Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez angie1989 06 gru 2015, 15:17
Nefretis dokładnie jak piszesz miło że jesteś bo wiem ze nie jestem z tym sama lecz to wraca do wszystkich.

Odnośnie tej terapi poznawczo behawioralnej znalazłam książkę do takiej terapi. Ma świetne opinie może dostanę ja w empiku jeśli tak to bym zrobię taka sprawiła ;) na mikołaja a co ;D
Kto wie może ta książka coś zmieni ;)

przez nefretis 06 gru 2015, 15:37
angie1989 napisał(a):ej znalazłam książkę do takiej terapi. Ma świetne opinie może dostanę ja w empiku jeśli tak to bym zrobię taka sprawiła ;) na mikołaja a co ;D
Kto wie może ta książka coś zmieni ;)

Jaki tytuł?:)

przez Alexandra 06 gru 2015, 15:40
Do mnie dzisiaj znowu wrócił ucisk głowy i nosa :/ I znowu się boję i wyobrażam sobie, że jak mi coś wykryją, to przecież będzie, ze 2 mce miała uciski, czyli byly objawy. To jest taki ciężar na nosie i w środku głowa ściśnięta. Nie jest to ból, ale mega denerwuję. Endoskopię mi laryngolog zrobil nosa, gardla, uszu to jest ok. Boję się, że to coś w głowie. Ja się wykończę, mam non stop zmieniające się, wędrujące objawy, na zmianę:

- ucisk głowy, nosa
- miękka głowa, zawroty głowy , "dizziness"
- mdłości
- uczucie odrealnienia , podwójnej warstwy w mózgu
- ciągle poczucie lęku

Na zmianę, non stop :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 06 gru 2015, 15:55
Nefretis pokonaj depresję stres i lęk czyli terapia poznawczo-behawioralna w praktyce. Powinna być w empiku może uda mi się podjechać to sprawdzę. Ma dobre opinie.

Alexandra nie wmawiaj sobie nic. Ucisk ma dużo osób przy nerwicy.

przez Mili89 06 gru 2015, 18:27
Alexandra, ja mialam podobnie, okropnie mnie bolalo, bylam wrecz przerazona, jednego laryngologa zaskarzylam, ze mnie zbyl -mimo, ze zrobil badania i uznal, ze jest ok, dopiero gdy drugi potwierdzil jego diagnoze i powiedzial, ze to sa napieciowe bole glowy- wlasnie imitujace bol zatok to minelo zaraz... a meczylam sie z tym dosc dlugo i naprawde bardzo sie balam, wiec nie wmawiaj sobie. a jak bardzo sie stresujesz to popros lekarza o tomografie :*

Nefretis- moja Corcia niestety czosnku nie znosi samego zapachu... i tak jest sukces, bo ostatnio przekonala sie do pastylek dla dzieci ecomer z tranem, wszystkie inne zelki czy trany smakowe byly wypluwane...

teraz daje Jej grypovie do picia, pneumolan na zatoki i katar no i ibuprom, a jutro przejdziemy sie do naszej przychodni, bo czytalam, ze 70% zapalen uszu jest pochodzenia bakteryjnego, a nie chce zeby pozniej moje Dziecko niedoslyszalo przez niedopatrzenie jakiegos "lekarza"...

wogole to jestem w 35 tyg ciazy i chyba brzuch mi sie obnizyl i czuje Dzidzie tak nisko ...cos mi sie wydaje, ze urodzi sie wczesniej niz przypuszczamy :zonk: :zonk:
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Alexandra 06 gru 2015, 18:54
Dzięki Mili. U mnie to jest bardziej ucisk niż ból i jak mam bardzo ściśniętą tę głowę , to mam wrażenie jakby mnie ściągało na boki :(

przez nefretis 06 gru 2015, 21:35
Alexandra jesli masz wędrujące objawy to nerwica, nie masz się czym martwić, upierdliwe ale niegroźne
Mili oszczędzaj się, niedługo bedziesz miała nowe zajęcie, pewnie przestaniesz się tak zamartwiać:)

Kochani, napiszcie jak boli trzustka, czytam kolejne forum (znowu w to wpadłam) :(
jedni mowią ze w plecach, inni ze pod żebrem lewym
I czy boli mocno czy moze tak sobie pobolewać.
Bolą mnie plecy pod lewa łopatką i blizej kręgosłupa.
TO STOSUNKOWO NOWY OBJAW. jAKIEŚ DWA TYG TEMU ZROBIŁAM SOBIE COŚ W TO MIEJSCE NIE NIE MOGŁAM SIĘ WRĘCZ RUSZAĆ, PRZY LEŻENIU TAK BOLAŁO ZE nie mogłam oddychać. W staniu przechodziło chyba ze wykonałam szybki ruch. Poćwiczyłam i zminiejszyło się. Jednak ostatnio szczególnie w nocy boli znowu. Jak zaczelam czytać o takich bolach natknęłam sie na ta trzustke stąd ten strach.
No fakt ból wczesniejszy pochodził jakby od naderwania jakiegoś ścięgna tam. Ale nie wiem, moze to był atak trzustki. Choc przeszło po masażu i ćwiczeniach. Ale nawraca tylko 10 razy lżej
Stąd moje pyt. o bole trz.
jak to boli?

przez Mili89 06 gru 2015, 22:01
Alexandra, ja mialam uczucie takiego rozpierania, jakbym miala za mala glowe na to co jest w srodku...ale bolalo mnie potwornie- gorzej od migren, ktore mam od lat... a probowalas jakichs ziolowych uspokajaczy ?

nefretis, to napewno od naderwania/ naciagniecia czegos... sama tak mialam...sama widzisz i piszesz, ze przeszlo po cwiczeniach , wraca przy jakims ruchu- trzustka bolalaby Cie niezaleznie od wszystkiego i uwierz, ze masaz by jej nie pomogl ;):*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez angie1989 06 gru 2015, 22:54
Mili już coraz bliżej ;););)

Alexandra spokojnie na prawe wiele osób ma te bóle głowy. Ja też miałam taki ucisk swego czasu.

Nefretis kochana wyniki są ok także możesz być spokojna. Może to od kręgosłupa?

przez angie1989 07 gru 2015, 12:43
Mam tą książę ;) myślę że będzie bardzo dobra i pomoże ;)
Jak się dziś czujecie?

przez nefretis 07 gru 2015, 13:59
Pobolewają mnie plecy, dokładnie lewa strona gdzieś między łopatką a kręgosłupem. Bol nasila się gdy się jakoś wykręcam i naciągam.
Ostatnio też pod lewym żebrem jakby, bardzo się wkręcam:( Byłam na spacerze z corką starają się zapomnieć ale wróciłam i dale czuję sie obolała jeszcze na dodatek codzienne wzdęcie po czymkolwiek

angie a co w ogole u Ciebie, tak bardziej szczegółowo.
jestem ciekawa tej ksiązki, w necie po 24zł. Czytałam fragment w pdf, pewnie bedzie duzo o depresji. A jest cos o objawach somatycznych? Moja nerwica i hipoch to w 95% objawy somatyczne, jak ich nie ma to czuję jakbym nie miala żadnej nerwicy i depresji, dlaczego tak jest?

przez angie1989 07 gru 2015, 14:28
Nefretis uważam że te Twoje bóle to od kręgosłupa. Nie ma w ogóle się czym przejmować i wiem ze nic Ci nie jest.
W książce chyba nie ma nic o objawach. Jest dużo jak zmienić swoje myślenie.
No właśnie o to chodzi w nerwicy że mamy objawy boimy się ich i myślimy że jesteśmy chorzy. Uaktywnia się nasz układ wegetatywny i odczuwamy te wszystkie objawy. Trzeba je olewac i nie myśleć czemu je mamy wtedy mijają.

U mnie no raz lepiej raz gorzej. W sumie od kwietnia miałam spokój potem jakoś mnie pokusiło zaczęłam czytać nakrecac się i wróciło.

przez Pawelt 07 gru 2015, 17:16
U mnie rota :/ Całe szczęście w nieszczęściu, że chociaż wiem skąd sraczka jest a to dla hipochondryka najważniejsze :]
X_x

przez alu 07 gru 2015, 19:19
Pawelt, o masakra! Bardzo źle jest? Jak tam dzieciaki?

nefretis, moja nerwica to też w 95% objawy somatyczne. Żeby je wyeliminować trzeba zmienić myślenie, bo to katastroficzne, obsesyjne myślenie powoduje objawy, a nie odwrotnie - powtarzam się jak zdarta płyta ;)
alu

Sortuj wg