Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 20 sty 2016, 00:28
Alexandra, a kto mówi, żeby nie zwracać uwagi? Nie da się i nie powinno się. Skup się na objawach, postaraj się uspokoić pomimo tego, że są. W książce którą teraz czytam jest ćwiczenie - połóż się, zamknij oczy i skoncentruj się na miejscu, które Cię swędzi. Wiesz jak szybko zdajesz sobie sprawę, że jest takie miejsce? :P My po prostu nadwrażliwie wsłuchujemy się w dany objaw. Ja też nie umiem nie zwracać uwagi na to, że mi żołądek podjeżdża, gardło zaciska i mam pawia na wylocie. Okropne to jest :pirate:
alu

przez Mili89 20 sty 2016, 16:59
Bylam wczoraj w szpitalu żeby sprawdzili co z brzuchem, zrobili badania krwi i moczu i nie wyszla zadna infekcja tylko odwodnienie
Dali mi kroplowke i kazali wiecej pic. Powiedzieli ze w badaniach nic nie wyszlo, goraczki tez nie mam, polozna badala brzuch powiedziala ze wszystko ladnie sie kurczy i nie wie czemu tak boli. Moze to jakis miesien? Jakby bylo jakieś zapalenie to wyszloby w badaniach krwi? Masakra tyle strachu sie najadlam
Byli przerazeni moim pulsem 130 dopiero jak sie uspokoilam to spadl do 70
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez meofaris 20 sty 2016, 19:32
;) Ja tak z serduchem miałem, tak mnie bolało ramie i miałem ścisk w klatce, że myślałem ze mam zawał, a się tak wystraszyłem, że karetkę wezwałem ;) Na encefalografie wyszło, że nic się nie dzieje tylko puls mam 130, to wtedy wiedziałem, że to nerwowe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alexandra 21 sty 2016, 00:03
Dzisiaj bez objawów :lol: Pracowałam normalnie, za dużo nie myślałam o objawach, a nawet jak gdzieś tam probowały mnie złapać, nie przejmowałam się :great:

przez Pawelt 21 sty 2016, 18:48
Alexandra, :great: :yeah: :great: :yeah: :great: :yeah:
X_x

przez alu 21 sty 2016, 18:54
Alexandra, mega! A dzisiaj jak? Ja miałam nawet OK dzień, zjadłam obiad i zalała mnie fala mdłości :pirate: staram sie nie przejmować, wiem, że minie, ale litości no :pirate:
alu

przez nefretis 21 sty 2016, 20:17
Alex super, w ogole widzę że sobie jakoś radzicie.
U mnie masakra, najpierw noc pełna koszmarów i przebudzeń potem dzień jak na mega kacu. Każda czynność przprawiała mnie o palpitacje, lęk, uczucie, ze lada moment zejdę na serce, zemdleję. Dreszcze zimna. Potem wybuch gorąca. Męczarnia,
stan ten w miarę unormował się ok 14:00, teraz jest lepiej ale nieswojo
zauwazyłam, ze u mnie najgorzej jest rano :( Od wczenego ranka jescze w łózku tak do 13/14, potem z regułu coraz lepiej a wieczorem czasami bdb (nie piszę, ze super bo super to było przed nerwicą)

Hej napiszcie jak śpicie i co wam się śni. jestem bardzo ciekawa.
U mnie od lat nie ma nocy bez pobudki. I częste koszmary - ze uciekam, że się ośmieszam gdzieś. Albo że mnie coś opętało i duszę się, coś mnie straszy. Dużo czytałam kiedyś o opętaniach i często myśli te nawiedzają mnie nocami, jestem wtedy mokra ze strachu, serce wyskakuje, czasami płaczę z bezsilności.
Wiem, ze to ma żródło w wychowaniu, moja mama jest okropnie religijna, męczy mnie po dziś dzien, moje podejscie do wiary wiąże się ze strachem, poczuciem winy, sumieniem, karą :(

Napiszcie coś o waszych snach

przez alu 21 sty 2016, 20:23
nefretis, a jak terapia? Chodzisz, pomaga Ci coś? Już kiedyś Ci pisałam, ale spróbuj programu "Thrive" Rob'a Kelly'ego, koniecznie!
Ja nie mam jakichś strasznych snów, ostatnio mam sporo snów o podłożu seksualnym, ale są raczej przyjemne :P No i coraz częściej sni mi się, ze mam dziecko o czym dowiaduje się nagle i albo zapominam, gdzie je zostawiłam, albo sobie uświadamiam, że nie ma nawet imienia, albo próbuje je karmić pustą piersią :roll:

Jak się czuje Twoja córka? Wymiotowała z okazji tej jelitówki? Reszta rodziny sie nie zaraziła?
alu

przez Alexandra 21 sty 2016, 21:19
Nefretis, z tym porannym złym samopoczuciem to typowo depresyjne/nerwicowe. Wieczorem zazwyczaj jest najlepiej. Chodzisz na terapię lub bierzesz jakieś leki?
Ja przy tak silnych objawach wzięłam parę razy Xanax i naprawdę po nim cały dzień miałam spokojny, bez żadnych lęków.

Alu, dzisiaj też miałam niezły dzień. :smile: W pracy ok, w przerwie poszlam z koleżanką do kawiarni i tam mnie trochę złapało- takie dziwne uczucie w głowie i duszenie w gardle. Dziwne. Ale mialam 100 procent pewności ze gardło to typowo nerwicowe. Zauważam, że w znajomych, rutynowych miejscach jest w miare ok, czyli np dom, parking przed domem, nawet praca. Jak nagle idę gdzie indziej, gdzie codziennie nie chodzę, tam pojawiają się objawy. Jak tracę rutynę, one powracają. Ale mimo tego wypiłyśmy kawę, rozmawiałyśmy i wróciłysmy. Objawy zaczęły schodzić.

Na razie plusem jest to, że przestaje rozmyślać "Co to było"- tzn od 2 dni dopiero. Było, to było, ale tak natrętnie już nie myślę. Zobaczymy, co będzie dalej. :105:

przez alu 21 sty 2016, 21:35
Alexandra, będzie dobrze, a potem będzie zjazd, który będzie próbował Cię dobić, ale Ty się nie dasz! Nie chcę straszyć, ale tak to zazwyczaj jest - 3 kroki do przodu 5 w tył. Pamiętaj to jak się motywujesz teraz, ile fajniejsze jest takie życie i jak przyjdzie zły dzień to odpuść sobie, przeczekaj, nie rób z tego normy. Mówię z doświadczenia :P
alu

przez Alexandra 21 sty 2016, 21:41
Dzieki Alu, wiem, już miałam dni, że czułam sie dobrze, a potem nagle zjazd znowu, nasilenie objawów, kolejne myślenie, czy to nerwicowe i tak w kółko.

I wbrew pozorom działo to się wtedy, kiedy np. mogłam robić coś przyjemnego, w weekend, łapało w mieście i psuło całe wolne dni.

przez nefretis 21 sty 2016, 21:46
Obie pytacie czy chodze na terapie - otóż już NIE. Od października nie chodzę. Wydaje mi się, że ona niewiele mi pomogła.
Tzn sama terapeutka byla zaejbista, wprowadziła w moje życie większy luz itp ale nie dostawałam od niej tzw. recept na działanie, nie wiedziałam co mam robić, oczekiwałam jakiś wskazówek konkretów. a tu nic. były rozmowy, drązenie przszłości, jakies porady o ograniczaniu netu i żebym poszła do ludzi i tyle.

moze źle trafiłam, na pewno się zraziłam i uznałam, że jestem przypadkiem niereformowalnym, moje lęki o zdrowie biorą górę nad wszystkimi poradami itp. Do tego stałe objawy fiz. napędzają strach że może to nie sprawa psychologiczna a somatyczna. :?

Alu, córka nie wymiotowała ale było blisko. Dalej jest chora:( My dzięki Bogu nie ale jestem czujna. Niestety wczoraj zadzwoniła z płaczem i tak mnie nastraszyła, ze hej:( Dzwoni do mnie gdy byłam z mezem na zakupach płączącym trzęsocym głosem, myslałam, ze młodszej córce coś się stało..."mamusiu...stało się coś...I płacz...mamooo" ja się drę Jezu dziecko mów co sie dzieje!!! a ona "mam wodę w gardle, chyba będę wymiotować" :? Boże jakiego dostałąm ścisku w sercu ze strachu. Kazałam jej wziąć Amol i leżeć...no więc tak to wygląda.

Alu słyszałam, że śnią się ''podświadome'' lęki i obawy. Jsli chodzi o sny o podłozu seks. to mi się często śni, że flirtuję z facetami, nie wiem czemu...kocham meza i go nie zdradzę ale lubię te sny :o

przez alu 21 sty 2016, 21:58
ej, zdarza wam się nagły, niczym nie uzasadniony zawrót głowy? własnie mnie to spotkało co w połączeniu z mdłościami od obiadu każe mi wierzyć, że atakuje mnie grypa żołądkowa :( :(
alu

przez Alexandra 21 sty 2016, 22:03
Alu, mnie się zdarza od września, przez pierwsze 2 mce bałam się wstac z łóżka. W pracy mnie aż ściągało na boki. Bosze, co ja przezywałam. Panika non stop. Teraz widzę, że tak się tym nie przejmuję, nawet jak się zakręci. Zajęło mi to 2,5 mca, żeby nie myśleć w kółko o zawrotach głowy.

Nefretis, wiele osób chce recepty na terapii, co ma robić, niestety nie na tym ona polega. Terapeuta nie poda gotowej recepty. :(

Sortuj wg