Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez leniek644 04 kwi 2016, 11:24
Tukaszwili napisał(a):
leniek644 napisał(a):Mili89 mnie czesto boli szyja zazwyczaj zle spie i potem kilka dni boli.

Mnie znow dzis rano pieklo za mostkiem teraz sie polozylam i przeszlo. Ide 15.30 do przychodni choc wiem ze bede sie mega stresowac i mam juz wyobrazenia jak mnie katetka do szpitala zabieraja.

Żadną karetką nigdzie Cię nie zabiorą. Chyba, że do szpitala psychiatrycznego ;) taki żarci na rozluźnienie atomosfery. Zdrowyś/zdrowa, zapewniam. Tylko psychika chora.

Oby :-D
Zrobilam sobie trening lekki na klatke piersiowa i plecy i podczas cwiczen bylo ok nic mnie nie bolalo i nie pieklo. Po zakonczeniu trochr zaczelo piec za mostkiem. Teraz odpoczywam i jest w miare ok.

przez Michellea 04 kwi 2016, 14:42
Mili89 napisał(a):Michellea, kochana ja wyczulam guzka w piersi i bylam z tym u lekarza po paru miesiacach. Powiedzial ze to nic groznego ale jeszcze lekarka ma mnie zbadać w tym tygodniu
.mam nadzieje, ze ma rację...
A badac sie trzeba :*

Wiem, że trzeba. Po prostu przez chwilę ręka mi się omsknie, dotknę nie tak jak trzeba, wyda mi się, że coś poczułam, a potem sprawdzam to miejsce po 50 razy i nic nie czuję. A i tak panikuję, że coś tam jest :roll:

przez Mili89 06 kwi 2016, 01:24
Ja dzis bylam na wizycie u lekarki
Mowi ze ten guzek na piersi to tluszczak ale skierowala mnie do onkologa zeby sie upewnic... Mam miec wizyte w ciągu 2 tygodni...

Mnie dalej troche boli szyja nie wiem czy to nie wezly. Wczoraj mi glowa pekala a tego nienawidze bo odrazu ogromna panika...
Chyba znow mnie przeziebienie lapie
..

Czy moge tak lapac infekcje ciagle przez to ze mam anemie??
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tukaszwili 06 kwi 2016, 09:16
Mili89 napisał(a):Ja dzis bylam na wizycie u lekarki
Mowi ze ten guzek na piersi to tluszczak ale skierowala mnie do onkologa zeby sie upewnic... Mam miec wizyte w ciągu 2 tygodni...

Mnie dalej troche boli szyja nie wiem czy to nie wezly. Wczoraj mi glowa pekala a tego nienawidze bo odrazu ogromna panika...
Chyba znow mnie przeziebienie lapie
..

Czy moge tak lapac infekcje ciagle przez to ze mam anemie??

Lekarzem nie jestem, ale anemia powoduje, że organizm jest znacznie osłabiony, więc logicznie składałoby się to w całość. Najlepiej jednak spytać się internisty. Albo na ABCzdrowie, tam lekarze sprawnie odpisują.

przez Alexandra 06 kwi 2016, 23:11
Mili89, to na pewno tłuszczak :)

Michella, ja mialam identycznie jak Ty- ręce trzymalam potem z dala od ciala, bo wystarczy, żę dotyknęłam przypadkowo brzegiem ręki do piersi , to mi się wydawalo, że czułam zgrubienie. Zadręczalam się tym strasznie, wręcz natręctwa mialam na tym tle. Potrafilam 50 razy dotykac się, robiąc żywą ranę i nie mogłam przestać.

Od wczoraj coś mi wróciły zawroty głowy i trochę lęki. Z tym że te zawroty takie gorsze- kilkusekundowe wrażenie, że chodnik się rusza, ziemia osuwa i taką cięzkość czuje, jakby siła mnie jakas pchała- odczuwam to w głowie. Głownie na przestrzeni otwartej jak jestem sama. Zdenerwowałam się, nie powiem, co to jest i że może mam jakąś chorobę. Kilka sekund a jestem sztywna do wieczora. I jakby czekam na kolejny raz podświadomie. Męczące to. Ale wcześniej czułam , że się duszę i coś mi ściska gardło, więc to może znowu nerwicowe.

przez Mili89 07 kwi 2016, 02:48
Alexandra, pewnie nerwicowe Kochana... podswiadomie ciagle boisz sie, ze te objawy wroca... i wlasnie przez to wracaja :evil: :evil: wiem jak to jest... ://

ja zauwazylam, ze najwieksze ataki mam w miejscach, gdzie mam daleko do wyjscia... duzy sklep, itp...
ostatnio bylam z Corka w centrum zabaw i byly takie tory przeszkod do kulek, Corcia sie bala sama tam isc, poszlam z Nia... i nie bylo wiadomo gdzie jest wyjscie z tego czegos... i nie powiem... nie czulam sie za dobrze... mialam wrazenie, ze zaraz zemdleje i ze nikt mnie tam nie znajdzie :roll: :roll: no, ale jakos wytrwalam...

Dzis mnie juz mniej szyja boli, odpuscilam cwiczenia...tak sobie mysle, ze to moze przez cwiczenia wlasnie bolalo, bo robilam wymachy nog opierajac ciezar ciala na rekach jak do pompek- i od tego pewnie bolal obojczyk i promieniowalo na szyje... albo sobie to tak tlumacze heh ;)

wizyte mam 18tego z tym guzkiem i mam nadzieje, ze to nic groznego.

poza tym troche mi zle, bo jestem 3 miesiace po porodzie, a nie moge zapiac swoich spodni sprzed ciazy :( musze jakos zgubic boczki :D

przez Michellea 07 kwi 2016, 12:53
Mili89 , życzę zdrowia i nie martw się na zapas.

Nie jestem ekspertem od spraw ciąży, ale żeby w 3 miesiące po porodzie zmieścić się idealnie w stare spodnie, chyba trochę za duże wymagania :D

przez theunlike 07 kwi 2016, 14:34
Ja odwalam histerie z okiem, wymacałam tam sobie jakiś guzek (?) na boku nosa, tuż przy kąciku oka, w necie wyczytałam, że u dorosłych zapchany kanalik to rzadkość, więc już oczami wyobraźni widzę jak mi amputują oko....a wizyta u okulisty dopiero 14stego. I wiecie co jest najgorsze? Ja to stale macam! Powieka mi już spuchła od tego macania, a ja nie jestem w stanie przestać.

przez robercik567 08 kwi 2016, 01:15
Czy hipohondria wynika z leku? Bo u mnie tez pojawiaja sie mysli ze nie ma dla mnie nadziei, pojawiaja sie mysli ze umre I odejde z tego swiata I itp.

przez Tukaszwili 08 kwi 2016, 11:55
Oczywiście, że hipochondria wynika z lęku. Lęk przed chorobami, człowiek boi się i wymyśla sobie kolejne schorzenia, mimo że lekarze pukają się w czoło i zachęcają do wizyty u psychiatry ;)

przez martini123 09 kwi 2016, 00:10
Weźcie kochani moi, WSZYSCy odejdzcie z tego forum. poprawa gwarantowana!

przez Mili89 09 kwi 2016, 00:11
theunlike, nie macaj tak tego! ja ostatnio tak przecieralam oko, ze drugiego dnia wygladalam jakby mi je podbili !!!

:nono: :nono: Michellea, po pierwszej ciazy juz po miesiacu sie miescilam... :( a tu pojutrze mijaja 3 a ja nie moge zapiac zadnych spodni i chodze w getrach :roll: :roll: do tego maz ciagle robi przepyszne, wspaniale wuzetki i jak tu schudnac ?? :bezradny: :bezradny:

przez Michellea 09 kwi 2016, 00:50
Mili89 , widocznie jakaś szczęściara z Ciebie, że tak szybko Ci się udało zmieścić po pierwszej ciąży. Ale ja nigdy w ciąży nie byłam, więc pewnie się nie znam. Myślę, że powinnaś dać sobie czas. Ewentualnie czasem zrezygnować z wuzetki :D
A w ogóle to po przeczytaniu Twojego postu mam takiego smaka na nią... Skąd ja wezmę wuzetkę o tej porze? :roll: :lol:

przez Mili89 09 kwi 2016, 15:19
Michellea, nie da sie z niej zrezygnowac... :why: :why:
moj Maz robi najlepsza wuzetke na calym swiecie :D :D co tworze lodowke to zjem kawalek :D

moge Ci dac przepis to bedziesz miala o kazdej porze :mrgreen:

Sortuj wg