Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mrpsychoalien 28 gru 2015, 13:21
Ciekawi mnie jedna rzecz jakieś 2 lata temu ciągle bolała mnie głowa szukałem info w internecie oczywiście i wkręciLem sobie ze mam grzybicę a były wtedy takie testy na nią i oczywiście odrazu myślałem ze ja mam i przeglądałem w lusterku się i patrzyłem na język czy nic na nim nie ma,zastanawiam się czy była to właśnie hipochondria dodatkowo jak się naczytalem o tym ze mąka pszenna powoduje rozrost grzyba to przestałem jeść maczne rzeczy i po zjedzeniu odrazu wydawało mi się ze się gorzej czuje i nawet jadłem dużo cytryn bo było napisane ze cytryna wtedy pomaga ale oczywiście byłem u lekarza mówiąc mu ze mnie język boli i ze to napewno grzybica ...

przez Mili89 28 gru 2015, 15:40
Mrpsychoalien, jezyk oblozony grzybica jest nie do pomylenia z czymś innym. A co na to lekarz? Zwykle daje nystatyne do smarowania jezyka i problem znika
Mialam dwa razy problemy z tym po antybiotykach i wrocilo do normy. Nie zmienialam nic w diecie.
A Ty chyba zbyt mocno sie wczules i podswiadomie zle sie czujesz jedza cos co wg Ciebie moze nasilic Twoje schorzenie.
A test slinowy jest o d... Potluc. ;) zrob sobie wymaz z gardla i jezyka jak sie tak boisz;)
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez zalezna 28 gru 2015, 15:41
Mili89 napisał(a): jezyk oblozony grzybica jest nie do pomylenia z czymś innym. A co na to lekarz? Zwykle daje nystatyne do smarowania jezyka i problem znika

chyba nie do końca, ja mam język obłożony od 5 lat białym nalotem, też dostałam nystatyne , a nawet dwa leki przeciwgrzybicze - i nie przeszło do dziś. robiłam też wymaz z jamy ustnej, w której nic nie wyszło.
zalezna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 28 gru 2015, 23:33
zalezna, więc nie masz grzybicy. Bialy nalot robi sie rowniez u palaczy, u osob jedzacych nabial, u osob nie myjacych jezyka.
Na taki nalot mam super sposob: codzienne szczotkowanie jezyka oddzielna szczoteczka i plukanie np corsodylem lub plybem antybakteryjnym. Jestem pewna, ze problem zniknie.
Ja mialam okropny język pod tym wzgleden i te dwie czynnosci wystarczyly by byl znow rozowiutki :)

przez zalezna 29 gru 2015, 00:05
Mili89 napisał(a):zalezna, więc nie masz grzybicy.

to , że wymaz z jamy ustnej wyszedł jałowy nie oznacza , że tej grzybicy nie ma. tym bardziej, że mam przewlekły stan zapalny układu moczowo-płciowego i całego układu pokarmowego od 5 lat, ktory poglebia sie na coraz wiecej narzadow z ubiegiem uplywu czasu.

Bialy nalot robi sie rowniez u palaczy, u osob jedzacych nabial, u osob nie myjacych jezyka.
Na taki nalot mam super sposob: codzienne szczotkowanie jezyka oddzielna szczoteczka i plukanie np corsodylem lub plybem antybakteryjnym. Jestem pewna, ze problem zniknie.

please, nie rozsmieszaj mnie :D
zalezna

przez Mili89 29 gru 2015, 01:12
zalezna, jak masz problemy z zoladkiem np refluks to biały jezyk tez bedziesz miec i wcale nie świadczy to o grzybicy;)

przez zalezna 29 gru 2015, 01:19
Mili89 napisał(a):zalezna, jak masz problemy z zoladkiem np refluks to biały jezyk tez bedziesz miec i wcale nie świadczy to o grzybicy;)

od refluksu ma się język żółty , a nie serowato- biały.
zalezna

przez Mili89 29 gru 2015, 01:38
zalezna, mozna miec i bialy, zalezy jakie bakterie sie na nim rozkladaja ... nie ma co na sile sie upierac przy grzybicy jesli wymaz jest robiony to musialby obfity wzrost drozdzakow wyjsc (pamietajcie, ze u kazdego wystepuja grzyby i bakterie, jednak to ich nadmierny wzrost jest niekorzystny).

ja pisze ze swojego doswiadczenia, mialam bialutki jezyk, na ktorym nie bylo nawet rozowego miejsca, no chyba ze pod spodem ;) tez bylam pewna, ze mam grzybice... ale kiedy naprawde dostalam grzybicy jezyka to jednak inaczej to wygladalo i zniknelo po smarowaniu zelem przeciwgrzybiczym.

teraz czasem w zaleznosci od tego co zjem tez czasem pojawia sie bialy nalot, ale z latwoscia znika.

zalezna- bierzesz jakies leki na te stany zapalne ? jakis omeprazol na zoladek ?

przez zalezna 29 gru 2015, 01:47
Mili89 napisał(a):zalezna, mozna miec i bialy, zalezy jakie bakterie sie na nim rozkladaja ... nie ma co na sile sie upierac przy grzybicy jesli wymaz jest robiony to musialby obfity wzrost drozdzakow wyjsc (pamietajcie, ze u kazdego wystepuja grzyby i bakterie, jednak to ich nadmierny wzrost jest niekorzystny).

żeby wykluczyć grzybice to trzeba by jeszcze zrobić:
przeciwciała anty-candida Igm i igG(mykoserologia)
przeciwciala candida igM i igG(test elisa)
badanie odpowiedzi limfocytów T na antygeny candida
badanie kału na grzyby drożdżopodobne
badanie DNA-test PCR(na grzyby)
test HAT i IFT
posiew krwi

niestety wiekszosc laboratoriow takich badan nie wykonuje.

zalezna- bierzesz jakies leki na te stany zapalne ? jakis omeprazol na zoladek ?

kochana, jakbym Ci napisała, co ja robiłam i brałam przez ostatnie 5 lat to byś się za głowe złapała ;)
zalezna

przez Mili89 29 gru 2015, 02:37
zalezna, ale pisalysmy o grzybicy na jezyku- wiec skoro tam jest to wymaz z jezyka by to wykazal.
co do badania kalu na obecnosc candida to jest to bezcelowe, bo one glownie zamieszkuja jelita i nie robia zadnej szkody.

tak naprawde problem candidy jest mocno naciagany w internecie, bo aby grzybica tak mocno opanowala organizm trzeba miec naprawde baaardzo oslabiony organizm..

a Ty leczysz te dolegliwosci, ktore masz? masz potwierdzenia w badaniach ?

przez zalezna 29 gru 2015, 03:20
Mili89 napisał(a):zalezna, ale pisalysmy o grzybicy na jezyku- wiec skoro tam jest to wymaz z jezyka by to wykazal.
co do badania kalu na obecnosc candida to jest to bezcelowe, bo one glownie zamieszkuja jelita i nie robia zadnej szkody.

nie masz pojecia jak wielkie spustoszenie moze zrobic przerost naturalnej floty bakteryjnej w jelitach. zwlaszcza, jesli jest obecna candida.
wymazy sa wtedy bezuzyteczne. bo jedyna weryfikacja jest wtedy posiew z jelita czczego pobrany podczas badania endoskopowego(niestety chyba nikt tego nie robi). jedyne, co mi doradzil lekarz to zrobic przeciwciała. doksztalcam sie w tym juz tyle lat, ze mnie w tym temacie nie przebijesz ;) jest tez inna kwestia, ze nie kazdy lek zadzialala na danego grzyba(znam takie przypadki).

tak naprawde problem candidy jest mocno naciagany w internecie, bo aby grzybica tak mocno opanowala organizm trzeba miec naprawde baaardzo oslabiony organizm..

coz, moj taki wlasnie jest.

a Ty leczysz te dolegliwosci, ktore masz? masz potwierdzenia w badaniach ?

tak, mam potwierdzony przewlekly stan zapalny kolejno w : gastroskopii, kolonoskopii i cystoskopii. niestety żaden lekarz nie wie skad sie biora i jak to leczyc. zuzylam do tej pory pół apteki, bylam 2 lata na diecie przeciwgrzybiczej, probowalam tez diety wegańskiej i czesciowo bezglutenowej(choc nie mam celiakii). ale ponoc mozna ja miec nawet jesli nie wychodzi w badaniu, wiec jakiekolwiek badania nie daja 100% pewnosci, ze sie chorym na cos nie jest. piję też dużo ziół i biore suplementy, probiotyki, prebiotyki etc - ale to na wszystko jak do tej pory - na nic. za to dolegliwosci - coraz wiecej. z uplywem czasu zajmuje mi coraz wiecej narzadów.
zalezna

przez nefretis 30 gru 2015, 14:17
Hej
idziecie gdzieś na Sylwestra?

przez Mili89 30 gru 2015, 15:05
Bylam dzis u poloznej, Maluszek wazy ok 3300 i juz jest vaardzo nisko, wstawiony w kanal rodny wiec mam nadzieje, ze nie wyjdzie po terminie. Mi dzis dokuczaja straszne skurcze nog lydek :( ale to chyba normalne?

nefretis, do mnie jutro Rodzice przylatuja, a jedyne gdzie moge sie udac to porodowka:D a Ty jakie masz plany? Ja ogolnie nie lubie gdzies chodzic na Sylwka chyba sie starzeje;) w tamtym roku mimo moich najgorszych napadow jeszcze bez lekow bylan z Mezem i znajomymi w restauracji wynajetej, bo maz bardzo chcial pojsc a janie chcialam zevy szedl sam;) i jakos dzieki alko to przetrwalam chociaz ne bylo latwo:D

przez Olalala 30 gru 2015, 15:12
nefretis napisał(a):rozumiem
nie wiem co napisać. Każdy ma jakąs swoją historię, u Ciebie dojrzewanie u kogoś innego jakaś trauma.
niesamowite, że aż tak bardzo się nacierpiałeś z objawami i okazało sie to sprawą psychiczną przy tylu obawach fiz. Nieprawdopodobne.
Zazdroszczę Ci (pozytywnie;), że wylazłeś z tego. Jednym słowem leki? psychoterapia? Brałam leki, miałam terapię i jest bardzo niedobrze.

Najgorsze są pokusy by iśc się badać...tomografia, znowu gastroskopia, usg. I tak bardzo się powstrzymuje ale nie do zniesienia są myśli , że powinnam, że będę żałować jak nie pojde do lekarza, ze bedzie za późno.
Błędne koło ktore znają chyba wszyscy hipochondrycy.

No własnie, dlatego to błędne koło trzeba kiedyś przerwać, trudno. Będzie strach, ale jeśli nie będzie się go non stop dokarmiać to z czasem zniknie. I objawy znikną. Trzeba przekonać swój rozchwiany stan emocjonalny, który wysyła lękowe impulsy, że wszystko jest ok. A nie przekona się go lataniem po lekarzach I nawijaniem non stop co to nas znowu boli. Rozum jest przekonany to teraz trzeba przekonać emocje. Puścić to, co tak mocno trzymamy. Ja już odpuściłam mierzenie tętna I czuję się o 90% lepiej.

Chyba trzeba po prostu zaufać sobie mimo strachu, lęku. I jednocześnie akceptować ten stan lęku jak się nie będzie latać badać, do lekarza non stop. Nie będzie na początku przyjemnie, z tym trzeba się liczyć. Ale zagłaskiwaniem tego lęku (czyli ciągłym badaniem) nie da się go pozbyć.

Sortuj wg