Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez disgusted 04 maja 2010, 21:12
LUDZIEEEEE błagam czy ja jestem psychiczna ? :zonk:
hahaha, przepraszam, ale to tak słodko "brzmi"... :D
Monii, masz rację, nie sprawdzaj, mnie zakuło w żołądku i też nie sprawdzam!
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez Kirian 04 maja 2010, 22:17
Heh, pod tym względem życie było prostsze, gdy wszechobecny dostęp do sieci nikomu się nie śnił. Nie było gdzie sprawdzać symptomów - nie myślało się tyle o chorobach. A przynajmniej mnie było wtedy dużo łatwiej i nie histeryzowałam tak, jak w erze "wujka Google".
[url]www.lekomanka.pl[/url] - ciekawy blog pisany przez osobę, która jak ja ma problem z uzależnieniem od leków nasennych i cierpi na depresję. Fajnie się czyta.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypis

przez patipat 04 maja 2010, 22:32
Hej, ale długo mnie tu nie było, może to i dobrze ,ale ja z takim pytaniem macie może świąd skóry ?
Ból z kimś podzielony w połowie ulżony:)))

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez disgusted 05 maja 2010, 07:36
patipat - mnie czasem zaswędzi tu i tam. czasem BARDZO swędzą mnie nogi po jednych spodniach - wtedy mogłabym się drapać bez końca. swędzi mnie też głowa, ale to od przesuszonej skóry :).

nie tyle wszechobecny dostęp do sieci jest tu winowajcą, a to, że ludzie zamiast po ludzku pójść do lekarza (który notabene jest większym ekspertem w dziedzinie zdrowia niż znudzeni internauci) to wypytują ludzi w sieci, albo wyszukują artykułów dotyczących objawów. najgorsze, że to nie jest jakaś nieświadoma czynność tylko dobrze sobie zdają sprawę z tego, że to idiotyczne i do niczego nie prowadzi. owszem, może komuś to pomogło zauważyć u siebie objaw ciężkiej choroby i w porę zareagować, ale zdecydowanej większość pomogło tylko wyzwolić hipochondryczne zapędy - jestem niestety większością.

Ja zauważyłam u siebie pogłębienie tego w momencie gdy kupiłam sobie laptopa i mogę ciągle siedzieć przed kompem ;].
No, ale zapisałam się na festiwal rękodzieła, który jest za dwa tygodnie i duuużo roboty przede mną :). Chociaż najpierw to muszę w ogóle dojść do tego CO zrobię :D.

przez rudegirl 05 maja 2010, 09:55
Emigrant, witaj wśród swoich, hehe :)) jeju, wszystko to przerabiałam :)) No, może tylko choroby serca jakoś się mnie jak do tej pory nie brały :))Pozdrawiam Cię :))
Disgusted, Monii, Kirian,Milano- Was również :))
Patipat, w jakim sensie "świąd skóry"? Ja np. ja miałam wkręt na ZZ to miałam takie swędzenia, w różnych miejscach, właściwie łaskotało mnie jak cholera. Kumpela mówiła,że to nie jest świąd tylko nerwy :)) A Ty jak masz?
Majka, no i co tam Dziewczynko? :))

przez milano3 05 maja 2010, 12:17
Ja oczywiście świąd skóry mam ( tylko wtedy gdy o tym myslę) ... Oczywiście też wkręciłem sobie, że to kolejny objaw Ziarnicy Złośliwej :(
Ale cóz. Pozdrawiam wszystkich węzłowców ;_)
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez Monii 05 maja 2010, 12:43
rudegirl dzięki za pozdrowienia :* myślę zapisać sie na jakiś aerodance :D pasuje troszkę się rozruszać i zapomnieć o objawach, chociaż z autopsji wiem, że pewnie bede mieć zakwasy na początku= które przypisze sobie np bólem węzłów heheeeeeeee :brawo:
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez isabella_28 05 maja 2010, 13:10
oczywiscie milano i disgusted to moja KREW hehe :great: mamy podobne problemy.Wiecie co mnie tez czasami skora swedzi i nie musze pisac z czym od razu mi sie to kojrzy :8): Ktos pisal o wezlach pod zuchwa,wiec ja mam dwie twarde kulki sporawe po jednej stronie i lekarz machnal reka na nie.Rowniez jest pod uchem.Siedza juz w takim stanie ojj bardzo dlugie lata.One mnie nie martwia.Tylko obojczyk mnie wkurza jak wiadomo,ale nie ma sensu pisac znowusz o tym:D Dzieki temu forum wiem,ze sa tak wsciekle zakrecone osoby jak ja.Chwala temu co je stworzyl.
A ja od kilku dni zamulona chodze totalnie,chyba przez ta ponura pogode.Moze niskie cisnienie.Od rana do 13 gdzies mam zawieche :zzz: .Pracuje na rano i na popoludnie,wiec do 10 do 16 siedze w domu i obijam sie.Kurcze,a trzeba by bylo sie za sprzatanie moze wziasc :angel:
Odliczam dni do urlopu,tylko to mnie nastraja pozytywnie :yeah: Bedziemy jednak autkiem jechac 2tys km i to bedzie nasz drugi Eurotrip yupiiiiiiiiiiiii
Zdroweczka!!!!!! :mrgreen:

[Dodane po edycji:]

Aaaaa i to swedzenie to pewnie macie od alergii!!Teraz jest straszne pylenie.Mam potworna alergie od 2 tyg i ciagle na lekach jestem.Moj chlopak alergik jak ja i drapie sie bez przerwy!Takze to napewno TO :why:
isabella_28

przez disgusted 05 maja 2010, 13:24
no cóż, zostaliśmy naznaczeni :D.

mnie natomiast właśnie dopadło jakieś lumbago czy inna tego typu przypadłość. dwa tygodnie temu coś sobie zrobiłam dźwigając ciężar, a dzisiaj tak mnie zaczęło boleć, że nie mogę się ruszyć nawet pomaść rozgrzewającą :(. i z moich planów nici.

przez Kirian 05 maja 2010, 13:43
Witam w gronie alergików ;P Radosne pylenie traw jeszcze przede mną, więc póki co z tym problemów nie mam. Ale czerwiec i lipiec będą "wesołe" ;)

Monii - ruch dobrze robi, pozwala oderwać myśli od dolegliwości i poprawia samopoczucie. Ja się bawię w gry taneczne na automatach i powiem Ci, że jak wchodzę poskakać to od razu przestaje mnie wszystko boleć ;P Dopiero jak zejdę z maszyny to na nowo przypominam sobie o tych wszystkich kłuciach i innych pierdołach...
[url]www.lekomanka.pl[/url] - ciekawy blog pisany przez osobę, która jak ja ma problem z uzależnieniem od leków nasennych i cierpi na depresję. Fajnie się czyta.

przez rudegirl 05 maja 2010, 14:43
Isabella, Ciebie też pozdrawiam i chciałam się zapisać do kółka ludzi którzy mają fazę na choroby hematologiczne :)) Bo ja też mam tylko chwilowo mi przeszło po dłuższej wizycie i badaniach na hematologii, u koleżanki :)) Węzły pod żuchwą mam od kiedy pamiętam, duże, okrągłe i twarde. Jak jestem przeziębiona to są większe. Nie mają żadnego znaczenia :) Ehhhh..., paranoja :)) Ściskam wszystkich po kolei :))

przez milano3 05 maja 2010, 14:46
Ja popadam w paranoje :( Ostatnio objawy depresyjne znacznie sie nasiliły. Nie mam już siły do toczenia dalszej walki z samym sobą :( ... Znów straciłem nadzieje na lepsze jutro. Zbyt długo czekam .
PS; oczywiście super silne nasilenie macania węzłów
Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy w stosunku do nich coś w rodzaju wdzięczności.
Michał Choromański (1904 - 1972)

Pomocy, pomocy, pomocy !
Czuje zbliżające się życie,
Kiedy wszystko czego teraz pragnę to
...śmierć

przez rudegirl 05 maja 2010, 15:43
Milano, kurna, skończ macać bo urosną od tego. Tzn. nie urosną chorobowo, ofkors, tylko chodzi o to że je podrażnisz. Jeju, łatwo się pisze: skończ :) Sama też tak miewam... Trzymaj się ciepło :)

przez disgusted 05 maja 2010, 16:03
Milano, spróbuj nie macać :). Jeszcze nie tak dawno sam mnie upominałeś, że mam nie macać i się nie martwić :). Od macania nie znikną!

Sortuj wg