Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez platek rozy 11 sie 2015, 13:44
Alusia329, ja chodze na terapie bo nie biore zadnych lekarstw i u mnie terapia duzo mi pomogla chociaz ja mialam w wiekszej mierze lęki no ale choroby tez wymyslalam i wiecznie sobie wmawialam ze bede mdlala . Wazne tylkoz eby isc do Terapeuty bo psycholog na niewiele sie zda.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Miro 11 sie 2015, 14:00
Ja kiedy wyleczyłem nerwicę, stany lękowe, hipchondria sama przeszła. Teraz wróciła, na szczęście bez stanów lekowych, no i choroby wkręcam sobie jakieś takie łagodniejsze :D

przez Alusia329 11 sie 2015, 14:04
No ja startowałam od wrzodów żołądka a teraz już przerabiam nowotwory więc niestety chyba w odwrotną stronę to u mnie idzie :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 11 sie 2015, 14:18
platek rozy, psychicznie nawet nie najgorzej- wiadomo zdarzaja sie gorsze momenty, ale staram sie trzymac- moze za 2 tygodnie dowiem sie czy to chlopiec czy dziewczynka :):)
poza tym wolny czas spedzam w kuchni- robie golabki, pieke buleczki, robie ciasta...pierogi... oszalalam ;) ale wazne, ze znalazlam jakies zajecie- no i Maz jaki szczesliwy :lol: :mrgreen:

moja hipo zaczela sie w wieku 8-9 lat po obejrzeniu dr Queen - tam ktos umarl, bo pekl mu wyrostek... :zonk: :zonk: i od tamtej pory- kazdy bol brzucha u mnie to byl wyrostek... nie zlicze ilosci razy na izbie przyjec przez to... juz mi chcieli dla spokoju kiedys wyciac, bo byla naprawde masakra...
pamietam, ze jak trafilam do szpitala z zapaleniem prawego jajnika to godzine pytalam lekarzy czy sa pewni, ze to nie wyrostek... i byli tacy zdziwieni moim zachowaniem...i na przemian badal mnie chirurg i ginekolog... :hide:
ale wiadomo z wiekiem dowiadujemy sie o wiele gorszych schorzeniach i to sie nakreca...
mysle, ze gdyby nie bylo dr google to wielu hipochondryków byloby zdrowymi ludzmi...niestety..
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Alusia329 11 sie 2015, 14:47
Mili89 zgadzam się z Tobą w 100% , że gdyby nie internet i te wszystkie fora to hipochondria byłaby bardzo rzadką przypadłością . . . Ja kiedyś żyłam normalnie, wychodziłam z założenia, że skoro dobrze się czuję , jestem młoda to nic mi nie jest. Wtedy byłam szczęśliwa i cieszyły mnie nawet najmniejsze rzeczy . . . I tak było dopóki mój tata nie zmarł na chłoniaka, wg lekarzy to nie dziedziczny nowotwór ale ja i tak sobie go wmawiam. Do tego internet, gdzie nawet bóle głowy zwiastują raka. . .. Wcześniej nawet bym nie pomyślała żeby się gdzieś macać w okolicach obojczyka, czy pod pachami, nawet jakbym coś miała to pewnie bym tego nie wyczuła i jeżeli to nic groźnego to żyłabym sobie zdrowo i przede wszystkim szczęśliwie, a tak to mam po prostu obsesję .

przez Miro 11 sie 2015, 15:08
:D :D :D :D :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Alusia329 11 sie 2015, 15:21
O to to to , strzał w dziesiątkę :)

przez platek rozy 11 sie 2015, 15:32
Mili89, o to Ty lubisz pichcic jak i ja :D mnie tez to cieszy! :D :D
Wazne zeby sobie znalezc zajecia ktore nas odciagaja od tych wstretnych mysli i nerwicowych spraw.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Mili89 12 sie 2015, 01:02
chociaz moj Tata kiedys opowiadal mi, ze Jego Siostra przeczytala encyklopedie zdrowia i tez dopasowala sobie szereg objawow... wiec kiedys zamiast internetu byly ksiazki, ale to napewno byloby trudniejsze do ogarniecia niz wpisanie w googlach np bol glowy i przeczytanie setki wynikow... :silence:

moja Mama zawsze mowi, ze jak cos boli to znaczy, ze czlowiek zyje.... ale jak tu sie nie doszukiwac czegos ?:/
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Miro 12 sie 2015, 11:02
Tym bardziej że pierwsza setka wyników wyszukiwania to nowotwór....

przez Alusia329 12 sie 2015, 15:16
A no niestety, tak właśnie jest. Ból głowy - rak, ból brzucha - rak , ból piersi -rak , powiększone węzły -rak.
Idąc tropem internetowych diagnoz mam tych raków chyba już kilkanaście.

przez Siarlek 12 sie 2015, 17:23
Alusia329 nie do końca się zgodzę. Mój pradziadek miał encyklopedie zdrowia i tam też każdy objaw dawał raka :). Podobno on też był tak nie normalny jak ja i siedział w tej encyklopedii dzień i noc i wymyślał kolejne choroby. A wtedy nie wszystko tak się łatwo diagnozowało jak teraz, że idziesz badanie krwi, kolonoskopia, tomografia i wiesz czy jesteś chory czy nie. Można więc powiedzieć, że mój dziadek grał w hipochondrie na hardzie. Ale to inne starsze pokolenie wychowane w surowych warunkach :)
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez Alusia329 12 sie 2015, 17:34
Siarlek , racja :)
Ale moim zdaniem niestety w dużej części jest to tak : ludzie przeczytają coś w internecie, na dobrą sprawę nie wiedzą czy to prawda czy nie , potem trafiają na podobny temat na innym forum i powielają informacje wcześniej zdobyte. Na moim przykładzie : możesz sobie poszukać w internecie co oznacza powiększony węzeł nadobojczykowy. Nowotwór i nie ma innej opcji. Pierwsze 50 wyników wyszukiwania daje jasną odpowiedź : to musi być rak. Jeżeli laik taki jak ja przeczyta coś takiego to jest przerażony, świat się wali. Tymczasem nawet lekarze twierdzą, że po pierwsze węzeł ten tak jak każdy inny może być po prostu odczynowy, może być pozostałością po jakiejś chorobie, możliwe że wiele osób je ma i żyje z tym bo jeżeli ktoś nie ma obsesji na punkcie zdrowia to nie maca się po obojczykach jeżeli nic mu się nie dzieje, nic go nie boli, węzeł jest lekko powiększony i nie widać go. Druga kwestia - jeżeli ktoś znajdzie coś takiego u siebie , owszem poczyta o tym trochę w internecie, pójdzie do lekarza, jeżeli okaże się , że wszystko ok to wtedy już na te fora po prostu nie wchodzi. Jeżeli natomiast okaże się , że to jakaś poważna choroba to wtedy zaczyna udzielać się na forach , szuka wsparcia co jest zrozumiałe i opisuje swój niestety ten gorszy przypadek. Dlatego właśnie moim zdaniem czytanie o chorobach i diagnozowanie się według tego co jest napisane w internecie jest po prostu zgubne.

przez Alusia329 12 sie 2015, 17:37
A dam sobie uciąć rękę , że większość osób piszących na forach coś takiego jak "idź do lekarza, to na pewno rak", "nie chcę cię straszyć ale to oznacza zawsze coś złego", "mój znajomy tak miał i to był rak" nigdy nie miała styczności z tego typu objawami, po prostu gdzieś coś przeczytali i chcąc w jakiś sposób pomóc niestety nieświadomie szkodzą głosząc takie teorie. W medycynie nie ma słowa "ZAWSZE" , tak jak i w każdej innej dziedzinie życia.

Sortuj wg