Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 11 sie 2016, 22:15
nefretis, tak samo ciagle siedze i czytam o tym wszystkim... a swoje wyniki krwii znam niemalze na pamięć.
W dodatku mieszkam sama, wiec nie mam zadnego odwracania uwagii na codzien :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nefretis 11 sie 2016, 22:26
hah, no ładnie, ciekawe czy ktos jeszcze tak kombinuje...
Jak rok temu sżłam na USG to umówiłam się na 19:00, przyjęła mnie jako ostatnią a baba w rejestracji zapisała mnie sądząc po moim głosie, ze to pilne.

Kolonoskopie odwoływałam 4 razy, gastroskopię 2. Ale na gastro w koncu poszłam...

Nerwa
przynajmniej nie masz wyrzutów sumienia, ze kogoś zaniedbujesz...ja męża, który ogląda TV i córki:(
Tak, ja swoje wyniki też znam, nawet z normami. To szukanie tak kusi... a najgorsze są fora tematyczne. To porównywanie czy aby nie mam tak samo. Wiesz, tego jest tyle, że jakbym sżła do lab. to musiałabym, oznaczyć chyba z 30 róznych parametrów. Boże świety ludzie się nie badają latami i zyją w zdrowiu i szczęsciu (mój mąż, mama, siostra, brat) a ja?? Morfologie robiłam prawie rok temu. Jakies ferrytyny i d3 też. Ja nie chcę się badać:(( Ale jak nie idę to jest panika. Błedne koło.

zadaję sobie jeszcze pytanie dlaczego wyszukuję/-my tak poważne rzeczy. Tak rzadkie choróbska. Tak skomplikowane parametry...mi dało w kość forum Hashimoto na którym byłam. Tam zalecali mi mnóstwo badań, plus masa suplementów, trzeba się ciągle kontrolować. Wmawianie niedoborów. Tam nie było pojęcia "nerwica" - wszystko było niedoborem albo nową chorobą autoimm. Nie zaglądałam tam dawno ale dziś weszłam i mam za swoje.

przez nerwa 11 sie 2016, 22:38
nefretis, to już ewidentne natręctwo. Po prostu myslimy tylko o tym, i jak jakis objaw pasuje do jakiejs powaznej choroby, to nam to juz wchodzi do glowy i jest koniec. Caly czas myslenie. Potem chcemy sie upewnic, czy to moze byc to, czy moze nie - wiec szukanie i sprawdzanie dokladnie wszystkich objawow. Czytanie na forach, jakie ludzie mieli wyniki badan z tymi chorobami itd. Nawet jak się na chwile uspokoimy, ze chyba jednak nerwica ( - bo juz kiedys bylo to samo i minelo itd.) to i tak zaraz powracaja mysli, ze CZUJEMY sie zle, wiec COS musi byc na rzeczy. I znowu szukanie... ehhhh

Podobno może się to brac z tego, ze boimy się czegos innego (np. w naszym zyciu) ale jest to gdzies zepchniete do nieświadomosci, wiec ten lęk ktory jest szuka sobie czegos innego, czego moze sie bać (tak na siłe), i stad szukanie chorob i wtedy strach o zdrowie.

Tak prawde mowiac, myslac racjonalnie, osoby ktore maja te ciezkie choroby - jakos tam funkcjonują, watpie zeby ciagle szukaly, czytaly, myslalay o swojej dolegliwosci.
A my robimy to non stop, w dodatku czasem zmieniają się choroby. Wiec ewidentnie nerwicowe natręctwa... Ale tlumaczenie sobie teog, kompletnie nie pomaga :(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 11 sie 2016, 22:42
Nerwa mialas może psychoterapię? Jesli tak to co sie wyłoniło jako przyczyna tych lęków o zdrowie? Mi terapeutka mowila ze uciekam przed zyciem boje sie go. Nie korzystam... Ja uwazam ze to moje skomplikowane wychowanie...to dlugi temat

przez nerwa 11 sie 2016, 22:49
nefretis, tak, chodzilam kiedys na terapie (ze 2 lata) i bardzo mi pomogla. Tylko ze wtedy, moim glownym problemem byla agorafobia. Jesli chodzi o psychosomatyke, to dokuczala mi tachykardia. I wtedy mi wszystko przeszlo, nei balam się chorób, nie mialam lękow i w ogole czulam sie przez wiele lat super.

W sumie nie wiem co bylo taka glowną przyczyną - na pewno nie myslalam o swoich emocjach. Tzn jak byly trudne sytuacje, to nie mialam wglądu w to co czuje (spychalam jakby wszystko na bok), w trakcie terapii zaczelam sie uczyc, jak odczuwac wlasnie emocje i zwracac na nie uwagę. Tak samo - zwracac uwage na swoje potrzeby itp. I tez wlasnie wtedy omawialam rozne sytuacje z przeszlosci, kiedy to cos przezywalam, ale tak nieświadomie.
I jak tak rozmawialam o tych rzeczach i zaczynalam zwracac uwage, czego chce, co czuje itd. To mi nagle zaczelo wszystko przechodzic.

I myslalam, ze już mam to ogarniete, ze juz sie nauczylam jak życ :) i ze lęki mi nie straszne. A tu dupa... Wydaje mi sie, ze to dlatego, ze teraz doszly u mnie inne sytuacje rozne, tez pewnie trudne, z ktorymi tez sobie nie radze i zamiast przezywac cos to znowu od tego uciekam i utworzyly się te lęki.

przez zalezna 11 sie 2016, 23:15
Najlepszą terapią na hipochondrię jest ograniczenie internetu i przestanie w nim wyszukiwania różnych chorób i czytania objawów. Polecam. Mnie pomogło w 100%.
zalezna

przez Mili89 12 sie 2016, 00:17
zalezna, to nie zawsze dziala. Moja Ciocia miala hipochondrie gdy jeszcze nie bylo komputerow. Encyklopedia zdrowia za to istniala:D
My zawsze cos wynajdziemy. Jak noe w necie to w swojej glowie.

Nefretis kochana ja mam b12 120 przy normach od 148 do 720 czy jakos tak... I nie wiem bo lekarz mowi zeby powtorzyc za 3 miesiace.a przeciez to moze siep ogorszyc. Jeszcze czytalam ze trzeba 6 tyg przed badaniami noe przyjmowac b12 a ja 4 i 3 dnia przed badaniem pilam napoje izotoniczne z wit b12 i to litr dziennie:// nie wiem czy to nie mialo wplywu ale moze man wiekszy niedobor

Nerwa serio tak masz z tymi nierownosciami jak ja:D az w szoku jestem. Zawsze mnie to przerazalo, bo kiedys bez problemu moglam wszystko a teraz te nierownosci jakos poteguja uczucie niestabilnosci mysle ze sie wywroce spadne albo mam wizje ze leze na ziemi i nie mam nad soba kontroli masakra:/
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 12 sie 2016, 10:29
A ja sluchajcie mam jakies dziwne coś. Bo biore od prawie 2 tyg Spamilan, ale biore po 1/2 tabletki (rano i wieczorem), a lekarka kazala po 1 tabletce.
Wiec wczoraj postanowilam zwiekszyc. I wieczorem jak wzielam cala tabletke, to jakis czas po wzieciu zaczelam miec takie dziwne uczucie.
Troche jak brain zappy, ale chyba nie do konca. Tez takie sekundowe, przeszywające silne uczucie w glowie i calym ciele - ale bardziej jak taki silny niepokoj a nie prąd.

Nie wiem, trudne do wytlumaczenia. W kazdym razie potem przeszlo, poszlam spac. A teraz rano znow wzielam tabletke i znow to mam! I to sie pojawia tak losowo, albo co chwile, albo z przerwami.
Dziwne... mam nadzieje, ze szybko minie, bo takie srednio przyjemne :-/

przez agusiaww 12 sie 2016, 11:40
Mili89 napisał(a):zalezna, to nie zawsze dziala. Moja Ciocia miala hipochondrie gdy jeszcze nie bylo komputerow. Encyklopedia zdrowia za to istniala:D
My zawsze cos wynajdziemy. Jak noe w necie to w swojej glowie.

Nefretis kochana ja mam b12 120 przy normach od 148 do 720 czy jakos tak... I nie wiem bo lekarz mowi zeby powtorzyc za 3 miesiace.a przeciez to moze siep ogorszyc. Jeszcze czytalam ze trzeba 6 tyg przed badaniami noe przyjmowac b12 a ja 4 i 3 dnia przed badaniem pilam napoje izotoniczne z wit b12 i to litr dziennie:// nie wiem czy to nie mialo wplywu ale moze man wiekszy niedobor

Nerwa serio tak masz z tymi nierownosciami jak ja:D az w szoku jestem. Zawsze mnie to przerazalo, bo kiedys bez problemu moglam wszystko a teraz te nierownosci jakos poteguja uczucie niestabilnosci mysle ze sie wywroce spadne albo mam wizje ze leze na ziemi i nie mam nad soba kontroli masakra:/

wlasnie, to takie zaburzenie, zreszta lepiej przynajmniej sie do tego przyznac niz zaslaniac sie swietnym radzeniem a jeczec w domu.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 12 sie 2016, 11:41
Pawelt napisał(a):
Mili89 napisał(a):Pawelt- dobre, slyszalam juz D jak sie czujesz??

A tak po japońsku - jako-tako akurat dzisiaj niezbyt dobrze, bo nie wyspałem. Kot mnie podgryzał i chyba z 10 razy mnie obudził :/ Było nawet fajnie przez dłuższy czas ale znów mnie coś yebie ;) Dzisiaj niedotlenienie mózgu (bo zawroty głowy) przez niedrożne tętnice szyjne i ogólne niedotlenienie bo się bardzo garbię :) Muszę się umówić do ortopedy i badanie żył szyjnych. Miał ktoś takie badanie? Boli? A do tego synek chce żebym rzucił fajki i mam trochę wkoorwa ale obiecałem mu, że postaram się rzucić :/

moze ten demoxan kup? A badanie to usg nic nie boli.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez nerwa 12 sie 2016, 13:47
Wiecie co, zastanawiam się nad kupnem glukometru! :)

Juz od jakiegos czasu podejrzewam, ze mam czasem niski bardzo cukier (bo wtedy musze cos natychmiast zjesc).
Jak robilam krew, to nie bylam w stanie isc calkowicie na czczo, i lekarka powiedizala, ze nie mozna interpretowac tak wynikow na cukrzyce. Pytalam o glukometr, czy wyniki bylyby wiarygodne - ale podobno może byc 20% blednego odchylenia.

Ale i tak chyba kupie, i sobie bede kontrolowac - jak tak bede sie gorzej czula. Nawet jak pokazuje troche blednie, to zawsze orientacyjnie bedzie cos widac. A tkai glukometr chyba okolo 100zl , paski potem ze 40zl za 50szt. wiec nie tak zle.

przez Mili89 12 sie 2016, 15:16
nerwa, ja mam dwa glukometry za darmo ni przyszly z zestawem paskow. W necie byla jakas akcja ze rozdawali i ja tam naklamalam troche ze mam cukrzyce:/
W kazdym razie tez mierzylam nalogowo dopoki bateria nie padla a jeszcze nowych nie kupilam:D
Te brain zapy powinny niedlugo przejsc.

Ja jutro jade. A dzis bolu glowa nos zatkany :(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Ewela270490 13 sie 2016, 11:07
Hej, miałam w zeszłym.tygodniu angine, w niedziele skończyłam brać antybiotyk, a we wtorek zrobiłam.morfologie i wyszły mi zanizone limfocyty dodam ze morfologia była pobierana w drugim dniu miesiączki czy angina i miesiączka mogla mieć wpływ na.limfocyty? Bo juz sie naczytałam, ze mogę mieć chloniaka, ziarnice bądź białaczkę i juz wariuje :-(

przez nerwa 13 sie 2016, 11:27
Ewela270490, Na pewno antybiotyki, i w ogole infekcje wplywaja na morfologie.
Widzialam gdzies posta, że jednej osobie wyszly niskie limfocyty i pielegniarka pytala - czy nie brala przypadkiem antybiotyku? Wiec wychodzi na to, ze pewnie jest to normlane.

Mili89, bedzie dobrze! :)

Sortuj wg