Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 30 kwi 2016, 01:18
Hej Kochani! Malutki urwis i pierwsze Dni Corki w szkole sprawily, ze nie mialam czasu tu zagladac.
Moim zdaniem jesli leki moga nam pozwolic cieszyc sie zyciem i normalnie funkcjonować to oczywiscie lepiej je brac i nie marnowac cennego czasu na wymyslanie i strach
Trzeba z tym walczyc wszystkimi metodami

Mi znow powrocily zawroty w sklepach a ostatnio bylam w najwiekszym w jakim w życiu bylam i nie bylo ich az plakalam ze szczęścia a tu nagle znow:(( i czemu??
Przyznam sie Wam ze wczoraj mialam tal nerwowy dzien ze 1 raz lyknelam xanax cwiartke mimo ze mam te tabl tyle czasu dopiero zdecydowalam sie wziac
Na codzien biore tylko paroxetyne.
Co to byla za ulga... Balam sie jak to na mnie wplynie ale tak mnie rozluznilo ze nawet krzyknąć nie potrafilam :D oczywiscie to mozna brac tylko doraznie ale naprawdę bylam Zaskoczoma efektem bo bralam kiedyś clonazepam i tak nie dzialal...

Mnie dzis boli oko kiedy mrugam i wmawiam sobie pasozyty w oku:O takze ZawsE cos sie dzieje...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez lucy1979 30 kwi 2016, 11:12
#COOKOCIEBOLI
temat az sie prosi o szydere i nie mogę sie powstrzymac
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez bigu888 30 kwi 2016, 13:53
Teksas napisał(a):Wiesz, jeśli te leki mają pomóc to będę je brał. Zrobię wszystko żeby poczuć się lepiej. Też nie jestem przekonany, że to nerwica, tylko raczej jakaś poważna choroba fizyczna. Ale wyniki badań mam dobre, więc lekarze stwierdzili, że to nerwica. Czekam jeszcze na to TK za dwa tygodnie. Sam już wymyślałem różne choroby. Stwardnienie, guz, tarczyca, serce, rak....ale nic tego nie potwierdza. A samopoczucie złe i lęki nadal są. Dziś akurat jest trochę lepiej ale w porównaniu do tego jak czułem się kilka miesięcy temu, to przepaść jest.

Jeśli chcesz mieć dobrze zbadany mózg to zrób rezonans a nie tk! Tk nie wykaże Ci zmian wskazujących na SM, poza tym jest znacznie mniej dokładne niż RM.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez enigmatyczna 30 kwi 2016, 13:58
Od dziecka uważałam, że psychicznie ze mną jest nie halo ^^ Przypisywałam sobie od czasów gimnazjum depresję, kiedyś jak naczytałam się o borderline w liceum to borderline, teraz wyszło, że na prawdę to mam hah. Zespół policystycznych jajników, czy jakoś tak, nowotwór, raka mózgu, anemię-chyba mam na prawdę, anoreksję, fobię społeczną, nerwicę, arytmię, niedoczynność tarczycy, cukrzycę, gronkowca, i wiele innych ale teraz nie chce mi się przypominać sobie, ogólnie jestem chora na wszystko ;)
I just have this happy personality and a sad soul in one body. It feels weird sometimes.

przez bigu888 30 kwi 2016, 16:10
enigmatyczna napisał(a):Od dziecka uważałam, że psychicznie ze mną jest nie halo ^^ Przypisywałam sobie od czasów gimnazjum depresję, kiedyś jak naczytałam się o borderline w liceum to borderline, teraz wyszło, że na prawdę to mam hah. Zespół policystycznych jajników, czy jakoś tak, nowotwór, raka mózgu, anemię-chyba mam na prawdę, anoreksję, fobię społeczną, nerwicę, arytmię, niedoczynność tarczycy, cukrzycę, gronkowca, i wiele innych ale teraz nie chce mi się przypominać sobie, ogólnie jestem chora na wszystko ;)

O to tak! Chory na wszystko - zgadza się, to właśnie mam.;) Ale te wszystkie dolegliwości to jakoś masz potwierdzone?? Badania robisz czy sama się diagnozujesz?;)

przez Michellea 30 kwi 2016, 17:50
bigu888 napisał(a):Jeśli chcesz mieć dobrze zbadany mózg to zrób rezonans a nie tk! Tk nie wykaże Ci zmian wskazujących na SM, poza tym jest znacznie mniej dokładne niż RM.

Też już to pisałam. Tylko rezonans bez skierowania jest drogi, a lekarz dał mu skierowanie na TK, lepsze to niż nic. Co zrobisz, jak nic nie zrobisz...

przez bigu888 30 kwi 2016, 22:24
Fakt, rezonans jest drogi, ale robienie TK jest zupełnie bez sensu! Po pierwsze spora dawka promieniowania jonizującego (czyli kolejny powód do obaw bo to czynnik silnie kancerogenny), po drugie TK pokazuję naprawdę niewiele a to może uśpić czujność (wykonasz badanie, wynik będzie dobry i dalsza diagnostyka zostanie zaprzestana - a może okazać się to niesłuszne bo TK czegoś nie uchwiciło). Rezonans jest całkowicie nieszkodliwy i pokazuje wszystko, włącznie z chorobami demienilizacyjnymi (m.in. SM, borelioza).

przez Michellea 30 kwi 2016, 22:39
bigu888, nie powiedziałabym, że TK od razu jest bez sensu. A z tym promieniowaniem, no cóż, wizyta w Czarnobylu też jest szkodliwa, a dopuszczają tam wycieczki ;) Myślę, że od jednego takiego badania nic nikomu nie będzie.
Z resztą skoro Teksas bierze leki i mu pomagają, to zapewne jest to wynik nerwicy.

przez Prakseda 30 kwi 2016, 22:45
bigu888 napisał(a):po drugie TK pokazuję naprawdę niewiele a to może uśpić czujność (wykonasz badanie, wynik będzie dobry i dalsza diagnostyka zostanie zaprzestana - a może okazać się to niesłuszne bo TK czegoś nie uchwiciło).

Mi lekarz najpierw zalecił TK, ono nic nie wykazało, na szczęście nie uśpiło to jego czujności i od razu skierował na rezonans.

przez bigu888 30 kwi 2016, 22:56
Prakseda napisał(a):
bigu888 napisał(a):po drugie TK pokazuję naprawdę niewiele a to może uśpić czujność (wykonasz badanie, wynik będzie dobry i dalsza diagnostyka zostanie zaprzestana - a może okazać się to niesłuszne bo TK czegoś nie uchwiciło).

Mi lekarz najpierw zalecił TK, ono nic nie wykazało, na szczęście nie uśpiło to jego czujności i od razu skierował na rezonans.

W takim razie po co w ogóle zlecał TK?? Żebyś przyjęła dawkę promieniowania X?? Kompletny bezsens.

przez bigu888 30 kwi 2016, 23:01
Michellea napisał(a):bigu888, nie powiedziałabym, że TK od razu jest bez sensu. A z tym promieniowaniem, no cóż, wizyta w Czarnobylu też jest szkodliwa, a dopuszczają tam wycieczki ;) Myślę, że od jednego takiego badania nic nikomu nie będzie.
Z resztą skoro Teksas bierze leki i mu pomagają, to zapewne jest to wynik nerwicy.

Zgadza się, jedno badanie na rok nie powinno od razu spowodować mutacji w komórkach - ok. Tyle że sens robienia badania, które nie wykrywa nawet 10% tego co może wykryć całkowicie nieszkodliwy RM, pozostaje dla mnie wciąż niezrozumiały. Pomagają mu leki, bo leki te mają spowodować, żeby człowiek przestał się przejmować i to zarówno nierealnym jak i realnym problemwm. Niestety, zła wiadomość jest taka, że bycie hipochondrykiem niestety nie zabezpiecza przez zachorowaniem na chorobę somatyczną.

przez Prakseda 30 kwi 2016, 23:13
bigu888, a skąd czerpiesz wiedzę o tym, że TK ma tak małą skuteczność? <10%>.

przez bigu888 01 maja 2016, 20:38
Bliski znajomy jest radiologiem. Mówimy o TK i RM mózgu. TK nie wykazuje guzów mózgu w początkowych fazach rozwoju, dopiero dość spore guzy. TK nie pokazuje w ogóle guzów pnia mózgu (chyba że są już ogromne). TK nie jest w stanie pokazać zmian powstających przy SM czy boreliozie oraz innych degeneracyjno-zapalnych uszkodzeń mózgu. TK jest praktycznie badaniem, które powinno być stosowane WYŁĄCZNIE w nagłych przypadkach czyli na szpitalnych oddziałach ratunkowych, ze względu na krótki czas badania-kilka minut, bardzo dobre (lepsze niż w RM) ukazywanie wszelkich uszkodzeń kości czaszki oraz zmian związanych z wylewem czy udarem niedokrwiennym.

przez Prakseda 01 maja 2016, 22:57
bigu888, również bliska mi osoba jest radiologiem, dopytam jak ona widzi skuteczność i zasadność tomografii.
Przy czym nie mogę się nie zgodzić, że trochę nielogicznym jest zlecanie szkodliwego badania podczas, gdy obecne możliwości techniki pozwalają wykluczyć ten "skutek uboczny" za pomocą innej metody.
Podobny bezsens spotkał mnie, gdy skręciłam nogę w stawie skokowym. Oczywiście standardowym działaniem było RTG + promieniowanie gratis. Prześwietlenie nie wykazało żadnych złamań, pęknięć - zdaniem "Pacjentka szybko wróci do pełni sił." Czas upływał, a pacjentka jak kuśtykała, tak kuśtyka. Po dłuższym czasie ortopeda zlecił USG tej kostki. Wykazało ono, że jednak doszło do uszkodzenia kości. Zdjęcie RTG akurat nie uchwyciło płaszczyzny, w której ten uraz byłby widoczny. I teraz nasuwa się pytanie: w takim razie po co w ogóle było robić to RTG? Nie lepsze byłoby USG? Które od razu pokazałoby więcej, a zarazem było wolne od szkodliwego promieniowania?

Sortuj wg