Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 26 mar 2016, 14:12
Zdrowych i pogodnych Swiat Kochani <3
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez agusiaww 29 mar 2016, 11:17
Mili89 napisał(a):Zdrowych i pogodnych Swiat Kochani <3
wzajemnie :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez theunlike 29 mar 2016, 23:55
Hej :) Postanowiłam dołączyć do tematu i forum, bo czuje, że niedługo zwariuje, rodzina chyba zaczyna powoli rozważać wysłanie mnie do psychiatryka. Od pewnego czasu (około roku) walcze z nerwcią i mega hipochondrią. Zaczęło się od chłoniaka - miałam zapalenie węzłów chłonnych, potem wyczułam jakiś niby guzek w środpiersiu - łączenie żeber, potem znalazłam guzka przy oku (zatkany kanalik łzowy), teraz wyczułam gulkę nad pachwiną tuż nad wzgórkiem łonowym w rogu i już widzę znów chłoniaka przed oczami. Stale mi się wydaje, że lada moment okaże się że na coś umieram i nic się już tym nie da zrobić. Chyba naprawde zaczynam odchodzic od zmyslow...własnie siedze i googluje gdzie znajduja sie wezły pachwinowe..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tukaszwili 30 mar 2016, 11:06
Nie googluj! Przecież Dr Google to naczelny i główny onokolog. Wpiszesz "ból głowy" a pierwsze co Ci wyskoczy to nowotwór mózgu. Najgorsze co może zrobić nerwicowiec, to szukanie objawów w necie. Jakieś 3 tygodnie temu też byłem przekonany, że mam raka jelit z przerzutami (mimo że mam dopiero 27 lat, dbam o siebie, dużo się ruszam, jem zdrowo i nikt w mojej rodzinie nie miał raka jelit). Proktolog zaśmiał się kiedy opowiedziałem mu o swojej paranoi, zbadał dupsko i stwierdził hemoroid, który zagumkował na miejscu. Oczywiście nadal nie jestem w pełni spokojny, ale przestałem czytać w necie o chorobach, bo inaczej bym ponownie zwariował (a od 4 lat miałem tylko jeden krótki epizod nerwicowy, którego nawet nie zaliczam :P).

przez Szymon2016!! 31 mar 2016, 19:44
Ja wnawialem guza mózgu, tętniaka, SLD, SM w sumie to nadal sobie wmawiam :)

przez Mili89 01 kwi 2016, 01:47
Ja jutro ide do lekarza, bo wyczuwam guzka na piersi... Zobaczymy co powie..jest tuz pod skora...
W dodatku dzis boli mnie szyja przy ściągnach boje sie ze to węzły eh

przez Tukaszwili 01 kwi 2016, 07:25
Najlepszy wśród nas, nerwicowców, jest fakt, że nie istnieją w naszych głowach inne choroby aniżeli nowotwory. Każdy, choć drobny objaw, przypisujemy rakowi, mimo że tysiące innych chorób mają podobne lub te same początki :D

przez Pawelt 01 kwi 2016, 08:42
No ja mam fazę w kwestii serca ( zawał, zapalenie wsierdzia, zatory żyłowe ) udarów mózgu, niedotlenienia itd. itp. Chociaż rak też się pojawia ;(
Mili89, trzymam kciuki, żeby wszystko było ok :great:
X_x

przez leniek644 01 kwi 2016, 12:50
Ja tez "mialam" juz rozne xhoroby zaczely sie od wady serca, potem rozne raki piersi tarczycy krtani trzustki szyjki macicy a chloniak to wraca na tapete co troche bo bez przerwy sprawdzam wezly. Oj tak :-) zapomnialabym o guzie mozgu czy tetniaku :-D

A od wczoraj boli mnie w klatce piersiowej zaraz po lewej stronie od mostka. Boli jakies 10sek max i przestaje i tak z 5 razy w ciagu dnia. Dzis tylko raz mnie zlapalo ale delikatnie. Czy to mozebyc nerwicowe? Czy na tapete bedzie wchodzil teraz zawal? Smiac mi sie chce z samej siebie

przez Mili89 01 kwi 2016, 13:25
Tukaszwili, moja nerwica lubi inne choroby akurat nie nowotwory...ale nie bede o tym pisac by nie nakrecac nikogo...
Od jakiegos czasu nie mecza mnie zawroty glowy chyba przez zajecie sie realnymi problemami...?
Mam xanax od tygodnia ale jeszcze ano razu nie bralam. Uspokaja mnie samo posiadanie go w zanadrzu...

Pawel- długi ten Twoj zawal;)
Moj Sp Dziadzio mial dwa zawaly, bajpasy a zmarl na raka :( to jest takoe niesprawiedliwe ze tyle osob musi tak cierpiec

przez Pawelt 01 kwi 2016, 13:49
Mili89, a no długi i jeszcze niestety żyje ;)
X_x

przez Tukaszwili 01 kwi 2016, 15:23
W tym miesiącu miałem już właściwie 3 rodzaje nowotworu:

- jelita (okazało się, że to hemoroid)
- wątroby i trzustki (okazało się, że to urojenie, mam zdrowe narządy jak cholera)
- jąder (mam torbiel na lewym najądrzu klicznie nieistotny oraz dwa torbiele w lewej nerce również klicznie nieistotne)

Wszystkie wyniki zajebiście dobre, mówiąc szczerze nigdy tak dobrych nie miałem :D
Ciekawe co będzie następne, choć natenczas nie planuję żadnych chorób wymyślać, jestem spokojny, ale wiadomo, że wystarczy jakaś sekunda zwątpienia, aby nakręcić karuzelę. Trzymajcie się zdrowi, obyśmy razem zwalczali ten kał, który siedzi nam w głowach. Metaforycznie ściskam.

przez leniek644 01 kwi 2016, 16:29
W zwiazku z moim bolem w klatce dzis sobie wymyslilam ze moze nie doleczylam mojego zapalenia pluc choc bylo to 5 miesiecy temu. I ze moze teraz sie uaktywnilo i poszlo na serce i zaraz bedzie sepsa. Naczytalam sie juz w ineternecie a mialam tego nie robic. Chyba nie jest to mozliwe ze po takim czasie moglo sie cos tam zrobic. Zwiariowac mozna

przez Mili89 01 kwi 2016, 19:01
leniek644, moze masz nerwobole moze jakos zle spalas ? moze Cie przewialo ? po zapaleniu pluc to juz sladu nie ma...

ja bylam u lekarza, sprawdzil- bola nie wezly a sciegna, bo wezly bez zmian... sprawdzal ten guzek powiedzial ze to torbiel ale badanie mam miec za tydzien. podobno to nic groznego...

Sortuj wg