Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Miro 13 sie 2015, 13:12
@Alusia, jest to możliwe, ale bardziej prawdopodobna przyczyna to własnie to moje przesadne pucowanie uszu, nawet kilkakrotnie w ciągu dnia :)
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez Alusia329 13 sie 2015, 13:20
Jasne , że możliwe :) To była tylko moja sugestia z tą przegrodą bo ja też długo nie mogłam się doszukać przyczyny moich problemów a okazała się ona tak prozaiczna :)

przez Miro 13 sie 2015, 13:34
Oczywiście! Przegrody nie mogę wykluczyć, ale zacznę od lepszej wentylacji, bo połowa dnia to słuchawki, no i to przesadne mycie :D
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alusia329 13 sie 2015, 13:39
Mycie jak mycie, ważne też żeby do czyszczenia nie używać patyczków, kilku laryngologów przerabiałam już w swoim życiu i każdy mi o tym mówił :)

przez Miro 13 sie 2015, 15:19
Tu jest pies pogrzebany :D jestem miłośnikiem patyczków higienicznych

przez Alusia329 13 sie 2015, 15:24
Oj oj oj, to niedobrze :) Laryngolodzy odradzają, ponieważ trochę tam sobie tym wacikiem wyczyścisz ale resztę po prostu wpychasz dalej :) U mnie niestety efekt był taki , że co chwilę miałam zatkane uszy i musiałam chodzić na płukanie :)

przez Miro 13 sie 2015, 15:46
Dokładnie, a ja śmigam X razy dziennie tym patyczkiem aż po same bębenki, takie są efekty :D

przez Alusia329 13 sie 2015, 15:56
No mnie niestety jeden mądry laryngolog kazał wyciągać wszystko z ucha UWAGA UWAGA takim zwykłym spinaczem do włosów, wiem że wiele osób tak robi ale ja niestety nie mam wyczucia i nie raz skończyło się tak że krew mi z ucha leciała bo zrobiłam sobie ranę. A potem dziwić się, że węzły powiększone. Tak swoją drogą już drugi dzień swoich węzłów nie dotykam , bo postanowiłam że nie będę tego robić aż do wizyty u lekarza w środę za tydzień, jestem z siebie dumna :) Bo ostatnim razem zrobiłam sobie siniaka nad obojczykiem, na szczęście została już tylko mała czerwona plamka.

przez Mili89 13 sie 2015, 16:38
uszy najlepiej czyscic po cieplej kapieli kiedy woskowina mieknie i jej nadmiar jest na poczatku ucha...
pamietajcie, ze po cos on tam jednak jest w jakiejs ilosci !
nie mozna przesadzac...tak jak gdy ktos myje zeby 10 razy dziennie to je zepsuje...

Pralinka1- wiem o czym mowisz, bo ja ze sprzataniem mam podobnie... co nie zrobie to zaraz znow wyglada tak samo i tez slucham, ze nic nie zrobilam...

a moze to od tych upalow glowa bolala a teraz poprostu z nerwow ? ja mialam napieciowe bole glowy przez bardzo dlugi czas... byly naprawde silne!! myslalam, ze oszaleje...
ale jakos po paru wizytach u lekarzy gdy sie uspokoilam to minely... pozniej bolala mnie przez zab madrosci, a teraz tak reaguje na zmiany pogody...

nie boj sie wylewow jesli masz niskie cisnienie... a gdy pijesz kawe mniej boli ? moze to wina cisnienia albo pogody...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nefretis 13 sie 2015, 17:31
pralinka jak ja cię rozumiem, mam to samo ze sprzątaniem tylko metrów odrobinkę miej;)
Rutyna mnie przytłacza, do tego bóle, codziennie coś, lęk o zdrowie, kontrola.

przez pralinka1 13 sie 2015, 19:03
Dziewczyny dzięki za zrozumienie. Ja już sama nie wiem czy mnie naprawdę boli głowa czy to wszystko jest ze strachu. Ja się boję, że mi się coś stanie. ...
Jakoś mi tak dziwnie albo jestem mega pobudzona w głowie, czuję pulsowanie albo jakaś taka osłabiona jakbym miała za chwile zemdleć. Te upały tylko pogarszają sprawę. Dzisiaj miałam odpoczywać, pojechać sobie na zakupy a tymczasem w południe się poryczałam i przeleżałam 2 godziny na lóżku trzęsąc się ze strachu dlaczego boli mnie głowa i że coś mi się stanie. Nie miałam odwagi wyjść z domu tak cały dzień stracony. Jestem jakaś zalękniona, przerażona. Ja naprawdę prawie uwierzyłam, że mam coś w tej głowie. Nie mogę sobie z tym poradzić. Do tego zmierzyłam sobie już z 5 ciśnienie i gorączkę. W ciągu dnia miałam 105/60 teraz 90/60. Oczywiście znów spanikowałam, czuję się senna i jestem na granicy paniki.

przez Miro 13 sie 2015, 19:45
@Pralinka, to już wykracza poza hipochondrię i zakrawa na konkretne zaburzenie lękowe. Ja to wszystko przechodziłem, hipo doprowadzało do ataków paniki. Miałem na to benzo niby doraźnie, nie polecam! Musisz iść do lekarza on znajdzie sposób jak Ci pomóc ;) Będzie dobrze.

przez Alusia329 13 sie 2015, 23:09
@Pralinka taka jest właśnie siła podświadomości. Jak o czymś non stop myślisz to zaczynasz sobie to wmawiać, przeraża Cię to. Ja mam tak samo z rakiem. Też sobie wmówiłam, że go mam i już. Tego się nawet nie da opisać ale czuję , że "coś" we mnie siedzi, w sensie choroby. Jeżeli lekarz powie że te moje węzły to nic poważnego to ja zapewne wymyślę sobie zaraz raka czegoś innego. Kiedyś tak jak Ty miałam problemy z bólami głowy, ale jak przestałam ciągle o nich myśleć i łykać tabletki to one po prostu zniknęły. Bolało mnie mocno ale coraz rzadziej, zamiast tabletki wmawiałam sobie że nic mnie ni boli i to naprawdę pomagało. Teraz głowa boli mnie już sporadycznie, ale nadal nic nie łykam. Za to skupiam się na bardziej hardkorowych dolegliwościach ;)

przez Mili89 14 sie 2015, 00:09
pralinka1, moze wlasnie z niskiego cisnienia Cie boli ??
musisz starac sie skupic mysli na czyms innym- a jak bardzo sie boisz to zrob sobie jakies badanie... ja zawsze gdy bardzo sie boje i wiem, ze sama sobie z tym nie radze to ide zrobic badania- bo jakos trzeba przerwac to ciagle nakrecanie sie...
mnie teraz 2 dni bolala glowa, chyba od pogody, bo cisnienie sie tu zmienia...
upal napewno tego nie polepsza... a pamietaj, ze napieciowe bole glowy tez sa bolesne i meczace !
tule mocno i staraj sie myslec pozytywnie :*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Sortuj wg