Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Poetka 28 mar 2006, 21:07
Ja podobno się mądruję, wywyższam i uważam się za Mądrą Osobę. A niektóre osoby twierdzą, że ja takową nie jestem .
Żyję się z dnia na dzień. Ja umarłam osiemnastego lutego 2006 roku o 17.06.

przez snaefridur 28 mar 2006, 21:13
Dziś normalnie spojrzałam na koleżankę (po prostu na nią spojrzałam ,jak na jakiś element przestrzeni,a myślami byłam gdzie indziej),a ona zaczęła się wypytywać o co mi chodzi.Generalnie poszło o to,że ponoć moje spojrzenie było 'krytyczne'.
Można by uznać to za fanaberie koleżanki,ale ja wyjątkowo często jestem źle odbierana.Może mam jakąś taką fizjonomię niesympatyczną.
snaefridur

przez roccola 29 mar 2006, 07:31
Mnie tez odbierają niesympatycznie a po kilkiu chwilach spedzonych razem mowią "całkiem fajna z ciebie babka, taka normalna" U mnie to złe ocenianie na pierwszy rzut oka wiąże sie poniekąd z moim wyglądem. Chodzi o to ze zawsze jaestem powsciągliwa i powazna do tego (podobno) atrakcyjna więc ludzi odbieraja mnie jako zadufana w sobie, niedostępną...tak było zawsze :(
...i spojrzała na pęta które ją więziły...
...i poczuła wiatr...zapach ze wschodu..
..była wolna...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez drań 29 mar 2006, 17:31
roccola napisał(a):Mnie tez odbierają niesympatycznie a po kilkiu chwilach spedzonych razem mowią "całkiem fajna z ciebie babka, taka normalna" U mnie to złe ocenianie na pierwszy rzut oka wiąże sie poniekąd z moim wyglądem. Chodzi o to ze zawsze jaestem powsciągliwa i powazna do tego (podobno) atrakcyjna więc ludzi odbieraja mnie jako zadufana w sobie, niedostępną...tak było zawsze :(

To samo :(
ExModerator

przez cenedra_20 29 mar 2006, 18:26
Ja mam na odwrót. Mnie ludzie uważają za dziecinna, niepozorną istotę :roll: Zawsze zaniżają mi wiek. Kiedy powiedziałam koleżance z roku, że jestem chora na nerwicę i jakie mam objawy to myślałam, że się biedna przewróci. Powiedziała, że sprawiam wrażenie wiecznie szczęśliwej i takiej, która nie ma większych problemów w życiu.

przez paq 30 mar 2006, 22:25
mam to samo, czasami mierze ciśnienie kilkanaście razy dziennie aż mi wstyd domowników, dobrze że mogę iść do osobnego pokoju i tam mierzyć. Pracuję w dużym zakładzie produkcyjnym i według przepisów musi być tam stały dyżur pielęgniarki, wszystkie mnie już tam znają bo przynajmniej raz dziennie muszę zmierzyć w pracy a bywa że częściej, myślę żeby kupić sobie drugi ciśnieniomierz żeby jeden mieć stale w biurku w pracy. U mnie nadciśnienie ma podłoże nie tylko nerwicowe bo miałem je już wcześniej ale od kiedy mam nerwicę mam na tym punkcie fobię a kiedy się nakręcam to czasami berdzo rośnie, raz wzywałem pogotowie bo miałem 200/120 i drgawki, dali mi jakąś tablete to pomogło. Teraz jak mam atak to też ciśnienie skacze ale jakoś udaje mi się opanować, a jak się nie udaje to biorę Milocardin i po tym się udaje. ;)
paq

przez cicha woda 30 mar 2006, 23:11
Ja popadam w panikę kiedy mam niskie ciśnienie a to zdarza się prawie zawsze. Wtedy boję się gdzieś wyjść w obawie przed omdleniem.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez roccola 31 mar 2006, 07:21
Cicha wodo mówisz ze masz niskie ciśnienie . Powiedz dokładnie ile ono zazwyczaj wynosi?
..była wolna...

przez cicha woda 31 mar 2006, 09:59
Najniższe jakie mam to zazwyczaj 90/60.
A tak z reguły to 100/60.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez roccola 31 mar 2006, 11:42
Cholewcia to podobne do mojego.100/60 ale bywa wyższe 105/70
Wczozraj czułam sie fatalnie, mdłości ból głowy i jak zmierzyłam niskie cisnienie. Nie umiałam wczoraj wogóle funkcjonowac!! Okropieństwo
..była wolna...

przez sigma 31 mar 2006, 15:07
ech, skąd ja to znam..na to nie ma leku..jakikolwiek lek zażyje, myślę, że on mi zaszkodzi i wzrośnie mi ciśnienie, czy dostane zawału (szczególnie ze jest to wymieniane w ulotce jako działanie niepożądane). dlatego lepiej nie brać leków, chyba ze nie ma sie wyjścia. sama zastanawiam sie, jak to pokonać. dobrze wiedzieć, że nie jest sie samemu z tym problemem..
zawieszona między życiem a śmiercią...

przez Ola 32 31 mar 2006, 22:49
witam,to samo mialam z cisnieniem kupilam sobie cisnieniomierz bo wydawalo mi sie ze mam ciagle za wysokie i tak sobie mierzylam jakies pol roku nawet kilkanascie razy dziennie az mi sie to znudzilo i dzisiaj prawie go nie uzywam wcale bo wiem ze to nakreca niestety niepozytywnie

przez salma266 03 kwi 2006, 19:19
Ja mam tak samo.Ciśnieniomierz przyprawia mnie o mdłości.Nawet gdy ucho mi czerwienieje ja już narzekam że to coś z ciśnieniem.Boję sie gdy je mierze i mąż mocno mi sciska ręke bo wtedy wydaje mi sie ze tego nie wytrzymam i rozerwie mi żyły.....Straszne uczucie :roll: a przecież jak sie mierzy cisnienie to trzeba byc cicho a ja tylko nasłuchuje jak mi serce pracuje i ile zrobiło uderzeń.Na samą myśl o ciśnieniu że np:jest wysokie robi mi się słabo....ale schiza mówie wam,kiedyś by mi to do głowy nie przyszło :!:

przez aguska10 03 kwi 2006, 21:44
Witaj Sigma w klubie!!! Z tym cisnieniem to paranoja. Powiedz czy tez się tak nakrecasz że Ci skacze. Jak mierzysz to jakie masz wartości? Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Kwi 03, 2006 8:45 pm ]
Sorry Salma, pomyliły mi sie nicki. :oops:
Pozdrawiam

Sortuj wg