Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Pholler 15 maja 2016, 20:45
Tukaszwilii - widzę, że natrectwa czytania wyników też masz. Eh.hhh. Znam to dobrze, badania krwi jak robię to liczę procent normy i jak wychodzi 20% lub 80% to już niedobrze, oj źle...
I ponawiam sprawdzanie i porównuje z poprzednimi i szukam zależności między parametrami, a jak znajdę to panika i złość na siebie, że po kiego czorta szukałem i znalazłem...
Jakie to chore ciągle szukać choroby...
I też głównie robię badania na których wynik nie muszę długo czekać, bo okres oczekiwania mnie niszczy psychicznie, totalny regres zaliczam w wyczolgiwaniu się z tego bagna...

przez Teksas 15 maja 2016, 23:18
Wiecie, jak czytam te Wasze posty, to pod większością mógłbym się podpisać obiema rękami. Tok myślenia wszyscy mamy podobny. Nie wiem czy to ten parogen, ale od trzech dni czuję się znośnie, żeby nie powiedzieć lepiej. Tarczyca jednak mnie niepokoi, dlatego jutro badania ft3 i ft4 a końcem tygodnia endokrynolog. poprzedni wynik (cztery miesiące temu miałem 8,56). Więc obecny jest dużo gorszy. Tukaszwili - może jestem tu nowicjuszem, ale jednak nie wywaliłbym ośmiu stów na kolonoskopię. Jakoś bym te dwa tygodnie wytrzymał. Pozdro dla Ciebie i wszystkich forumowiczów.

przez Michellea 15 maja 2016, 23:28
Teksas, zrób sobie też badanie na przeciwciała aTPO i aTG. Szczególnie to pierwsze jest istotne, bo stwierdza się po nim czy masz zapalenie tarczycy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Teksas 15 maja 2016, 23:43
Dobrze, tak zrobię. Dzięki za radę.

przez Tukaszwili 16 maja 2016, 11:03
Byłem w tak kiepskim stanie psychicznym, że musiałem wykonać tę kolonoskopię. Musiałem wiedzieć, czy mam guza. Pholler - z tymi wynikami mam tak od zawsze. Potrafię również badanie krwi analizować kilkukrotnie w ciągu dnia. Na początku marca i potem w połowie kwietnia miałem robioną morfologię. Rónice były nieznaczne (poza tym jedno było wykowane na czczo, a drugie na SORze po jedzeniu, bo spanikowałem, że mam wyrostek robaczkowy do wycięcia...), ale jednak coś mi nie pasowało. Przed kolonoskopią anastezjolog oglądał moje wyniki i mówił, że są dobre, nic złego w nich nie widzi, ale ja wciąż rozważam fakt, że to tylko człowiek, mógł się pomylić. Wiem, że to chore, ale co zrobić. Najgorszy jest fakt, że po każdym badaniu, które nic nie wykazuje, jestem spokojny przez jakiś czas a potem wracają te powalone czarne myśli.

przez Pholler 16 maja 2016, 11:57
Teksas - twój poprzedni wynik TSH już był zapowiedzią niedoczynnosci tarczycy. żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi?

Tukaszwili - mam to samo, jak wszyscy pewnie. Badania uspokajają mnie na chwilę, potem potrafię nawet te, które mnie uspokoiły uznać jednak za niepokojące. Jak nie są idealnie idealne, to też źle. Noszę je nawet ze sobą do pracy, żeby mieć pod ręką. A od ostatniej morfologii minął miesiąc więc już się zastanawiam, czy nie zrobić kolejnej, bo przecież tyle czasu minęło...

przez Pholler 16 maja 2016, 12:48
A ile dni wam się goją takie zwykłe siniaki? Mi zmieniają kolor na żółty/brazowy bardzo szybko, schodzą po ok 8 dniach... i wkrecam sobie zaburzenia krzepnięcia...
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

przez Teksas 16 maja 2016, 23:06
Poprzedni wynik też był podwyższony, ale z kolei FT3 i FT4 były książkowe. Kazał skontrolować za jakiś czas. To skontrolowałem. Czekam na wyniki. Anty TPO też zrobiłem. Tylko na wynik czeka się co najmniej cztery dni. No i dzisiaj byłem na TK kości piramidowej. Niestety Pani technik nie potwierdziła informacji, że jeśli mam guza w innej części głowy to badanie je wykaże. Zobaczymy. Wynik w piątek.

przez Michellea 16 maja 2016, 23:10
Pholler napisał(a):A ile dni wam się goją takie zwykłe siniaki? Mi zmieniają kolor na żółty/brazowy bardzo szybko, schodzą po ok 8 dniach... i wkrecam sobie zaburzenia krzepnięcia...

Zależy jakie. Takie porządne to bardzo długo się goją.

Teksas napisał(a): No i dzisiaj byłem na TK kości piramidowej. Niestety Pani technik nie potwierdziła informacji, że jeśli mam guza w innej części głowy to badanie je wykaże.

A zaprzeczyła? Czy tylko powiedziała, że nie wie? ;)

przez Teksas 16 maja 2016, 23:12
Tukaszwili, rozumiem Twoje podejście. Wiem jakie można mieć schizy, a napady paniki to coś strasznego. I tak samo mam jak Ty - wiem, że nie myślę rozsądnie i pewnie nie umrę w następnej sekundzie, ale nie da się tych myśli pozbyć. Nie da się tego opanować. Teraz już jest lepiej, ale biorę antydepresanta. A Ty bierzesz jakieś leki od psychiatry?

przez Teksas 16 maja 2016, 23:17
Cytuję co powiedziała: Badanie obejmuje tylko to co zapisał lekarz. Na moje pytanie czy jeśli mam guza np. mózgu a nie kości skroniowej, to czy będzie go widać na zdjęciu, odpowiedziała: jeśli sądzi pan, że ma guza, to proszę zwrócić się do lekarza o skierowanie na pełną diagnostykę głowy a nie tylko kości piramidowej.

przez Teksas 16 maja 2016, 23:22
Jeśli ja rzeczywiście mam nerwicę i jestem hipochondrykiem, to jest to wredna choroba. Wciąż kombinuję co może mi dolegać i wokół tego kręcą się moje myśli. Oprócz tego ataki paniki i myśli że się umiera. Po prostu rewelacja.

przez Teksas 16 maja 2016, 23:34
Idę spać, bo rano do pracy. Ale co robić, kiedy pomaga mi czytanie tego forum. Mam potwierdzenie że nie jestem sam i inni też tak mają. mi to pomaga. Dobranoc everyone.

przez Michellea 16 maja 2016, 23:37
Teksas napisał(a):Cytuję co powiedziała: Badanie obejmuje tylko to co zapisał lekarz. Na moje pytanie czy jeśli mam guza np. mózgu a nie kości skroniowej, to czy będzie go widać na zdjęciu, odpowiedziała: jeśli sądzi pan, że ma guza, to proszę zwrócić się do lekarza o skierowanie na pełną diagnostykę głowy a nie tylko kości piramidowej.

Chyba niezbyt miła babka, co? ;)

Sortuj wg