Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez angie1989 02 gru 2015, 21:59
Mi też się wydawało że mój jest okrągły a okazało się że miał kształt wrzecionowaty.
Powiększony znaczy 1,5 2 cm ale wielkość nic nie znaczy mój ma 1,7 cm jest odczynowy u góry szyi.
Na dole szyi mam takie ziarenko

przez angie1989 02 gru 2015, 22:01
Alusia może zrób tylko sobie morfologie uspokoi cie?

przez Alusia329 03 gru 2015, 09:12
No chyba nie będę miała wyjścia chociaż boję się, że jak wpadnę w wir badań to znów się w tym zatracę, moje myślenie będzie szło tym torem, że morfologia może być ok ale choroba i tak może być więc może jeszcze usg? Ale czego? Piersi, węzła, łopatki . . . A odnośnie piersi i łopatki to już sobie wymyśliłam że skoro mam bóle i to potej samej stronie co ten węzeł nad obojczykiem to pewnie mam raka płuc. Albo piersi. Chociaż podobno przy raku płuc mało możliwe żebym miała kłucia w piersi i bóle łopatki a na raka piersi jestem jeszcze stosunkowo za młoda ale wiecie jak to jest - jak hipochondryk chce to wszystko sobie wmówi. A im bardziej sobie wmawiam tym bardziej mnie boli.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 03 gru 2015, 10:05
Alusia rozumie Cie to może spróbuj nie czytać o tym i się czymś zająć. Ja zapewniam Cie ze nie jest Ci nic. Gdybyś chciała pogadać pisz na priv.

przez Aurelitka 03 gru 2015, 18:12
hej :)
myślałam, że już nie będe musiała tutaj pisać, ale wolę zapytać się Was niż czytac w necie, bo generalnie od czerwca jest bardzo dobrze, nic nie czytam itp, ale jakos od poniedziałku, mam problemy z zaparciami, jak jestem tutaj w wawie na studiach to przeszłam na dietę, ograniczam słodkie itp, i od tego czasu rzadziej chodzę do kibelka, poza tym zauważyłam że stolec jest twardy, suchy i boli jak się załatwiam, kiedyś też kilka razy to przechodziłam, ale trwało moze dwa dni i przechodziło, szczególnie boli z lewej strony jak się wypróżniam, i mam uczucie, że do końca się nie załatwiłam i tak chodze po parę razy i czasem troche czasem nic, kiedys tak samo było już myślałam, że to rak odbytu czy coś bo miałam też troche krwi od poranionej śluzówki, ból też był w tym samym miesjcu i przechodziło, a teraz nie wiem, najlepsze jest to, że jak jem dużo i mniej zdrowo czyli biały chleb, pije cole, naprawde się objadam to mam super przemianę materii i nic mi nie dolega, nie boli , dodam że przestałam jeść chleb, czasem zjem jakies owoce, jem warzywa itp czasem ten stolec jest ok czasem jakby taki cienki to zależy :(

przez Aurelitka 03 gru 2015, 18:14
dziewczyny !, co do węzłów, też to przechodziłam, miałam dwa razy krew, usg cuda wianki i nic nie wyszło tylko dwa odczynowe na szyi, też wiecznie chodziłam zapłakana, lekarka mnie macała nic tam nie było a ja ciągle coś czułam, także jeśli lekarz mówi, że ok to znaczy ze tak jest i nie ma potrzeby robić paniki, mi nawet ten pan od usg powiedział, że to dziwne ze musze zrobić usg tych węzłów bo praktycznie każdy jakieś ma :P

przez Alusia329 03 gru 2015, 19:25
Aurelitka no ja niestety usg jeszcze nie miałam bo lekarz mówi że nie ma potrzeby więc cały czas sobie wmawiam , że to pewnie rak ale on go nie rozpoznaje, zwłaszcza , że o tych nadobojczykowych się tyle naczytałam :/

przez Aurelitka 03 gru 2015, 19:31
ja miałam usg bo lekarka widziała mój stan, i zabroniła czytać w necie głupot :P, jak przestałam je macac, o już dawno tego nie robiłam to są teraz o wiele mniejsze, także nie macajcie ich bo one się wtedy robią większe !

przez Alusia329 03 gru 2015, 19:35
Powiem Ci, że faktycznie mam takie wrażenie, nad obojczykiem już mam spuchnięte to miejsce, które ciągle naciskam , z daleka to naprawdę ktoś mógłby pomyśleć że mam tu taki duży węzeł ale tak naprawdę to jest napuchnięte od tego ciągłego naciskania a węzełek jest tam głęboko no i ma może maksymalnie 1 cm średnicy. Obiecałam sobie , że już nie macam, we wtorek pójdę do lekarza, niech dla świętego spokoju wyśle mnie na usg :)

przez Mili89 03 gru 2015, 19:35
Aurelitka, moze to wlasnie od zmiany diety... spozywaj duzo blonnika i co najwazniejsze pij duzo... organizm musi sie przyzwyczaic do zmiany diety i pewnie stad ta zmiana... :*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Alusia329 03 gru 2015, 19:42
Aurelitka, własnie miałam napisać to co Mili89, ja też tak miałam nie raz jak zmieniałam sobie diety, sposób odżywania itp . . . Niestety nie jesteśmy coraz młodsi, wręcz przeciwnie, organizm zaczyna reagować już inaczej i potrzebuje coraz więcej czasu żeby się przyzwyczaić do pewnych rzeczy.

przez Aurelitka 03 gru 2015, 19:51
pewnie macie rację, bo jak jestem w domu to jem sporo wiadomo jak to u babci itp :D i wtedy codziennie chodzę do łazienki, nie mam problemów jest super, a jak tylko zmieniam odżywianie to takie kwiatki się robią, wydaje mi się że chyba zaprzestanę tak restrykcyjnej diety, dalej będe unikała słodkich czy niezdrowych rzeczy ale bez przesady, i boli mnie z lewej bo tam jest jelito i pewnie dlatego, często zdarza mi się zjeść śniadanie, potem jogurt i potrafię nic nie jeść do 18 i potem jem obiad bo tak wracam z uczelni więc to pewnie też dlatego, jak pracowałam w wakacje to miałam śniadanie o 10 zupę o 14 obiad o 17 i kolację o 19 i tak przez 2 miesiące to też nie było takich problemów, a tutaj codziennie inne godz jedzenia i tak się dzieje :)
Milii a co tam u Ciebie, jak zdrowie ? :*

przez Aurelitka 03 gru 2015, 19:54
Alusia jeśli uspokoi Cię usg to je zrób, ja żeby nie usg to dalej bym miała takie jazdy, a tak już o tym zapomniałam i w marciu minie rok od jazdy z węzłami, także widzisz żyję i mam się dobrze, chłoniaki i inne takie wychodzą od razu we krwi, a jeśli tak dużo czytamy o rakach to google zapamiętuje nasze kliknięcia i potem co byśmy nie wpisali to rak, przekonałam się o tym bo jak moja koleżanka wpisywała to samo co ja to jej normalne strony wyskakiwały a mi tylko o jakiś rakach :D

przez Alusia329 03 gru 2015, 19:59
O matko no widzisz nie pomyślałam nawet , że może tak być :D No muszę iść musze bo kłuje mnie w piersi i w dłoni, raczej przypisuję to jakimś nerwobólom albo podrażnieniom nerwów bo raczej mało możliwe , żebym miała raka piersi z przerzutami do ręki i kręgosłupa bo też mnie boli :P Ale trudno żeby przy pracy 13 godzin dziennie przed komputerem nie bolaly plecy itp . . . No ale wiadomo, jak to ja, pierwsza myśl - rak :P

Sortuj wg