Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez milena283 09 lip 2015, 06:44
Creamy.gda- napisz chociaż pokrótce co się dzieje

przez Aniulec 09 lip 2015, 07:28
Wstałam dziś ogromnym niepokojem. Ja nie wiem co mam zrobić by ie uspokoić. Czuje juz klucie serca, między zebrami - jeszcze zawału dostane... wczoraj wynalazlam kolejne 2 pieprzyki co ich nie pokazałam i schiz się włączył. Rano z kolei strach o męża powrócił... moja głowa ciagle nasuwa mi myśli, że mając tak wiele pieprzyk ów na ciele - a zaliczyłabym lekko z 70, to któryś napewno zamieni się w czerniaka :( wstyd mi iść kolejny raz do dermatologa... Dostałam jakaś lekka wysypke i juz kombinuje żeby lecieć do lekarza i przy okazji pokazać znamiona. Co mam robić z sobą? Pije teraz melisy, wezmę tabletkę Kalms bez recepty może... mam ochotę ryczeć... czy ktoś zmagał się z takimi lekami? Pomocy...

przez Aniulec 09 lip 2015, 07:34
creamy.gda napisał(a):niech ktos ze mna porozmawia bo umre :(

Co sie dzieje? Opowiadaj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 09 lip 2015, 10:44
A mi tak neidobrze od rana ze stresu, wymiotowac mi sie chce :(
Najgorsze, ze proboje przytyc, i juz staram sie jesc jakos wiecej, no ale jak mam jesc, jak mi wiecznie niedobrze i ledwo wmuszam cokolowiek :-/ ehh
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez alu 09 lip 2015, 10:48
nerwa, oj znam ten ból :( Nie masz hydroksyzyny? To chyba jedyny lek, który pomaga mi na nudności nerwicowe.
alu

przez platek rozy 09 lip 2015, 10:50
Aniulec, psychoterapia bo musiz popracowac nad tymi lękami.

Ja jestem na samej terapii juz prawie poltora roku i jest duzo , duzo lepiej niz bylo.Nie jestem zdrowa i chyba do konca nigdy nie bede ale funkcjonuje normalnie a mialam strach zeby wyjsc z domu , zreszta w domu tez mialam. Moze mniej u mnie hipochondrii chociaz ta tez sie wlaczala ale za to stale w myslach mdlalam ;) Milion razy na dzien a to mnie blokowalo przed czymkolwiek.

Witajcie :)

nerwa, :******* tez tak miewam , pozniej mam spokoj jakis czas i znow w okresie wiekszych stresow.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez nerwa 09 lip 2015, 11:06
No wlasnie, ja dzis akurat mam trudne rozmowy w pracy i juz od wczoraj mega mdlosci.
A na domiar zlego, jeszcze mnie zaczelo kolano strasznie bolec (na deszcz chyba) :)

alu, nigdy nie bralam hydroksyzyny, nie mam :( Ale wzielam ugryzlam kawalek benzo juz, moze tez cos da.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez alu 09 lip 2015, 11:18
nerwa, to może spróbuj? Nawet rodzinna wypisze Ci receptę, bo to delikatny lek, ale nie uzależnia i działa uspokajająco, przeciwlękowo i przeciwwymiotnie. Mi dłuuugie lata pomagał wyśmienicie, teraz mniej, bo mój organizm się przyzwyczaił, ale na pewno lepsze to niż benzo.
alu

przez Ardash 09 lip 2015, 12:00
Nasmarowalam posta, wyslalam i nie ma go...WTF :bezradny:

nerwa ja lubie hydoksyzyne :) Delikatny lek i spie po nim jak niemowle :D

Aniulec pisalam o tym w poscie, ktory znikl, wiec raz jeszcze: sprobuj terapii ( ewentualnie wspomaganej doraznie lekami). Hipochondria wymaga duzej samodyscypliny i pracy nad soba. Bez terapii trudna z nia skutecznie walczyc. Ale przede wszystkim nie czytaj i nie szukaj zadnych info o chorobach...to podstawa.

przez nefretis 09 lip 2015, 12:03
witam po czasie
co u mnie...no wiec codzienne lęki o zdrowie i wnikliwa kontrola samopoczucia na porzadku dziennym
dziś rano nie wytrzymałam i poszłam sobie zrobic morfologię, poza tym hormony tarczycowe, estradiol, prolaktyne (podobno trzeba badać gdy bierze sie/brało antydepresanty), ferrytyne, D3, B12.
to czekanie mnie wykancza, odświezam strone laboratorium co minutę :( aż zawiesza sie komputer
jutro jade do osteopaty żeby mi ponaciskał tu i ówdzie co pomoże podobno zniwelować lęki, rozluźni kark, miednicę, podobno też pomaga na przezyte traumy i napięcia w ciele.
zrobiłam juz obiad, posprzątałam i czekam, musiałam wszystko zrobić przed odczytaniem wyników bo wiem, że jak wyjdą źle to nie będe w stanie NIC robić, nie mówiąc o jedzeniu.

Nadzien dzisiejszy - stały lęk, pobolewania w stawach, mięśniach, i najgorsze wrócił bol w prawym boku (pod żebrem i idzie do pachwiny). Tak sie tego boję. Czytałam wczoraj cały dzien forum o Crohnie, że wszystkich tam własnie boli. Dziś od rana biegunka (ogólnie nie mam biegunek wcale), z powrotem podły nastrój. Brak apetytu ważenie się czy aby nie chudnę.
Ta nerwica nigdy sie nie skonczy, raz jest ok a raz do d... (to drugie częściej i trwa dłużej). I będzie juz do konca.

marta80 jak sie masz? pisałas cos o mięsniach, a jak brzuch? pobolewa czasem? pamietam, ze pisałaś, że bolało pod prawym ż. i nawet w pachwinie, przeszło całkowicie?

bezsilna, myslałaś kiedys o crohnie? bo ja ciągle:(( ja tez mam non stop wzdęcia, skurcze, trudność w oddaniu gazów. Boje się, ze mam niedrożne jelita. Jestem przecież na diecie bg i bezml. co to cholera jest?? Na innym forum podpowiadają że może candida, stąd wzdęcia i bóle po prawej.

mili widzę, że jesteś codziennie i zwykle masz dobry nastrój, przynajmniej jedna z nas :smile: który to tydzień? jak sie czujesz?

Ardash, alu, też się witam z Wami:)

przez alu 09 lip 2015, 12:29
nefretis, wszyscy tu się o Ciebie już martwili! Kurcze, terapia ani leki nic nie pomagają na Twoje lęki? :(

Poza tym od kilku dobrych dni nastawiamy tu pozytywnie Bezsilną, a Ty wyskakujesz z Crohnem .. Bezsilna miała kolonoskopię, która wyklucza tę chorobę.
alu

przez laveno 09 lip 2015, 12:31
Aniulec ja tez nie wiem jak sobie poradzic z lekiem ... raz jest caly dzien ok a na drugi dzien ten lek nie wiadomo skad ....od wczoraj znowu mnie mdli, co zjem to cofa ... Jakos na sile zatrzymuje wymioty ....
nie wiem czy kiedys z tego wyjde :( przez to nie mam sil nigdzie wyjsc ... jestem zmeczona ..

przez marta80 09 lip 2015, 12:34
hejoo:))dzisasss dzis jeszcze gorzej bola mnie kosci miesnie...i stop dziwne...no i oczywiscie przeczytalam ze wiele nowotowrow z krwi objawia sie bolem kosci miesni((:helppp do tego jest mi niedobrze....i jestem jakas senna..... :zonk: :zonk:

nerw witaj kochana;))) :papa: :papa:

nefretis...tak mialam bole pod zebrem dlugo..ale to byla moja watroba od lutego mam diete i poki co spokoj z watroba plus leki....a klucia to mialam z prawej str tez jak wyrostek....i promieniowaly do nogi pachwiny....chyba z 2lata...i samo przeszlo

przez marta80 09 lip 2015, 12:38
a powiedzcie jak opiszecie wasze bole miesni??sa raz tu raz tam??czy gdzies sie usadawiaja???jak to wyglada..klucie??pieczenie??bol....?

Sortuj wg