Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Miro 12 sie 2015, 17:57
Kiedyś przeglądając fora nowotworów, natknąłem się na temat, w którym kobieta chora na chłoniaka zaciągnęła do onkologa połowę rodziny bo coś im tam wymacała. Oczywiście nic im nie było. ;)

przez Alusia329 12 sie 2015, 19:46
Są i takie przypadki :)
Domyślam się, że jak mój lekarz po raz kolejny zobaczy mnie w progu gabinetu i usłyszy tylko magiczne słowo "węzły" to wylecę z niego na kopach.

przez Miro 12 sie 2015, 23:21
Moja lekarka straszy mnie badaniami :D "Badania" - Magiczne słowo po których większość nowotworów ustępuje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alusia329 12 sie 2015, 23:24
To zazdroszczę, mnie nic nie jest w stanie wystraszyć, co więcej uważam, że badania na pewno się mylą, jak jakiś wynik jest na pograniczu normy to już prawie poza nią więc pewnie coś jest nie tak no i najlepsze - to że wyniki badań miesiąc temu były ok to nie znaczy , że nie mogły się pogorszyć ! :D Taki mój tok myślenia :)

przez Miro 12 sie 2015, 23:33
Nie no ja tam się badań cykam, w szczególności kolonoskopii :D Dobrze że moja Hipo się zdegradowała z nowotworów na jakieś błahostki.

przez Mili89 12 sie 2015, 23:39
ja mam utrudnienie, bo w Anglii nie moge robic badan kiedy chce- tu prywatnie morfologia (!) kosztuje 60f, kazde inne badanie krwi tez po 60...a lekarze rzadko wysylaja na badania krwi, bo ktos chce...
dlatego zawsze podczas pobytu w Polsce wydaje wiekszosc pieniedzy zamiast na przyjemnosci to na badania...
mam wrecz obsesje...
kiedys kupowalam nawet patyczki do badania moczu takie, ktore maja lekarze tu w gabinetach i sprawdzalam codziennie :bezradny:

za to mojego Taty za nic w swiecie nie da sie wyslac na badania, nawet zwykle badanie krwi czy moczu... poprostu nie i koniec...i nikt nie jest w stanie Go przekonac... stad tez czesto sie martwie...

mnie dzis dla odmiany boli glowa... kupilam baterie do cisnieniomierza, bo nie uzywalam go juz z 2 miesiace :D

ale chcialabym sie czyms pochwalic : bylam dzisiaj 1 raz od 6 miesiecy w polskim sklepie- zrobilam w nim zakupy i czekalam w kolejce- a bylo bardzo goraco- i nie ucieklam :mrgreen: :yeah: :yeah:
pozniej pojechalam z Coreczka do miasta obok i bylysmy w mc donaldzie i w 3 malych sklepach- ale nie takich malych, ze tylko kasa..wiec uwazam to za moj osobisty sukces :))
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Miro 12 sie 2015, 23:47
@Mili89 ja też tak wychodziłem z NL małymi kroczkami, aż w końcu poszło, dziś zostało tylko Hipo, do tego łagodne hipo :D Gratulacje :brawo:

przez Mili89 13 sie 2015, 00:57
Miro, dziekuje :) i zycze Tobie, by hipo tez zniknela ;)

fakt, ze biore paroksetyne od 3 miesiecy- jednak w dawce 10 mg , dawka terapeutyczna zaczyna sie od 20mg, ale nie moge zwiekszyc ze wzgledu na ciaze...
i tak strasznie sie balam, bo dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy wlasnie biorac ten lek :/ ale po konsultacjach z lekarzami i polozna zostalam na nim, z tym ze nie podniesiono mi dawki...
wiec jak na te dawke to i tak jest dobrze...
narazie w ciazy nie bede probowala sie przelamywac i wchodzic do marketow, bo sama kwestia przelamania sie napewno wywolalaby ogromny stres, a tego chce teraz uniknac...
nawet nie wiecie jaka szczesliwa wyszlam z polskiego sklepu- stalam w kolejce z 10 minut, w ciazy, bylo duszno, a nie ucieklam i nie mialam zawrotow glowy- moze lekki niepokoj... wracalam do domu z takim usmiechem na twarzy, ze ludzi dziwnie na mnie patrzyli :lol: :lol:
mam nadzieje, ze kiedys to minie... juz wole hipochondrie niz te napady paniki... naprawde...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez pralinka1 13 sie 2015, 12:11
U mnie na tapecie głowa ... Miesiąc temu podczas urlopu w nocy poczułam jakieś ukłucie z tyłu głowy po prawej stronie i się zaczęło. Dodatkowo pobolewa mnie kark, szyja zwłaszcza podczas ruchów, przekręcania w bok. Mam przeraźliwie napięte tam mięśnie. Nie potrafię się rozluźnić, nawet zęby zaciskam nieświadomie. Rano budzę się z bólem karku, szyi, pleców i często przygryzionym językiem.
Odkryłam, że gdy mocno zacisnę oczy czuję ten dziwny ból z tyłu po prawej stronie głowy. Zaczęłam się nakręcać i ... i od miesiąca cały czas jestem skupiona tylko na głowie, wczuwam się, wsłuchuję w szum i już nie mam siły ... Do tego mega deprecha i bezsenność. Ja w ogóle nie mogę spać - jestem tym przerażona !!!! Czy ktoś miał coś podobnego. Nie mogę w ogóle usnąć, a jak już mi się uda to budzę się co 2 , 3 godziny i tak w kółko.
Długo siedzę w nocy a gdy już koło 24 - 1 w nocy się położę to zamiast zmęczenia czuję pobudzenie w głowie. Zaczynam się wtedy bać i panikować.
Słyszę wtedy szum i pulsowanie w głowie. Ciśnienie mam raczej niskie. Już sama nie wiem co to jest. Oczywiście od razu włącza się myślenie, że zaraz coś mi się stanie, jakiś wylew. W rezultacie boję się sama czy z dzieckiem gdzieś dalej wyjść czy pojechać zwłaszcza w te upały. Cały czas czuję głowę, nie jest to jakiś mocny ból ale chciałabym zapomnieć, że ją mam. I ten lęk ...

przez pralinka1 13 sie 2015, 12:21
Nie pracuję, siedzę z Synkiem w domu i już nie wiem co mam ze sobą zrobić. Mam tak przeraźliwie dosyć tych codziennych monotonnych czynności.
Nienawidzę sprzątać a mam do ogarnięcia 240 m. Jeśli chciałabym, żeby było perfekcyjnie czysto to w momencie gdy kończę sprzątać musiałabym zaczynać od początku i tak w kółko. Wiadomo, dodatkowo pranie, gotowanie, prasowanie a i tak w rezultacie usłyszę, że siedzę w domu i nic nie robię. Czuję się tym przytłoczona. Wszystko mnie boli, czuję się źle sama ze sobą. Ciągły niepokój i poczucie beznadziei. W większości skupiam się na dolegliwościach i bardzo cierpię. Ciężko mi się do czegokolwiek zmusić ale gdy widzę bałagan czuję wściekłość. Dwa dni temu cudem zmusiłam się i posprzątałam na błysk cały dom. Nie dostałam wylewu, nic mi się nie stało - powinnam być zadowolona i z siebie dumna. Tymczasem dziś znów od rana masakra ... Od rana bóle, głowa i paskudne samopoczucie. Chcę mi się tylko płakać ...

przez Alusia329 13 sie 2015, 12:28
Robiłaś już jakieś badania? Ja dla świętego spokoju , swojego własnego lepszego psychicznego samopoczucia zrobiłabym morfologię, bo pewnie wyjdzie , że wszystko jest ok i w chwilach kiedy znów najdą Cię czarne myśli, że to pewnie coś poważnego będziesz mogła wziąć w rękę wyniki i może to Cię uspokoi, przekona że wszystko jest dobrze.
Nie wiem co może być przyczyną Twoich dolegliwości ale istnieje takie prawdopodobieństwo , że może być to na tle nerwowym, ja też kiedyś miałam bóle głowy, zębów, piersi, wszystko z powodu nerwicy. A też oczywiście doszukiwałam się poważnych chorób. A im więcej jeszcze o tym myślałam tym bardziej bolało.

przez Alusia329 13 sie 2015, 12:31
Ale oczywiście wizyta u lekarza nie zaszkodzi, on najlepiej będzie wiedział co i jak , w każdym razie nie martw się na zapas bo przyczyn może być mnóstwo , no i co najważniejsze nie diagnozuj się sama wg tego co przeczytasz w internecie :)

przez Miro 13 sie 2015, 13:06
Chyba znalazłem przyczynę moich problemów z uchem - słuchawki, oraz przesadne czyszczenie co może doprowadzić do rozwoju beztlenowców i takich własnie infekcji. Mam tu gruszkę do wentylacji, zabierzemy beztlenowce na świeże powietrze, trochę tlenu jeszcze nikomu nie zaszkodziło :D

przez Alusia329 13 sie 2015, 13:09
Miro, nie masz przypadkiem skrzywionej przegrody nosowej? Ja niestety mam o czym przez wiele lat nie wiedziałam bo nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka a niestety jest przyczyną ciągłych problemów z uszami :(

Sortuj wg