Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 03 sie 2016, 09:48
Mili89, a masz obnizoną tez hemoglobinę i erytrocyty?

Ciekawe czy kaze mi robic, czy da jakies preparaty żelaza, i badania kontrolne za jakis czas...
Wolalabym tak, bo ja naprawde znowu bede przezywac męki z tym badaniem :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez nefretis 03 sie 2016, 13:01
hej dziewczyny, dzięki za odzew.

Nerwa, zgadzam się z tym, że jesteśmy specami we wkrętach o SM itp. Jak pisałam sama to przeszłam lata temu z nogą, miałam zaburzenia widzenia, brak równowagi, brak czucia ciała. Wspominam to potwornie ale minęło i wydawało mi się, że lęki o choroby neurolog. mam za sobą. jeszcze kilka miesięcy temu śmiałam się z tego (byłam w fazie ostrej kancerofobii).

Naprawdę nie wiem co myśleć. Drgają mi mięśnie, w całym ciele, wędrująco, (szczególnie jak leżę) np. udo, przedramię, do tego to potworne spięcie i szczękościsk 24h (w nocy też) aż do tego stopnia, ze zwichrowałam sobie szczękę, przeskakuje mi.
Potem parestezje, jakieś kłucia szpileczkami w stopach i dłoni. Bóle rąk, nog.
Poprostu ścieło mnie:((

Alex nie martw się temperaturą...pamietam jak mierzyłam kilkanaście razy dziennie...echhh. Różna była raz 36,2 a raz prawie 37. Naprawdę. Najgorszy jest taki stres...wiesz, ze masz gdZieś jechać i że MA BYĆ dobrze więc szuka się dziury w całym i nie jest...

Mili kochana:) ściskam:) też myślałam o Tobie jak tam dzieciaczki??? Pamiętam cała Twoją ciążę na forum, dosłownie od nia kiedy powiedziałaś że jesteś w ciązy do porodu...były emocje, tak szybko czas leciał.
Biorę od poniedizałku 6 tab. Asparginu i B complex. Do tego piję droźdze. ale nie widze poprawy. Tak cięzko znowu zwalić wszystko na nerwy bo przeciez jak spię to nie denerwuję się do tego stopnia by drętwiała mi dłoń:( Wprawdzie dziś w nocy było lepiej ale od rana znow...mrowienia, drętwienie zewn. strony dłoni, mega lęk, ciągłe kontrolowanie siły mięsni.

Dziewczyny...ta zasrana choroba nie odpuszcza. Wystarczy tylko jakiś bodziec by piękny czas spokoju zburzyć w jeden dzień! Dlatego gdy jest dobrze to doceniajcie każdą chwilę. Każdą.

przez nerwa 03 sie 2016, 13:47
nefretis, dokladnie! Trzeba doceniac dobry stan. Ja tak wlasnie docenialam, jak mi wszystko przeszlo i przez wiele lat mialam spokoj. A teraz znowu :(

Mnie to jeszcze dobija, bo jestem w trakcie robienia roznych badan, i po prostu tak mnie stresuje każde, ze juz samo to mnie wykancza nerwowo :( Zebym się chociaz tylko zle czula, ale nie denerwowala i nie miala lęków, to jakos bym po kolei robila badania, wyniki i koniec. A tak to jest dla mnie ciągła niepewnośc, strach przed każdym badaniem, ze COS wyjdzie itd.

Boje się, ze juz powinnam przyjmowac jakies preparaty na anemie, a lekarka chce mnie widziec dopiero jak zrobie WSYZSTKIE badania :( Dzisiaj moze pojde na USG, moze nawet uda mi sie pokazac tam lekarzowi te wyniki krwii, moze spojrzy i cos powie ? :) No chyba, ze jak ide tylko na USG, to on bedzie mial w dupie interpiretacje innych wynikow...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 04 sie 2016, 00:03
no jak sie zdenerwowalam :[[ tak sie rozpisalam i zniknelo ://

Nerwa- Ja mam hemoglobine w normie, ale przy dolnej granicy. Krwinki czerwone mam ok- ale pale papierosy, a to zwieksza liczbe krwinek- niestety mimo, ze ilosc jest ok to sa za male itp czyli wszystkie te mch itp mam zle.

Lekarka przepisala mi zelazo, ale kazala zrobic ferrytyne i b12 ze wzgledu na to swedzenie, zeby wykluczyc niedobory.
Moze Tobie od razu przepisze? ale znajac lekarzy to nie da pewnie nic poki hemoglobina jest ok .
wiec sama mozesz kupic i polecam Zelazo Hela ferr olimpu- jest najlepiej przyswajalne i nie powoduje zaparc i innych atrakcji.

Nefretis- to fakt!! Spojrz, jeszcze niedawno pisalam Wam tu, ze jestem w ciazy, a teraz moj Synek ma 7 miesiecy i juz sam siedzi :)))
Pamietam ile mialam strachu i niepewnosci odnosnie ciazy i mojej nerwicy, a teraz jestem szczesliwa Mama 2 Skarbow :)

Co do Twoich objawow to ja gdy nie biore lekow na nerwice to budze sie w srodku nocy z bezdechem, jak biore leki to jest ok- wiec to napewno nerwowe...

Poza tym cale dnie sie boisz, nasluchujesz objawow, nakrecasz sie, a idac spac mozg przeciez analizuje caly dzien .....
Sprobuj moze wziac cos od nerwow, ale zrob sobie z mezem romantyczny wieczor- winko, kolacja, film- ja wiem, ze to brzmi banalnie, ale staraj sie za wszelka cene olewac wtedy te objawy- nawet jak sie pojawia to tlumacz to tym, ze to nerwy i ze to minie i to nie jest nic groznego .

Ja dzis bylam u endokrynologa, powiedzial, ze swedzenie moge odczuwac jeszcze jakis czas jako skutek uboczny leku, ktory bralam i ze przejdzie i zeby sie tym nie przejmowac.
Za to teraz mam nie brac zadnych lekow na tarczyce, bo za jakies 2 tyg bede miala scyntygrafie tarczycy- bedzie sprawdzal czy to poporodowe zapalenie czy Graves-Basedow, bo nie wiadomo czy potrzebuje lekow.
Jesli wyjdzie, ze poporodowe to samo minie bez leczenia, a jak Graves to musze lykac te leki...

Poza tym wszedl w system i przeczytal mi wyniki rezonansu glowy- i wszystko jest bez zmian. mam jednak przewlekly stan zapalny zatok, co wyszlo w rezonansie.
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 04 sie 2016, 09:22
Mili89, no to masz chyba podobnie do mnie - bo ja mam erytrocytow duzo, hemoglobina prawie w normie (0,01 ponizej), ale za to tą gestość i te inne czynniki (MC...) ponizej normy sporo.

Wczoraj na USG lekarz zapytal czy cos mi dolega, i jak powiedzialam co, to tez zapytal - czy nei mam anemii? I jak powiedzialam jakie mam wyniki krwii, to powiedzial, ze pewnie z braku żelaza i tyle.
A na USG nic nie wyszlo, wszystko ok :)
(a jeszcze przed badaniem zaczelam panikowac, bo zauwazylam z lewej strony brzucha lekkie wybrzuszenie - i bylam pewna, ze pewnie mam jakiegos guza czy cos i ze wyjdzie cos strasznego! no ale ok, pewnie to byly jelita ;) )

przez Mili89 04 sie 2016, 16:30
nerwa, super, ze usg wyszlo ok !!
ja mialam dzis isc do przychodni pytac o wyniki, ale jest zamknieta na jakies szkolenie i dopiero jutro sie dowiem co z tymi wynikami...
wogole dzis wstalam taka zaspana, bo budzilam sie co chwile do Synka i pozno usnelam i jak wstalam rano to mi sie tak w glowie zakrecilo... myslicie, ze to z niewyspania ? tak zaczelam panikowac zmierzylam cisnienie i bylo 70/40 wiec bardzo niskie ...

przez nerwa 04 sie 2016, 20:36
Mili89, ja jak kiepsko spie, to jestem mega skołowana, kreci mi się wtedy w glowie caly dzien :-/
Cisnienie faktycznie niskie, ale to wlasnie moze po spaniu jest takie zanizone?

przez Mili89 04 sie 2016, 21:39
nerwa, chyba faktycznie taka zaspana bylam, bo pozniej jeszcze sie przespalam i bylo ok ...
wogole sie nie wysypiam. klade sie spac o 2 zasypiam o 3 ... zaraz pobudka do Syna, pozniej jeszcze raz... to jak tu byc wyspanym ?;)
a nie umiem wczesnie sie klasc.. juz taka moja uroda od kiedy pamietam :(

a Ty jak sie dzis czujesz?

przez nerwa 04 sie 2016, 22:57
Mili89, no wlasnie ja ostatnie noce spałam calkiem niezle - az dziwne :) Nie wiem czy to za sprawą leków czy może troche sie uspokoilam po badaniach...
W kazdym razie, dzisiaj to nawet spedzilam wiele godzin poza domem (co w ostatnich tygodniach bylo rzadkoscia ;) ).

Tylko co i raz czuje taką wlasnie niemoc i oslabienie. Nie wiem, na ile to jest anemia a na ile nerwicowe. Bo im bardziej o tym mysle, tym bardziej czuje tą niemoc. A jak cos zaczne robic, to czesto zapominam i jest lepiej.

Planuje teraz ogarnąć troche diete - wiecej jesc, i bardziej wartosciowe posilki. Ale to się bedzie wiazalo niestety z wiekszymi zakupami, i czestszymi wizytami w sklepie - czego nei lubie :( No ale moze jakos to bedzie :) trzeba walczyc!

przez Mili89 05 sie 2016, 00:26
nerwa, ja wlasnie myslalam nad wykupieniem diety, bo chce jesc zdrowo i odzywczo i tak wlasnie karmic rodzine- ale zeby to bylo jakies smaczne i urozmaicone. myslalam nad wykupieniem diety od chodakowskiej hehe, bo tam mozna fajnie wybrac ile masz pieniedzy na zakupy, czasu na gotowanie, co lubisz jesc czego nie itp...ale troche to jednak kosztuje :/

wiesz, wzielam Alpragen na probe 1wszy raz- mam tabletki 1 mg wiec nie ma podzialki na 4 tylko na pol i krzywo mi sie uciela ta 1/4 tabletki wiec wyszlo tak 3/4 cwiartki :)
wzielam i jest ok- tak troche jak po drinku heh ;)

strasznie sie balam wziac, ale jak juz wzielam to po jakiejs chwili przestalam sie bac, wiec chyba zadzialalo :D

przez nerwa 05 sie 2016, 09:49
Mili89, ooo no to super! no wlasnie, bo to dziala od razu, ja odczuwam efekty juz po kilku minutach.
Tylko ja mam tabletki 0,5 mg, i biore 1/4, wiec i tak chyba mniej niż Ty. Ale moze sproboje kiedys wiecej ;) Wlasnie tak z połówke - wtedy wyjdzie 1/4 tej Twojej 1mg.
Boje się zawsze, ze bedzie za duzo, a z drugiej strony, jakbym poszla do szpitala z atakiem paniki to od razu wladowali by pewnie jakąs mega dawke ;)

Ale od Chodakowskiej to są przepisy czy w jakiej to jest formie?
Ja wczoraj ogaldalam takie do zamowienia - że wybiera się ile chce kalorii dziennie, i rano przywoza caly zestaw jedzenia - na caly dzien (urozmaicone takie), ale troche to kosztuje :-/
I chyba kupie sobie sokowirówke, żeby pic soki z owoców i warzyw.

przez Ewela270490 05 sie 2016, 12:42
HEJ, CZY PRZY NERWICY KTOS Z WAS POCIŁ SIE W NOCY?. MOJE ZYCIE BYŁO MEGA FAJNE DO CZASU GDY NACZYTAŁAM SIE O CHŁONIAKU I ZIARNICY, OD RAZU MIAŁAM WSZYSTKIE OBJAWY TYCH CHORÓB... CZY KTOŚ MIAŁ JAK JA? :-(

przez nerwa 05 sie 2016, 12:44
Ewela270490, tak :) ja nie zawsze, ale mam takie fazy.

Ja bylam u lekarza, i dostalam Tardyferon na anemie :) i tyle, badanie dopiero za 3 mies.
Kurde.. .tylko tak teraz patrze na necie, ze to sa strasznie wielkie tabletki, o powolnym uwalnianiu (wiec pewnie nie mozna gryzc? :( )
A ja nie polkne czegos takiego!

przez Ewela270490 05 sie 2016, 12:56
Ja nie jestem nic w stanie zrobić, tylko siedzę i myślę ze mam raka. Najgorsze jest to ze uważam ze lekarze coś przeoczyli albo niedokładnie zbadali, i z stąd te dobre wyniki. Jestem roztrzęsiona. Najbardziej skupiam sie na tym nocnym pocie od kiedy przeczytałam w internecie ze to objaw chłoniaka, ziarnicy itd. od tego czasu codziennie sie pięć, raz mniej raz wiecej. Boże skąd bierze sie ta nerwica i te lęki. Czasem potrafię przesiedziec pół dnia jak opetana i twierdzić ze mam raka :-(

Sortuj wg