Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 10 sie 2016, 15:34
Mili89, nie masz zadnego zapalenia opon!!!! :) Gdybys miala to czulabys sie fatalnie i juz dawno by wszystko postepowało.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Mili89 10 sie 2016, 15:57
nerwa, dziekuje:):*
Rozruszalan sie troche wypilam kawe i kark juz prawie nie boli ..no ale ta kochana hipochondria zawsze musi dac znac o sobie :(
Nie zapisalam sie na dzis do lekarki, jutro sprobuje, bo chce te zastrzyki .
Ja mam wlasnie odwrotnie. Dalabym sobie ciagle pobierac krew badac. Mimo ze boje sie wynikow to wole miec wszystko co mozliwe sprawdzone. Przez co trace fortune jak jestem w polsce... Bo tu jedno badanie 60f prywatnie.
A tak to robię wszystko co wymyśle i mam na jakis czas spokoj.
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 10 sie 2016, 16:19
A ja bym chciala, zeby z próbki moczu dało rade uzyskac takie wyniki jak z krwii! Wtedy robilabym chyba co tydzien ;)
A ten strach przed pobieraniem jednak mnie hamuje :-/ (zreszta, po ostatnim razie ręka boli mnie juz prawie 2 tyg!!!!)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pawelt 10 sie 2016, 17:31
Cześć ja tak na chwilę. Ostatnio usłyszałem niezły dowcip na temat hipo :)
Przychodzi facet do lekarza i mówi, że mu żona rogi przyprawia ale wcale mu nie wyrastają.
Lekarz: Ale wie pan to taka przenośnia i tak na prawdę rogi nie wyrastają i tylko tak się zwykło mówić.
Na to facet: Oj to dobrze bo myślałem, że mam niedobór wapnia.....
:)
X_x

przez Mili89 10 sie 2016, 17:33
nerwa, bo to zalezy jak ktos pobiera i jak zegniesz reke po pobraniu to tez moze byc siniak i bol... u mnie w przychodni jedna pielegniarka tak pobiera krew, ze pozniej tydzien boli i jest siniak... pobiera okropnie, jeszcze sie dziwi jak ja mowie jej zeby zalozyla rekawiczki hehe...

Pawelt- dobre, slyszalam juz :DD jak sie czujesz??

ja sie jeszcze z przyjaciolka poklocilam, a mamy wspolnie jechac nad morze w sobote... oskarzyla mnie, ze ja oszukalam na smieszna kwote pieniedzy, mimo ze pokazalam jej wyciag z banku ze jej je wyslalam... brak mi slow, az cala sie gotuje ://

przez Pawelt 10 sie 2016, 17:42
Mili89 napisał(a):Pawelt- dobre, slyszalam juz D jak sie czujesz??

A tak po japońsku - jako-tako akurat dzisiaj niezbyt dobrze, bo nie wyspałem. Kot mnie podgryzał i chyba z 10 razy mnie obudził :/ Było nawet fajnie przez dłuższy czas ale znów mnie coś yebie ;) Dzisiaj niedotlenienie mózgu (bo zawroty głowy) przez niedrożne tętnice szyjne i ogólne niedotlenienie bo się bardzo garbię :) Muszę się umówić do ortopedy i badanie żył szyjnych. Miał ktoś takie badanie? Boli? A do tego synek chce żebym rzucił fajki i mam trochę wkoorwa ale obiecałem mu, że postaram się rzucić :/
X_x

przez nerwa 10 sie 2016, 18:33
Mili89, a to przykre zawsze takie sytuacje :( ehhh , bez sensu takie klotnie

Ja dzisiaj czuje wzmożoną duzność i cięzki oddech :-/

przez nerwa 10 sie 2016, 19:49
A wiecie co, dzisiaj tak przemyslalam, jak to bylo w ostatnich dniach.
Generalnie - caly czas czuje sie zmeczona, nie mam sily i nic mi sie nie chce. Ale bywalo kilka momentow, keidy mialam sile i ochote - zrobic zakupy czy pozalatwiac sprawy. I kiedy to bylo?
1. po zrobieniu ekg i rtg
2. po wizycie u psychiatry
3. po wizycie u lekarza
4. po wizycie na USG

:))))
wtedy nagle dostaje energii, nie mam lęku i chce mi się wszystko robic. I tak to wyglada.

przez Pawelt 10 sie 2016, 20:22
nerwa napisał(a):A wiecie co, dzisiaj tak przemyslalam, jak to bylo w ostatnich dniach.
Generalnie - caly czas czuje sie zmeczona, nie mam sily i nic mi sie nie chce. Ale bywalo kilka momentow, keidy mialam sile i ochote - zrobic zakupy czy pozalatwiac sprawy. I kiedy to bylo?
1. po zrobieniu ekg i rtg
2. po wizycie u psychiatry
3. po wizycie u lekarza
4. po wizycie na USG

:))))
wtedy nagle dostaje energii, nie mam lęku i chce mi się wszystko robic. I tak to wyglada.

Kiedyś bałem się raka trzustki. Zrobiłem Usg jamy brzusznej i nic nie wykazało. Też byłem happy ale tylko przez tydzień ;) Ostatnio miałem znowu Usg układu moczowego kiedy to wracałem z wakacji nad morzem i yebną mnie kamień nerkowy :) Aż sobie karetkę w Redzie wezwalem. Mam zalecenia od lekarza a kamień dalej w pecherzu siedzi :) Dali szprycę do żylnie z przeciw bólowego i nospy i dalej każda ;)
X_x

przez nerwa 10 sie 2016, 20:37
Pawelt, uuu wspolczuje :-/ slyszalam, ze takie kamienie to masakryczny ból...

przez julusia 10 sie 2016, 21:05
Pawelt napisał(a):badanie żył szyjnych. Miał ktoś takie badanie? Boli?

Cześć,

nie boli takie badanie, to jest usg
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez Mili89 10 sie 2016, 21:11
Pawelt, ja tez wspolczuje- moja Mama jak miala atak kolki to wzywalismy tez karetke, balam sie straszliwie :(
tylko u kobiet taki kamyczek latwiej wysikac... pij debelizyne- to taka pasta do kupienia w aptece- niezbyt smaczna, rozrabia sie lyzke pasty ze szklanka wody i pije- to naprawde dziala i rozpuszcza te kamienie, a kosztuje grosze i jest naturalne :)

Nerwa- sama Kochana widzisz, ze to ma podloze psychiczne skoro po wizytach u lekarzy zawsze jest lepiej ... :)

moze wez cos na uspokojenie ? wypij meliske ??

przez Pawelt 10 sie 2016, 21:18
Głupia autokorekta w tel :/
No ból jest niesamowity! Jak mnie zaczęło rypać to aż mi ręce i gęba zdrętwiały :} Pewnie ze strachu, że umieram :yeah:
X_x

przez nerwa 10 sie 2016, 21:25
Mili89, no wlasnie, ale widzisz jak to jest - niby widze, ze polepsza się jak się lepiej czuje psychicznie (i po lekarzach), niby wiem, ze badania nic nie wykazaly, ale jak czuje realnie te objawy to naprawde caly czas się stresuje...
Ze badania są niewystarczające (za malo szczegołowe) albo cos...

Kurde, jak mialam bardziej lęki, i ataki paniki, to chociaz wiedzialam, ze to lęk, nieprzyjemne ale zaraz minie.
A te somatyczne objawy są naprawde wykanczające... bo nie dosc, ze caly czas trwają, to jeszcze nigdy sie nie jest pewnym czy to nerwy czy prawdziwa choroba :bezradny:
Ale pewnie dlatego, ze już się az tak nie przejmowałam lękami, to dopadło mnie coś - czym się przejmuje.

Sortuj wg