Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez niebieskatruskawka 22 sie 2015, 10:32
another_memory i Miro to mnie się jednak wydaje, że macie chu...... lekarzy . Ja miałam sobie sama wyznaczać dawkę ale tylko przez maks 14 dni potem miałam przejść na inny lek.
Wygranym jest ten kto pokonał samego siebie. :105:

przez Miro 22 sie 2015, 21:16
@niebieskatruskawka Zgadza się, po 15 latach zmieniłem lekarza, wyleczyłem nerwicę, odstawiłem benzo, odstawiłem leki... Prawie, bo udało mi się wysępić Lerivon na spanie :D To jedyne co teraz biorę, no i benzo doraźnie (1 tbl w miesiącu dozwolona)

przez jedza94 22 sie 2015, 21:42
miro naprawdę wyleczyłeś to cholerstwo po 15 latach???
nie masz objawów żadnych nic ?
Cieszę się , że Ci się udało.
Mogę się odezwać na priv ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miro 22 sie 2015, 22:12
@Jedza94 Jasne :) Mam jak widać lekkie hipo. Miałem ciężkie ataki paniki, mało wychodziłem z domu, a jeżeli już to tona benzo na drogę :D umierałem już tysiące razy... Wszystko przeszło 8) Teraz żyję jak normalny człowiek, zapomniałem już co to lęk, co to panika... Normalny człowiek z chorym uchem :mrgreen:

przez fuzzystone 22 sie 2015, 23:07
Sluchajcie dziewczyny, ja mam od dwóch dni potworne ataki lękowe i hipochondryczne. Mianowicie jestem w 25 dniu cyklu i plamię (dzisiaj drugi dzień).
Rozsądek mi podpowiada, że nic się nie dzieje i @@@ przyjdzie pewnie jutro i że czasami tak bywa, ale ja już jestem pewna, że to objawy perimenopauzy, guzów, torbieli, raków i wszystkiego co możliwe.

Ja nie współżyję, więc nie chodzi o żadną ciążę - po prostu mam schizę, że każde odchylenie związane z miesiączką to symptom choroby.

Cały czas chodzę na terapię i wiem, że w takich przypadkach mam wyhamować chęć natychmiastowego polecenia do lekarza.

czuję się strasznie - niech mnie któraś pocieszy bo ocipieję!!

przez Mili89 22 sie 2015, 23:16
fuzzystone, jazawsze przed zajsciem w ciaze mialam takie plamienia przed okresem i zaraz po nich normalny okres- podobno duzo kobiet tak ma przez hormony w tym czasie i nie ma sie co martwic- spokojnie !
ja czasem mialam tez plamienia ale malutkie w dniu owulacji i okropny bol jajnika...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez laveno 22 sie 2015, 23:19
Fuzzystone, napewno wszystko jest ok ;)
Mi np kiedys zatrzymal sie okres na pol roku od silnego stresu. Jak wyluzowalam wrocily regularne miesiaczki. Czasem jak sobie cos wkrece I bardzo sie denerwuje to zatrzymuje mi sie okres. Poprostu od stresu mam nieregularny :/ gdy jestem spokojna wszystko wraca do nor my.

U mnie juz troche lepiej, odgonilam jakos mysli o zwariowaniu. Wiem ze to wszystko glupie myslj I lek ale trudno sie z tym walczy :/ Staram side juz Nic nie czytac Bo to tylko pogarsza sprawe a ja sie bardziej nakrecam

przez jedza94 22 sie 2015, 23:23
fuzzystone ja miesiączkę mam 2 razy w roku :) co jest kompletnie szokujące dla moich koleżanek , ale myślę , że nie masz się czym martwić na zapas.

przez fuzzystone 22 sie 2015, 23:32
Najbardziej dobija mnie to, że przez 3 miesiące miałam spokój ze schizami hipochondrycznymi - udało mi się je wiciszyć. Nie przejmowałam się terminem okresu ani nic.
Niestety w tym miesiącu przez upały te lęki wróciły - cały czas bałam się że zemdleję, że dostanę udaru itd.
No i teraz do tego ta schiza okresowa jeszcze.

Dawniej niczym się nie przejmowałam, byl okres do ok, nie było to też ok, olewałam plamienia pieczenia itd. Teraz mi odbija :(

przez Ardash 23 sie 2015, 08:47
fuzzystone spokojnie, ja juz prawie od 3 lat tak mam ze 3 dni przed okresem zaczynam plamic. A czasem jak sie zestresuje to takie plamienia zaczynaja mi sie i tydzien przed okresem.
Pamietam ze we wrzesniu 2012 mialam ostatni okres bez plamien. Od tamtej pory co miesiac plamienia. Kilku ginow mnie ogladalo kazdy mowil, ze tak moze sie zdarzac.

A tak w ogole to witajcie moi drodzy :D
Podczytuje regularnie, co tutaj skrobiecie, choc ostatnio nic nie
pisze.

Mili ciesze sie, ze z twoj maluszek rosnie zdrowo :*

Miro super, ze udalo ci sie wyjsc z nerwicy :great: . Mam nadzieje, ze i hipo tez niedlugo przestanie cie meczyc.

U mnie roznie...raz dobrze, innym razem troche gorzej. Od wczoraj niestety gorzej...ech...szkoda gadac...

Spokojnego dnia Wam zycze :D

przez laveno 23 sie 2015, 10:10
Ja chyba nigdy nie pozbede sie hipo ....
Zawsze cos znajde, przeraza mnie mysl ze ktoregos dnia obudze sie I strace swiadomosc/kontrole ze moj mozg nie wytrzyma tego napiecia I stresu I zachoruje na schizo ... Czy to mozliwe wgl?
Nikt u mnie w rodzinie nie byl chory, ja tez zadnych objawow nie mam a ten lek ze kiedys tam moze tak sie stanie nie daje mi spokoju :(
Po naczytaniu o objawach caly czas sie kontroluje czy dobrze slysze, czy przypadkiem czegos nie zobaczylam itd itd masakra :( okres ofc mi sie spoznia juz ponad tydzien od stresu

Czasem juz brakuje mi sil, jestem strasznie zmeczona ani chwili relaksu ...

Mili, super ze wszystko ok z małym :)

przez Ardash 23 sie 2015, 10:57
laveno nie zachorujesz na schizo. Nie zamartwiaj sie tym.
Niestety hipo daje nam wszystkim na tym forum rowno popalic :evil: :evil: Ja tez doszlam do wniosku, ze nigdy sie jej nie pozbede, ale walcze o to zeby miec to cholerstwo w jak najwiekszym stopniu pod kotrola, zeby jak najmniej zatruwalo mi zycie.

Swoja droga to chyba epidemia zaburzen cyklu nam tu wybuchla kobitki :roll: Fuzzystone ma plamienia, laveno brak okresu, a ja plamie od wczoraj czyli od 20 dc. (wczesnie cos sie zaczelo, wiec stawiam, ze tydzien mnie potrzyma jak nic :evil: ). Tlumacze to stresem, ktorego ostatni mialam sporo.

przez niebieskatruskawka 23 sie 2015, 12:58
Pamelala napisał(a):
jedza94 napisał(a):21 lat mam . Napewno nerwica się przyczyniła, ale wiecie jak to jest leży się w tym szpitalu ,człowiek nie ma co robic i setki myśli přzychodzi do glowy.Tych czarnych myśli...
mimo wszstko dzięki bardzdo. za odpowiedzi !

Kochana, rozumiem Twój strach. Raczej w tak młodym wieku to nie rak...

Rak może wystąpić w każdym wieku.

przez niebieskatruskawka 23 sie 2015, 12:59
Miro napisał(a):W moim przypadku tym byłem leczony, ja miałem hardcoreową nerwicę. 4x dz 0.25 mg konia, i tak 15 lat :D

byłeś leczony lekiem doraźnym? Czy źle zrozumiałam?

Sortuj wg