Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 28 lip 2016, 21:05
cameeelie, no ogolnie jest tak, ze zdrowienie czesto przebiega z nawrotami - niestety.
Tzn. poprawia się, jest juz lepiej - ale jak jest gorszy czas (np. wiecej stresow) znow cos potrafi uderzyc, i pojawiaja sie objawy.
Ale przy takim nawetocie zazwyczaj juz duzo latwiej to ogarnaic (i szybciej - np. na terapii).

Ja mysle, ze pojawily sie moze jakies nowe rzeczy, duzo stresow itd. Ktorych nie masz "przepracowanych" na terapii, i jeszcze nie umiesz sobie z nimi radzic, i dlatego odezwaly się objawy :(
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Mili89 28 lip 2016, 21:17
Niestety ta choroba zawsze juz w nas tkwi.
Jest ok i znow nagle bach!
Laryngolog, u ktorego bylam z zawrotami glowy wlasnie tak mi tłumaczył, ze bardzo czesto sa one manifestacja mozgu, ze nie ogarnia tego natloku emocji wydarzen itp i moze juz po wszystkim , gdy nie odczuwamy juz stresu wlasnie tak odreagowywac...
Ja po tych zdarzeniach ktore wywolaly te objawy pogodzilam sie przeciez z mezem, zaszlam drugi raz w ciaze, urodzilam zdrowe dzieciatko, a objawy jak byly tak sa :(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nerwa 28 lip 2016, 22:00
Prawda jest taka, ze wiekszosć z nas jest zbyt wrazliwych :) za duzo myslimy, skupiamy się na swoich dolegliwosciach itd. Taka osobowosc...
Wiec terapia daje tyle, ze mozemy rozwiazywac rozne konflikty emocjonalne (ktore jak siedza w nieswiadomosci - to daja takie najrozniejsze objawy), i mozemy sie nauczyc jak w przyszlosci samemu je zauwazac (np. wyrazac emocje itd.).
Ale wiadomo, czasem są jakies trudniejsze czasy, jakies nowe sytuacje i sobie znow nie radzimy - i znowu to powraca :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 28 lip 2016, 22:17
nerwa, niestety... Ludzie o wrazliwych duszach o wiele wiecej cierpia...czesto nawet z powodow dla nich samych nie dp konca jasnych...

Mam nadzieje jednak, ze uda nam sie zwalczyc ta nerwice do konca :)

Kurcze przeciez na codzien jestem taka radosna, a w srodku jest tyle strachu, leku ...

przez nerwa 28 lip 2016, 22:38
Wiecie jaka akcja? :D

No bo mam te dusznosci, i dzisiaj byl juz szczyt wszystkiego. Czulam się beznadziejnie, caly dzien w domu. Na niczym nie moglam sie skupic bo tylko oddech i oddech, i czy sie nie udusze? Czy jechac na ostry dyzur? czy dojade tam w ogole? itd. Mega nerwy, stres, napiecie miesni.
I tak caly dzien...

A teraz na wieczor, znajoma napisala do mnie, ze moze chce inhalator na rozszerzenie oskrzeli ?
I wiecie co.... wzielam ten inhalator i czuje sie 100 razy lepiej! Ale co najlepsze... ja go nawet nie uzylam! :)))))
Sama swiadomosc, ze mam COS co w razie czego pomoze, juz pomogla mi na tyle, ze poszlam na spacer i czulam sie super. Tzn. mam troche odczucie takiej ciezkosci, ale to jest nic w porownaniu do tego co przezywalam caly dzien!

przez Mili89 28 lip 2016, 22:45
nerwa, hehehe :D czytajac myslalam ze wzielas:D
No sama widzisz:):)
Ciesze sie, ze poczulas sie lepiej :)

A tak jesli moge spytac to ile masz lat?

przez nerwa 28 lip 2016, 22:48
Mili89, 33 :(
A ogolnie nerwica zaczela się jak mialam okolo 20 lat, potem 2 lata terapii, 8 lat spokoju, i teraz od 3 lat tak średnio (tzn. mialam miesiace tragiczne, ale mialam tez takie ze bylo calkiem ok).

przez Mili89 28 lip 2016, 23:34
nerwa, ja mam 27, a czasem wydaje mi sie, ze mentalnie jestem malym dzieckiem ;)

u mnie nerwica wg. psychologa zaczela sie gdy mialam 8 lat... bardzo przezylam wtedy smierc Dziadka i do tej pory na mysl o tym chce mi sie plakac, mimo ze minelo juz tyle lat...

teraz znow swedza mnie dlonie. wewnetrzna i zewnetrzna czesc, i podbicie stop... lekarka powiedziala, ze moge to miec z suchej skory albo niedoboru witamin... pytala czy czesto myje rece- no myje co 5 minut... w goracej wodzie... ale stop przeciez nie myje co 5 min :D

przez Alexandra 28 lip 2016, 23:37
Cameelie- z głową przeszłam naprawdę wiele. Miałam dlugie miesiące non stop uczucie ucisku od środka, jakby głowy w imadle, obręczy od rana do wieczora, trochę tak jakbym miała na głowie 5kg kask. Czułam, że mam sztywną głowę, jestem za szybą, widzę ludzi i otoczenie za szybą- to był istny koszmar. Schodziło to tylko wtedy kiedy wzięłam Xanax- wtedy pocieszyłam się, że skoro Xanax działa, to może to jednak nie guz mózgu. Pomogło mi następujące ćwiczenie: kładziesz się na twardej podłodze, pod głowę kładziesz jaśka zwiniętego , ręce wzdłuż tułowia i lezysz tak 10 minut. Banalne, ale ten kask zaczął mi schodzić. Potem dłuuuugo mialam to uczucie ucisku jeszcze. 0d wrzesnia do stycznia gdzieś, ale zaczeło stopniowo schodzić.

Nerwa- ja mam 32 lata i też mieszkam sama w dużym mieście :) Jak widzisz, nerwica może powodowac nawet wrażenie duszenia, ja też to miałam, ale mnie najbardziej przeraża ten prąd-dreszcz w głowie co mi powrócił. Choć 3 dni temu tak samo przerażał mnie ból głowy, ból oka oraz czerwona plama na języku (pewnie rak).
I tak w kółko.

Ale chociaz moge po sklepach chodzić- nie mozna mieć wszystkiego :why:

przez Alexandra 28 lip 2016, 23:38
Mili89, naprawdę zapomnij o zakwasach :) ja psa noszę i miałam zakwasy 2 tygodnie wszędzie.

przez nerwa 28 lip 2016, 23:58
Mili89, mi tez sie wydaje, ze mentalnie mam duuuzo mniej :)
A z tym swędzeniem to ciekawe... ja czesto mam takie swedzenia na bokach, po prawej i lewej stronie - tak troche na plecy zachodzą te swedzenia. Do tej pory nie wiem co to, ale nie bylam z tym u lekarza.

Ja z zawrotami męczylam się już nie raz, przewaznie trwalo to kilka tygodni. Najgorzej bylo chyba, jak mieszkalam akurat w gorzystym terenie, i nawet do sklepu mialam pod gorke. Z tymi zawrotami tworzylo to straszny mix :-/ Tak samo to uczucie ludzi za szybą... brrrr.. myslalam, ze nigdy się tego nie pozbęde. A przeszlo jakos samo...

przez Mili89 29 lip 2016, 00:04
ja bylam teraz jeden dzien w gorach z dziecmi i mezem i przejezdzalismy srodkiem parku- w gorach...

i jak juz bylismy wysoko to maz zatrzymal sie zeby wysiasc i robic fotki :D a ja nie potrafilam... mialam taki napad leku, ze wysiadlam tylko z samochodu a nie moglam podejsc do meza zeby zrobic sobie zdjecie, bo to bylo dla mnie zbyt blisko krawedzi :D

przez Mili89 29 lip 2016, 00:47
No i dalej swedza mnie te dlonie wewnetrzna strona. To przychodzo i odchodzi takie napadowe. Nie mam tam zadnych zmian. Czy moze to byc przesuszona skora? Ale ze wewnatrz? :(

przez Prakseda 29 lip 2016, 00:49
Mili89, a jak podrapiesz to swędzące miejsce to pomaga czy nadal swędzi?

Sortuj wg