Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 03 sty 2016, 18:42
Olalala napisał(a):Ja z kolei mam problem ze stawem skroniowo-zuchwowym, przez te nerwy mam już bruksizm (zgrzytam zębami w nocy) :/ Przez to moje stawy w skroniach są ciągle napięte, teraz zuchwa mi juz lata po jednej stronie, stawy się wyrabiają :( I od tego też mogą być bóle głowy, uszów, zawroty głowy. A ponoć bardzo dużo osób ma problem z tym stawem tylko mało lekarzy to diagnozuje. Może też to sprawdź? Czy zgrzytasz zębami, słyszysz trzaski podczas przegryzania? Osoby znerwicowane to mają pewnie skłonność do takich rzeczy :/

hej
ja mam podobnie, z racji, że moja twarz jest ciągle spięta, kark, szyja, barki no i oczywiscie szczęki - zrypało mi się coś w stawie, coś tam przeskakuje już od lat, dodatkowo nieświadomie, mocno zaciskam zęby, mam całe obolałe szczęki i uzębienie, Rownież zgrzytam w nocy.
podczas ziewanie boje się, że staw nie wróci na swoje miejsce i zostane z otwartą paszcza:)) :shock:
ciągle coś tam strzela i przeskakuje. Przyzwyczaiłam się już :?

witaj Safonia :smile:

Mili zdrówka.

Dusi mnie, trzyma w szyi, ucisk, az boli połykanie, macam tą szyję jak oszałała, mam uczucie flegmy, guli w tym gardle. I boli kark. Spięcie 24h. Mam jakąś manię przełykania śliny i jakiejś flegmy, która jest bardzo nisko - nie jestem przeziebiona, robię to non stop, w brzuchu balon z powietrza, boli przełyk, wzdęcie, po prostu męczarnia, tylko w nocy jest spokój od tego.

przez Mili89 03 sty 2016, 19:51
Safonia teraz to mnie przestraszylas :O jeju mam nadzieje, ze nie mam zadnego zapalenia pluc ://
Wypilam acc i stodal i bardziej kaszle, bo oba wykrztusne ale to bardziej z gardla sie odrywa i w nim laskovze a nie gdzies dalej... Ajj ten kaszel lacznie z katarem mam od 2 tyg.najpierw suchy kaszel i kataaaar a teraz mokry kaszel i resztka kataru..
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Olalala 03 sty 2016, 22:36
Morphine90 napisał(a):
Olalala napisał(a):Ja z kolei mam problem ze stawem skroniowo-zuchwowym, przez te nerwy mam już bruksizm (zgrzytam zębami w nocy) :/ Przez to moje stawy w skroniach są ciągle napięte, teraz zuchwa mi juz lata po jednej stronie, stawy się wyrabiają :( I od tego też mogą być bóle głowy, uszów, zawroty głowy. A ponoć bardzo dużo osób ma problem z tym stawem tylko mało lekarzy to diagnozuje. Może też to sprawdź? Czy zgrzytasz zębami, słyszysz trzaski podczas przegryzania? Osoby znerwicowane to mają pewnie skłonność do takich rzeczy :/

Robiłaś diagnostykę, masz szynę? Przy problemach z ssż są zalecane specjalne ćwiczenia - stomatolog zalecił Ci jakieś?

Robilam diagnostyke - nie mam jeszcze zwyrodnien, na szczescie. Do szyny sie przymierzam. Cwiczenie mam jedno - na wzmocnienie jednej czesci szczeki, odciazajacej staw.

Moze znacie kogos z okolic Gliwic kogo mozecie polecic w tym zakresie? Chcialabym poznac jeszcze jakies inne cwiczenia.

Choc czytalam, ze w tym schorzeniu glowna role odgrywa psychika... szyny szynami, cwiczenia cwiczeniami, a jesli psyche sie nie naprawi to nie da sie tego dobrze zredukowac.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Morphine90 03 sty 2016, 22:49
Olalala napisał(a):Choc czytalam, ze w tym schorzeniu glowna role odgrywa psychika... szyny szynami, cwiczenia cwiczeniami, a jesli psyche sie nie naprawi to nie da sie tego dobrze zredukowac.

Nie wiem jakie chodzą słuchy, ale wiedza medyczna (stomatologiczna) nie wskazuje na podłoże psychiczne przy bruksizmie, prędzej u osób, które mocno zaciskają szczęki. Ćwiczenia i szyna powinny pomóc.

przez Olalala 03 sty 2016, 23:05
Morphine90 napisał(a):
Olalala napisał(a):Choc czytalam, ze w tym schorzeniu glowna role odgrywa psychika... szyny szynami, cwiczenia cwiczeniami, a jesli psyche sie nie naprawi to nie da sie tego dobrze zredukowac.

Nie wiem jakie chodzą słuchy, ale wiedza medyczna (stomatologiczna) nie wskazuje na podłoże psychiczne przy bruksizmie, prędzej u osób, które mocno zaciskają szczęki. Ćwiczenia i szyna powinny pomóc.

No wlasnie ja mocno zaciskam szczeki + zgrzytam zebami :-)

"W tej chwili zgrzytanie (jego medyczna nazwa to bruksizm) uważane jest za chorobę psychosomatyczną, a do walki z nią coraz częściej stają wspólnie lekarze kilku specjalności.

Bo tak naprawdę szyna likwiduje tylko skutek, a nie przyczynę. A tą przyczyną najczęściej u zgrzytających jest stres.

- Relaks to podstawa – mówi Dorota Leśniak. – Dopóki pacjent nie nauczy się rozładowywać emocji, dopóty będzie musiał stosować szynę. Przychodzą do mnie osoby, którym robię co pół roku nowe szyny, bo ‘zjadają’ jedną za drugą. Namawiam je na jogę, tai chi, medytację. A przede wszystkim na spotkanie z psychologiem albo psychiatrą. Bo jeśli problem leży w mózgu, nie ma sensu leczenie go poprzez zęby."

przez SAFONIA 03 sty 2016, 23:16
:(

przez SAFONIA 03 sty 2016, 23:18
Mili, ja absolutnie nie chcialam cie przestraszyć.

przez Mili89 03 sty 2016, 23:57
Olalala, a badalas pasozyty? Czesto jako objaw jest zgrzytanie zebami. Moj maz tak zgrzytal bardzooo dlugo, zadnych innych objawow nie mial i kiedys sie wszyscy profilaktycznie odrobaczalismy i przeszlo :O
Z nerwow tez.mozna zaciskac szczeke, ja np gryze sobie wskazujacy palec prawej reki z nerwow. Mam na nim skore twarda jak kamien juz przez to :D

SAFONIA, wiem Kochana:* ale ja juz mam tyle mysli i strachu, ze wariuje. Czytam o roznych sepsach przy porodzie przez choroby i lapie mnie ogromna panika, a rodzic moge zaczac w kazdej chwili... Obym zdazyla przed porodem jutro odwiedzic lekarza, zeby mnie osluchal.

przez alu 04 sty 2016, 00:02
ja z nerwów w ataku mdłości miałam odruch kaleczenia dziąsła paznokciem kciuka aż do momentu, kiedy sobie tego paznokcia rozwaliłam doszczętnie, po prostu go zdarłam :shock: leczę go już trzeci miesiąc, bo rośnie powoli, no ale odrasta..

Mili89, dalej w dwupaku? :)
alu

przez Olalala 04 sty 2016, 00:03
Mili89 napisał(a):Olalala, a badalas pasozyty? Czesto jako objaw jest zgrzytanie zebami. Moj maz tak zgrzytal bardzooo dlugo, zadnych innych objawow nie mial i kiedys sie wszyscy profilaktycznie odrobaczalismy i przeszlo :O
Z nerwow tez.mozna zaciskac szczeke, ja np gryze sobie wskazujacy palec prawej reki z nerwow. Mam na nim skore twarda jak kamien juz przez to :D

SAFONIA, wiem Kochana:* ale ja juz mam tyle mysli i strachu, ze wariuje. Czytam o roznych sepsach przy porodzie przez choroby i lapie mnie ogromna panika, a rodzic moge zaczac w kazdej chwili... Obym zdazyla przed porodem jutro odwiedzic lekarza, zeby mnie osluchal.

Pasozyty badalam ostatnio, 3 razy, brak jakichkolwiek.

Dzisiaj dowiedzialam sie od mamy, ze jak juz bylam mala to zgrzytalam zebami w nocy :/

przez Mili89 04 sty 2016, 01:00
alu, alc az mnie zabolalo jak to przeczytalam :O
No tak dalej jestem 2 w 1 :D co jakis czas mnie zaboli i znow przestaje i tak sie drazni ze mna Synek;)
Jestem o dobe dluzej w ciazy niz za pierwszym razem:D stad moje zniecierpliwienie, a humor mam jak przed okresem x3 hehe;))

Olalala, widzisz to pewnie nawykowe juz... Moze kupuj sobie gumy do zucia zeby jakos rozladowywac ta szczeke w ciagu dnia?;)

przez Mili89 04 sty 2016, 15:16
Bylam u lekarza, osluchal mnie i powiedzial, ze pluca czydte i musze poprostu odpoczywac i kaszel sam powinien minac... No to czekam;) nie wiem tylko czy brac dalej te wykrztusne, bo po nich wiadomo jeszcze bardziej sie to nasila...

przez Olalala 04 sty 2016, 16:47
Ja się dziś strasznie czuję, panika i strach narazie bierze górę :(

Byłam u lekarza z bólem po lewej stronie pachwiny i wysłał mnie do ginekologa, że to może być od jajnika - super :/ już zaczynam się bać i wkręcać sobie różne dziwne rzeczy....

Do tego zaczął mnie pęcherz boleć, po prostu żyć się odechciewa.... :why: :why: :why: :why:
Sertralina 50mg

przez martini123 04 sty 2016, 19:11
cześć kochani.
ja mam nowość - wczoraj wyszło mi uczulenie, albo coś, na połowie tułowia. nachodzi na piersi. wielka czerwona plama i mniejsze plamki. wczoraj metka od koszulki mnie z boku uwierała, podrapałam, przebieram się do spania i myślałam, że dostane zawału. puki co jem alertec i pije wapno. do lekarza nie chce iść. no smaruje jeszcze clotromaiznem. zawsze miałam tendencje do uczuleń ale takiego hardcoru jeszcze nie miałam. nie wiem co o tym myśleć. nie chce myśleć źle, w google nic nie wpisuje, no ale zajmuje mi to głowę.

Pozdrawiam Was i ściskam

Sortuj wg