Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pralinka1 26 cze 2015, 13:33
U mnie w temacie anemii wciąż trwa diagnostyka. Porobiłam już badania zlecone przez rodzinną, a 1 lipca mam konsultacje u gastrologa. Najchętniej bym sobie tą wizytę odpuściła ( żołądek i jelita się wyciszyły ) ale chyba pójdę dla świętego spokoju i z ciekawości, co powie lekarz. Badanie z kału na helicobacter pyroli mam ujemne ( 2 lata temu podczas gastroskopii też było ujemne ). Krew utajona też ujemne ( zrobiłam dla pewności 2 razy ), powtórzyłam też dzisiaj po miesiącu morfologię. Niestety przez miesiąc czerwone ciałka, hemoglobina i hematokryt znów minimalnie w dół.
Erytrocyty z 3,99 na 3,85
Hemoglobina z 10,9 na 10,4
Hematokryt z 33,1 na 31,3
Nie wiem czy to są jakieś znaczące różnice, badania robione równo po miesiącu przerwy.
Właśnie powinnam dostać okres i mam świadomość tego, że po miesiączce może być jeszcze gorzej dlatego też idę w poniedziałek do nowej lekarki
po żelazo. Wczoraj kupiłam sobie tabletki z buraka + dodatkowo mam zamiar zaszaleć z sokowirówką i popić soczku ze świeżych, młodych buraczków.
Sama już nie wiem w czym jest problem. Ale przyznam szczerze, że jak mam doły i lęki to zdarza mi się i pół dnia nic nie jeść. Nie piję soków, nie jem owoców ...
A jedna brokuła tygodniowo , drób i jajka pewnie są niewystarczające ... Poza tym mam nawyk picia czarnej herbaty ( ok. 10 dziennie ) co pewnie przyczynia się do wypłukiwania żelaza z organizmu. Staram się zastąpić herbatę wodą z cytryną i sokiem pomarańczowym ale nie jest to łatwe, mam nawyk zostawiania wszystkiego co dobre dla dzieci ... Zamierzam zasugerować lekarce polecany tutaj CHELA FERR ale sama jestem ciekawa wizyty bo idę pierwszy raz do nowej lekarki.
Od wczoraj mam też objawy zapalenia cewki moczowej: ciągłe parcie na pęcherz i pieczenie. Wszystko zaczęło się 24 godz. po seksie i już zamartwiam się czy to nie początek jakiejś infekcji intymnej. Na złość moja ginekolog poszła na urlop i muszę czekać aż do 6 lipca. W sumie to właśnie powinnam dostać okres więc i tak leczenie mogę zacząć dopiero po ALE STRES JEST. Zawsze COŚ !!! Wczoraj natychmiast zareagowałam i poleciałam po tabletki z żurawiną i cały czas wlewam w siebie hektolitry wody z cytryną. Sikam i sikam. Dzisiaj zrobiłam też badanie moczu ale o dziwo nic w nim nie wyszło. Z tym, ze u mnie tak jest zawsze: objawy są - badanie ogólne moczu ok. Dałam też na posiew, za jakieś 5 dni może coś tam wyjdzie ( akurat będzie na wizyte u gina ).
To tyle. Będę wdzięczna za ew. sugestie i rady.

przez platek rozy 26 cze 2015, 13:43
nerwa, ciesze sie ogromnie ze jest lepiej ! Zajecia to prawda pomagaja nam nie popadac w herezje ;) Znam to z autopsji>
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez platek rozy 26 cze 2015, 13:45
pralinka1, moze urofuraginum kup? jest mocniejsze od zurawinki . Na anemie jadlam sporo watrobki wolowej .
Bralam tez jakies zelazo ale w takich buteleczkach do picia bo ponoc najlepiej sie wchlania , niestety nazwy nie pamietam. :bezradny:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 26 cze 2015, 16:33
pralinka ja tez wlasnie z nerwow potrafie nie jesc długo, warzyw i owocow prawie nie jadlam... a nawet jeśli jesz trochę miesa a nie masz dużo wit c w zywnosci to zelazo się prawie nie wchłania....

co do wody z cytryna to nie pij jej dużo, bo może podrazniac pęcherz i będziesz czula dodatkowe pieczenie. zurawina działa bardzo dobrze.
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez martini123 26 cze 2015, 18:54
pralinka, buraki nie maja duzo zelaza. tak powiedziala mi hematolog. to jakies zabobony, tak samo jak szpinak. pij herbate z pokrzywy, ona ma sporo zelaza. sok pomaranczowy, papryke, zielona pietruszke, zoltko jajka najlepiej na surowo. czarna herbata tak samo jak kawa wyplukuje zelazo, wiec mozesz astapic ja pokrzywa, ktora nie wyplukuje i dodatkowo sama w sobie ma zelazo. ja ne polecam Cherra Fer, chwyt marketingowy, nie wchlania sie super, poza tym zelaza nie mozna brac na wlasna reke, bo jego nadmiar jest rownie szkodliwy jak niedobor. dobrze przyswajalne zelazo powinien zapisac ci lekarz, np tardyferon o przedluzonym uwlanianiu. nalezy tez pamietac by nie pic kawy ani herbaty do posilkow, ani tez pol godziny przed i pol godziny po posilku.

przez Prakseda 26 cze 2015, 20:42
Również polecam Chela-Ferr :D Mnie się super wchłaniało, poziom żelaza szybko wzrastał, zero uboków.

martini123 napisał(a):dobrze przyswajalne zelazo powinien zapisac ci lekarz, np tardyferon o przedluzonym uwlanianiu.

Jeśli chodzi o Tardyferon to osobiście miałam po nim przyspieszone uwalnianie... w toalecie :lol:

przez martini123 26 cze 2015, 23:01
u mnie poza czarnym stolcem nie było żadnych skutków ubocznych. chera fer to suplement, a jesli jest anemia to trzeba zastosowac leki a nie sumplementy. tak samo jest z magnezem, mozna stosowac sumplementy ale jesli wystepuja objawy niedoboru trzeba stosowac juz leki. wiadomo kazdy organizm reaguje inaczej, ale watpie zeby jakis lekarz na anemie przepisal suplement.

przez bezsilna_22 26 cze 2015, 23:01
Prakseda napisał(a):Jeśli chodzi o Tardyferon to osobiście miałam po nim przyspieszone uwalnianie... w toalecie :lol:

:D :lol:
heh, humor mi poprawiłaś :D

ja dziś byłam na kolejnej terapii.

w ogóle dzisiaj się fatalnie czuję, jelita, uczucie stanu zapalnego i wiele innych. Boję się jak nie wiem.
glist inwazję mam na bank.

eh. buziaki przesyłam :* Wasza marudna bezsilna :)

przez Mili89 27 cze 2015, 01:07
bezsilna jak tak się boisz tych glist to zrob znow badania na nie :*

ja dziś strasznie mało jadlam... ciagle mi niedobrze... zjadłam zapiekanke na obiad, później jogurt czekolade i budyn i ciagle mnie mdli bleeee
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez laveno 27 cze 2015, 10:06
Dalej Was ponudzę.
Czy takie ataki z kolotaniem serca to normalne przy nerwicy? Ja juz zaczynam wymyślać nie wiadomo co ..

Nie biorę tych lekow na serce bo cisnienie i tętno mam ok, pije rano mieszankę ziol uspokajających i tętno z 111 spada do 90 po jakiejś chwili. Wczoraj mialam tętno ok, o 22 nawet mi spadlo do 70 i w nocy o 1 sie obudziłam nagle poszlam do ubikacji i zaczęło nagle walić serce ehh ... starałam sie nie panikować, oddychalam głęboko wzięłam validol i jakos przeszlo potem odrazu usnelam ... trwalo to chyba z godzinę wszystko ehh

Dzis się obudziłam tylko z takim sciskiem w brzuchu, zestresowana ...

przez ugh 27 cze 2015, 10:30
laveno, zaczęło walić serce bo ze stanu spoczynku wstałaś i dokonałeś lekkieg owysiłku fizycznego.
Ruszasz się na codzieńdużo, czy raczej przez większośc dnia przyjmujesz postawę statyczną?

Gdy moje problemy zdrowotne się zaczęły, przez długi okres czasu prawie całymi dniami leżałam w łóżku, przez co po zrobieniu kilku kroków tak mi pikawa szalała, że myslałam, że umrę ;).

Od wczoraj odebrałam wyniki resonansu, niby wyninęły jakieś "patologie" ale nie wiadome, czy sa na tyle poważne żeby dawać takie objawy :/.
ugh

przez laveno 27 cze 2015, 10:51
ugh no wlasnie odkąd ten 'atak' z sercem złapał mnie w autobusie juz ponad 2 tygodnie temu to praktycznie leze caly czas w łóżku, gdzies tam pochodzę po domu ... z domu wyszłam w ciagu tego czasu może z 4 razy, musiałam cos załatwić pilnego, ale nie sama oczywiście bo sie boje, ze znowu sie powtórzy ...

Najbardziej mnie chyba meczy myśl czemu mnie tak w tym autobusie nagle złapało jak sie nic nie działo, siedziałam spokojnie.

Pewnie stad ten lęk sie utrzymał do dzis, z tej niepewności, ze to tak juz non stop bedzie i złapie mnie byle gdzie i co wtedy robic ... dotychczas zdarzało mi sie to tylko w kościele, ale po wyjściu na zewnątrz odrazu mijało ... a w tym autobusie jak wysiadłam to nie wiedziałam jak wrócić do domu, musiałam znowu wsiąść do autobusu ... okropne uczucie nie wiedziałam co z sobą zrobić ...

Co dziwne ostatnio spędziłam z 6h w swoim aucie i było ok, ale jak pomyśle ze mam jechac autobusem 20 min to juz mam tętno chyba z 200 heh. Chyba cale wakacje zejdą mi na pokonanie jakos tego leku ....

i myśli ze może to nie nerwica a ze mna jest cos nie tak poprostu ... (tarczyca może nawala itd, nie wiem, albo ze wariuje juz) normalni ludzie tak nie maja .....

przez platek rozy 27 cze 2015, 11:24
laveno, to normalne przy nerwicy , ja tak mialam jednym ciegiem codzien przez kilka miesiecy . Teraz zdarza mi sie czasami ale jestem w duzo lepszym staniej niz bylam.

przez Pawelt 27 cze 2015, 11:47
laveno, klasyka gatunku, nie martw się :D. Ja rok temu miałem to samo. Po ataku "nerwicy" obudziłem się rano i prawie ryczałem bo nie wiedziałem co się dzieje.. Po 1,5 roku (nie leczę się u psychiatry ani psychologa) stwierdzam, że da się z tym żyć. W sensie, że da się do tego przywyknąć. Jedyne metody jakie stosuje to nerwosol albo hydroksyzyna (bardzo rzadko jak już jest bardzo źle). Miewam dni bardzo ciężkie ( zawały, wysokie tętno itd.) ale nie tak często i mniej intensywne w porównaniu do tego co było na początku. Myślę, że leki z psychoterapią (choć nie wierzę w nią jakoś szczególnie) Pomogą zwalczyć to cholerstwo...
X_x

Sortuj wg