Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez lockheed 17 lip 2016, 16:01
Słuchajcie sytuacja mnie przerasta, dosłownie... . Tak się boję, że jestem chory na to SLA, że znowu umówiłem się do neurologa, chce żeby zlecił mi EMG. W sumie poza tymi drganiami nie mam objawów żadnych innych póki co.

Wczoraj rozmawiałem z dziewczyną bo już mi łzy nachodziło do oczu, że idę na wizytę i chcę EMG zrobić. Ona odparła, i co dalej jak wyjdzie dobrze? Tak mnie rozzłościło, że się pokłóciliśmy. Nikt prócz was nie rozumie przez co przechodzę, to jest okropne śpię i jem, jestem obcym człowiekiem. Dowiedziałem się też od dziewczyny, że zachowuję się jak król, bo wszystko wokół mnie ma się toczyć (poza wczoraj nie wspominam o swoich lękach, staram się je maskować). Dzisiaj już pękłem na maksa, płaczę i ryczę ze strachu, ze smutku. Boję się na maksa :why: :why: :why: Ostatnio wygadałem się przyjacielowi z dzieciństwa, co mi dolega itp. Na trochę mi pomogło, sam powiedział że mu czasem biceps drży. Jestem totalnie załamany.. .

przez Tukaszwili 17 lip 2016, 20:33
Twoja dziewczyna zadała bardzo mądre pytanie. Dokładnie takie samo usłyszałem od mojej w maju podczas wkrętek na raka jelita. Co jeśli kolonoskopia da dobry wynik? Co znowu wymyślisz? I miała rację, bo niby funkcjonuję normalnie, ale wciąż jakieś lęki się nowe pojawiają, choć nie tak silne jak 2 miesiące temu. Badanie da Ci spokój na jakiś tydzień lub dwa, a potem na nowo się nakręcisz. Sam powinien wrócić do psychiatry, ale póki co staram się walczyć sam, na razie idzie nieźle, więc jest nadzieja. Łzy są normalne, też płakałem, bo tak byłem pewny guza w jelicie. Doskonale wiem, co teraz czujesz, totalną pustkę i stuprocentową pewność, że SAM sobie zdiagnozowałeś chorobę, mimo że lekarze mówią inaczej. A z drugiej stronie pewnie myślisz i masz nadzieję, że to jedynie zaburzenia lękowa (bo tak jest, nie masz SLA).

przez lockheed 19 lip 2016, 22:06
Tukaszwili napisał(a):Twoja dziewczyna zadała bardzo mądre pytanie. Dokładnie takie samo usłyszałem od mojej w maju podczas wkrętek na raka jelita. Co jeśli kolonoskopia da dobry wynik? Co znowu wymyślisz? I miała rację, bo niby funkcjonuję normalnie, ale wciąż jakieś lęki się nowe pojawiają, choć nie tak silne jak 2 miesiące temu. Badanie da Ci spokój na jakiś tydzień lub dwa, a potem na nowo się nakręcisz. Sam powinien wrócić do psychiatry, ale póki co staram się walczyć sam, na razie idzie nieźle, więc jest nadzieja. Łzy są normalne, też płakałem, bo tak byłem pewny guza w jelicie. Doskonale wiem, co teraz czujesz, totalną pustkę i stuprocentową pewność, że SAM sobie zdiagnozowałeś chorobę, mimo że lekarze mówią inaczej. A z drugiej stronie pewnie myślisz i masz nadzieję, że to jedynie zaburzenia lękowa (bo tak jest, nie masz SLA).

Mądre pytanie, z tymże ja zapowiedziałem, że wrócę do psychiatry jak będzie EMG dobre. Powiedziałem, ze wiem ze coś wymyslę, ze to jest 100% kwestia czasu, ostatni raz przed napadami, które mam od okolo roku miałem "przerwę" 8 lat około, kiedy bylem 100% pewien, że jestem gejem :(

Tak jak Ty byłeś pewny guza, tak ja pewny jestem ALS! Moje główne objawy to fascykulacje i drętwiejące mięśnie przy wysiłku. Przy bieganiu mi cierpną nogi od kolan do stóp po okolo 3,5-4km :( Do tego mogę sprowokować drgania mięsni poprzez mocne ich naprężenie i puszczenie i zaczyna się dziać. Na nogach zauważyłem łagodne fascykulacje i mnie przerażają. Im bliżej wizyty tym bardziej się wszystko trzepie!!!

Jutro mam wizytę z neuro, pewnie napiszę co i jak po niej, ale to dopiero w czwartek. Trzymajcie kciuki, żeby badanie zwykłe było bez odruchów patologicznych oraz żeby zlecono mi EMG, które też wyjdzie dobrze. Błagam!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 19 lip 2016, 23:21
lockheed, a suplementujesz magnez? polecam aspargin tabletki... moze to to... wydaje mi sie, ze nie moglbys wykonywac tylu cwiczen majac jakas chorobe to po 1, a po drugie ja nawet nie przejde 5 km :lol: :lol: :lol: drzalo by mi wszystkopo 1 km hehe...

u mnie nie za ciekawie, boli mnie serce, musialam odstawic paroksetyne i lek na tarczyce, bo dostalam pokrzywki i powiedzieli, ze to pewnie uczulenie na lek... biore teraz antyhistaminowe i sterydy w tabl mam brac przez 5 dni ...

jutro zaczynam brac nowy lek na tarczyce...

ale wydaje mi sie, ze to nie alergia tylko jakas choroba skory, bo swedzenie jest nie do wytrzymania, a pare tyg temu mialam stycznosc z osoba, ktora miala swierzba wiec to pewnie to ...juz nie wiem...

moze jutro lub pojutrze bede miala wyniki rezonansu glowy i ucha bardzo sie boje... jeszcze jestem pierwszy raz od 1,5 roku tyle dni bez lekow moich... nie wiem jak ja wytrzymam :(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Ewela270490 20 lip 2016, 13:14
Znowu myślę, że mam chłoniaka... mam suchy kaszel :-( wczoraj robiłam rtg klatki. Krew w maju.. byłam u 3 laryngologów, 3 internistów, na USG i onkologa który badał moje dwa powiększone węzły w koncie żuchwy... Boże, ja oszaleje.. tak się boję w Poniedziałek odbieram opis rtg

przez Ewela270490 20 lip 2016, 13:15
dodam jeszcze że wczoraj byłam u psychiatry bo już nie wytrzymuje i przepisał mi leki,,, stwierdził u mnie objawy nerwicy

przez koszkona23 20 lip 2016, 13:16
scooby napisał(a):Miro fantastyczne wieści! :D

-- 05 mar 2014, 21:58 --

Księżniczka, a mi się wydaje, że to łupież pstry. Jak ja go miałam to wyglądał podobnie.

Ja miałam łupież pstrą, ale sobie z nią poradziłam dzięki http://www.zdrowyportal.pl/1698/lupiez- ... -leczenie/
Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany, a osoby potrzebujące pomocy znajda ją w powyższym linku.

przez lockheed 21 lip 2016, 00:13
Mili89 napisał(a):lockheed, a suplementujesz magnez? polecam aspargin tabletki... moze to to... wydaje mi sie, ze nie moglbys wykonywac tylu cwiczen majac jakas chorobe to po 1, a po drugie ja nawet nie przejde 5 km :lol: :lol: :lol: drzalo by mi wszystkopo 1 km hehe...

u mnie nie za ciekawie, boli mnie serce, musialam odstawic paroksetyne i lek na tarczyce, bo dostalam pokrzywki i powiedzieli, ze to pewnie uczulenie na lek... biore teraz antyhistaminowe i sterydy w tabl mam brac przez 5 dni ...

jutro zaczynam brac nowy lek na tarczyce...

ale wydaje mi sie, ze to nie alergia tylko jakas choroba skory, bo swedzenie jest nie do wytrzymania, a pare tyg temu mialam stycznosc z osoba, ktora miala swierzba wiec to pewnie to ...juz nie wiem...

moze jutro lub pojutrze bede miala wyniki rezonansu glowy i ucha bardzo sie boje... jeszcze jestem pierwszy raz od 1,5 roku tyle dni bez lekow moich... nie wiem jak ja wytrzymam :(

Mnie kiedys wydawalo sie ze swedzi mnie skora. Oczywiscie myslalem o najgorszych chorobach, w sumie mi sie pokrywalo hehe ja mialem bezbolesny polpasiec i wydawalo mi sie ze umieram na raka trzustki bo jeszcze bolalo pod zebrem :0

Co do mojej wizyty u wybitnego specjalisty od ALS. Zero podejrzen co do choroby, nawet na EMG mnie nie skierowal. Powiedzial ze taka moja uroda, zebym sie nie przejmowal i dostalem kochany ssri :D bardzo sympatyczny Pan Doktor, mimo opinii w necie. Mowil ze mam sily jak tur (od razu mi sie przypomnial Tukaszwili jak mi tak napisal bodajze). Zadnych zanikow, oslabienia, wiec zdrowy i kazal korzystac z zycia w tym wieku, a nie chodzic po dr google. Mam jeszcze sprawdzic vit d3. Odruchy tez w porzadku itp.

Kocham Was i caly swiat :*** haha

Dzisiaj po wizycie znowu sie nakrecilem i teraz staram sie nie myslec o najgorszym.

przez Mili89 21 lip 2016, 01:04
super :) mowilam, ze bedzie ok :)

ja mam ogromny niedobor witaminy d- mam 8 przy normie od 30 do 50 ;)

nie wiem co z tym swedzeniem, dzis sobie swierzba juz na maxa wkrecilam, polalam sobie rece jodyna zeby zobaczyc slady ale nic nie bylo widac i tylko piekla mnei skora :(

przez Teksas 21 lip 2016, 03:25
W niedzielę miałem jakiś atak/napad, nie wiem jak to nazwać. Mimo brania leku, na cały dzień powróciły lęki, duszności, dreszcze, panika itp. dziś byłem na wizycie kontrolnej u psychiatry. Takie rzeczy mogą się zdarzać niestety. SSRI nie eliminują objawów całkowicie, mają za zadanie tylko je zminimalizować. Kicha ogólnie. Po tym ataku trzy dni były prze.ebane. No nic, ciągnę wózek dalej. Dostałem receptę na Afobam do doraźnego stosowania. Pozdrawiam wszystkich braci i siostry w biedzie.

przez Mili89 21 lip 2016, 12:05
Teksas, no niestety zdarzaja sie- ale teraz gdy nie bralam tydzien paro zrozumialam jak wiele ona daje... bez niej to dopiero hardcor :D

nic sie nie martw, nie analizuj, tak czasem jest- jak cos to abofam lyknij i tyle ;)

tez mam xanax do doraznego stosowania- wzielam tylko raz ;)

przez Tukaszwili 21 lip 2016, 15:09
Tak lockheedzie, ja CI mówiłem, że masz siły jak tur :). Nie widzę w tym nic dziwnego, skoro ciągle ćwiczysz, aby weryfikować swój stan zdrowia :D. U mnie całkiem nieźle, ostatnio bezlękowo. Niby w nocy znów ucho daje znaki, ale zlewam to ciepłym moczem. Od poniedziałku zdrowo się odżywiam, bo do niedzieli przez jakieś 10 dni jadłem syf. Oczywiście od razu przytyłem 2 kg :P. Teraz mój brzuch zaczął się lepiej czuć. Muszę utrzymać ten stan kilka tygodni, może przywyknę. Niestety dość często lęki zajadam fast foodami i słodyczami.
Teksasteż na początku brania leków miałem taki sinusoidalny nastrój. Raz napady paniki, raz totalny relaks. Dość normalny objaw podczas pierwszych kroków z naszą "przyjaciółką" nerwicą.

przez Teksas 21 lip 2016, 22:59
Dziś już lepiej jakoś. Tukaszwili, to już nie są "początki" brania leku, bo jestem w połowie trzeciego opakowania.
Mili 89 - jesteś na etapie odstawiania leku? ja narazie w ogóle nie chcę o tym myśleć.

przez Mili89 21 lip 2016, 23:32
Teksas, byl problem, ze dostalam pokrzywki i lekarze nie wiedzieli dokladnie od czego , a zaczelam 2 tyg wczesniej brac lek na nadczynnosc tarczycy, no i dla zasady kazali odstawic wszystko co biore (wit d, carbimazol na tarczyce, paroksetyne, proprananol)... i zamiast tego zaczelam lykac antyhistaminowe i sterydy zeby jakos zgasic ta alergie ...
i nie bralam paro 6 czy 7 dni ... i tego ostatniego dnia mialam wizyte w przychodni, do ktorej ledwo weszlam...mialam takie zawroty (ogolnie mam zawroty w sklepach, taka agorafobie) ale paro jakos to troche chociaz dusi... a tu myslalam, ze sie tam przewroce albo wybiegne...lekarka jak mnie zobaczyla to odrazu kazala wrocic do paro... no i wczoraj wzielam po tygodniowej przerwie i troche czuje jakby uboki ...

ogolnie mam humor do ....

powinnam sie cieszyc, bo dzis dowiedzialam sie, ze rezonans glowy i ucha nie wykazal zadnych zmian... co przemawia za nerwicowa przyczyna zawrotow glowy...

no ale meczy mnie ta wysypka- pojawia sie i znika i straaasznie swedzi... a tego leku nie biore juz tydzien...czy to mozliwe zeby to sie nadal utrzymywalo jesli to skutek uboczny leku?

Sortuj wg