Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 05 lip 2015, 19:40
Hehe mialas trądzik a teraz jelita Ci nie mogą trawić i co jest gorszw? Sama sobie wmawiasz wszystko ją już nie mam siły Ci tego powtarzać.

Co do szefowej powiedz jej że bola Cię jej słowa i mogła inaczej zwrócić uwagę.
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez pimpek82 05 lip 2015, 20:43
Siemka
Mam pytanie
Czy ten macie bezwiednie napięte ciało, a najbardziej jak coś robicie? Np. Coś robicie w kuchni,sprzątacie itd.?
Ja mam tak ze robią mi się strasznie ciężkie nogi i ręce.nie mam siły ich podnieść,stać czy chodzić.bardzo się przy tym mecze i mam wrażenie,ze zaraz mi strzela kolana i upadnę.mam tez tak często np.w sklepach,wrażenie ciężkich ,bezwładnych nóg.macie tak?

przez Ardash 05 lip 2015, 20:44
scooby stres to moze byc jak najbardziej, ale testu ciazowego tez nie zaszkodzi zrobic ;) Ja dokladnie tak jak opisujesz czulam sie w pierwszej ciazy :D

Mili ja tez zastanawialam sie nad hipnoza, ale troche sie jej obawiam :roll:

bezsilna powiem krotko: moim zdaniem powinnas zdecydowac sie na leczenie szpitalne i bynajmniej nie chodzi mi tu o twoje jelita, ale o psychike.
Co do szefowej to zrobilabym tak, jak radzi Mili: na spokojnie porozmawialabym o tym, co zaszlo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bezsilna_22 05 lip 2015, 20:56
Ardash napisał(a):scooby stres to moze byc jak najbardziej, ale testu ciazowego tez nie zaszkodzi zrobic ;) Ja dokladnie tak jak opisujesz czulam sie w pierwszej ciazy :D

Mili ja tez zastanawialam sie nad hipnoza, ale troche sie jej obawiam :roll:

bezsilna powiem krotko: moim zdaniem powinnas zdecydowac sie na leczenie szpitalne i bynajmniej nie chodzi mi tu o twoje jelita, ale o psychike.
Co do szefowej to zrobilabym tak, jak radzi Mili: na spokojnie porozmawialabym o tym, co zaszlo.

niby po co??
moja psychika to efekt grzybicy jelit. jelita to drugi mózg

przez Ardash 05 lip 2015, 21:27
bezsilna ja bym raczej powiedziala, ze jest calkiem odwrotnie: to jak dzialaja twoje jelita ( i co z nimi robisz) ma zrodlo w twojej psychice i dopoki sobie tego nie uswiadomisz bedziesz siedziec w tym bagienku.

przez Mili89 05 lip 2015, 21:35
Niestety ale Bezsilna nie rozumie naszych rad i traktuje je jako wyraz niechęci do niej. Mnie bardzo irytuje i boli to że radze komuś dobrze i w dobrej wierze a ktoś i tak robi po swojemu nakrecajac spiralę strachu.
Moim zdaniem powinnas zacząć od badań jeśli potwierdza Twoje myślenie to wtedy leki pod nadzorem lekarza a jeśli nie to czas najwyższy leczyć głowę.
Mówisz że leczy się pacjenta nie wyniki. W takim razie tu każdy z nas z tego wątku byłby już po kilku chemioterapiach ...dopóki nie masz potwierdzenia w badaniach nie strzelaj w ciemno.
Jelita żołądek serce- te miejsca kocha nerwica... Jedni maja biegunki drudzy wymioty kolejni zaparcia niektorzy wzdęcia arytmie kolatania... To parszywa choroba.
Przestan jeść ten olej kokosowy i bataty zjedz normalne kanapki z sałata pomidorkiem gotowana szynką... Z chlebem orkiszowym który jest baaaardzo zdrowy i smaczny z prawdziwym maselkiem. Smacznego!!

przez alu 05 lip 2015, 21:43
Mili89, podziwiam Cię za cierpliwość i stałe odpisywanie bezsilnej_22.
Czytałam poprzednie strony - dobrze, że pozbyłaś się zęba i życzę, by przeziębienie szybko Ci minęło! Co do zazdrości córy - na dzieciach się nie znam, ale z tego co słyszałam to to dość częste zjawisko. Na pewno ogarniesz nową sytuację :)

bezsilna_22, Twój post nie przepadł, tylko nikt już nie ma siły ani ochoty po raz setny pisać tego samego. Wszystko siedzi w Twojej głowie, dopóki w to nie uwierzysz to będziesz tkwiła w tym samym punkcie. Niby chcesz wyzdrowieć, niby chcesz by było OK, a tak naprawdę to się w tym pławisz. Twoje poematy o gnijących jelitach są naprawdę imponujące.
Zaufaj wreszcie lekarzom, bo przyznanie się do problemu (tylko do właściwego, a nie do wyimaginowanego!) to już połowa drogi do sukcesu.
alu

przez feniksx 05 lip 2015, 21:49
Bezsilna kolezanki neistety mają racje... my czesto nie chcemy wierzyc ze to nasza głowa...
ale tak niestety jest ja nie wierzyłem bardzo długo....
zaczeło się od tego, że rano wstawałem i pierwsze co leciałem zwymiotować....
potem ciągłe uczucie duszenia tzn zimnej klatki przy kazdym oddechu kaszel i wymioty...\potem do kolekcji doszła nie ustająca zgaga, bekanie, wymioty.... tez nikomu nie wierzylem ze to glowa.... kolejne co doszło to serce tachykardia i puls w spoczynku 100-110.

I co nie wierzylem lekarzowi, bylem na ekg, gastroskopi bo żołądek mi strasznie nawalał, na wc latałem w grubszych sprawach 4-5 razy dziennie....
brzuch mi mega wywalil do przodu.... a mimo to chudłem w 3 miesiące 5kg....

wkoncu sie poddałem i stwierdziłem ok pojde zaczne leczenie przeciez jesli sie pomyla to to leczenie nie pomoze i beda szukac dalej...
no i co okazalo sie ze wszystko po 2 miesiacach zniknelo.... jak reka odjal po 2 miesiacach brania SSRI.....

jesli nie wierzysz kolezanka, i innym i uwazasz ze masz probemy z jelitami czemu piszesz o tym na forum nerwicy ?? a nie idziesz na forum zwiazanym z tymi zaburzeniami ???

przez feniksx 05 lip 2015, 21:50
dodam tylko, że każdy z nas ma grzyby i pasożyty w sobie i żyjemy z nimi od dziecka.... z pasożytów można się odrobaczyć... grzyby też są leki na nie.... ale one zawsze wrócą, bo jemy i pijemy różne rzeczy....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez alu 05 lip 2015, 22:00
feniksx napisał(a):jesli nie wierzysz kolezanka, i innym i uwazasz ze masz probemy z jelitami czemu piszesz o tym na forum nerwicy ?? a nie idziesz na forum zwiazanym z tymi zaburzeniami ???

o to to to!
alu

przez Mili89 05 lip 2015, 22:01
Kurcze kochani trochę się przestraszyłam bo mam ten katar głową boli i zauważyłam że w kąciku jednego oka zbiera mi się zielonkawa wydzielina. Myślałam że to spioch ale wyjelam i po jakimś czasie znów się pojawiło...:/ to coś groźnego? Jutro ide do lekarza ehh

przez feniksx 05 lip 2015, 22:08
może to zwykłe zapalenie ?? czasami wstajemy rano i budzimy się z ropą na oczach.... może masz zatoki zatkane... albo coś pyli czego Twój organizm nie lubi ciężko powiedzieć.....

przez feniksx 05 lip 2015, 22:12
Bezsilna ja też wiele chorób sobie przypisywalem wiem jak to ciezko jest... jak to jest gdy sie nakrecamy i szukamy kolejnej choroby... jak obala nasza pierwsza.... szukamy az do skutku bo nie miesci sie nam w glowie ze moja glowa moze myslec co innego niz ja i narzucac mi mysli... nakrecac mnie.... przeciez to ja nia steruje....

im szybciej uwierzysz lub przekonasz sie do wizyty tym szybciej poprawi sie Twoj stan.... ja do teraz nie wierze w 100%.... wielokrotnie pytam na forum czy wziasc ten lek czy nie.... a potem okazuje sie ze Panika moja byla bezzasadna i jest git....

przez Mili89 05 lip 2015, 22:12
To pewnie od zatkanych zatok, ale czy to groźne??

Sortuj wg