Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez malenstwo31 14 lip 2015, 12:45
UGH masz rację:) zwłaszcza ,że znam 2 osoby u których powiedzieli ,że mają SM a okazało się być to neuroborezliza. na podstaie rezonansu wyszły zmiany demielinizacyjne a one powstają zarówno w SM jak i w neurobereliozie.
zamykam temat SM:)

przez ugh 14 lip 2015, 17:32
Ja tam wszystkim polecam przy różnych dziwnych objawach zrobienie badań w zakresie żelaza, magnezu, Vit D3 i B12. W moim przypadku okazało się, że miałam spore niedobory Vit D3 i B12 oraz żelaza i magnezu. Zażywam Vit B12 od dwóch tygodni, do tego co dziennie ruch na świeżym powietrzu plus masaże szyi i przyznam, że od tygodnia czuję się co raz lepiej.
Duży wpływ również miał fakt, że spędzałam praktycznie 10-12 godzin dziennie przed komputerem przez co strasznie ucierpiała moja "szyja" bo mam ciągle mocno napięte mięśnie co ma wpływ na układ nerwowy (to już mi nawet kiedyś trener powiedział).
Także polecam przejść się co najmniej raz w tygodniu na masaże, żeby porozluźniać mięśnie bo to serio pomaga ;).
ugh

przez pimpek82 14 lip 2015, 19:07
Czy żelazo 26 (37-145),czyli ponizej normy to juz anemia?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olga_xxx 14 lip 2015, 19:13
Hej Kochani,

Dawno mnie tutaj nie było, ale w ostatnim czasie dużo się działo w moim życiu i powiedzmy nie miałam czasu na hipochondrię...AŻ do wczoraj. Nie wiem czy pamiętacie, kiedyś gadaliśmy tutaj dużo o czerniaku, na pewno z Aurelitką :) i opisywałam Wam że mam pieprzyk duży chropowaty na brzuchu, na który zwrócił uwagę z 3 lata temu lekarz robiący mi USG ( czemu to nie jest wycięte ?!). Olałam to wtedy bo widziało go 2 dermatologów, a wczoraj zauważyłam że mała część tego pieprzyka odstaje aż w końcu odpadała, tak samo z siebie, bo nie przypominam sobie żebym to czymś podrażniła, zahaczyła itd. Nie muszę mówić jak się boje, mam taki atak paniki że chyba wyląduje na sorze z podejrzeniem zawału...Znowu czytam o czerniakach i wszystko na to wskazuje :( Umówiłam się do dermatologa ale boje się jeszcze bardziej że potwierdzi tylko że to czerniak....błagam niech mnie ktoś uspokoi :(((

przez malenstwo31 14 lip 2015, 19:30
ugh napisał(a):Ja tam wszystkim polecam przy różnych dziwnych objawach zrobienie badań w zakresie żelaza, magnezu, Vit D3 i B12. W moim przypadku okazało się, że miałam spore niedobory Vit D3 i B12 oraz żelaza i magnezu. Zażywam Vit B12 od dwóch tygodni, do tego co dziennie ruch na świeżym powietrzu plus masaże szyi i przyznam, że od tygodnia czuję się co raz lepiej.
Duży wpływ również miał fakt, że spędzałam praktycznie 10-12 godzin dziennie przed komputerem przez co strasznie ucierpiała moja "szyja" bo mam ciągle mocno napięte mięśnie co ma wpływ na układ nerwowy (to już mi nawet kiedyś trener powiedział).
Także polecam przejść się co najmniej raz w tygodniu na masaże, żeby porozluźniać mięśnie bo to serio pomaga ;).

brak witaminy D ma 90% Polaków :) robiłam na wisone i miałam na poziomie 16 a przebywam bardzo duzo na słońcu z racji zawodu.
magnez miałam ostatnio na dolnej granicy pomimo,że na noc wzięłam dawkę magnezu, jakiegoś tam na recepte. witaminy z grupy B odpowiadają za układ nerwowy , też sobie dzis kupiłam i biore zawsze 2 tabletki pomimo,że zalecana jest 1 tabletka.
co do masażu to chodze 2 razy w tygodniu, na masaż mauri, rewelacja, albo masaz z akupresurą nic lepszego nie ma. fakt 1-2 boli ale późneij jest coraz lepiej, tez czuję różnice w samopoczuciu po masażu zwłaszcza po mauri :) :D
dzis kupiłam sobie olej z wiesiołka , duzo nerwusów go poleca bo podobno działa uspokajająco i na układ nerwowy.
Olga ja w tamtym roku miałam faze na czerniaka, wycięłam znamię i okazało się byc znamionem wieobarwnikowym, było spore tak srednica około 8mm. pamietam moje przerażenie jak ogladałam zdjecia czerniaka w necie. oczywiście wszystko pasowało do mojego

przez ugh 14 lip 2015, 19:41
pimpek82 napisał(a):Czy żelazo 26 (37-145),czyli ponizej normy to juz anemia?

Po pierwsze anemii nie diagnozuje się zawartością żelaza - to może być przyczyną anemii. A diagnozuje się na podstawie ilości m.in. WBC, RBC, HGB, HCT i OB -dopiero na podstawie tych badań, jeśli wykazują podejrzenie anemii, to wtedy trzeba sprawdzić jaka może być jej przyczyna. Jeśli masz te wyniki w porządku, to anemii jeszcze nie masz ale jeśli nadal będziesz mieć niedobory żelaza, to możesz ją nabyć. Jeśli masz niedobory żelaza, to warto też sprawdzić jaka jest tego przyczyna i warto tutaj zrobić badanie na zawartość ferrytyny.
ugh

przez ugh 14 lip 2015, 20:02
malenstwo31, Vit D3 wpływa na nastrój więc tak czy siak warto ją brać i to w dawkach spokojnie 6-10tyś jednostek dziennie. Ja miałam powazne niedobory Vit D3, w granicach 6 i dopiero po braniu 6 tyś/dobę udało mi się ten niedobór unormować. Zalecane dawki na opakowaniach niewiele dają i w wiekszości przypadków nie warto się nimi sugerować - to tylko zabezpieczenie dla producenta. Takie bardziej pospolite suplementy w stylu własnie VitD3, VitC, Omega, Magnez - nie grożą przedawkowaniem, co najwyżej w najgorszym przypadku może kogoś brzuch rozboleć ale bardziej ze względu na inne substancje w tabletkach/kapsułkach zawarte aniżeli od samego "suplementu". Ja brałam olej z wiesiołka przez miesiąc i nie widziałam żadnej róznicy ale zapewne wynika to z tego, że na moje dolegliwości zebrało się wiele czynników i dopiero jak globalnie się za to zabrałam, to zaczynam odczuwać duże efekty.
Ja biorę B12 2 dziennie 500mcg a gdy już uzupełnię do dobrej wartości, to zejdę to 1x500 na dzień bo nie jadam mięsa więc tylko suple mi zostają tak właściwie.
Haha o właśnie, przyznam, że zaprzestanie spżywania mięsa i wędlin też chyba trochę wniosło do mojego stanu na pozytyw oczywiście.

Ja z tymi masażami dopiero zaczynam więc jeszcze nie wiem jaki sobie dobrać najlepszy. Póki co byłam na takim tradycyjnym kilka razy.
ugh

przez evelin_666 14 lip 2015, 20:12
olga_xxx napisał(a):Hej Kochani,

Dawno mnie tutaj nie było, ale w ostatnim czasie dużo się działo w moim życiu i powiedzmy nie miałam czasu na hipochondrię...AŻ do wczoraj. Nie wiem czy pamiętacie, kiedyś gadaliśmy tutaj dużo o czerniaku, na pewno z Aurelitką :) i opisywałam Wam że mam pieprzyk duży chropowaty na brzuchu, na który zwrócił uwagę z 3 lata temu lekarz robiący mi USG ( czemu to nie jest wycięte ?!). Olałam to wtedy bo widziało go 2 dermatologów, a wczoraj zauważyłam że mała część tego pieprzyka odstaje aż w końcu odpadała, tak samo z siebie, bo nie przypominam sobie żebym to czymś podrażniła, zahaczyła itd. Nie muszę mówić jak się boje, mam taki atak paniki że chyba wyląduje na sorze z podejrzeniem zawału...Znowu czytam o czerniakach i wszystko na to wskazuje :( Umówiłam się do dermatologa ale boje się jeszcze bardziej że potwierdzi tylko że to czerniak....błagam niech mnie ktoś uspokoi :(((

Hej.
Wiem co przeżywasz, ja tak miałam jak miałam mieć robione USG piersi, bo mnie pierś bolała, a w rodzinie miałam przypadki nowotworu piersi. Wiem jak się boisz. Wierzę, że wszystko będzie dobrze :*
Odpręż się, włącz jakiś film.
Będzie dobrze :*

przez malenstwo31 14 lip 2015, 20:31
uhg spróbuj mauri masaż zobaczysz na inny nie pójdziesz:) a masaz z akupresura też dobry jak Cię coś boli. poszukaj na pewno gdzieś znajdziesz najlepiej szukaj jako medycyna naturalna. ja juz na zwykły nie chodzę, bo czuje się głaskana a nie masowana:)
evelin ja też strasznie sie boje usg piersi, odkad moja mam miała rak właśnie piersi. Strach mnie paraliżuję na sama mysl o badaniu

przez evelin_666 14 lip 2015, 20:35
malenstwo31
Też miałam różne schizy, że rak, że złośliwy i w ogóle, ale jak dostałam wyniki, że wszystko ok, to taka ulga, jakiej nie da się opisać.
Nic się nie bój. Będzie dobrze. Wierzę w to :*
What are you waiting for?

przez ugh 14 lip 2015, 20:49
malenstwo31, u mnie to jest własnie to, że mnie ciągle boli szyja i głowa w okolicy potylicy, co pewnie idzie od kręgosłupa bo mam jakieś drobne odchylenia od normy. W domu też co dziennie się, że tak to ujmę "domasowuję" piłkami do tennisa :D.
ugh

przez malenstwo31 14 lip 2015, 21:06
ugh napisał(a):malenstwo31, u mnie to jest własnie to, że mnie ciągle boli szyja i głowa w okolicy potylicy, co pewnie idzie od kręgosłupa bo mam jakieś drobne odchylenia od normy. W domu też co dziennie się, że tak to ujmę "domasowuję" piłkami do tennisa :D.

Kochana ja też tył głowy i wtedy mam uczucie jakby głowa mi się w pionnie nie trzymała :) dzis wlączyłam sobie medytacje , załozyłam słuchawki a uczucie jakby głowa na boki. myslę sobie " no tak słuchawki z chińskiego marketu" to temu.
dzis miała bole głowy w róznych miejscach ale dzień drugi bez zawrotów:) chwili trwaj!!!!

przez ugh 14 lip 2015, 21:17
malenstwo31, czyli mówisz, że takie wyciszanie się poprzez szerokorozumianą medytację też pomaga? Ja to nie mam cierpliwości do takich statycznych "zabiegów".
Ja nie mam już w ogóle takich typowych zawrotów głowy, tylko gdy szybko zmienię pozycję, albo gdy się pochylam i wyprostuję. Tak, to już tylko takie otępienie ogólne i nadwrazliwośc ruchowa, słuchowa i wzrokowa. Gdy patrzę w otwartą przestrzeń, to tak jakby mój wzrok nie potrafił ogarnąć ilości elementów w przestrzeni, ilości kolorów itp. Albo mam straszne problemy, gdy patrzę w trawę, która jest jednolita na dużej powierzchni bądź w markecie, gdzie jest dużo elementów o róznych kolorach. Dziwne to.
ugh

przez malenstwo31 14 lip 2015, 21:22
ugh ja miałam długo spokój a ostatnio wiecznie coś. Jak siegnę pamięciom to miałam bóle glowy , zawroty, mdłości ale to olewałam. odkąd mam diagnoze nerwica lekowa jakos mam wrażenie ,że non stop coś mi dolega.

Sortuj wg