Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez disgusted 06 maja 2010, 18:43
Bleeeee, znowu macam te kulki... Czemu ich jest TYLE
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez Monii 06 maja 2010, 19:06
Kochani ja leże jak śledz bo mialam dziś sporo nerwów i wreszcie mnie opuśiło, wiec moje ciśnienie w tej chwili 95/66 :mrgreen: generalnie coś mnie kuje w prawym boku więc napewno jest to wątroba, dawno o niej nie myślałam hehe pozdrawiam Wszystkich
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez agusiowaaa 06 maja 2010, 19:26
hej wam...
boli mnie cholernie w mostku... w plecach coś tez na wysokości mostka... nie wiem już co mam z tym robić... dzisija wziełam persen ale on mi juz chyba w ogóle nie pomaga ... dostałam od znajomej pielegniarki tabletki hydroxizinum dawka 10mg... bierze ktoś z Was je ?? podobno działaja uspokajająco i co najlepsze przypisywane są dzieciom tez...więc chyba nie takie mocne ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rudegirl 06 maja 2010, 19:56
agusiowaaa, a to nie refluks czasem? :))Bo objawy by pasowały :)

przez Kirian 06 maja 2010, 20:11
agusiowaaa napisał(a):hej wam...
boli mnie cholernie w mostku... w plecach coś tez na wysokości mostka... nie wiem już co mam z tym robić... dzisija wziełam persen ale on mi juz chyba w ogóle nie pomaga ... dostałam od znajomej pielegniarki tabletki hydroxizinum dawka 10mg... bierze ktoś z Was je ?? podobno działaja uspokajająco i co najlepsze przypisywane są dzieciom tez...więc chyba nie takie mocne ...

Ja na hydroksyzynę reaguję przeraźliwą sennością, nawet po jednej tabletce w ciągu godziny-dwóch łapie mnie koszmarna potrzeba walnięcia w kimono. Ale ja jestem nietypowa, więc nie można tego traktować jako wyroczni ;) Na większość ludzi działa łagodnie uspokajająco, zatem śmiało możesz wziąć.
[url]www.lekomanka.pl[/url] - ciekawy blog pisany przez osobę, która jak ja ma problem z uzależnieniem od leków nasennych i cierpi na depresję. Fajnie się czyta.

przez isabella_28 06 maja 2010, 21:08
hydroksyzyna jak na mnie dziala chyba srednio.Za to tabletki na alergie wziete przed snem powoduja ,,zamulenie''rano tragiczne.Tez tam jest skladnik tego leku.
Wiecie co ja to bym chciala? Jakis lek,ktory zmieni moj kod genetyczny hehe.Chcialabym byc spokojna,opanowana osoba,ktora w zyicu nie kieruja jedynie emocje,ale i jakies wyzsze sfery np logiki,powsciagliwosci i pokory.Wsciekla,zdegustowana i marudna oto ja:))Ciagle robie wszystko szybko,jakby mnie czas gonil i ku.....ca mnie juz strzela.U niktorych osob nerwica dziala tak,ze na zewnatrz nie da sie tego poznac.U mnie jak zwykle wszytsko widac jak na dloni.Ehhhhh....Przeslijcie mi jakies leki jak macie hehe :105: bo ja sie chyba powiesze;/

Disgusted ja tez sie macam ciagle,nie przejmuj sie.Juz nawet o tym nie mysle,ale ,,pomacac'' kilka razy dziennie sie musze-rytual. :8):

[Dodane po edycji:]

Do tego literki zjadam :why:
isabella_28

przez agusiowaaa 07 maja 2010, 07:06
nie..raczej nie... bo cholera przeszło;p wczoraj miałąm bardzo nerwowy dzień , więc nawet persen nie pomógł ii odbiło się na mnie i moim ciele...;p

dzisiaj kardiolog ! trzymajcie kciuki ;)

pozdrawiam :*

przez disgusted 07 maja 2010, 09:12
A ja ostatnio mam fazę na raka piersi :]
I zastanawia mnie takie zjawisko: nie wiem jakim cudem miałabym wynaleźć sobie guzek w piersi, skoro one całe składają się z guzków, kulek i innych nierówności :) 2 tygodnie temu byłam u ginekologa
który rutynowo badał mi piersi i niczego tam nie znalazł, więc nie obawiam się, że to jakaś nieprawidłowość, ale po prostu nie byłabym w stanie niczego tam odnaleźć... :) Czy to tylko ja mam coś takiego?

przez Kirian 07 maja 2010, 09:24
"Struktura" piersi, że tak to pięknie ujmę, zmienia się w czasie cyklu. Tuż przed okresem tych zgrubień można sobie wymacać więcej. Ze dwa lata temu podczas wizyty u gina i kontrolnego badania piersi, pani doktor wyczuła u mnie "coś" i powiedziała, że przed miesiączką może tak się zdarzyć, ale na wszelki wypadek zaleca USG piersi. Oczywiście osiągnęłam szczyt paniki, cały dzień miałam przeryczany etc. I co? Badanie nie wykazało żadnych nieprawidłowości, a po okresie zgrubienie się "rozeszło".

Zasadniczo nie badam sobie piersi, bo znając moją skłonność do nadinterpretacji, ciągle bym sobie coś wynajdywała :/ Dlatego poprzestaję na wizytach kontrolnych i zaufaniu do lekarzy. Przynajmniej w tym temacie jestem względnie rozsądna ;]

Ostatnio wymyśliłam sobie za to coś nowego, przez co panicznie boję się sięgać po leki przeciwbólowe (które nota bene kiedyś łykałam jak cukierki, z uwagi na migrenę). Ech, niech mnie ktoś porządnie trzepnie w ten głupi łeb...
[url]www.lekomanka.pl[/url] - ciekawy blog pisany przez osobę, która jak ja ma problem z uzależnieniem od leków nasennych i cierpi na depresję. Fajnie się czyta.

przez disgusted 07 maja 2010, 09:38
Z tym, że ja biorę tabletki antykoncepcyjne już drugi rok, więc u mnie to raczej nie z cyklem związane :).

przez Kirian 07 maja 2010, 09:43
disgusted napisał(a):Z tym, że ja biorę tabletki antykoncepcyjne już drugi rok, więc u mnie to raczej nie z cyklem związane :).

Jakieś tam zmiany w organizmie na pewno zachodzą, tak czy owak przecież okres nawet przy tabletkach jest. Czasem w ulotce nie ma czegoś na ten temat...? Prawdę mówiąc tabletek nie biorę od... hmmm... z 6-7 lat, więc już nie za bardzo pamiętam jak to wyglądało. Inna rzecz, że wtedy generalnie nie przywiązywałam aż takiej wagi do zdrowia i samopoczucia.

przez disgusted 07 maja 2010, 09:55
Na temat tej akurat konkretnej rzeczy nie ma nic :). Po prostu pogadam o tym przy następnej wizycie i tyle, może się czegoś dowiem :). Inna sprawa, że te tabletki wyjątkowo mi nie służą i już mam receptę na inne, bo to podobno takie o końskiej dawce hormonów i nie powinno brać się ich tak długo.

przez isabella_28 07 maja 2010, 10:38
disgusted,
nie martw sie to samo jest z moimi piersiami:))Mam prawie caly cykl,guzki,gruczoly wieksze.Ledwo konczy sie miesiaczka i znow zaczynaja bolec.Trudno.Tez majac 21 lat kiedys wyczulam sobie zgrubienie nad piersia.Polecialam do gina.Ten zbadal i powiedzial,zebym nie dotykala wogole tego.I tez tak zrobilam :mrgreen: Badam piersi sama co jakis czas,ale nie za czesto bo nie chce znow popasc w obsesje ,,macania'' i wyszukiwania.

[Dodane po edycji:]

dodam jeszcze to,ze kiedys bralam tabl.antykoncepcyjne przez rok i zrezygnowalam.Powodem byl ciagly bol piersi do tego stopnia,ze na brzuchu spac nie moglam.Jakie wielkie mialam gruczoly to juz mozna sie domyslic:)
isabella_28

przez rudegirl 07 maja 2010, 11:23
A ja np. mam mastopatię, czyli całe piersi w takich zgrubieniach, dlatego w ogóle się nie badam sama, lekarz też nie jest w stanie nic wyczuć bo za dużo tam się dzieje. W związku z tym raz na rok robię USG piersi i święty spokój :)) Zawsze w styczniu robię :) Polecam tę metodę każdej lasce, bez względu na to czy jest hipochondryczką czy nie. Raz do roku ginekolog, cytolgia i USG piersi. Amen :))

Sortuj wg