Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 16 lip 2015, 21:30
ja jem na kolacje zwykle kanapki - poledwica wisniowa lub z indyka/ salata/ pomidor - zwykle jem dwie polowki bulki i pije herbatke z cytrynka.

czasem tez zjem zapiekanke lub pizze gotowa ze sklepu na pol z mezem ;)
a czasem nie mogę nic przelknac...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez ugh 16 lip 2015, 21:48
Ja chleba nie jem w ogole wiec dupa.
ugh

przez Mili89 16 lip 2015, 22:53
czemu tu nikt nie je chleba ?
ja często sama pieke chleb, ale ogolnie to jem bulki ...
nie potrafiłabym zrezygnować z pieczywa...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alu 16 lip 2015, 23:05
Mili89, ja uwielbiam chleb, bułki,drożdżówki i ciasta, więc wcinam :)
alu

przez Mili89 16 lip 2015, 23:09
ja mam dziś taka ochote na kukurydze z masełkiem, ale o tej porze już nigdzie nie ma :( maz był w dwóch fast-foodach, w których robia je, ale powiedzieli, ze o tej porze nie maja :(:(
dziś ogolnie caly dzień czeresnie, kokos, nawet kaki jadlam- owoc podobny do pomidora, ale smakuje jak sliwka...

Alu- ja jestem z Lublina z Polski i tam sa takie pyszne cebularze.... ojjj na cieplo z masełkiem...ale bym zjadla :( ratunku !!

przez ugh 16 lip 2015, 23:29
Nie jem chleba bo zawiera gluten, ktory przy mojej niedoczynnosci tarczycy jest nie wskazany.
ugh

przez Mili89 17 lip 2015, 00:31
a mialas robione testy na nietolerancje glutenu ? i celiakie ?
bo z tego co czytałam, należy odstawić gluten tylko wtedy, gdy testy potwierdza, ze istnieje nietolerancja...wtedy wlasnie majac alergie i jedząc produkty zawierające gluten może zwiekszac się liczba przeciwciał przy Hashimoto.
warto sprawdzić...
a produkty, które warto ograniczać przy niedoczynności to :
warzywa krzyżowe(np.kapustę, kalafiora, brokuły, brukselkę)
soję
kukurydzę
słodkie ziemniaki
maniok (tapiokę)
brukiew
proso(kaszę jaglaną)
orzechy ziemne

ale ograniczyć nie oznacza, żeby calkiem zrezygnować...

przez ugh 17 lip 2015, 08:04
Nie robilam testow I nie mam takiej potrzeby. Swoja droga nie choruje na Hashimoto tylko na niedoczynnosc, ktora zwiazana jest z czyms innym. W chlebie zbozowym rowniez jest duzo glutenu ;). Zreszta, czlowiek ktory ma z tym proble wie jak sie czune po zjedzeniu konkretnej zywnosci takze ja wiem, ze na mnie chleb zle dziala I zaburza moja przemiane materii ;).
ugh

przez ugh 17 lip 2015, 13:20
Mnie dzis oswiecilo haha. Olewam juz wszelakich specjalistow I badania a okazuje sie, ze wiekszosf lekarzy to idioci. Zrobilam badanie poziomu magnezu I ponownie b12 - dramat...I wszystko jasne.
ugh

przez Mili89 17 lip 2015, 13:52
Jak masz zbyt niską b to powinnas dostawać zastrzyki ...
Co do niedoczynności to się trochę znam. Bo mam w rodzinie osoby z niedoczynnoscia i warto zrobić testy.
Ja miałam kiedyś nadczynność, ale poporodowa i przeszło po paru miesiącach na lekach...

przez ugh 17 lip 2015, 14:04
Ja mam ft4, ft3 I antyTPO w porzadku wiec nie mam Hashimoto. Mam zbyt wysokie TSH I pomniejszona tarczyce. Biore Letrox 50 pol tabletki dziennie ale licze, ze przez zmiane diety I odrobine supli odstawie leki.
Co do Vit b12, mam ja na skraju minimalnej wartosci wiec lekarz nie widzac pogrubionej czcionki zapewne nawet nie zwrocil na to uwagi. Zreszta ja tez dopiero dwa tygodnie temu to zauwazylam a badanie bylo sprzed pol roku.
ugh

przez Mili89 17 lip 2015, 14:20
To warto powtórzyć jak się ma jej poziom. Przy wartościach niższych stosuje się zastrzyki.
U mnie przy ferrytynie na samej dolnej granicy też lekarz nic nie przepisał . :(

przez ugh 17 lip 2015, 14:34
Bo lekarze to idioci I po prostu sami sie nie znaja. Dla nich, jesli laboratorium oznaczy cos w granicach normy, to oznacza, ze nie ma sie czym przejmowac. Ale inna kwestia, to to, ze laboratoria zle oznaczaja wyniki bo z gory powinni brac pod uwage wiek pacjenta, plec, ewentualna ciaze. A wkurzajace jedt to o tyle, ze wychodzi na to, ze czlowiek sam sie musi na wszystkim znac. U mnie sprawa wyglada tak, ze mam niskie OB, niedobory zelaza I b12 od roku bo zaden lekarz wczesniej nie zwrocil na to uwagi I mam tylko nadzieje, ze w konsekwencji nie wyjdzie z tego anemia. Na szczescie poki co hemoglobine I hematokryt mam w porzadku wiec licze, ze wystarczy uzupelnic niedobor I wszystko bedzie ok. Btw wynik b12 sprzed pol roku to 300, norma to 180-1200 wiec moj wynik zbyt ciekawy nie jest. A widze ewidentnie, se stad wynikaja moje problemy. Wszystko sie zaczelo latem, gdy kazdego dnia trenowalam wysilkowo a do tego czesto spozywalam alkohol. Traz podczas godziy wysilku prawie mdleje a cisnienie mam takie samo zarowno przed cwicseniami jak I w trakcie. Atetno max 130 wiec na 100% to przez niedobory.
ugh

przez Mili89 17 lip 2015, 15:28
przy ćwiczeniach fizycznych trzeba suplementować witamine b12. ja gdy cwiczylam brałam dodatkowo 1 tabletke dziennie, ale z tego co widze Twój wynik nie jest jakiś bardzo niski !
ludzie maja np. 10... wtedy to jest bardzo poważne.
ja ferrytynę miałam 11 przy normach od 10 do 300... i nikt nic nie powiedział, oprócz tego, zebym jadla więcej miesa ... :/

moim zdaniem powinnas gdy ćwiczysz brac witamine b12...zrezygnować z kawy, coli i brac np. aspargin ...

ja oprócz niskiej ferrytyny miałam zmienione mch mchc a hemoglobinę w normie, ale hemoglobina może być w normie nawet przy anemii, ważne sa te inne wskaźniki...
ale większość lekarzy podchodzi do pacjentow hurtowo...

Sortuj wg