Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez niebieskatruskawka 23 sie 2015, 13:01
Mili89 napisał(a):fuzzystone, jazawsze przed zajsciem w ciaze mialam takie plamienia przed okresem i zaraz po nich normalny okres- podobno duzo kobiet tak ma przez hormony w tym czasie i nie ma sie co martwic- spokojnie !
ja czasem mialam tez plamienia ale malutkie w dniu owulacji i okropny bol jajnika...

Ja w ciąży miałam krwawienie bo wiem, że miesiączką nazwać tego z definicji nie można, normalne w terminie miesiączki ale zdziwiłam się, że było obfite lecz krótsze niż zwykłe ( na ogół mam ok.8-9 dni a wtedy 4) ciążę wcześnie straciłam ale czy to coś miało do rzeczy to nie wiem.

przez niebieskatruskawka 23 sie 2015, 13:05
laveno napisał(a):Ja chyba nigdy nie pozbede sie hipo ....
Zawsze cos znajde, przeraza mnie mysl ze ktoregos dnia obudze sie I strace swiadomosc/kontrole ze moj mozg nie wytrzyma tego napiecia I stresu I zachoruje na schizo ... Czy to mozliwe wgl?
Nikt u mnie w rodzinie nie byl chory, ja tez zadnych objawow nie mam a ten lek ze kiedys tam moze tak sie stanie nie daje mi spokoju :(
Po naczytaniu o objawach caly czas sie kontroluje czy dobrze slysze, czy przypadkiem czegos nie zobaczylam itd itd masakra :( okres ofc mi sie spoznia juz ponad tydzien od stresu

Czasem juz brakuje mi sil, jestem strasznie zmeczona ani chwili relaksu ...

Mili, super ze wszystko ok z małym :)

Jeżeli się leczysz farmakologicznie to nie ma takiej możliwości, schizofrenia nabyta oczywiście istnieje ale to raczej nie przy stresie "na raty" a przy nagłym, dramatycznym zdarzeniu. Moja babcia dostała kiedy moja mama miała 7 lat, było zaledwie po rozwodzie i straciła pracę.

przez Ardash 23 sie 2015, 14:20
niebieskatruskawka napisał(a):
Pamelala napisał(a):
jedza94 napisał(a):21 lat mam . Napewno nerwica się przyczyniła, ale wiecie jak to jest leży się w tym szpitalu ,człowiek nie ma co robic i setki myśli přzychodzi do glowy.Tych czarnych myśli...
mimo wszstko dzięki bardzdo. za odpowiedzi !

Kochana, rozumiem Twój strach. Raczej w tak młodym wieku to nie rak...

Rak może wystąpić w każdym wieku.

Oczywiscie, rak moze wystapic w kazdym wieku, ale jaedza94 obawia sie raka jelita grubego, a ten u osob w jej wieku (21 lat) jest naprawde rzadkoscia.
Jedza94 a jakim wieku byly te osoby z twojej rodziny, ktore zachorowaly? Bo jesli po 50-tce to nie masz powodow do obaw.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jedza94 23 sie 2015, 15:00
tak tak dziadkowie napewno po 50.Ale statystycznie rak w tak młodym wieku występuje rzadko prawda ?

przez Pawelt 23 sie 2015, 18:39
jedza94, tak rzadko ;) Ale też nie ma reguły a my to wiemy i się nakręcamy :hide:
Co ma być to będzie ;)
X_x

przez laveno 23 sie 2015, 20:03
niebieskatruskawka napisał(a):Jeżeli się leczysz farmakologicznie to nie ma takiej możliwości, schizofrenia nabyta oczywiście istnieje ale to raczej nie przy stresie "na raty" a przy nagłym, dramatycznym zdarzeniu. Moja babcia dostała kiedy moja mama miała 7 lat, było zaledwie po rozwodzie i straciła pracę.

nie lecze sie farmakologicznie, brałam tylko przez kilka dni lexotan.
Chce wyjść z nerwicy bez lekow, stosuje jedynie ziola.
Nerwice mam juz z 5 lat wiec chyba jakby cos mialo sie stać poważniejszego to by chyba juz bylo .... nie wiem
staram się o tym nie myśleć, może zapomnę ... niedawno naszła mnie myśl ze może zwariuje i tak się nakręcam wczesniej o tym nie myslalam .

Ardash, to życzę nam i pozostałym dużo sil i wytrwałości może kiedys wkoncu uda sie to pokonać. Mi sie kiedys udalo na rok a potem znowu wrócilo.

przez Pawelt 23 sie 2015, 20:12
laveno, też miewam myśli i schizo.... Ja w końcu chyba zdecyduję się na leki. Ale nie wiem czy są takie, które nie przeszkadzają w pracy i prowadzeniu samochodu.
X_x

przez Miro 23 sie 2015, 21:46
@Pawełt, są takie leki :D Więc spokojnie, ja miałem podobnie.

przez Pawelt 23 sie 2015, 21:54
Miro, uff to dobrze bo dzisiaj rano kolejny raz umierałem na zawał :] A lęk przed lekami, które zrobią zemnie małpkę na gumce skutecznie odstraszają mnie i tak brnę w lęku i poczuciu rychłego końca życia. Podejrzewam, że gdyby nie żona i malutkie dzieci, które muszę nakarmić już dawno by mnie nie było ;)
X_x

przez Miro 23 sie 2015, 22:03
@Pawelt, u mnie od zawałów właśnie nerwica się zaczęła, i to realizm sytuacji był taki że myślałem że rzeczywiście mam zawał.

przez michalb 23 sie 2015, 22:04
michalb napisał(a):A ja od tygodniu znów kiepsko nie wiem czy to ta zmiana pogody... Codziennie chodzę jakiś otumaniony, głowa otępiała lekko pobolewa jakbym był niewyspany, dodatkowo mdłości, uczucie wirowania w głowie, duszność, kaszel na siłę - masakra. Może u kogoś było lepiej i też ostatnio się pogorszyło? Wczoraj to już ataku dostałem nawet...
Niestety to nie koniec ostatnio zacząłem oglądać swoje pieprzyki. W TV ciągle gadają o czerniaku, pokazują jak na plażach ludzie mogą badać je u dermatologów, czasem poczytam jak Wy piszecie - zacząłem się bać a trochę pieprzyków mam fakt większość od xxx lat. I co lecieć teraz do dermatologa i badać je wszystkie?

Wstawiłem z innego wątku. Czy ktoś ma ostatnio podobnie? Dodatkowo martwią mnie te pieprzyki a zwłaszcza jeden jest nieregularny lekko brązowy a wokół jakby otoczka jaśniejszego brązu. Fuck trąbią o tym naczytałem się i mam...

przez Pawelt 23 sie 2015, 22:10
michalb, pieprzyki przerabiałem jakiś czas temu ;) Teraz na wokandzie zawały i wylewy :) Wcześniej była białaczka i rak trzustki :D
X_x

przez Mili89 24 sie 2015, 02:10
michalb, mnie boli ostatnio czesto glowa, bo w Anglii zmiana pogody, duszno i burze...niskie cisnienie...
w Polsce zawsze przed burza dziwnie sie czulam...
pewnie tez odrazu sie tym stresujesz i stad inne objawy...
jak sie bardzo martwisz to idz zrob sobie morfologie- moze masz lekka anemie albo jakis niedobor witamin ?
a co do pieprzyka- pokaz dermatologowi i mu zaufaj.
ja mam pieprzyk nad mostkiem, ktory kilkakrotnie byl zadrapany a to przeze mnie, a to przez kota i bylam z nim u dwoch dermatologow i kazdy mowil, ze nie trzeba usuwac. najlepiej sie poradzic specjalisty..i nie panikowac! :)
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez jedza94 24 sie 2015, 07:40
michalb
ja z pieprzykami też mam problem a konkretniej z dwoma które jak zobaczyła lekarka od razzu dała mi skierowanie do dermatologa- więc fajnie nie muszę płacić bo i tak miałam w planach to zbadać.
Pokazywałeś jakiemuś lekarzowi te pieprzyki , które Cię niepokoją? Ja mam jeden bardzo brązowy ale mały , a obok większy wypukły plus do tego z białą otoczką.

Sortuj wg