Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Teksas 21 lip 2016, 23:57
Nie wiem, nie znam się na tym. Choć wydaje mi się że tydzień to długo i nie powinno się już nic dziać. Ale znawcą nie jestem. Ja humor do....miałem w niedzielę. Dziś lepszy dzień. Ale nie wiem co by się działo, gdybym musiał odstawić lek z powodu alergii.

przez Mili89 22 lip 2016, 00:18
Teksas, paro biore 1,5 roku wiec i tak malo prawdopodobne bylo ze to ona tak zadzialala...

smieszne jest to, ze po tygodniowej przerwie znow mam uboki ;)
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Prakseda 22 lip 2016, 00:33
Mili89, niedobór witaminy D ma bardzo wielu ludzi. Ja miałam 11, moja lekarka 7... :P To powszechne. Nie martw się tym, tylko uzupełniaj braki, a będzie dobrze :)

Cieszę się, że rezonans wyszedł ok :D

Ja z kolei robiłam niedawno TSH i tak teraz siedzę i dumam nad wynikiem. Kiedyś miałam podwyższone, potem niby w normie <ale wciąż górna granica>, od niedawna spadło do ok. 1.8 przy zakresie 0.34 do 5.6
Czy taka wartość jest prawidłowa? <wiem, że norma nie musi oznaczać dobrego wyniku>.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 22 lip 2016, 01:15
Prakseda, a jak Twoje ft3 i ft4?? bo tak tsh to chyba jest ok akurat nie za malo i nie za duzo

ja mam tsh 0.05 czy jakos tak :D a co do wit d to mieszkam w Anglii a tu jest tylko deszcz :D

wlasnie czy robi sie Wam takie cos bo mi dzis sie zrobilo i nie wiem czy to ciag dalszy wysypki czy cos innego : szlam majac na nadgarstku siatke z zakupami, dosc ciezkimi, odcisnela mi sie ta raczka dosc mocno i jak polozylam zakupy to nagle cale to odcisniete miejsce zrobilo sie czerwone i strasznie swedzialo...pozniej zniknelo :/

przez Tukaszwili 22 lip 2016, 09:48
Mili89, a powiedz mi właściwie co jest takiego przerażającego w wysypce? :P

przez Prakseda 22 lip 2016, 16:09
Mili89, ft3 i ft4 to ja wieki temu robiłam :roll:
Ale mam za to inny problem - prawdopodobnie pękła mi torbiel w zatoce :? Czy ktoś z Was ma za sobą takie doświadczenia? W mojej głowie już się kłębią scenariusze, że podczas snu płyn z tej torbieli spływa do gardła, dławię się nim, duszę, a w konsekwencji odchodzę z tego łez padołu :lol:

Jeśli chodzi o Twój problem to miałam kiedyś tak, że nagle dopadało mnie niespodziewane swędzenie, którego nie szło opanować. Zazwyczaj wieczorem. Żaden lekarz nigdy nie doszedł przyczyny tego. Trwało to jakiś czas <około kilku miesięcy> a potem nagle samoistnie przeminęło i już nigdy nie powróciło :roll:

przez Mili89 23 lip 2016, 00:40
Tukaszwili, a no wlasnie juz poczytalam sobie, ze moga to byc pasozyty, moze to byc poczatek wstrzasu anafilaktycznego itp itd...

dzisiaj juz jest tfu tfu lepiej... zrobily mi sie tylko malutkie kropeczki na przedramieniu swedzace a pozniej zniknely... moze teraz od tych kremow roznych mam przesuszona skore i od tego ta wysypka i swedzenie ??

Prakseda, ja kto pekla Ci i skad o tym wiem ?
torbiele sa malutkie wiec nie zadusisz sie, a to co tam mialoby byc to juz dawno scieklo... nie bedzie sciekac dniami ;)

przez Prakseda 23 lip 2016, 01:04
Mili89, to może spróbuj wydębić skierowanie do alergologa?

A co do mojej torbieli to nie była malutka - miała co najmniej 3 centymetry średnicy... Pewnego wieczoru poczułam strasznie bolesny prąd w zatoce, który przeszył mnie na wylot, a potem bolało już przy schylaniu. Tej wydzieliny spłynęło mi bardzo mało :-| Cała reszta jak siedziała, tak siedzi. Boję się, że to świństwo ni stąd ni zowąd pęknie już do końca, a mnie chyba wtedy czacha eksploduje z bólu, nie mówiąc o tym, że zadławię się tym płynem <a fuj :x >. Laryngolog obstawia, że prawdopodobnie torbiel pękła, ale że wszystko okaże się dopiero po tomografii :-|

przez Mili89 24 lip 2016, 13:47
Prakseda, ten plyn Ci nie zagraza wogole... napewno juz dawno splynal do gardla albo nosa... nie myslisz chyba, ze nagle lunie wszystko po paru dniach jak lawina ?;););)
a nie lepiej zrobic rezonans? tomografia jest szkodliwa... kiedy mialas ostatni raz ja robiona ??

nie za bardzo mi sie usmiecha czekac miesiac albo dwa na wizyte, bo moze to faktycznie po leku i mam nadzieje i wrazenie, ze juz mija. napewno jest slabsze duzo niz wczesniej...

czytalam, ze pokrzywka ostra trwa do 6 tygodni wiec moze to musi troche trwac?

w kazdym razie daje juz rade bez leku od alergii , sterydu tz nie biore od 2 dni i jest ok ... czasem cos zaswedzi ale nie wiem na ile to juz w mojej glowie ...

i wogole pojawiaja mi sie takie czerwone kreseczki jak od zadrapania...moze mam sucha skore i poprostu ja czyms urazam i wtedy robi sie kreska ? :D :roll:

przez nerwa 24 lip 2016, 20:46
Sluchajcie, czy miewacie cos takiego jak ciezki oddech (dusznosci?), ale nie w momencie paniki, tylko tak dlugoterminowo?
Mam takie uczucie ciezaru w klatce piersiowej, jakbym polozyla sobie ksiazke w gornej czesci klatki i oddychala. Niby moge wziac pelen oddech, ale jest to duzo ciezsze do wykonania, niz kiedys. Nie mam zadnego kaszlu ani nic.
W dodatku mam scisk w gardle i kluche (no ale to wiem, ze moze byc nerwicowe).

Lekarz osluchal, i niby ok (tzn nie ma świstów ani nic).
Ale wiadomo, moze byc np, neiwydolnosc serca :( musze zrobic RTG i EKG, ale tak się boje :(

Co ciekawe, nie odczuwam tego w ogole w nocy, jak leże (spie na brzuchu). Ale tak to caly dzien - jak sie wkrece i mysle o tym, to jest gorzej - wiaodmo. Ale generalnie nie odpuszcza raczej ani na chwile.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Prakseda 24 lip 2016, 21:03
Mili89, ta torbiel prawdopodobnie pękła mi tylko częściowo <bardzo mało wydzieliny spłynęło>. Ja się nie obawiam, że teraz nagle reszta spłynie. Boję się, że torbiel trzaśnie w całości i spłynie wszystko :/ Zwłaszcza, że jeśli nie wypróżniła się za pierwszym uszkodzeniem, to ta błona na nowo się "zrośnie" i "zamknie" - z powrotem utworzy się "balonik", który w każdej chwili będzie mógł się rozlać, tym razem już w pełni :?
Tomografię miałam ostatni raz trzy lata temu, rezonans dwa.

Dobrze, że Twoje skórne dolegliwości trochę się uspokajają. Skierowanie zawsze możesz wziąć, najwyżej nie pójdziesz na wizytę, albo stawisz się tylko dopytać specjalisty, co to mogło być i dlaczego?

przez Tukaszwili 25 lip 2016, 11:55
nerwa w trakcie mojej największej szajby, która miała miejsce 5 lat, regularnie dopadały mnie cholernie silne duszności. czasem byłem przekonany, że jeszcze chwila i zabraknie mi powietrza. najlepsze, że przechodziły po wysiłku fizycznym :)

przez Mili89 25 lip 2016, 12:26
Prakseda, nie boj sie, taka ilosc tego plynu nie jest w stanie zrobic Ci krzywdy... zreszta to by nigdy tak nie lunelo... zobacz ile jest sluzu w zatokach i jak wolno on splywa ;)

podobno to od leku na tarczyce. jest to wymieniony jako najczestszy efekt uboczny, wiec mam nadzieje, ze to od tego...

nerwa, ja tak mam bardzo czesto i to chyba jest zwiazane z nerwami ... identyczne uczucie jak opisujesz.

przez Mili89 26 lip 2016, 23:39
ej kochani czy to mozliwe zebym po przeciazeniu miesni miala po 2 dniach zakwasy i do tego podwyzszona do 37,3 temperature ??

dawno sie wogole nie ruszalam i przegielam dzis bola mnie okropnie miesnie, to chyba zakwasy poza tym mam podwyzszona temp ... i to wlasnie mnie martwi...

Sortuj wg