Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 05 lip 2015, 23:48
Mili89, ja od nerwicy mam ciągłe mdłości, czasem aż mnie dusi i NIC na nie nie pomaga :( Wiele bym dała, by miało to jakies "organiczne" podłoże, które można szybko wyleczyć. No, + moja emetofobia oczywiście, więc przy takim samopoczuciu jestem przerażona i zdruzgotana.
alu

przez feniksx 05 lip 2015, 23:52
krótko i na temat uwazam temat za zamkniety....
zmien odzywainie idz lecz sie do lekarzy ktorzy wiedza co robia... i beda cie leczyc.... my diagnoz nie stawiamy ani nie mozemy zalecac leczenia....
mozemu sugerowac co my bysmy zrobili....

tak jak Mili89 powiedziała.... ja miałem biegunki, wymioty, dusznosci, bekanie.... i to sie okazała nerwica choroba ktorej nie zycze wrogowi....
bo jest ciezka.... i drugie rowniez potwierdzam.... mało serotoniny po to wymyslono ten lek by uzupelnil ja i bylo wszystko ok....
jeśli tak jak czytam z Twoich artykolow wynika ze jelita tworza serotonine z pokarmow, nasuwa sie dokladnie to samo co mili i gastrolog powiedzial ?? zła dieta, zmien pokarmy.... na jakie ja nie wiem do dietetyka....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Mili89 06 lip 2015, 00:12
Alu ja w tej ciąży często wymiotuje w poprzedniej ani razu... To koszmar puls mi odrazu skacze tak, że szok .
A co do odruchu wymiotnego miałam go z pół roku bralam leki na robaki na żołądek... Dopiero jak w sytuacji bardzo stresujacej strasznie mnie złapalo później byłam i lekarki i mój Tata też kiedyś miał podobnie dopiero wtedy mózg zakodował, że to nerwy i przeszło...zupełnie nagle...
Teraz gdy się denerwuje nie potrafię jeść. Mimo, że czuje głód wszystko mi się zatrzymuje w gardle. Przed jakimś stresujacym dniem potrafię nie jeść 4 dni wcześniej...w grudniu jechalam do Pl samochodem 30 godzin i nic nie przelknelam a później pojawiły się zawroty które pewnie były wynikiem osłabienia ale tak się tym przejęłam że stały się normą przy wyjściach i doprowadziły do agorafobii . nerwica idealnie naśladuje tak wiele chorób, tak nakręca w nas strach, że ciężko nam zrozumieć, że to psychika...:(
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 06 lip 2015, 08:58
alu napisał(a):bezsilna_22, no to skoro masz tak dobrze zdiagnozowane przez specjalistów dolegliwości to wyleczenie ich jest kwestią czasu. Przy takich problemach leki i odpowiednia dieta pomagają szybko, zatem szybko będziesz zdrowa jak rydz. To tyle z teorii.

No tak, tylko ze pamietacie, ze lekarka jej powiedziala - zeby normalnie jadla i nie myslala o zadnych dietach.
Wiec dla mnie to jest ewidentne wymyslanie. Lekarka zbadala, i gdyby byla jakas tragedia, zalecila by rozne rzeczy, diety itp. A kazala jesc normalnie i isc do psychiatry. Wiec to jest oczywiste.

Bezsilna, ty masz mega skupienie na jelitach i na tym co jesz. Zobacz jak nam tu wypisujesz dokladnie co zjadlas, co kupilam itd. Osoba ktorej dolegaja np. sprawy jelitowe, tez sie tym troche przejmuje, ale je normalne posilki i czeka az sie poprawi. A Ty caly czas o tym myslis,z wyobrazasz sobie to gnicie itd. Jestes w to strasznie wkrecona - co jest z kolei normalnym objawem nerwicowym.
Moze pomysl o jakichs psychotropach, wtedy chociaz wyciszysz to wkrecanie, zaczniesz pewnie normalniej jesc, jelita wroca do normalny i moze Twoja psychika tez...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Ardash 06 lip 2015, 08:59
Rowniez mi nerwica dostarczyla atrakcji jelitowo- zoladkowych :evil:
Biegunki o 4 nad ranem, bole i skurcze zoladka, bole w podbrzuszu, przelewanie w jelitach, odruchy wymiotne takie, ze mialam popekane naczynka w oczach, tak mna targalo :? , ciagle odbijanie sie (nawet po wypiciu lyka wody)...myslalam, ze sie wykoncze. Przez to wszystko nabawilam sie refluksu. Na szczescie nie dokucza mi on ciagle, ale od czasu do czasu daje popalic.
Dopiero pierwsza terapia uzmyslowila mi, ze zrodlo tego wszystkiego tkwi w mojej glowie.
Niestety jak to w nerwicy...sa lepsze i gorsze okresy...ale nie mozna ulegac temu cholerstwu.

przez laveno 06 lip 2015, 09:20
bezsilna, ja tez kiedys mialam okres z jelitami. Nie myslalam o niczym tylko o tym, opychalam sie byle tylko się wyproznic, na nic. Im wiecej jadłam tym bylo gorzej .... to co wtedy przezylam to trudno opisać .... Wkoncu olalam wszystko zaczelam jesc tylko tyle ile potrzebowałam, odrzucilam rzeczy które miały wspomóc wyproznianie typu owoce itd. Przede wszystkim codziennie rano jadłam jogurt z platkami owsianymi i powoli wszystko samo sie uregulowalo plus dużo warzyw i ruch, jakies spacery itd. A przez ten stres warzylam wtedy z 46kg ...

U mnie raz jest ok a raz mam dni okropne, jakies lęki jest mi niedobrze, nie moge jeść ehh czy to na pewno nerwica? Dzis np obudziłam się o 1 z takim niepokojem, walące serce, strasznie drzaly mi nogi -mięśnie ud ...
czy to normalne? Juz zaczynam sie doszukiwać jakiś chorób ... to dziwne uczucie tak nagle mnie lapie bez powodu ... i lek przed wyjściem z domu ... czuje się jak nie w swoim ciele chwilami ... wczoraj bylam nad woda ... przy plywaniu zapomnialam a jak wróciłam do miasta to od nowa :/
Jeszcze tak nie miałam zawsze miałam uczucie leku ale dlatego ze wmawialam sobie nowe choroby, mialam powod, teraz kiedy odpuscilam, niby nie mam sie czego bać a to nagle wróciło ... pól roku bylo ok super i nagle ... troche mnie te ataki z drżeniem nóg przerażają .... moja glowa juz zaczyna szukac przyczyny ...

przez Mili89 06 lip 2015, 11:35
Laveno- a bierzesz magnez? Jeśli nie to możesz spróbować . ją z nerwów budze się z bezdechem i wiem że to nerwicowe bo od kiedy biorę leki to nie mam tego problemu.
Całkiem możliwe że też masz tak z nerwow

przez laveno 06 lip 2015, 12:21
Mili89 napisał(a):Laveno- a bierzesz magnez? Jeśli nie to możesz spróbować . ją z nerwów budze się z bezdechem i wiem że to nerwicowe bo od kiedy biorę leki to nie mam tego problemu.
Całkiem możliwe że też masz tak z nerwow

biorę ok 200/300mg magnezu dziennie plus potas.
Tętno mam juz ok 80 a w nocy 70, tylko czasem wlasnie jak sie wybudze w nocy to zaczyna walić i rano tak samo potrafię miec 100 potem spada plus srednio śpię czasem zasypiam dopiero o 3 ...
wczoraj szybko usnelam bo bylam zmęczona plywaniem :P

Nie wiem czy tego magnezu nie biorę za malo bo znowu drga mi powieka ...

przez Mili89 06 lip 2015, 13:56
Stresujesz się to i magnez się wyplukuje. Możesz spróbować brać o sto mg więcej i zobaczyć. Tylko potasu nie zwiększaj.
Ją byłam u lekarza powiedział że to wirus i samo minie. Osluchowo jest ok a to ważne bo kaszle w nocy jak gruzlik. Temp ok puls i ciśnienie też. Aż w szoku byłam że u lekarza puls 90 a nie ponad Stowe ;)
Znów dostałam seroxat . będę musiała go odstawić miesiąc przed porodem i już się tego boje... Dzięki niemu wychodze z domu i jakoś funkcjonuje

przez marta80 06 lip 2015, 14:23
hej chwile mnie tu nie bylo ale podczytuje was:)moje akcje jelitowe sie uspokoily poki co....dieta plus leki na moja watrobe dzialaja;))ale mam inny problem...czy ktos z was tez tak ma...??bola mnie nogi.....mialam tak 2mace temu przeszlo i znow....wrocilo od soboty...nieraz rano wstac nie moge tzn postawic pierwszych krokow...moze mam zla krzpliwosc..???jezuuu sama nie wiem....martwia mnie te bole....to nie sa jak zakwasy po silowni to zupelnie inny bol....miewacie bole konczyn???

przez Mili89 06 lip 2015, 17:06
Marta80 może brakuje Ci magnezu? Albo spróbuj przez kilka dni witaminę b dwanaście brać.
Mnie bóle nóg lapia przed jakimiś wirusowkami. Kiedyś bolaly przy rumieniu... Masz jakieś siniaki na nogach? Ją wtedy miałam z 30... Więc raczej nie da się tego przeoczyć ;)
Może masz niewygodne buty albo spedzasz dzien w niewygodnej pozycji? Próbowałas używać jakiś żel chłodzący albo typu lioton one te z diosmina dobrze wpływają na krazenie.

przez Mili89 06 lip 2015, 18:58
ejj kochani!! chyba zaczyna mnie dopadać ciążowy apetyt... :lol: zjadłam wlasnie batonika marsa, zagryzłam zupa pomidorowa i zeberkami po czym zjadłam opakowanie malin... chyba zwariowałam :D

przez feniksx 06 lip 2015, 19:03
hihihi normalne to przecież... ciązowy apetyt już taki jest.. nie zdziwi mnie już nic.... ale to dobrze smacznego życzę...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Mili89 06 lip 2015, 19:07
fenix - dziekuje :D ostatnio nic nie mogłam jesc, ciagle wymiotowałam...dlatego dla mnie to takie zdziwienie, ze to nagle przyszlo :D
w poprzedniej ciąży tak nie miałam ;)
i znow jem marsa a po nim mam niezmierna ochote na pomidorowa... dziwne polaczenie :D

Sortuj wg