Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Pawelt 15 kwi 2016, 00:22
Teksas, tak z ciekawości zapytam.. Ile masz lat?
X_x

przez Teksas 15 kwi 2016, 14:57
Mam 39 lat. Jestem tam jakimś liderem zmiany w magazynie. Praca trochę stresująca. Jestem na zwolnieniu lekarskim chyba pierwszy raz od 10 lat. Ale teraz nie myślę o pracy. Muszę się jakoś pozbierać, a widoków na to żadnych. Przeciez do normalnego życia i do pracy będę musiał wrócić. Ale w tym stanie nie ma szans.
O alkohol się nie martwię. Nigdy nie piłem wiele, a teraz to już w ogóle. Wiesz, żeby być trzeźwym, kiedy przyjdzie wezwać pogotowie. Zresztą nie mam najmniejszej ochoty nawet na zwykłe piwo. Na nic w ogóle nie mam ochoty i na niczym nie potrafię się skupić. Czuję się po prostu tragicznie.
Nie wiem też co to jest benzo, drugi raz już słyszę to określenie. Psychiatra zapisał mi parogen (to jest jakoś silnie uzależniające?), ale po przedwczorajszym ataku lekarz rodzinny dołożył jeszcze relanium i propranolol. Mam też w domu jakieś ziołowe tabletki ziołowe oparte na korzeniu kozłka i liściu melisy, ale ponieważ łykam relanium, to tych nie zażywam. We wtorek mam jeszcze wizytę u laryngologa z powodu tych zawrotów głowy i dudnienia/szumów w uszach i zaburzeń równowagi. Nadal jestem raczej przekonany, że mam coś nie tak ze zdrowiem fizycznym, tym bardziej, że leki na psyche nie działają. Wiem, że to krótki okres czasu, bo dopiero sześć dni, ale czuję się jakbym się męczył już dużo dłużej.
Dziś na śniadanie udało mi się wmusić bułkę i opanować odruch wymiotny, ale w porównaniu z tym jaki miałem apetyt wcześniej, kiedy czułem się normalnie, to jest to mniej niż mizernie.

przez Pawelt 15 kwi 2016, 15:29
Teksas, ja w tym roku kończę 35 :/ I też pracuje w magazynie ale jako zwykły murzyn ;) Nie martw się wrócisz do życia i pracy. Na początku to się wydaje nierealne ale ogarniesz się.
X_x

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pawelt 15 kwi 2016, 16:10
Teksas napisał(a):Nie wiem też co to jest benzo, drugi raz już słyszę to określenie
poczytaj sobie w necie o benzodiazepinach . To jest tak zwana tabletka szczęścia. Po zażyciu masz wszystko w gdzieś i jesteś wyluzowany. Minus - silnie uzależnia już po około 3-4 tygodniach brania codziennie. Zwykle bezno lekarz przepisuje jako pomoc w braniu innych leków na czas aż lek właściwy zacznie działać.
X_x

przez Neekeetaa 15 kwi 2016, 17:09
Ja jestem zdania, że zanim lekarz zrobi z kogoś "wariata" to najpierw trzeba pacjenta dokładnie przebadać. Ja miałam akurat odwrotną sytuację do większości tu opisywanych. Mi naprawdę coś było a lekarze stwierdzili, że to nerwica. Dwa razy tak się stało. Raz miałam wrzody na dwunastnicy (bóle brzucha nasilające się w sytuacjach stresowych), drugi raz miałam uszkodzony błędnik ( zawroty głowy, osłabienie, pisk w uchu". Podręcznikowe objawy chorego błędnika, jednak dwóch niezależnych laryngologów i dwóch niezależnych neurologów stwierdzili, że mam nerwicę i skierowali do psychiatry.
Teksas, miałeś robione badania błędników? Przy zawrotach głowy to powinno być pierwsze badanie jakie zleca lekarz.

przez Teksas 15 kwi 2016, 17:51
Na czym polega badanie błędnika? Tak jak napisałem wcześniej, we wtorek mam wizytę u laryngologa. Chociaż, kiedy zaczęły się moje problemy, byłem i u neurologa i u laryngologa. badania były jednak dość podstawowe. Laryngolog na szum w uchu przepisał maść i tyle. Nie pomogło. A potem był psychiatra. Wieczorem jak w domu jest cicho, to słyszę tętno w prawym uchu, tak jakby było zatkane. Mam się domagać czegoś konkretnego u tego laryngologa?

przez Teksas 15 kwi 2016, 17:58
Czytam o tym badaniu. Nic przyjemnego chyba.

przez Pawelt 15 kwi 2016, 18:22
Teksas, a krew miałeś badaną? Usg jamy brzusznej było? Tarczyca ok?
X_x

przez Pawelt 15 kwi 2016, 18:36
Teksas, a mógłbyś wypunktować objawy jakie Ci przeszkadzają? Bo może faktycznie to coś z błędnikiem.
X_x

przez Teksas 15 kwi 2016, 18:43
Badania krwi miałem końcem zeszłego roku. Usg jamy brzusznej też. Tarczycę miałem przekroczoną, ale z kolei FT 3 i FT 4 były w normie. Żona leczy się na tarczycę i pokazała wynik swojej lekarce, która jakoś nie była zaniepokojona. Ale zawroty głowy i ten szum/pisk/tętno w uchu faktycznie mam. Tak jakby ktoś mocno krzyknął Ci do ucha. Tylko, że u mnie to nie mija i czasem tak piszczy, że aż mi niedobrze. Kiedyś leczyłem się na zapalenie ucha, ale to było dawno temu. Wiecie, ja tam po medycynie nie jestem, ale chcę po prostu wiedzieć co mi jest i czuć się dobrze. Może mam i nerwicę i niezależnie jeszcze coś innego? W każdym razie mam stracha i to sporego.

przez Pawelt 15 kwi 2016, 19:31
Teksas, A jak u Ciebie ze snem, seksem bo że nie jesz to już pisałeś. To łomotanie serca, o którym pisałeś nie podchodzi mi pod błędnik. Ja zanim zrozumiałem że jestem chory na głowę również dużo chorób przerabiałem.
X_x

przez Teksas 15 kwi 2016, 19:44
Sen ok. póki co. Z seksem nie miałem problemów, ale teraz nie mam na niego ochoty zwyczajnie. Na nic nie mam bo wciąż zamartwiam się co mi jest. Zresztą parogen z tego co wiem, też afrodyzjakiem nie jest. Wiesz, ja nie wykluczam nerwicy, bo mam lęki (że zemdleję, że się uduszę), napady paniki itp., ale sądzę wciąż, że jestem taki spanikowany, bo cos mi dolega fizycznie. Te zawroty głowy, duszności, złe samopoczucie, buczenie w uszach i uczucie dezorientacji z czegoś się biorą przecież. Są realne i ich nie wymyślam przecież. I tak się nakręcam właśnie. Może biorę jakiś psychotrop a powinienem się leczyć na coś zupełnie innego? Cholera, nie mogłem sobie po prostu jak normalny człowiek złamać po prostu czegoś?

przez Michellea 15 kwi 2016, 20:15
Nie wiem też co to jest benzo, drugi raz już słyszę to określenie. Psychiatra zapisał mi parogen (to jest jakoś silnie uzależniające?), ale po przedwczorajszym ataku lekarz rodzinny dołożył jeszcze relanium i propranolol.

Relanium to inna nazwa diazepamu - jednego z benzo. To one są uzależniające. Od parogenu się nie uzależnisz, bo to co innego (SSRI).

Te zawroty głowy, duszności, złe samopoczucie, buczenie w uszach i uczucie dezorientacji z czegoś się biorą przecież. Są realne i ich nie wymyślam przecież.

Tak działa nerwica. To wszystko czujesz naprawdę, ale powód jest w psychice (zakładając, że masz nerwicę).

Laryngolog nie podejrzewał czegoś z błędnikiem?
Z drugiej strony zawroty głowy, szumy w uszach i zaburzenia równowagi mogą być związane też z czymś innym. Np. ja kiedy zaczynałam brać tabletki na tarczycę, to dawka okazała się za duża i miałam zawroty głowy i zaburzenia równowagi.
Jak masz możliwość to załatw sobie rezonans magnetyczny głowy.
A jak u Ciebie z sercem? Znam osobę, która miała podejrzenie problemów z błędnikiem, a okazało się, że pogorszyło się z sercem.

przez agusiaww 15 kwi 2016, 20:39
Teksas, to co opisujesz to zaden błednik tylko nerwica. Ale przebadac sie mozesz, nie zaszkodzi.

Pawelt, jak dzieci? Moja sie slini na maksa :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg