Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 21 lut 2016, 19:55
nefretis, wiem. Tez mi to Babcia zawsze powtarza. Ale czemu to samo miejsce nam sie snilo??

Dzis zauważyłam. Ze srebrne kolvzyki ktore nosze zrobily sie czarne w miejscu gdzie sa w dziurce w uchu i sie naczytalam ze to oznacza chorobe bo cos sie wydziela ze skory. A moze byc tak ze to jakies hormony w pologu tak dzialaja??
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Alexandra 21 lut 2016, 20:23
Dzisiaj miałam kryzys :( Od 3 dni mam dziwny objaw w głowie, to co Paweł mówił "brain zaps" .Jestem coraz bardziej przerażona, co to.takie kilkusekundowe prądy, jakby miekkość, jak ruszam głową albo chodze. Bosze, co to znowu?! Czy kolejny objaw nerwicy czy coś neurologicznego? Czy po okresie bez objawow nerwica chce mnie znowu nastraszyć? Cały czas mam sztywną głowę i o tym myślę i co chwilę to czuję. PAweł, miałeś coś takiego?

Byłam na wyjezdzie, zero objawów. Teraz na nowo. Nic nie jest nam dane raz na zawsze.

przez Mili89 21 lut 2016, 20:40
Alexandra, a bralas kiedys ssri?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alexandra 21 lut 2016, 20:59
Mili, biorę Prozac cały czas. Nie wiem czy on nie wywołuje u mnie takich lęków i niepokoju :(

przez Mili89 21 lut 2016, 21:53
Alexandra, ja.mam takie brain zappy jak zapomne dawki leku. Moze zmien dawke albo sprobuj innego??

przez Pawelt 21 lut 2016, 22:49
Alexandra, ja mam coś podobnego w sumie cały czas ale jak już mówiłem wcześniej, do tych prądów przywykłem. Nie mogę ogarnąć tylko takich szarpnięć w łbie. Ja to już nie pamiętam jak to jest "normalnie" dlatego zastanawiam się na d SSRI. Z drugiej strony jak je odstawię i mnie coś złapie to znowu będzie jazda... Ech....
X_x

przez agusiaww 21 lut 2016, 23:06
Mili89, srebro z czasem ciemnieje trzeba wyczyscic. Ja to w ogole nie nosze ani obraczki ani pierscionka bo mam z kamieniem i sie boje ze dziecko moge zadrapac :shock: i chyba ludzie mysla ze jestem bez faceta bo ostatnio w przychodni jak byłam z mała to taka parka do mnie zebym poszla przed nimi z litoscia na mnie, ale skorzystałam i weszłam :D :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez evvelinka 22 lut 2016, 01:56
Muszę do was niestety wrócić, bo nie mam gdzie pojęczeć, a nie chcę denerwować mojego chłopaka. Wszystkie objawy mi wróciły. Znowu mnie buja na wszystkie strony jak chodzę. Dziś wieczorem miałam atak paniki od zmienionego czucia w nodze. Zawsze wariuję jak pojawiają mi się nowe objawy. Nie wiem czy to od jamistości na którą choruję czy od czego, ale mam się coraz gorzej. Mam straszne huśtawki nastroju i czuję się totalnie zamroczona jak chodzę. Żyć mi się odechciewa :( Jutro jadę na rezonans.

przez evvelinka 22 lut 2016, 01:57
Pawelt napisał(a):Nie mogę ogarnąć tylko takich szarpnięć w łbie. Ja to już nie pamiętam jak to jest "normalnie"

Też mam takie szarpnięcia :/ Do niedawna wiedziałam jak to jest normalnie i jest to cudowne. Zwykły człowiek nawet sobie nie zdaje sprawy jakie ma szczęście, że może sobie normalnie chodzić i wyjść do sklepu. Docenia się to dopiero jak się to straci.

przez Pawelt 22 lut 2016, 07:21
Czy próbował ktoś z Was psychoterapii online przez Skype? Całkiem fajne rozwiązanie jak się nie ma czasu. Tylko czy to tak samo skuteczne jak face to face?
X_x

przez Mili89 22 lut 2016, 12:36
Napisalam taki dlugi post i mi sie skasowal :/// Paweł ja bralam udzial w tym na skypie
Troche to dziwne jest jednak ale podobne do normalnej psychoterapii na zywo
Mozesz sprobowac. Ale pomysł nad wizyta u psychiatry. Nie zawsze potrzebne sa leki, lekarz to oceni i Wybierze najlepsze rozwiazanie. Tylko znajdz dobrego.
Ja wzbranialam sie przed wizyta u psychiatrt a bardzo dobrze ze sie przelamalam

evvelinka, wlasnie ludzie nie doceniaja jak to cudownie
Moze kiedys ja tez pochodze po sklepach bez zawrotow
Tez mysle o rezonansie ale moge go zrobic dopiero jak bede w polsce. Tu mnie pewnie nie skieruja a prywatnie kosztuje wiecej niz lot i badanie w pl

My dzis idziemy z Malym do lekarza bo ma podejrzenie skazy bialkowej...:(( wysypalo mu policzki i ma taka szorstka skore w tych miejscach:((
..

przez pani nn. 22 lut 2016, 12:39
Ja jestem ciągle na coś "chora", ale staram się po prostu to lekceważyć. Wiadomo jak naprawdę źle się czuję to idę do lekarza ale staram się unikać tego. Wystarczy, że przeczytam w internecie coś i już zaczynam się zastanawiać czy aby tego nie mam. Już miałam chad, depresje ( co do tego nie jestem pewna ale zobaczymy co powie terapeuta), schizofrenię, rozdwojenie jaźni, prawie wszystkie zaburzenia osobowości (choć to nie choroba). A oprócz tego to jakieś raki, tętniaki, guzy, jakieś zakaźne choroby. Nie mówiąc oczywiście o jakichś drobnych chorobach i czasami chodziłam do lekarzy, a czasami udawało mi się to olać. Kiedyś nawet miałam zawał, który okazał się bólem żołądka. :P Z tym jakoś sobie radzę chociaż najgorzej jak ktoś coś wspomni w tv, radiu albo w internecie to już od razu zaczynam się zastanawiać czy to mam. Nawet czasami swoje objawy przerysowywałam i z normalnych rzeczy robiły się choróbska. :brawo:
Pawelt - Wydaje mi się że lepiej jest twarzą w twarz, a poza tym jak pójdziesz prywatnie mozesz ustawić sobie takie godziny jakie chcesz, nawet i w przychodniach zdarza się, że później przyjmują. No ale jak chcesz to możesz spróbować, bo to na pewno lepsze niż nic.

przez Pawelt 22 lut 2016, 13:26
Mili89, pani nn., dzięki za opnie :]
Chyba czas podjąć męską decyzję i pójść do psychiatry
X_x

przez Pawelt 22 lut 2016, 17:30
Mili89, trzymam kciuki za synka, żeby było wszystko ok :)
X_x

Sortuj wg