Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Pholler 19 cze 2016, 23:20
lockheed napisał(a):Tak samo z widzeniem problem i ból gałki przy ruszaniu. Objaw SM.

Mogę Cię trochę pocieszyć - miałem fascykulacje i ból gałki ocznej, zwłaszcza przy ruszaniu gałą na boki. W bolacym oku często miałem popękane naczynka. Kilkunastu okulistow i nic. Przeszło.

przez Alexandra 19 cze 2016, 23:46
Pholler, skoro byłeś u iluś okulistów, jesteś zdrowy :)

Ja siedzę w necie i czytam o tym języku.... nie mogę zasnąć. Piszą, że jeśli zmiana na języku nie goi się w ciągu 2 tygodni, trzeba zrobić biopsję. Bosze, jestem przerażona, a plama nie chce zniknąć .....

przez Pholler 19 cze 2016, 23:54
Alexandra to było 12 lat temu, wiesz ile chorób w tym czasie odkryłem?
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 20 cze 2016, 01:44
Alexandra, kochana kup sobie corsodyl, lub odpowiednik tego w Polsce i plucz sobie jame ustna.. i nic nie panikuj ! serio :)

ja bylam u lekarza- mam nadczynnosc tarczycy bravesa czy jak to tam- dostalam leki wstepnie na 18 miesiecy, co 6 tygodni badania kontrolne i modyfikacja dawki leku. jest 50% szans ze po tych 18 miesiacach to minie i nie bede musiala juz brac lekow...

za 2 tygodnie mam rezonans glowy...potwornie sie boje...

ktos tu pisal ze boi sie SM.. jesli masz objawy to zapisz sie do lekarza i to sprawdz!! bedziesz spokojniejszy wiedzac co i jak .

ja uwazam, ze naprawde lepiej sie bardzo bac robiac badanie i majac pozniej wynik sie uspokoic lub wiedziec z czym sie ma do czynienia. niz bac sie ciagle caly czas wymyslajac nowe opcje i nie konfrontujac tego z wynikami ...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Michellea 20 cze 2016, 01:57
Hej. Tak ostatnio Was podczytuję i przypomniał mi się pewien filmik. Jest co prawda o NN, ale pojawia się wątek hipochondryczny (EBOLA! :D)

przez Pawelt 20 cze 2016, 07:09
Pholler napisał(a):Pawelt - już myślałem, że wyzdrowiales, a tu takie nagłe wejście :) Jak tam sprawy serca? Lepiej?

Reakcja naszego otoczenia jest naturalna. Po pierwsze wiecie sami jacy potrafimy być męczący dla samych siebie, a dla kogoś z zewnątrz, kto myśli racjonalnie to musi być kompletny odlot. Po drugie, oni też się o nas boją. Boją się tego, że możemy jednak być chorzy na to co sobie wmawiamy, a nie mając potwierdzonej diagnozy odpychaja od siebie ten lęk po prostu go bagatelizujac, unikając tematu, przyjmując agresywną postawę . Ale częściej boją się tego, że jesteśmy chorzy na umyśle, a my im dostarczamy wiele argumentów. Niestety zarażamy ich często własnym strachem, choć oni głośno o tym nie mówią. Pawelt - już myślałem, że wyzdrowiales, a tu takie nagłe wejście :) Jak tam sprawy serca? Lepiej?

Bez zmian :] Wczoraj myślałem, że umieram :) Dzisiaj też coś mnie telepie serducho.Po wyjeździe wakacyjnym przejdę się do psychiatry po tabsy ;/
X_x

przez Pawelt 20 cze 2016, 09:12
A najgorsze jest to, że mam świadomość tego, że jeśli bym miał coś z sercem to prawdopodobnie już bym nie żył ale ta wiedza wcale mnie nie uspokaja ;(
X_x

przez Tukaszwili 20 cze 2016, 10:23
Pholler napisał(a):Reakcja naszego otoczenia jest naturalna. Po pierwsze wiecie sami jacy potrafimy być męczący dla samych siebie, a dla kogoś z zewnątrz, kto myśli racjonalnie to musi być kompletny odlot. Po drugie, oni też się o nas boją. Boją się tego, że możemy jednak być chorzy na to co sobie wmawiamy, a nie mając potwierdzonej diagnozy odpychaja od siebie ten lęk po prostu go bagatelizujac, unikając tematu, przyjmując agresywną postawę . Ale częściej boją się tego, że jesteśmy chorzy na umyśle, a my im dostarczamy wiele argumentów. Niestety zarażamy ich często własnym strachem, choć oni głośno o tym nie mówią.

Myślę, że raczej nie są w stanie pojąć naszych ataków paniki, bowiem racjonalnie myślący człowiek, który nigdy nie przechodził jakiejkolwiek choroby związanej z psychiką, nie potrafi zrozumieć co się dzieje w naszych głowach. Mam taką paczkę kumpli, z którymi trzymam się od zarania dziejów, przyjaciele na dobre i złe, którym próbowałem tłumaczyć jak działa nerwica. Dla nich to jakaś abstrakcja, dlaczego się stresuję i wpadam w spiralę lęku skoro mam dobre wyniki badań. Dlaczego sam diagnozuję sobie choroby, skoro pewne objawy mogą świadczy o różnych innnych schorzeniach. Gdy wkręciłem sobie raka jelita, bo miałem jasną krew na papierze toaletowym (z hemoroida jak się okazało) to ziomek mi mówi; "no ja też miałem wielokrotnie i co z tego"? I W OGÓLE się tym nie przejmuje! Kiedyś też olewałem pewne rzeczy. Pamiętam jak bodajże 7 lat temu podczas gry w piłkę poczułem jakieś dziwne uczucie w sercu. Lekko się przestraszyłem, zszedłem z boiska na kilka minut, uspokoiłem się i...wróciłem GRAĆ! Przecież teraz skończyłby na SORze z tachykardia 1000 uderzeń na minutę i ciśnieniem 300/200 z nerwów. Dziś od rana czuję, co jakiś czas, pulsowanie w uchu, do tego dwukrotnie "połknąłem" serce. Cały niespokojny jestem, ale jeszcze do paniki trochę brakuje.

przez lockheed 20 cze 2016, 12:17
Pholler napisał(a):
lockheed napisał(a):Tak samo z widzeniem problem i ból gałki przy ruszaniu. Objaw SM.

Mogę Cię trochę pocieszyć - miałem fascykulacje i ból gałki ocznej, zwłaszcza przy ruszaniu gałą na boki. W bolacym oku często miałem popękane naczynka. Kilkunastu okulistow i nic. Przeszło.

Chciałbym żeby mi też to ustąpiło.

Dzisiaj z ręka dużo lepiej, nie ciągnie mnie tak mocno, za to od nowa ciągnie lewa łydka :( Mi chyba naprawdę coś dolega... .

Do tego dziewczyna stwierdziła dzisiaj, że mi się uda zmniejszyły :silence:

No to ja już mam zjebany dzień, lub więcej... .

Pocieszające jest to, że Wasze dziewczyny też nie mogą z Wami wytrzymać :yeah:

przez Pawelt 20 cze 2016, 12:33
lockheed napisał(a):Pocieszające jest to, że Wasze dziewczyny też nie mogą z Wami wytrzymać

U mnie gorzej bo żona. Ostatnio się dowiedziałem, że zjebałem jej 12 lat życia :D
Ale tą kwestię już obgadaliśmy i na razie jest spokój
X_x

przez lockheed 20 cze 2016, 13:07
Pawelt napisał(a):
lockheed napisał(a):Pocieszające jest to, że Wasze dziewczyny też nie mogą z Wami wytrzymać

U mnie gorzej bo żona. Ostatnio się dowiedziałem, że zjebałem jej 12 lat życia :D
Ale tą kwestię już obgadaliśmy i na razie jest spokój

To też nieźle :blabla: Ja na razie swojej dziewczynie dużo mniej, bo mówi że 5 lat, tylko :D Poza tym to ja już 100% pewny jestem tego ALS, skoro dziewczyna zauważyła, że nogi chudsze to pewnie już zanik mięśni postępuje.

przez Pawelt 20 cze 2016, 13:23
lockheed, a jesz normalnie? Bo jak nie to nie dziwota, że chudniesz i mięśnie nie mają z czego czerpać budulca.
X_x

przez Tukaszwili 20 cze 2016, 13:46
przecież Ty tyle ćwiczysz lockheed, że nie dziwota, że chudniesz. spalasz tłuszcz i mięśnie się wyrabiają. poza tym, to że dziewczyna niby zauważyła zmniejszenie ud nie oznacza, że tak jest naprawdę :D też ostatnio usłyszałem, że schudłem, a wciąż ważę tyle samo.

przez CantStopMeNow 20 cze 2016, 13:51
Ja gdy zobaczyłem rok temu na wadze, że schudlem 3kg to odrazu mówię rak! Zacząłem tak jeść, że od tamtego czasu przytylem 20 kg nie chudne, a rak został xD
Trzeba uprzytomnić sobie, że Nawet kiedy wszystko straci sens Znajdziesz przestrzeń, gdzie Wielka wiara tłumi lęk

Sortuj wg