Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Egzistens 10 lip 2016, 22:39
nerwa napisał(a):a miewal ktos z was takie ogolne oslabienie i mega zmeczenie (w rękach, nogach itd.) ?

Mnie ostatnio dopadło cos takiego. Jak mysle, że cos mam podnieść, czy przejsc kawalek - to wydaje mi sie, że nie dam rady. Oczywiscie jak zaczynam cos robić to robie (wiec troche to jest takie subiektywne). A jak siedze i nic nie robie - odczuwam to najbardziej. To jest takie i zmeczenie i troche odczucie jak po ciężkim treningu, nogi jak z waty itp. Tyle, ze ja specjalnie nic nie robilam caly dzien, spalam tez ok - a dalej jest to samo.
Jakbym byla jakos ciezko chora :(

Najgorsze jest to, ze w ciagu ostatnich kilku lat, mialam tak nie raz (ciagnelo sie pare dni), az w koncu zaczynalam to olewac (robic wszystko pomimo zmeczenia) i mijalo. Ale tym razem wydaje mi sie, ze jest gorzej :-/ I nie umiem nie zwracac na to uwagi.
W dodaktu jest to połączone z lękiem, wiec juz pewnie jedno nakreca drugie i siedze niedosc że oslabiona, to jeszcze zdenerwowana....

Miewam z powodu niedoborów i anemii, więc zrób morfologię i żelazo.

przez Tukaszwili 11 lip 2016, 10:50
ostatnie parę dni mam wyjątkowo spokojne, natomiast dziś tak poronione rzeczy mi się śniły, że chyba cały dzień będę odczuwał lęk.

przez Ewela270490 11 lip 2016, 16:42
Czy miał ktoś uczucie kluski jakby w krtani?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tukaszwili 11 lip 2016, 16:51
ha! no pewnie, że tak :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Globus_(choroba)
klasyka, nie przejmuj się :)

przez Ewela270490 12 lip 2016, 21:29
A czy ta kluska moze być tylko po jednej stronie. Nawet jak leżę na.lewym.boku to mam ucZucie duszenia z prawej strony tego nie mam. Byłam u lekarza ale ten uważa ze jestem okazem zdrowia. Prosze o odpowiedz? Please

przez Teksas 13 lip 2016, 00:40
Tukaszwili napisał(a):ostatnie parę dni mam wyjątkowo spokojne, natomiast dziś tak poronione rzeczy mi się śniły, że chyba cały dzień będę odczuwał lęk.

Ja, odkąd biorę leki, ciągle mam debilne sny. I to takie, że potem, po jakimś czasie, nie potrafię sobie przypomnieć, czy coś wydarzyło się naprawdę, czy przeżyłem to tylko we śnie. Masakra czasem. Pani doktor powiedziała jednak, że to jeden ze skutków ubocznych parogenu i raczej nic nienormalnego. Ale nigdy nie śniło mi się tyle głupot.

przez Teksas 13 lip 2016, 00:43
Ewela270490 napisał(a):A czy ta kluska moze być tylko po jednej stronie. Nawet jak leżę na.lewym.boku to mam ucZucie duszenia z prawej strony tego nie mam. Byłam u lekarza ale ten uważa ze jestem okazem zdrowia. Prosze o odpowiedz? Please

Może być. Możesz sobie wkręcać różne objawy i różne choroby. Wiem z autopsji.

przez Ewela270490 13 lip 2016, 13:51
Byłam dwa razy u laryngologa... lekarz powiedział, że jestem okazem zdrowia. Robione miała USG węzłów chłonnych dwa powiększone 20mm, ślinianki, tarczyca OK. Byłam u onkologa nie stwierdził nic niepokojącego. Miałam już bóle pleców, rąk, klatki piersiowej, swędzenie ciała, aktualnie jestem na etapie kluski w gardle... wkręcałam sobie chłoniaka, ziarnice, raka krtani, przełyku, płuc... We wtorek idę na rtg klatki. Myślice, że to normalne, że robie sobie tyle badań... zastanawiam się jeszcze nad gastroskopią, w ogóle nie potrafię przestać myśleć o raku :-( jestem chyba nienormalna... nie wspomnę że byłam ze 4 razy u lekarzy rodzinnych, mają mnie już dość, ponadto robiłam dwa miesiące temu badania krwi i wszystko było OK

przez depresyjny86 13 lip 2016, 15:07
Ewela,to nie jest normalne.Jesteś typowym przykładem hipochondryczki.
:)

przez Ewela270490 13 lip 2016, 18:41
Cały czas czuje tą kluske w tej krtani, mam wrażenie jakby miała mnie udusić :-( ehh... czy to kiedyś przejdzie?

przez Mili89 13 lip 2016, 22:57
Teksas, ja jak zapomne paro i wezme na drugi dzien to mam takie sny, ze szkoda slow... i to albo same glupoty albo koszmary... ale juz przywyklam...

Ewela270490, to jest typowy objaw nerwicy kochana, sama to mialam- nawet jesc nie moglam momentami, bo mnie to dusilo ...

to minie naprawde- moze popros od lekarzy np hydroxyzyne? jest baaardzo lagodna a uspokaja :)

ja od 3 tygodni biore lek na tarczyce i jednym ze skutkow ubocznych jest wymieniona pokrzywka i swedzenie... i od tygodnia mam pokrzywke, pojawia sie i znika no i poootwornie swedzi... lekarz dal mi przeciwalergiczny i kiedy go biore to na 5 godzin mam spokoj i pozniej znow musze brac....

myslicie ze to od leku takie cos ?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Ewela270490 14 lip 2016, 07:31
A.może mam przepukline przełyku :-( ehhh

przez Tukaszwili 14 lip 2016, 10:57
Ewela270490 napisał(a):A.może mam przepukline przełyku :-( ehhh

I pomimo tylu badań żaden lekarz nie zauważył? :D nie moja Droga, na pewno nie masz żadnej przepukliny przełyku, tylko zrytą głowę jak większość z nas. nie chcę się chwalić, ale ten tydzień mam niezły, jeszcze nic poważnego sobie nie wkręcałem. lęki o wątrobe ewaporowały tymczasowo, jelito mam w dupe...dosłownie w sumie :D. skoro lekarze mi mówią, że jestem zdrowy to jestem i chucz. o dziwo takie myślenie mi pomaga. kiedyś psycholog dała mi radę, abym w momencie myślenia o najgorszym nie starał się kierować czarnych wizji na inne tory. cały czas tworzyć w głowie najgorszy możliwy schemat. mózg bowiem w końcu będzie tak zmęczony, że sam zacznie odrzucać chore twory. sprawdza się.

przez leniek644 15 lip 2016, 16:08
A u mnie byl sukces miesiac bez zadnych objawow, dobry humor pozytywne myslenie az do dzisiaj.
Zrobilam obiad omlet z jagodami haha oczywiscie wymylam je porzadnie i myslalam ze to starczy. Ale jednak nie. Jiz mnie boli glowa mam nudnosci i lęki. Spowodowane jest to tym ze nie dawno w wiadomosciach mowili ze facet zatrul sie jakas bakteria z nie mytych jagod i mu wyzarla cala watrobe. Myslalam ze jak umyje to mnie nerwica nie zlapie a tu niestety juz mam czarne mysli ze ich noe umylam dokladnie i na pewno jakas bakteria mogla tam zostac. Wrrr!

Sortuj wg