Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Pawelt 15 kwi 2016, 21:16
CantStopMeNow napisał(a):Smiało mogę stwierdzić ,ze to coś zniszczyło mi zycie
w sumie mam takie samo zdanie ale jakoś po woli pogodziłem się z takim stanem rzeczy choć pragnę jak niczego na świecie żyć tak jak dawniej. Próbuję, staram się raz wychodzi a raz nie....
X_x

przez Pawelt 15 kwi 2016, 21:21
CantStopMeNow napisał(a):a to jest jakas róznica ?
między depresją a nerwicą ?
Moim zdaniem tak ! Przy nerwicy raczej nie myślisz o beznadziejności życia i braku jego sensu. Ja jestem akurat na etapie rozważań typu: Po co żyć skoro i tak umrę. Po co robić dzieci, po co pracować, po co się cieszyć itd. A nerwica to przystawka do wszystkiego. Depresja i nerwica to dwie dobre koleżanki niestety. wydaje mi się, że mam zaburzenia lękowo-depresyjne. Ale żeby to stwierdzić najpierw muszę zmusić się do pójścia do lekarza psychiatry. A ztym to już niestety ciężko u mnie :[
X_x

przez agusiaww 15 kwi 2016, 21:25
Pawelt, bo Ty masz same ataki lękowe, a ja mam oprocz lękowych i bólowe to co innego.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CantStopMeNow 15 kwi 2016, 21:30
Pawelt napisał(a):
CantStopMeNow napisał(a):Smiało mogę stwierdzić ,ze to coś zniszczyło mi zycie
w sumie mam takie samo zdanie ale jakoś po woli pogodziłem się z takim stanem rzeczy choć pragnę jak niczego na świecie żyć tak jak dawniej. Próbuję, staram się raz wychodzi a raz nie....

I chcesz tak się poddać bez walki?

przez CantStopMeNow 15 kwi 2016, 21:42
Ja tylko żałuje ,że dałem się doprowadzić do takiego stanu. Poniekąd winna wszystkiemu męska duma, tłumiłem wszystko w sobie, kombinowałem. Zamiast iść po najprostszej linii.
Mam tylko cały czas nadzieję, że to "tylko" nerwica.
Trzeba uprzytomnić sobie, że Nawet kiedy wszystko straci sens Znajdziesz przestrzeń, gdzie Wielka wiara tłumi lęk

przez Pawelt 15 kwi 2016, 21:42
CantStopMeNow napisał(a):I chcesz tak się poddać bez walki?
no przecież cały czas walczę z tym gównem 8) Mimo wszystko staram się być pogodny i pozytywny. A do lekarza prędzej czy później pójdę ;)
X_x

przez Pawelt 15 kwi 2016, 21:46
agusiaww, bólowe również mam :] Bóle wędrujące raz boli trzustka raz wątroba innym razem głowa albo drętwieje mi morda i ręce. Dzisiaj akurat głowa mi pulsuje i zasuwają mi jakieś prądy po mózgownicy. Ale jak mówiłem przywykłem już do tego..
X_x

przez Pawelt 15 kwi 2016, 21:47
CantStopMeNow napisał(a):Poniekąd winna wszystkiemu męska duma, tłumiłem wszystko w sobie, kombinowałem
otóż to. Ja długo nikomu nie mówiłem o tym co się zemną dzieje. Rodzice myśleli, ze wpakowałem się w jakieś dragi bo jakiś taki dziwny jestem :lol:
X_x

przez CantStopMeNow 15 kwi 2016, 21:49
Najgorsze jest,że jak już sobie przypiszesz jakąś chorobę w moim przypadku jakiś nowotwór, to od razu mam wszystkie objawy. Przerabiałem już chyba wszystkie nowotwory.
Trzeba uprzytomnić sobie, że Nawet kiedy wszystko straci sens Znajdziesz przestrzeń, gdzie Wielka wiara tłumi lęk

przez CantStopMeNow 15 kwi 2016, 21:51
Pawelt napisał(a):
CantStopMeNow napisał(a):Poniekąd winna wszystkiemu męska duma, tłumiłem wszystko w sobie, kombinowałem
otóż to. Ja długo nikomu nie mówiłem o tym co się zemną dzieje. Rodzice myśleli, ze wpakowałem się w jakieś dragi bo jakiś taki dziwny jestem :lol:

Ja z kolei non stop kłóciłem się z dziewczyną, bo Ona chciała gdzieś iść, a ja z kolei nie, wstydziłem się mojego ciała, tego ,że może mi się słabo zrobi. Wymyślałem najróżniejsze wymówki byle tylko nie wychodzić.

przez Pawelt 15 kwi 2016, 21:51
CantStopMeNow, no ja pamiętam jak umarła Anna Przybylska... Rak trzustki długo był u mnie na tapecie dopóki nie poszedłem na usg jamy brzusznej gdzie okazało się że organy mam puki co zdrowe. Ja boje się zawałów, wylewów i białaczki ostatnio.
X_x

przez CantStopMeNow 15 kwi 2016, 21:53
Zresztą do dziś ciężko mi z Nią, o tym mówić. Dziś powiedziałem dla taty ,że umówiłem się do psychiatry , to patrzył na mnie jak na wariata... Paradoksalnie najgorzej jest mi rozmawiać o moich problemach z osobami mi najbliższymi.

przez Pawelt 15 kwi 2016, 21:53
CantStopMeNow napisał(a):Ja z kolei non stop kłóciłem się z dziewczyną, bo Ona chciała gdzieś iść, a ja z kolei nie
do dzisiaj mam to z żoną. Ona nie rozumie co mi jest mimo, że starałem się tłumaczyć różnymi sposobami od darcia ryja przez spokojne rozmowy. No nic trudno się mówi.
X_x

przez CantStopMeNow 15 kwi 2016, 21:55
Pawelt napisał(a):CantStopMeNow, no ja pamiętam jak umarła Anna Przybylska... Rak trzustki długo był u mnie na tapecie dopóki nie poszedłem na usg jamy brzusznej gdzie okazało się że organy mam puki co zdrowe. Ja boje się zawałów, wylewów i białaczki ostatnio.

OMG miałem, to samo. Wszystko chyba od tego momentu się zaczęło...Zaczęły się rozmyślania..na początku bałem się o tatę, bo jest po zawale ,później o syna ,że coś mu się stanie itp...a na koniec przeszło na mnie..

Sortuj wg