Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 06 lut 2016, 23:09
nefretis, a w ogóle masz jakieś wskazania, by kontrolować cukier? Cukrzyca w ciąży zdarza się setkom kobiet przecież i to o niczym nie świadczy
alu

przez nefretis 06 lut 2016, 23:14
nie mam
tak sobie czasem mierzę
:(
no niestety teraz widać jak bardzo się kontroluję, ważę, mierzę temp. mierzę cukier - mam dziś podły dzień, ból głowy, mega smutek, ostatnio jest ze mną źle, chyba poza nerwica lękową i hipo. mam też depresję :(

przez alu 06 lut 2016, 23:15
no w depresję to my się wkręcamy same i to zawodowo :(
alu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Scenic 06 lut 2016, 23:17
kapi1845 napisał(a):Bylem wczoraj u psychologa przez jakies dwie godziny bylo naprawde super ! Pierwsza rozmowa,a tak mi juz pomogla od wczoraj mysle o wiele mniej o chorobach,pani zrobila mi test na to czy mam hipochondrie schizofrenie i inne zaburzenia ..Ale wg rozmowy stwierdzila,ze jestem zdrowy i po prodtu nastoletni wiek i dlatego tak sie dzieje moze mam lek przed czyms (smiercia,wkroczenie w zycie dorosle) tego jeszxze nie wiemy,ale jestem umowiony na nastepna wizyte na srode i juz sie nie moge doczekac :D

Wiesz te testy na hipohondrie czy schizofrenie .itp są gówno warte bo nie ma badania które by swierdziło na 100%,że mamy to i to.
Diagnoza opiera się głównie na obserwacji i rozmowie z rodziną i daną osobą, Oczywiscie zrobienie testu nie zaszkodzi no ale na tescie nie można opierac diagnozy,

Byłoby o wiele prościej jakby zaburzenia psychiczne dało się stwierdzić tak samo jak obecność wirusa we krwi. :smile:
Tak to tylko przypuszczenia. A życie wszytko weryfikuje.

przez nefretis 06 lut 2016, 23:17
znasz sie na tych cukrach?

przez Scenic 06 lut 2016, 23:23
nefretis

A ty masz cukrzycę ? Jak nie masz to przestań sie martwić. Robiłaś badania i wyszły ok wiec...

Pamiętam jak kiedyś mierzyłem ciśnienie kilka razy dziennie a nie miałem nadciśnienia no ale jak mierzyłem to ciśnienie było oczywiście większe :D

Wedlug mnie masz ok cukier bo on sie zmienia ciągle w ciągu dnia. Powyżej 160 byłoby niedobrze[oczywiscie nie zaraz po jedzeniu] I nie szukaj w necie Powierz swoje zdrowie lekarzowi . Rób badania niech twój lekarz sie martwi .

przez nefretis 06 lut 2016, 23:26
Scenic wiesz jak u mnie jest w badaniem się i lekarzami. Nie pojde. chyba, ze będę zdychać :(
Bardzo się denerwowałam podczas tych pomiarów. Nie wiem czy to ma wpływ akurat na cukier...
Nie ja nie mam cukrzycy ale miałam niby w ciązy.
Mam już dość na dziś, jutro kolejny dzien walki i pewnie jakieś jazdy. chybaa jednak znowu muszę zacząc mysleć o terapii albo psychiatrze.

przez Scenic 06 lut 2016, 23:48
nefretis napisał(a):Scenic chybaa jednak znowu muszę zacząc mysleć o terapii albo psychiatrze.

Też tak myslę.

Najważniejsza jest świadomość robie te wszystkie rzeczy nie dlatego ,że coś mi jest a z powodu zaburzenia które nie jest chorobą organizmu tylko zaburzeniem myślenia.
To daje siły aby z tym walczyć .

Drugi filar to organizacja czasu aby zostawało go jak najmniej dla naszego skoncentrowania sie na ciele i możliwych objawach.

Trzeci to leczenie a leczenie to zmiany w sposobie funkcjonowania i myślenia.

A na końcu powrót do normalności i wyjście z tego. Co przecież jest możliwe no ale trzeba pracować nad sobą każdy dzień, :D

Mało jestem na forum i to nawet dobrze ale z drugiej strony to fajnie poznać osoby które mają takie same problemy i rozumią .
Bo zdrowe osoby co by nie było nigdy nie bedą w stanie zrozumieć a mogą niepotrzebnie dopowiedzieć i ocenić.

przez alu 07 lut 2016, 00:16
nefretis, nie robisz nic, żeby sobie pomóc i przerwać to błędne koło :( czemu tak się boisz choroby i śmierci, skoro już dziś nie masz życia?
alu

przez Mili89 07 lut 2016, 02:21
Co do mojego pulsu to jestem zdziwiona bo kiedys 100 to byl moj normalny wynik.. A teraz 70 gora 80 :O

Corci spadla temperatura ma 36,1 maz ma goraczke ja 36,4... Jakas wstretna zaraza. Bola mnie oczy wiec chyba zatoki, bo mam katar... Synek na sszczescie zdrowy tfu tfu. Mam nadzieje, ze juz tak zostanie i nie zarazi sie.
Jestem dzis jednym wielkim klebkiem nerwow:((
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nefretis 07 lut 2016, 14:46
alu napisał(a):nefretis, nie robisz nic, żeby sobie pomóc i przerwać to błędne koło :( czemu tak się boisz choroby i śmierci, skoro już dziś nie masz życia?

takie pytania zadaję sobie codziennie, nie wiem czy jestem jakas opętana czy co. Przecież to się kłoci z wszelką logiką, ja wiem, że robie to sama sobie, tak bardzo chcę przestać, staram się (jakkolwiek to brzmi) nie jest łatwo wyjść z nałogu ot tak. Hipochondria i szukanie objawów łącznie z tymi objawami to cięzki nałóg jak alkoholizm. Tak mi mowila terapeut.
Przecież to niedorzeczne - męczyć się z czymś i dalej w tym trwać zamiast powiedzieć po prostu stop. Dla ludzi zdrowych to takie proste i śmieszne.
Alu prosze Cie bo mowisz jak moja mama - "weź się w garść" - Boże gdym ja umiała. Wczoraj wydawało mi się, ze badając cukier robię dobrze bo będe spokojna wykluczając chorobę. Dziś widzę w jakim byłam amoku

Rano zrowu zmierzyłam ten cukier no i 102 - porażka. Norma jest do 99. Oczywiscie zje..bane przedpołudnie. Ale zmierzyłam po śniadaniu - 92 czyli idealnie. Pieprznęłam ten glukometr w kąt. Gdybym miała cukrzyce to po żarciu miałabym napewno powyżej 150 i więcej a na czczo ze 120 albo wiecej
Niestety ta choroba (nerwica, hipoch.) polega na kontroli samego siebie i każdy przyzna mi rację. Ty sama się kontrolujesz i badasz swoje samopoczucie w obawie ze to będzie ten dzień...to to samo, oczywiście Ty masz jak widzę mniejsze nasilenie tego gówna. Ale sama wiesz że bywało gorzej. I u mnie tez tak jest, lato miałam stosunkowo dobre. Liczę że ta sinusoida z wiosną będzie szła w górę, bo teraz jest dno.
jeszcze ten brak okresu zaczyna lecieć 3 miesiąc, czuję sie podle i chora na coś.

przez Mili89 07 lut 2016, 15:32
nefretis, a konsultowalas to z ginekologiem? Najlepiej znalezc ginekologa i endo i jednym.

Mnie bardzo irytuja takie teksty wez sie w garsc. Wymyslasz, zajmij sie czyms... To tak latwo powiedziec. Czlowiek nie potrafi wtedy racjonalnie myslec, bo jest tylko strach.
Tak jak Ty mierzylas ten cukier ja tak mierzylam puls i cisnienie obsesyjnie wrecz co chwile i sie nakrecalam..

Tak jak dzis mierze temp bo rano mialam 35,7 i zaczelam panikowac. Teraz mam 36,4. Corcia ma 35,8 a mąż dalej ma goraczke :(

Jeszcze ta noga mnie boli teraz bardziej w udzie i za kolanem tak kluje
Moze to od siedzenia przy karmieniu malego? Jakby to byla zakrzepica to by bylo cos widac? Noga jest ciepla, normalnego koloru, nie spuchnieta... eh

przez kapi1845 07 lut 2016, 15:57
Mili nie ma opcji ,ze to zakrzepica ...Nie mozesz myslec,ze,tu Cie zakluje i zaboli i od razu cos najgorszego,idz pobiegaj,albo na rower troche ruchu nie zaszkodzi,a na pewno przejdzie :)

przez Mili89 07 lut 2016, 16:16
kapi1845, niestety narazie aktywnosc fizyczna odpada. Ostatnio nioslam Corke na rekdch chwile i odrazu mnie zalalo krwia a juz nie krwawilam ( jestem prawie miesiac po porodzie)

Ja wiem ze wymyslam, ale to silniejsze ode mnie :[[

Sortuj wg