowe, warzywa no i owoce. Ograniczyłem tez mięso. Waga w dół samopoczucie lepsze. Jednak po tylu latach zmagania sie z nerwica, jej objawami, bólami etc myśle ze organizm dostał wystarczajaco w kość i teraz sporo czasu trzeba aż sie odbuduje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 18 sie 2016, 13:05
Ja z wagą mam o tyle problem, ze od zawsze mam niedowage. I waże się, bo boje sie że schudne jeszcze bardziej. Teraz waze 47 (wzrost 170). I nie mam jakiegos wiekszego pociągu do jedzenia, ze tak powiem ;) Bardziej jem bo musze. I chcialabym przytyc, ale wpycham w siebie to jedzenie i i tak to jest za mało (a nie wepchne wiecej, niz moge).

nefretis, ja ogolnie nie mialam nigdy stwierdzonej cukrzycy. Ale zawsze sie jej obawialam ;) I wlasnie hipoglikemia pasowala do moich objawow. Np. normalny czlowiek jak jest glodny, jest w stanie zazwyczaj wytrzymac "na glodzie" nawet dluzszy czas i ok. A ja jak czuje glód, to momentlanie mam ssanie w zolądku, czuje sie bardzo słabo, lęk, panika, itd.
Tez nie wiem do tej pory, czy to są nerwy czy niski cukier (ale tez czytalam na zagranicznych forach, ze duzo lękowców ma problem z paniką w czasie glodu).
Zauwazylam tez, ze jak jestem zrelaksowana, albo czyms mocno zajeta, to moge dlugo nie jesc, i nie czuje az tak glodu. A jak jestem poddenerwowana, to wtedy mam ten scisk i musze zjesc! Tak samo w nocy, jak zasne od razu i spie dobrze, to budze sie rano i nawet nie czuje takiego mega ssania. A z kolei jak mam kiepską noc, to czasem wstaje kilka razy i coś jem bo inacze wiem, ze nie ma szans na zaśniecie. I rano wtedy tez budzie sie taka słaba i z głodem.

Juz na tyle mam z tym panikę, ze zawsze mam przy sobie cos do jedzenia. Przewaznie starcza, że zjem doslownie troche, i juz objawy mijaja. I tez pamietam, ze kiedys u kogos mierzylam sobie cukier, jak tak się wlasnie czulam i tez mialam w normie...

A jak masz rano kolo 100 to chyba jeszcze jest ok? Bo chyba norma na czczo jest do 100.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Mili89 18 sie 2016, 13:52
kochane - Nefretis- czasem takie cos sie robi- jak np poparzysz sobie jame ustna lub podraznisz- to nic takiego! zaufaj lekarzowi, sama mialam tak kilka razy.
a wczoraj leciala mi tak krew z dziasla i bolalo, ze tez juz schizowalam, ale posmarowalam corsodylem i przeszlo.

moze sobie plucz czyms jame ustna?

Nerwa- ja mam glukometr, ale baterie sie wyczerpaly...
a co to tego urzadzenia na palec to tu lekarz rodzinny zawsze przy kazdej wizycie go uzywa .

Ja wczoraj weszlam do duzego sklepu- cos jak Tesco i znow zawroty i nogi sztywne, ze ledwo stamtad wyszlam:(

mam miec testy na blednik niedlugo....
myslalam, ze juz jest duzo lepiej i weszlam tam z odwaga i co ?:(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 18 sie 2016, 13:56
Mili89, no wlasnie, mi chyba rodzinny tez badal tym! tylko ja myslalam, ze sprawdza tylko puls, a ze wiedzialam ze mam wysoki to się nie zainteresowalam wynikiem. A kurde jak to pokazywalo tez tlen we krwii to szkoda, ze nie zapytalam ile mam :-/

Powiem Ci, ze ja z marketami to mam zawsze prawie problem... nawet jak mam dobry dzien i oglnie nie mam lekow, to w marketach czuje sie zle. Czytalam, ze to moze byc tez sprawa oswietlenia (takiego mocnego), ze to jakos wplywa na nasz mozg, ze pojawiaja sie rozne rzeczy (jak ktos jest nadwrazlwy) - typu zawroty, a nawet panika.
Ja juz nie bylam w markecie chyba 1,5 miesiaca!

Mili89, Ty lepiej mow jak bylo w pracy?!!!! :)

przez Mili89 18 sie 2016, 19:37
nerwa, ja odrazu mam zawroty glowy i nie moge sie ruszyc, mam wrazenie, ze rune jak kloda na ziemie.
najgorzej mi stac w kolejkach, trzesa mi sie nogi, slabo mi i musze uciekac :( kiedys tak nie bylo, zawsze to ja robilam zakupy, a nie moj maz...:(

a w pracy bylo super- mialam narazie 2 tlumaczenia i spisalam sie ponoc na 5 (bo tam pozniej osoba, ktora tam pracuje zaznacza od 1 do 5 poziom uslugi)
wiec jestem z siebie dumna :):)
dzis mam wolne, a jutro znow 2 tlumaczenia...
:)

i wlasnie byla dziewczyna z takim samym problemem jak Ty- ciezko jej sie oddycha i czuje jakby cos miala tu na wysokosci krtani. lekarka zmierzyla jej wlasnie tym na palec, osluchala, zajrzala w gardlo i stwierdzila podloze psychologiczne dolegliwosci i powiedziala, ze pacjenci nie lubia slyszec takiej diagnozy.
ale tamta sie upierala i dostala jakis inhalator w razie gdyby to ja bardzo meczylo.

odrazu skojarzylam z Twoim problemem :*

przez Palo Alto 19 sie 2016, 09:32
witam Was,

z nerwicą walczę od dwóch lat, wtedy też zaczęłam przeglądać to forum. Ale piszę pierwszy raz.. Otóż - zauważyłam czarną kropkę na znamieniu, które mam od lat.. Możecie sobie wyobrazić, co się ze mną dzieje od paru dni :why: W dodatku panicznie boję się chodzić do lekarzy , więc nie chodzę , chyba że przyparta do muru.. Teraz raczej pójdę..

przez Alexandra 19 sie 2016, 10:20
Nefretis, w jamie ustnej jest mnóstwo nierówności, wzniesien, dołków. Jedna strona nie jest też symetryczna do drugiej. Ja po prawej mam przy korzeniach duże uwypuklenie, twarde, a po lewej nie mam tego. Jeśli cokolwiek jest złego- szybko rośnie i zmienia się. Poza tym, to co przesuwalne nie jest grozne.

Mialam w czerwcu sama jazdy z czerwoną plaską plamą na języku, która nie schodzila miesiac. Poszłam do mojego ortodonty, spojrzał na mnie jak na szaloną :D

Teraz mam wciąż lęk z tą aurą wzrokową, która mnie spotkała na wakacjach na Teneryfie . We wtorek idę na badanie dna oka , boję sie okropnie.

przez nerwa 19 sie 2016, 10:47
Mili89, No to w pracy super!!! Gratuluje! :)
I dzieki, ze mi mowisz o tej pacjentce! :* Faktycznie, objawy dokladnie jak u mnie, a jak lekarka tez potwierdzila, ze podloze psychologiczne, to i ja jestem spokojniejsza! :)
Widzisz, pisalam wczsniej, ze jak sie nasluchasz, to bedziesz moze tez spokojniejsza, bo lekarze beda zapewniac pacjentow, ze jest ok. A jak ktos przyjdzie powaznie chory, to pewnie bedzie mial duzo ciezsze objawy, niż my zazwyczaj... ale nei wiedzialam, że i ja na tym skorzystam :P Dobrze, ze ja tez mam inhalator "w razie czego" :)

Ja za to wczoraj czulam się strasznie otumaniona (jak wyszlam z domu), jakbym byla pijana! I zastanawiam się, czy to nie efekt tych leków? Biore Spamilan juz 2 tyg, ale wczesniej nic mi nie dolegalo. Dopiero wczoraj zaczął się dziwny stan... no chyba, że to z niewyspania albo przed okresem. Ale troche sie wystraszylam i postanowilam brac jednak polowe dawki. Bo jak tak ma byc po tych lekach, to ja nie jestem w stanie funkcjonowac (i jasno myslec).

Co do marketów - to ja mam tak, ze mam jakis dziwny scisk w glowie, i w oczach. Ciezko mi na czymkolwiek skupic wzrok, razi mnie swiatlo, i tak czuje jakbym miala za duzo bodzcow dookola. Wiec bardzo szybko zaczyna mi się lęk. Zazwyczaj jak chodze, to nie biore zadnego koszyka czy wozka, biore max kilka rzeczy w rękę i szybko do kasy. Jak nei ma kolejki to jakos idzie, jak jest - to zalezy od dnia - czasem jestem w stanie postac jakis czas, a czasem w ogole. Zazwyczaj jak widze mega kolejki, to nawet nie wchodze :)
Aaaa i mi baardzo pomagają w marketach okulary przeciwsloneczne! Mniejsza szansa na panike!

przez Mili89 19 sie 2016, 23:37
nerwa, wlasnie czytalam kiedys o tych okularach przeciwslonecznych, podobno oswietlenie w sklepie dodatkowo drazni blednik . ja z niecierpliwoscia czekam na badanie blednika- pewnie gdzies za pare tygodni bedzie... bo na rezonansie tego nie widac, jesli jest chociaz troche uszkodzony...

ale to dziwne, bo chodze do tych przychodni i tam jest ok, stane sobie, zglosze sie itp ... a w sklepach poprostu odrazu cos we mnie wstepuje... kiedys tego nie mialam, to ja robilam zakupy i kazdy sie smial, ze zamiast wyslac meza to chodze na piechote z wielkimi siatami - nawet w poprzedniej ciazy lazilam po zakupy.
chociaz nigdy nie lubilam centrow handlowych, ale poruszalam sie po nich normalnie.
a teraz na sama mysl jest mi okropnie :(

watpie, ze to sie zmieni. nie bralam jeszcze ani raz xanaxu w takiej sytuacji, bo boje sie- co jest smieszne, ze mi nie pomoze i bede sie bac i wkrecac jeszcze mocniej ://

dlatego Ci napisalam o tej dziewcyznie, bo odrazu pomyslalam o Tobie :) lekarka mowila, ze pacjenci nie lubia sluchac takiej diagnozy...
ta dziewczyna domagala sie przeswietlenia, bo myslala, ze moze jakis kawalek jedzenia jej gdzies przy krtani utkwil...

ta nerwica jest okropna- daje tyle roznych objawow, ze mozna zwariowac :/

przez nerwa 20 sie 2016, 11:37
Mili89, mi sie wydaje, że nie bedziesz miala nic z błednikiem...
Wlasnie tym bardziej, ze w przychodni ok. A w sklepach strasznie duzo osob (z nerwicą) ma wlasnie takie problemy. Pewnie chodzi o to, ze - i światlo niekorzystne, i te plytki na podlodze robia takie dziwne wrazenie, i jest tyle produktow, tyle kolorow - wszystko tworzy takie duze nasycenie bodzcami, kolorami, swiatlem i wszystkim.
My z reguly jestesmy nadwrazliwi, i jak czegos jest za duzo - to tym gorszy stan.
Dodatkowo w sklepie wiaodmo jak jest - strach, ze nie mozna szybko wyjsc, ze trzeba stac w kolejnce itd.

Chociaz ja zauwazylam, ze czasami - czuje sie kiepsko na poczatku (w centrum handlowym), a potem jak juz cos kupie i się rozkrece (czy tez wpadne w szał zakupowy ;) ) to jest jakby lepiej! Ale dla mnie i tak - okulary przeciwsloneczne to podstawa!

przez Mili89 20 sie 2016, 18:15
nerwa, dzis przeczytalam taki obrazek : bola mnie brwi, dr. google : masz raka brwi :D

no wlasnie najgorsze jest im dalej od wyjscia, jeszcze z poczatku sklepu moge z latwoscia wszystko wziac, a im dalej tym ciezej mi wogole tam pojsc...
raz tylko bylam w ogromnym tesco, najwiekszym w moim wojewodztwie i normalnie zrobilam tam zakupy, nic mi nie bylo... raz w ciagu 2 lat- nie wiem czemu ?

dzis wzielam srodek przeciw robakom, vermox- profilaktycznie, mam brac 3 dni po 2 tabletki ..a juz sie martwie ... masakra

przez nerwa 20 sie 2016, 21:27
Mili89, hahaha ;)))) dobre!

No z tymi sklepami to jest naprawde ciezko :-/ ja naprawde wybieram sie do marketow sporadycznie...

a ja z kolei mam nowy problem :) bo zauwazylam, ze mam jakies dziwne drzenie miesni, np. nog czy rąk.
Ale nie tak, ze drga miesien samoistnie, tylko np. jak opieram się jakos (czyli musi byc uzyta jakas sila).
Na przyklad - jak siedze na krzesle i tak podniose stope do gory, ale palce sa caly czas na podlodze - to po chwili ta noga zaczyna mi sie trząść :(
I wydaje mi sie, ze nie jest to normalne. Tak samo mialam z rękami, tylko juz nie wiem w jakiej pozycji...

Sortuj wg