Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Pawelt 01 kwi 2016, 19:26
Mili89 napisał(a):podobno to nic groznego...
:great: :yeah:
X_x

przez leniek644 01 kwi 2016, 19:35
Mam nadzieje ze to jakis nerwobol choc nie wiem jak to rozroznic

przez leniek644 01 kwi 2016, 21:36
Jest jakis sposob na takie nerwobole?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez theunlike 02 kwi 2016, 00:00
Tukaszwili napisał(a):Najlepszy wśród nas, nerwicowców, jest fakt, że nie istnieją w naszych głowach inne choroby aniżeli nowotwory. Każdy, choć drobny objaw, przypisujemy rakowi, mimo że tysiące innych chorób mają podobne lub te same początki :D

W rzeczy samej, moja rodzina totalnie nie rozumie czemu nie boje sie no. zapalenia pluc, ale zawsze wszedzie widze raka. Wczoraj wymacalam sobie wielka gule w kacie zuchwy i choc nie jestem pewna czy ta gula to nie jest wlasnie ten kat (bo w zasadzie mam takie gule symetrycznie z obu stron, tylko ta z lewej wieksza) to i tak juz mam w glowie wszystkie guzy slinianek...ciesze sie ze w srode mam psychiatre moze cos poradzi, ostatnio mam znow gorszy okres po lagodniejszym czasie.

przez cozicozicozi 02 kwi 2016, 00:06
theunlike napisał(a):
Tukaszwili napisał(a):Najlepszy wśród nas, nerwicowców, jest fakt, że nie istnieją w naszych głowach inne choroby aniżeli nowotwory. Każdy, choć drobny objaw, przypisujemy rakowi, mimo że tysiące innych chorób mają podobne lub te same początki :D

W rzeczy samej, moja rodzina totalnie nie rozumie czemu nie boje sie no. zapalenia pluc, ale zawsze wszedzie widze raka. Wczoraj wymacalam sobie wielka gule w kacie zuchwy i choc nie jestem pewna czy ta gula to nie jest wlasnie ten kat (bo w zasadzie mam takie gule symetrycznie z obu stron, tylko ta z lewej wieksza) to i tak juz mam w glowie wszystkie guzy slinianek...ciesze sie ze w srode mam psychiatre moze cos poradzi, ostatnio mam znow gorszy okres po lagodniejszym czasie.
Hipochondira nie występuje tylko w nerwicy. Ja w depresji też znajdowałem u siebie wszelkiego rodzaju nowotwory. Raz doszedłem do tego, że na bank mam białaczkę...
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez leniek644 02 kwi 2016, 13:25
Mialam nie pytac doktora googla co mi jest ale oczywiscie nie wytrzymalam. Zapalenie miesnia sercowego, tetniak aorty, zator plucny itd masakra. Dzisiaj w szkole tak sie stresowalam zw mnie to boli i ze zaraz strace przytomnosc albo cos. Tetno mialam niezle. Gdyby nie soba dzisiaj ti bym poszla do przychodni. Najlepsze jest to ze w nocy lub przed snem jak sie wycisze to mnie nie boli w klatce. Nie wiem juz o co chodzi ale zaraz zwariuje

przez Mili89 02 kwi 2016, 22:13
leniek644, mozesz wziac cos przeciwbolowego i przeciwzapalnego np ibuprom, z czasem minie...

mnie za to boli szyja te sciegna jakby i obojczyk ale lekarz powiedzial. ze wezlow nie mam powiekszonych... boli mnie co jakis czas, a jak podnosze synka wyprostowanymi rekami np z lozeczka to wlasnie boli przy obojczyku ... nie wiem od czego ten bol ? zle spala? przewialo mnie ? czy to jednak wezly ?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez leniek644 03 kwi 2016, 10:38
Tak sobie pomyslałam ze moze to dlatego, ze wczoraj moi rodzice i rodzice mojego narzeczonego mieli pierwsze oficjalne spotkanie u nas w domu. Wydawalo mi sie ze sie nie stresuje ale moze jednak tak to sie wlasnie objawilo. Dzis wstalam o 8 i do 10 mialam spokoj juz sie cieszylam ze mi przeszlo a tu znow mnie lapie co jakis czas. Mam niedzieje ze to nerwica, bo jakby to bylo cos innego to chyba bym sie zle czula ogolnie, nie wiem juz sama

przez Alexandra 03 kwi 2016, 15:38
Leniek, to typowo nerwicowe.

Sluchajcie, ja jestem bez silnych objawów już 2 mce :D tzn nieraz zakręci mi się w glowie, dostane lęku, że chce biec do domu, ale to już rzadkość. Normalnie chodzę, nawet po galeriach. Dalej zamartwiam się chorobami, ostatnio 4 tygodnie non stop zatoki i bałam się, że to od psa, ale wygląda na to , że przeszło.

Jak sobie pomyślę, przez co przeszłam w okresie wrzesien- styczen, jakie objawy to nie wiem jak to wytrzymałam. Tylko dzięki terapii, lekom, wsparciu rodziny i koleżanek. To był koszmar. Wierzę, że teraz będzie lepiej. Nie przerywam terapii. Pędzę teraz do miasta na spotkanie ze znajomymi i na spacer. Nie sądziłam, że nadejdzie dzień, że będę się cieszyć, że mogę iśc normalnie do miasta, iść na spacer. Wszystkim tego życzę. Mój stan był naprawdę ciężki, a jak widać poprawa jest możliwa. Ściskam Was mocno :smile:

przez Mili89 03 kwi 2016, 22:50
leniek644, czesto nie czujemy sie zdenerwowani a jednak jestesmy... Ja np przez caly rok kiedys w liceum w kazdy wtorek mialam rano biegunke a to przez to ze w ten dzien mialam lekcje z nauczycielka z ktora sie nie lubilam i mialam problemy z tym przedmiotem... A uwierzcie ze nie czulam stresu bo przeciez to trwalo jakis czas dalo sie przywyknac a jednal objawy bylt...

Mnie dalej ta szyja boli w miejscach sciegien i chyba wezlow ale nic nie jest powiekszone...i boli przy obojczyku jalby miesien jak podnosze cos wyprostowanymo rekamo i nie wiem jiz co to lekarz powiedzial ze wezly nie powiekszone...

Alexandra, gratuluje!! Ja dzis bylam z mala w centrum zabaw dla dzieci i tylko przez chwile mialam to dziwne uczucie i chec ucieczki ale zaraz minelo :) ogolnie tez czuje poprawe chociaz rozne mysli nachodza teraz z ta szyja...

Mozliwe ze np przewialo mnie i tak boli 4ty dzien?? Fakt ze coraz mniej boli z kazdym dniem... Doradzcie cos kochani.

przez Michellea 03 kwi 2016, 23:18
Ja np przez caly rok kiedys w liceum w kazdy wtorek mialam rano biegunke a to przez to ze w ten dzien mialam lekcje z nauczycielka z ktora sie nie lubilam i mialam problemy z tym przedmiotem...

Miałam podobnie. Rewelacje związane z układem trawiennym przed pójściem do szkoły :oops: Na szczęście teraz już się tak nie stresuję na studiach, to i te objawy minęły.

Mozliwe ze np przewialo mnie i tak boli 4ty dzien?? Fakt ze coraz mniej boli z kazdym dniem... Doradzcie cos kochani.

Możliwe. A w ogóle przewianie daje czasem dziwne objawy. Przynajmniej u mnie.

Ja mam z kolei strach przed rakiem piersi i z tego powodu boję się badać, bo zawsze się czegoś przyczepię, co tak naprawdę jest prawidłową tkanką :roll:
Węzły chłonne też mam w niektórych miejscach powiększone i już automatycznie je sprawdzam. Jak tylko trochę robią się większe, to się zastanawiam czy się podziębiłam czy to coś gorszego.

przez Mili89 04 kwi 2016, 01:51
Michellea, kochana ja wyczulam guzka w piersi i bylam z tym u lekarza po paru miesiacach. Powiedzial ze to nic groznego ale jeszcze lekarka ma mnie zbadać w tym tygodniu
.mam nadzieje, ze ma rację...
A badac sie trzeba :*

przez leniek644 04 kwi 2016, 08:35
Mili89 mnie czesto boli szyja zazwyczaj zle spie i potem kilka dni boli.

Mnie znow dzis rano pieklo za mostkiem teraz sie polozylam i przeszlo. Ide 15.30 do przychodni choc wiem ze bede sie mega stresowac i mam juz wyobrazenia jak mnie katetka do szpitala zabieraja.

przez Tukaszwili 04 kwi 2016, 10:19
leniek644 napisał(a):Mili89 mnie czesto boli szyja zazwyczaj zle spie i potem kilka dni boli.

Mnie znow dzis rano pieklo za mostkiem teraz sie polozylam i przeszlo. Ide 15.30 do przychodni choc wiem ze bede sie mega stresowac i mam juz wyobrazenia jak mnie katetka do szpitala zabieraja.

Żadną karetką nigdzie Cię nie zabiorą. Chyba, że do szpitala psychiatrycznego ;) taki żarci na rozluźnienie atomosfery. Zdrowyś/zdrowa, zapewniam. Tylko psychika chora.

Sortuj wg