Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez dominika19 26 mar 2010, 22:18
ja mam 19 lat...to jestem młodsza troszkę

przez Kn24 26 mar 2010, 22:30
no jakbys skonczyl ze soba to dopiero bylbys tchorzem musisz stawic temu czola a chodziles na jakas psychoterapie albo brales leki? Jesli tak to byla jakas poprawa chociaz minimalna? ja np od dziecka bylam bardziej wrazliwa wiec w sumie nerwica mnie nie dziwi...ale ostatnio oprocz nerwicy okazalo sie ze mam chora tarczyce a to moze dawac szereg objawow takich nerwicowych wiec moze to sprawdzisz jesli nie sprawdzales?? duzo badan juz zrobiles itd?? ja wiem ze czlowiek ma dosyc bo sobie mysli kiedy koniec bedzie albo ile jeszcze badan ale wierze ze to sie kiedys skonczy i ze wroci ta dawna radosc zycia i ta energia bo przeciez jestesmy bardzo mlodzi i mamy prawo cieszyc sie zyciem :):)chorowac bedziemy na starosc:) wtedy zalozymy forum starych dziadkow i babc i bedziemy sie nawzajem zalic :)

[Dodane po edycji:]

tez mam rodzine meza i dziecko i tez mi sie czasem wydaje ze wolalabym sie tak nie skupiac na sobie ale jak Ci cos dolega to ciezko to po prostu olac bo marzysz o tym ze sie kiedys obudzisz i stwierdzisz czuje sie super nic mi nie dolega a ja juz zapomnialam jak to jest ale jakos daje rady nie poddam sie tak latwo :)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez plugins 26 mar 2010, 23:00
ekg , holter , wysiłek , krew to wszystko razy dwa w tamtym i w tym roku :( Pomimo że lekarze mówią że jest ok to ja uważam inaczej bo ciągle coś mnie boli :( ciśnienie mi skacze w górę . Od roku chodzę na psychoterapie ale objawy nie ustąpiły ale inne sprawy poukładałem i to bardzo ! Moja głowa nie potrafi inaczej . Jestem pełen podziwu dla Twojej osoby że masz tyle optymizmu w sobie ! ja już nie mam :( Jestem czubkiem
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

)

przez Kn24 26 mar 2010, 23:10
nie jestes po prostu masz teraz gorszy okres ja tez tak mam ale pomimo wszystko sama sie czasem zastanawiam skad mam tyle sily i wiary w to ze naprawde kiedys poczuje ze wszystko jest okey:) moze dlatego ze mam tyle lat i ze mam jeszcze plany i marzenia ktore chce zrealizowac:) poza tym Ty jestes niewiele starszy ode mnie :) obydwoje mamy jeszcze prawo skorzystac z zycia:) ja bym jeszcze kiedys chciala miec dziecko :) i w ogole wiadomo mam swoje plany zyciowe jak kazdy :) mam nadzieje ze powaznie zaczniemy chorowac jak bedziemy juz starzy :) moim zdaniem skoro miales badania to nie powinienes sie martwic bo na pewno jest wszystko w porzadku a jak z rodzina , zona Cie wspiera rozumie to co sie z Toba dzieje? bo wsparcie bliskiej osoby duzo potrafi pomoc :):) ja zawsze mysle o moim synku ze dla niego musze byc silna :)

przez rudegirl 26 mar 2010, 23:14
sunflowerseed, gratulacje :)) Bardzo się cieszę że RM w normie :))
Plugins, KN24, dominika19, chciałam tylko napisać że czytam Was, jestem z Wami i wiem o co chodzi :))Ja mam 34 lata więc jestem najstarsza. Z cholerstwem na literę N żyję od kiedy pamiętam (nawet czasy przedszkolne to już było to). Padam na twarz ze zmęczenia ale serdecznie Was pozdrawiam :)) Zastanawiam się co Z Majką, coś się dzisiaj nie odzywa....?...Majka, jak tam?

przez plugins 26 mar 2010, 23:28
Żona , rodzice , o czym ty piszesz ? Nie mam nikogo raz w tygodniu mogę wygadać się do psychologa ! To wszystko :( nie mam żadnego wsparcia ich jedynym wsparciem jest cyt .. "zażywaj tabletki " Ale mój lęk przed zawałem mi nie pozwala . Lęk jest tak silny że nie potrafię nic zażyć . Dlatego kierują mnie do szpitala dla mnie nie ma wyjścia już . A tam jak trafie to mam tylko nadzieje że nie wrócę w gorszym jeszcze stanie :( Jako dziecko rodzice mnie bili ! to się ciągnie do dziś przez całe moje życie . Czuje się samotny bardzo , jestem rozdrażniony , wszystko mnie wkurza . Jest źle bardzo źle a w głowie tylko jedno . Każdy dzień jest czekaniem na śmierć , wiem że któregoś dnia wyjdę z domu i nie wrócę . Przewrócę się na ulicy i umrę na zawał którego nie przeżyje ! Tak mocno jest to zakorzenione w mojej głowie że w końcu to się stanie . Ile to serce może wytrzymać :/
ZASTANAWIAJĄC SIĘ NAD SENSEM SWOJEGO ŻYCIA , SAM FAKT ŻE JESZCZE ŻYJE NAJBARDZIEJ MNIE ZADZIWIA !

przez Majka2000 27 mar 2010, 00:05
hej Rudegirl!miło,że o mnie pytasz. Jakoś leci... są momenty lepsze i gorsze. Nie chcę się nad sobą użalać ale ciężko tak bardzo się staram uwierz ale nie jest latwo:( staram się nie myśleć, nie nakręcać się ale to nie takie proste. Ciąglę chce mi się płakać, jest mi duszno i wogóle czuje się tak jakoś obco i dziwnie:( niby wszystko takie samo a mnie przytłacza i drażni. Tak bardzo chciałabym żeby było jak dawniej.

przez sunflowerseed 27 mar 2010, 09:59
Bardzo współczuję Wam wszystkim, i sobie też. Jak to jest, że inni mogą radzić sobie bez ciągłego analizowania swojego stanu zdrowia, a inni nie. I nie pomoga mówienie: zajmij się czymś innym, myśl pozytywnie i tak dalej :(
Co do RM - dziękuję za miłe słowa :) chociaż oczywiście dziś już pojawiają się głupie myśli w stylu: nie podali mi kontrastu!! Może gdyby podali coś by jednak ten rezonans wykazał?? Tak już siebie samą wkurzam, że yh :/

przez Kn24 27 mar 2010, 10:45
nie martw sie jest wszystko dobrze kontrast przy rezonansie daja tylko wtedy kiedy cokolwiek im wyjdzie zeby to bardziej dokladniej zobaczyc a Tobie nic nie wyszlo wiec nie bylo sensu:) ja wiem jak uspokaja swiadomosc tego ze jednak nic tam w glowie nie mamy:)

przez sunflowerseed 27 mar 2010, 12:05
Cieszę się bardzo, że mnie rozumiesz :) faktycznie, daje to uspokojenie, w każdej chwili można sobie spojrzeć na kartę z opisem :) Ale trzeba było widzieć minę pani radiolog, która przed badaniem zapytała, czego będziemy szukać, bo nie mam skierowania, i usłyszała: wszystkiego :D
Samo badanie rzeczywiście nieprzyjemne, odgłosy jak w statku kosmicznym :/

przez rudegirl 27 mar 2010, 12:13
Hej Majka, takie poczucie obcości też przeżywałam, to normalne w Twoim stanie psychicznym. Martwiłam się,że się nie odzywałaś....Zapisałaś się do psychiatry?
Plugins, bardzo współczuję Ci Twojego stanu, moje doły też kiedyś były tak silne... Z wiekiem intensywność lęku się zmniejszyła ale za to lęk przeszedł w stan chroniczny. Chyba jednak wolę to niż taką mękę jak kiedyś. Trzymaj się chłopie :))
sunflowerseed, proszę Cię, uznaj że ten rezonans wyszedł Ci OK, bo się znowu zapętlisz,a wtedy to już nie wiadomo jakie badanie będą Ci musieli wykonać :)) Pozdrówki dla Ciebie i KN24 :))

przez Majka2000 27 mar 2010, 12:47
tak Rudegirl zapisałam się:(

przez sunflowerseed 27 mar 2010, 13:55
Majka gratuluję odważnej decyzji! Na pewno wpłynie to korzystnie na Twoje samopoczucie :)
A rady specjalisty, posiadającego szczegółową wiedzę na temat interesujących Cię zagadnień z pewnością Cię uspokoją :)

przez rudegirl 27 mar 2010, 14:55
Majka, niepotrzebna ta smutna buźka :)) Uszy do góry, dziewczyno :))sunflowerseed ma 100% racji :)) Na kiedy termin wizyty?

Sortuj wg