Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez Majka2000 24 kwi 2010, 09:23
hej! a tak średnio;/ staram się nie dawać ale proste to nie jest. Tak zaczęłam brać po pół tab. chociaż nie jestem wciąż do tego przekonana.Znowu zaczęłam się bać,że od tych ciągłych lęków o własne zdrowie zwariuje:(przestanę nad sobą panować... to okropne ja już nie wiem co mam robić. A jak u Ciebie Rudegrl?pozdrawiam

przez rudegirl 24 kwi 2010, 10:58
Majka, podobno te leki zaczynają działać po ok. 2-ch tyg. od momentu rozpoczęcia stosowania. Daj im szansę kochana :)) Ja na razie zakręcona bo mój synuśm kończy dziś 2 latka i jutro robimy imprezę :) Nie mam czasu na głupie myśli w związku z tym bo zakupy, gotowanie itp. Terapia przez pracę :)) Nie stracisz kontroli i nic Ci nie będzie, pamiętaj słowa lekarza :)
Dziewczyny, dajmy spokój ze źrenicami, może faktycznie dodatkowo jest tak,że nerwica coś z nimi wyrabia :) Buziaki :))

przez sunflowerseed 24 kwi 2010, 11:06
Jedno wiem dziewczyny żeby to wszystko przejść nie wystarczy być silnym psychicznie trzeba być MOCARZEM .... A ja jestem wątła więc łąpię wszystko....i nie tylko guza, są wizje SM, tętniaków, udarów itp ... Ale bardzo się cieszę, ze znalazłam bratnie dusze, które nie dość że mają podobnie jak ja z psychiką to jeszcze mnie pocieszą

Święte słowa, ja również przyłączam się do podziękowań :) Powiem Ci, że też przechodziłam SM, byłam PRZEKONANA, że je mam. Na ostatniej wizycie u pani neurolog żartowałyśmy sobie, że ona będąc w moim wieku (mam 23 lata) nie przejmowała się każdym bólem, i mnie też to radzi :) I że mimo, że ma różne dziwne nieraz objawy nie miała nigdy RM ;) przepisała mi lekki antydepresant, połówkę tabletki dziennie (przez to mogą być te ukochane przez nas ŹRENICE :D )

Miłego dnia Moje Drogie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Goldielocks 24 kwi 2010, 12:51
Oooo... SM to ja tez już "miałam". Ostatnio nawiedzały mnie myśli o raku kości i cukrzycy. :shock:
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Honey_lady 24 kwi 2010, 15:52
Majka, podobnie jak Ty wkręcałam sobie schizofrenię i ciekawi mnie jaki lek przepisał Ci lekarz. Ja mam zmieniony chlorprtixen na sulpiryd w ciągu dnia, na noc pozostaję przy chlorprotixenie. Małe dawki na nerwicę lękową.

przez isabella_28 24 kwi 2010, 20:58
Dziewczeta i chlopcy czy wyczuwacie sobie malenkie wezelki kilkumilimetrowe nad obojczykiem???:D znowu zaczynam swirowac...
isabella_28

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypis

przez patipat 24 kwi 2010, 22:40
Miałam problem z oczami jakies 2 tyg. temu bolała mnie cała głowa i czułam ze oczy mi wyskoczą kupilam w aptece VISINE zmęczone oczy BARDZO POMOGŁO cena ok 12 zł polecam wam !
Dziś mam inny problem a raczej problemy.

Ucisk z tyłu głowy (szczególnie z prawej strony) :(
a drugi jest bardziej trudny dla mnie poniewaz temat nie jest przyjemny , ale wiem że ktoś moze mi pomóc
a więc kilka dni temu zauważyłam że mam śluz w kale i boli mnie z prawej strony brzucha może trzustka a może wątroba nie wiem nawet czy te dwie sprawy moge byc ze soba powiązane , wiem że powinnam pojsc do lekarza i tak zrobię w poniedziałek. Czy wie ktoś czym może być to spowodowane?
Ból z kimś podzielony w połowie ulżony:)))

przez sunflowerseed 25 kwi 2010, 09:27
Patipat, a powiedz mi proszę, czy to był taki ból oczu jak gdyby "od środka"? Nie wiem, jak do dokładnie opisać, ale to mniej więcej takie uczucie, jak gdyby bolały mięśnie oczu, gałki. No i głowa.

przez Monii 25 kwi 2010, 10:02
Witam wszystkich. Nie wiem czy trafiłam na dobre forum, ale czytałam chyba wszystkie posty i sądzę, ze tu powinnam trafić. Jestem nowa :) zaczną od tego, że zawsze byłam okazem zdrowia. Wszystko zaczeło sie całkiem niedawno. Wieczorem zaczela cierpnąć mi lewa ręka, potem miałam duszności i kołatanie serca...wszystko trwało jakies pol godzinki. oczywiście polecialam do lekarza bo myslalam ze mam stan przedzawałowy :) badania morfologia, ekg wszystko pięknie ..lekarz przepisał mi odrazu jakies spychotropy po ktorych nie mogłabym prowadzić samochodu, wiec odpada.. :) potem trafilam z moim 4,5 letnim synkiem do szpitala-miał zapalenie węzłów chłonnych (z infekcji, nic groznego) po powrocie sie zaczeło....bolało mnie gardło non stop, nie mogłam przełknąć śliny, wmówilam sobie ze mam tez powiekszone węzły, co lepsze nawet je widzialam...znowu lekarz- znowu nic....po diagnozie przeszlo samo :) potem "mialam" raka jajnika.nie mogłam zebrac sie dłuższy czas do gina, oczywiście teraz poszłam od ręki.zbadał, zrobil cytologię- wszzystko super. Potem mialam jeszcze coś z wątrobą, nawet myślałam ze to marskość :D ostatnio oglądałam jakieś dwa filmy gdzie bohaterki miały raka piersi i teraz oczywiście mam to "na tapecie" juz drugi tydzień i już mi sił nie starcza....czy faktycznie to nerwica?

[Dodane po edycji:]

Dodam jeszcze że generalnie od 6 lat moje zycie to jeden wielki stres... obcym wydaje sie ze mam cudowne życie, prowadzę swój salon kosmetyczny, mam wlasciwie wszystko czego zapragnę a jednak jestem bardzo nieszcześliwa przez chorobę :(
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez Goldielocks 25 kwi 2010, 10:11
Monii napisał(a):Witam wszystkich. Nie wiem czy trafiłam na dobre forum, ale czytałam chyba wszystkie posty i sądzę, ze tu powinnam trafić. Jestem nowa :) zaczną od tego, że zawsze byłam okazem zdrowia. Wszystko zaczeło sie całkiem niedawno. Wieczorem zaczela cierpnąć mi lewa ręka, potem miałam duszności i kołatanie serca...wszystko trwało jakies pol godzinki. oczywiście polecialam do lekarza bo myslalam ze mam stan przedzawałowy :) badania morfologia, ekg wszystko pięknie ..lekarz przepisał mi odrazu jakies spychotropy po ktorych nie mogłabym prowadzić samochodu, wiec odpada.. :) potem trafilam z moim 4,5 letnim synkiem do szpitala-miał zapalenie węzłów chłonnych (z infekcji, nic groznego) po powrocie sie zaczeło....bolało mnie gardło non stop, nie mogłam przełknąć śliny, wmówilam sobie ze mam tez powiekszone węzły, co lepsze nawet je widzialam...znowu lekarz- znowu nic....po diagnozie przeszlo samo :) potem "mialam" raka jajnika.nie mogłam zebrac sie dłuższy czas do gina, oczywiście teraz poszłam od ręki.zbadał, zrobil cytologię- wszzystko super. Potem mialam jeszcze coś z wątrobą, nawet myślałam ze to marskość :D ostatnio oglądałam jakieś dwa filmy gdzie bohaterki miały raka piersi i teraz oczywiście mam to "na tapecie" juz drugi tydzień i już mi sił nie starcza....czy faktycznie to nerwica?

Witaj Monii. :D

Jak na moje oko to hipochondria i być może nerwica lękowa. W celu diagnozy skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą XD (taki żarcik :DDDD). Tak na poważnie, udaj się z tym problemem do specjalisty - psychiatra, psycholog. Pozdrawiam :)
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypis

przez patipat 25 kwi 2010, 10:33
Sunflowersed,
Ból od środka ktory promieniował do czoła ,nie mogłam patrzeć długo w jedno miejsce bo męczyłam się strasznie chciałam jak najszybciej zamknąć oczy !

Bardzo ważna jest też gimnstyka oczu na tej stronie znajdziecie pare wskazówek http://www.zdroweoczy.com.pl !
Krople VISINE ZMĘCZONE OCZY polecam są rewelacyjne!
Ból z kimś podzielony w połowie ulżony:)))

przez Monii 25 kwi 2010, 17:39
dzięki że ktoś odpisał :) ja mam tak, że jak jestem w pracy, zajęta to nic mnie nie boli. przychodzę do domu i bóle sie zaczynają....może za dużo myślę, gdyż nie mam innego zajęcia? ma tak ktoś? :bezradny:
co dzień budzę się piękniejsza - ale dziś to już przesada :D ;)

przez Goldielocks 25 kwi 2010, 17:44
Monii - mnie najgorsze objawy dopadały np. w wakacje, kiedy miałam dużo wolnego czasu... zonk. :/

Teraz wkręcam sobie raka skóry, bo dzisiaj zauważyłam jakiś dziwne znamię na nodze. I boję się iść do lekarza. Nie dość, że NN, lęki, to jeszcze ta głupia hipochondria. Bleee. :/

przez isabella_28 25 kwi 2010, 17:59
Dziewczeta i chlopcy czy wyczuwacie sobie malenkie wezelki kilkumilimetrowe nad obojczykiem???:D znowu zaczynam swirowac...
stuk puk! :bezradny: moze macie tez to co ja hehe ?????
isabella_28

Sortuj wg