Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez rudegirl 15 kwi 2010, 14:04
Majka, bardzo dobrze, idź :) Mądra dziewczynka :)) wszystko będzie dobrze, naprawdę zobaczysz jak Ci ulży :)
Kn24, z tymi węzłami to prawda, zresztą sama nieraz o tym pisałam,że od macania się powiększają bo się je podrażnia. I to potwierdza koleżanka- hematolog :)
Herash, no właśnie, problemy ucisku i pieczenia w klatce mogą się brać od nadkwaśności no i może też być refluks.
A ja mam wkręt znowu na jakąś chorobę nerwowo-mięśniową bo dziś jak jadłam bułkę to 1-szy kęs utknął mi w gardle i ledwo go przepchnęłam i potem następne też były takie jakieś dziwne,że mi się zdawało że mięśnie przełyku nie wyrabiają i musiałam mocno się skupiać na przełykaniu. Dopiero koniec bułki okazał się znośny. Kurna, ręce opadają, dopiero wybiłam sobie z durnego łba hematolgię to teraz kolejny zajob :(

przez agusiowaaa 15 kwi 2010, 14:12
rudegirl

a u Ciebie jak się zaczęło?

macie też tak,że się budzicie często w nocy ? dotykacie ręką serca i patrzycie czy nie chodzi zbyt szybko?

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypis

przez patipat 15 kwi 2010, 18:03
Witam Kochani, mozecie napisac cos o bolach glowy , od kliku dni mecza mnie bóle z tylu glowy i w skroniach i wogole brrr takie uczucie sciagajace od czola po czubek glowy cos w stylu mrowienia, mozna oszalec i tak juz 3 calutki dzien .Bole glowy to cos okropnego!!!!
Ból z kimś podzielony w połowie ulżony:)))

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rudegirl 15 kwi 2010, 18:20
Patipat, to są napięciowe bóle głowy. CZy te mrówki mogłabyś inaczej określić jako uczucie że włosy stają Ci dęba?
agusiowaaa, u mnie zaczęło się we wczesnym dzieciństwie, a że mam teraz 34 lata to trudno powiedzieć od czego się zaczęło :) W każdym razie pierwsze poważne fazy nerwicowe miałam ok 14 roku życia i wtedy to był globus histericus czyli gałka histeryczna w gardle. Ja już przerobiłam w zasadzie wszystko. trudno pisac o objawach bo tego jest ogrom. Generalnie gdybym miała pogrupować je wg jakiegoś klucza to:
-kancerofobia ogolnie
-oraz jej szczególna odmiana:lęk przed ziarnicą i chłoniakiem
-HiV-ofobia (teraz już wykluczona bo po latach zrobiłam wreszcie test) oraz lęk przed chorobami wirusowymi (np. żółtaczki)
-choroby neurologiczne
-lęk przed ślepotą...

Kiedyś bałam się choroby psychicznej. Kurde, jednak za dużo tego jest, pewnie o wielu swoich fazach nawet nie pamiętam :) Pozdrawiam :)

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypis

przez patipat 15 kwi 2010, 18:30
Dziwne sciaganie moze mrowienie trudno to opisac uczucie jakbym miala gesia skorke ktora biegnie jak pisalam wczesniej od czola przez jedna strone glowy, bole w skroniach ,czole ,wszytskie bole glowy jakie istnieja !!!

moze to dlatego przez egzaminy w szkole ale nie stresowalam sie zbytio nimi wiec sama nie wiem ,do tego dochodzi jeszcze bole oczu i szum w lewym uchu ktory mam juz od kilku miesiecy, bylam kilka miesiecy temu u neurologa wiec.... sama nie wiem tylko ze wtedy bolow glowy nie mialam i nawet o tym nie mowilam.

jeszce cos dzis w pociagu jak jechalam na zajecia i dwie babki jak na zlosc cholera jasna rrrrrrrrrr gadalay o znajomej ktora miala 24 lata zaslabla w sklepie i okazalo sie ze ma tetniaka

- "no bo strasznie czesto ja bolala glowa"

rrrrrrrrr jak potoczyly sie losy dziewczyny nie wiem bo szybko nalozylam sluchawki na uszy !!!!!! :(
Ból z kimś podzielony w połowie ulżony:)))

przez agusiowaaa 15 kwi 2010, 18:38
oj tak..napięciowe bóle głowy...mrowienie, uczucie jakby "coś" siedziało w środku i nie chciało wyjść ;p coś okropnego...
ale bóle głowy da się przeżyć, gorzej z bólami w klatce piersiowej...
rudegirl, nie wiedziałam, że nerwica może ciągnąć się latami..myslałam,że to okres przejściowy....

przez sunflowerseed 15 kwi 2010, 19:08
A mnie boli cała prawa strona twarzy, szyja, ucho, wszystko... przed chwilą wróciłam od dentysty, gdzie po raz pierwszy w życiu wyrwano mi ząb... stan zapalny :( mam antybiotyk, lek przeciwbólowy, ale i tak umieram ;(

przez agusiowaaa 15 kwi 2010, 19:30
oj, ząb to coś okropnego... u mnie dają znać wyrastające ósemki...
ale że rosną zdrowe dentysta stweirdził,że nie muszę ich wyrywać-całe szczęście :):)

Trzymam kciuki, żeby już jutro mniej bolało :)

przez sunflowerseed 15 kwi 2010, 21:23
Dzięki :)
Masz szczęście :) U mnie to właśnie ósemka była :/ Oczywiście, jako że jestem hipo, wyobrażam sobie, czym się mógł skończyć taki stan zapalny = atak na inne zęby, dojście do serca, mózgu... :/ dobrze, że to wycięte :)

przez Kn24 15 kwi 2010, 21:27
ja tez ostatnio mam te bole napieciowe uciskowe w klatce :/ nienawidze tego i tez sie w nocy po 2 razy potrafie budzic bo mam wrazenie ze mi serducho kolacze i czasem bije za szybko a czasem to mi sie tylko wydaje ze tak jest ale i tak to wystarczy ze czuje wtedy taki niepokoj w okolicy serca i oslabienie rak i nog...
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez agusiowaaa 16 kwi 2010, 08:16
hej Wszystkim :)

tak, w sumie bóle uciskowe sa najgorsze....
ostatnio miałam silne kłucie z lewej strony,tak,że nie mogłam wziąć oddechu...
jeżeli ktoś będzie to mieć to nie panikujcie tak jak ja wtedy, bo to ani nie zawał, ani nie padaczka, ani nie guz nie wiem czego;d;d
po prostu wtedy musicie wytrwać jakoś ten ucisk...przejdzie samo :)

polecam na no "końską maść " na nerwobóle :)

[Dodane po edycji:]

sunflowerseed napisał(a):Dzięki :)
Masz szczęście :) U mnie to właśnie ósemka była :/ Oczywiście, jako że jestem hipo, wyobrażam sobie, czym się mógł skończyć taki stan zapalny = atak na inne zęby, dojście do serca, mózgu... :/ dobrze, że to wycięte :)

mnie się osobiście wydaje,że zęby nie maja nic wspólnego ani z sercem ani z mózgiem :P

przez rudegirl 16 kwi 2010, 12:17
agusiowaaa, u mnie nerwica zaczęła się we wczesnym dzieciństwie, nie wiem, może nawet w brzuchu u matki. ;) Niestety ja nawet nie umiem sobie wyobrazić życia bez niej ponieważ go nie zaznałam.
Patipat, to mrowienie głowy to klasyka w nerwicy, a co do bólu głowy i oczu to tak samo. Ja to czasami wieczorem mam wrażenie że mi gały na wierzch wylezą. Spróbuj porozluźniać mięśnie twarzy :)Przy nerwicy mięśnie głowy i twarzy są bardzo napięte.

przez Majka2000 16 kwi 2010, 13:00
witam! prawie pod każdym z w/w wpisów też mogłabym się niestety podpisać:/ ehhhh to okropne. Rudegirl jak się dziś czujesz???

przez agusiowaaa 16 kwi 2010, 13:38
CHOLERA JAK MNIE DOPADA ... to jest tak dziwne uczucie,że nawet trudno to opisać...czuje się jakbym traciła kontakt z rzeczywistością, nie moge skupić się na jednej rzeczy...wszędzie mnie pełno... ;)
czytałam ,że szyszka chmielu obniża takie właśnie napięcia nerwicowe... ktoś może wie o tym??

Sortuj wg