Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 24 cze 2015, 22:40
bezsilna_22, czytam uważnie, ale nie mogę, no po prostu nie mogę czytać pieprzenia, że masz złamany kręgosłup!! Kilka stron wcześniej ktoś, nie pamiętam kto, pisał o podobnych dolegliwościach kręgosłupa jak Twoje i o rehabilitacji. Ale nie, oczywiście, Ty masz kręgosłup złamany. Dżizas! Bezsilna, mam wrażenie, że ktoś musi Tobą porządnie wstrząsnąć bo marnujesz życie. Nie szkoda Ci tego? Ja wiem, że łatwo się mówi, sama mam koszmarne dni, ale na litość boską - nigdy nie zakładam najbardziej fatalistycznej wizji.
alu

przez bezsilna_22 24 cze 2015, 22:45
bezsilna_22 napisał(a):Hej, czytałam Was, czemu nas to wszystko spotyka.
Ja mam złamany kręgosłup. Mam ochotę się zabić. Wyję z bólu, nie do opisania objawy, wszystkie odcinki, bóle kłujące, przeszywające, promieniujące, strzykanie, zgrzytanie, łamanie się kości, przesuwanie, nachodzenie kości, ocieranie, uczucia wbijania noża w żebro, duszność, bóle rozlane, słabo w rękach, gorąco w stopach, kuleję od bólu lędźwiowego odcinka, od piersiowego nie mogę oddychać, ból uciska do żeber, przesuwają się kręgi i jakby ktoś mi młotem walił po plecach i szyi. Szyja nawala i promienieniuje do szczęki, skroni, potylicy, ramion, karku, nie mogę ruszyć szyją, bo głowa jak na badylu,zgrzyta przy każdym ruchu, nie mogę już nic nieść, bo ból tak silny w rękach, uczucie wbijania noża w żebro, między łopatki i wtedy kość jakby się łamie, zawroty głowy od szyi, głowa wisi, nie mogę wyprostować. Nie mogę się oprzeć na krześle, nie mogę się wyprostować, skręcić głowy, oddychać normalnie, iść normalnie. Mam ochotę się zabić. Złamałam kręgosłup. Dźwigam 10 kg przy osteoporozie zaawansowanej, dyskopatii, zwyrodnieniach, ucisku na nerwy, braku mięśni, wadze 36 kg. Nie dam rady z bólu, dusi mnie ból, przeszywa od łopatek po żebra i klatkę piersiową, a szyję mam ochotę sobię odciąć, żeby mnie /cenzura/ nie napierd*******

no to od czego to wszystko????

przez alu 24 cze 2015, 22:58
bezsilna_22, byłaś u neurologa? Robiłaś jakieś prześwietlenia, roentgena? Masz bardzo barwny sposób opisywania wszystkich dolegliwości, odpuściłaś jelita - przeszłaś na kręgosłup. A właśnie - jak brzuch?
alu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 25 cze 2015, 09:18
bezsilna_22, ja to Cie podziwiam, ze ze zlamanym kregoslupem dajesz rade chodzic do pracy i na zakupy....
Ludzie nawet ze zlamaną noga czy reką nie sa w stanie funkcjonowac. Z kregoslupem nie byliby w stanie podniesc sie z lozka.
Wytrzymala jestes... ;) heh
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez platek rozy 25 cze 2015, 09:53
bezsilna_22, pytalam w ilu % masz ubytek masy kostnej , nie odpisalas ( ja mam 18 % i jakos nie polamalam sie , malo tego nawet na kijach zaiwaniam co drugi dzien po kilkanscie kilometrow), dyskopatia to sa wlasnie takie bole ale to nie ejst zlamanie kregoslupa ! Litosci! Nawet nie umiem Ci wspolczuc bo to co piszesz to juz sa takie herezje i upieranie sie caly czas jak male dziecko przy jednym > Chyba nawet mlodsze osoby wiedza ze zlamanie kregoslupa konczy sie niedowladami , paralizami.Otrzasnij sie dziewczyno bo nie mozna na powaznie brac tego co piszesz!

I zamiast siedziec na dupie i biadolic poszlabys do neurologa po skierowanie na rehabilitacje.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Ardash 25 cze 2015, 11:36
platek rozy napisał(a):bezsilna_22, pytalam w ilu % masz ubytek masy kostnej , nie odpisalas ( ja mam 18 % i jakos nie polamalam sie , malo tego nawet na kijach zaiwaniam co drugi dzien po kilkanscie kilometrow), dyskopatia to sa wlasnie takie bole ale to nie ejst zlamanie kregoslupa ! Litosci! Nawet nie umiem Ci wspolczuc bo to co piszesz to juz sa takie herezje i upieranie sie caly czas jak male dziecko przy jednym > Chyba nawet mlodsze osoby wiedza ze zlamanie kregoslupa konczy sie niedowladami , paralizami.Otrzasnij sie dziewczyno bo nie mozna na powaznie brac tego co piszesz!

I zamiast siedziec na dupie i biadolic poszlabys do neurologa po skierowanie na rehabilitacje.

Dokladnie!! Do tego dodalabym jeszcze skierowanie do psychologa.
Moja tesciowa tez ma ubytek masy kostnej (nie wiem jaki, ale moge zapytac), ale codziennie spaceruje pare kilometrow, jezdzi rowerem i gra w tenisa. A ma kobieta 81 lat!!
bezsilna o ile pamietam to kiedy bylas w spitalu na kolono zalecili ci wizyte u reumatologa...Bylas??? To samo z tym nieszczesnym hematologiem i rzekoma punkcja szpiku, ktora mialas miec. Cos wiadomo w
tym temacie???

przez Aurelitka 25 cze 2015, 15:25
hej wszystkim :)
bardzo dawno nie pisałam, ale musiałam odciąć się od forum, ponieważ nie dawałam rady już psychicznie se wszystkim, a czytanie tutaj pogarszało tylko sytuację
a więc: byłam u mojej doktor, która nie kazała nic robić na razie z tarczycą, mam przyjść i powtórzyć wynik po wakacjach, bo nie chce mnie lekami faszerować
język jak język, już chyba go sobie daruje bo to bez sens wkoło go oglądać, przez rok to już bym go dawno nie miała
flegma z rana nadal jest, i już nie mam na nią pomysłu ;/
i co najważniejsze, dzisiaj byłam zdejmowac szwy, pieprzyk usuwałam 9 czerwca, doktor był super miły i w ogóle było śmiesznie, zniosłam jakoś, opatrunki zmieniałam, choc nie było to przyjemne, ale przede wszystkim wynik jest OK, doktor nie kazał już nic przyjeżdżać, zdjęłam dzisiaj szwy i jestem szczęśliwa, koniec wymyślanek, zaczynam jak to sobie obiecałam nowe życie, będe teraz tutaj częściej bo uporałam się z tymi chorobami, także służę pomocą i radą
Dzięki wszystkim, że mnie wspierali :*

przez bezsilna_22 25 cze 2015, 22:06
dzisiaj kręgosłup troszkę lepiej. ale jelita silnie.
po pracy prawie zemdlałam, zawroty głowy, poty, mdłości, wzdęcie, skręt jelit, uczucie niepokoju, palenia twarzy, niesmak w buzi, mdłości, zaparcie
wzdęcia zaczęły się po awokado rano
teraz znowu mnie bierze
zwariuję, mam jakas chorobe straszna, oprocz dysbiozy na bank dalej glista
trzęsę się, uczucie gorączki, niesmak, niepokój, dziwne palenie, a jestem na zomirenie więc to nie nerwica!!!!!
/cenzura/, pasozyty szaleja i jelito uszkodzone
przez bakterie itd
nie daje rady. ja chyba oszaleje
znowu brzuch jak w ciązy, 2 dni jadlam mniej błonnika, zadnych zboz i produktow fermentujacych i bylo w miare ok.
a dzisiaj awokado i wiecej blonnika i znowu to samo. po pracy zastosowalam czopki, ale wyszly w calosci, wiec nie pomogly.
teraz znowu czuje,ze zaraz umre
/cenzura/ co to jest do cholery, czemu ci lekarze nie pomagaja mi????????? ja zwariuje dzis,to nie nerwica, bozomiren bralam!!!!!
sepsa jelitowa? uszkodzenie jelita? infekcja? co to do cholery????

przez Mili89 26 cze 2015, 00:19
Jeju Bezsilna!! mialas nie tykac już tych czopkow !! sama sobie robisz krzywdę... nie używaj ich... bierzesz leki od gastrologa ? pijesz te bakterie ??
jak boisz się tak tych glist to zrob ponownie badania ... ale w morfologii eozynocyty podnosza się przy pasożytach- zobacz w swoich wynikach jakie je masz (eozynocyty/eozynofile- to to samo)
kregoslup Cie może bolec ze skoliozy tak jak kiedyś mnie gdy miałam skrzywienie kregoslupa i uciskal na nerw który szedł mi miedzy zebrami- czasem się ruszyc nie mogłam tak potwornie bolało...

moim zdaniem to wydziwniane jedzenie nie jest dla Ciebie a w większości winny jest stres...
mi czasem uspokajacze nawet benzo nie dzialaly jak bylam mocno wkrecona ...

ps : dziś bylam z Coreczka w szpitalu, bo nagle zaczelo Ja ucho bolec, okropnie plakala, trzymala się za uszko no i ma zapalenie ucha :( dostala antybiotyk i syropek przeciwbólowy...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Mili89 26 cze 2015, 00:20
bezsilna- bylas u gastrologa, mialas wszystkie możliwe badania uwierz, ze to wszystko siedzi w Twojej psychice!!!
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez bezsilna_22 26 cze 2015, 00:32
aha, zapomniałam odpisać na pytanie wcześniejsze odnośnie kości. mam 26 % ubytku, tzn. rok temu miałam, teraz pewnie drugie tyle.

Mili89, niestety ja w to nie uwierzę. kochana, miałam nerwicę i ataki atakami, słabo, itd. ok. ale te objawy typu wzdęcia, zaparcie, uczucie gorączki, zawroty głowy, straszny niesmak w buzi itd. to dzieje się coś złego w organizmie.
no i np. po awokado skręty jelit mam
no i objawy okropne, jakby infekcja, czuję straszny stan zapalny w organizmie. morfologie moje od kilku miesięcy równiez wskazuja na stan zapalny i infekcje wirusowa tez. ob wyzsze, morfologia slaba i limfocyty podwyzszone,a inne obnizone. cos sie dzieje
a te uczucie okropne stanu zapalnego sa od wrzesnia 2014 i wtedy wyladowalam z zawrotami glowy na pogotowiu, wynosili mnie i wtedy 1 raz wyniki same z siebie sie popsuly, wtedy pamietam leukocyty 3,1 hemoglobina niecale 11 i inne nisko . to byl sygnal - cos sie zaczelo mega dziac, i od tej pory sa uczuci stanu zapalnego, niesmaku w ustach, zawroty glowy, stan zapalny
Boże, zeby ktos mnie zdiagnozował. myślę, żeby może w Niemczech lekarzy szukać
nie wierzę, ze glista minęła. mialam stwierdzaną w badaniach rok temu. nigdy jej nie wydaliłam, a objawy są coraz silniejsze. dysbioza i candida są przez gliste.
to chore!!!! I Wy piszecie,ze wszystko jesc. Dziewczyny, zdechłabym.
3 dni jadlam samo mieso,ryby, podroby , olej kokosowy w ilosci nawet 7 lyzek dziennie, owoce niefermentujace typu banany dojrzale, truskawki - szejki robilam, do posilkow w bialka i tluszczu oczywiscie ogrom warzyw gotowanych, przede wszystkim marchewka i cukinia. też troche oliwy. siemie lniane
i tyle. jakos bylo
a dzisiaj znowu sie zaczelo. od rana awokado, moze tez bataty jadlam niepotrzebnie kilka dni
zaparcia, kolka, wzdecie, zawroty glowy, uczucie stanu zapalnego, infekcja, niepokoj, klucie jelita, zgaga, palenie twarzy, duze zrenice, po prostu na milion procent dalej mam w sobie robactwo. /cenzura/, nie ma innego wytlumaczenia
dysbioza i candida by takich objawow nie dawaly. wyjada mnie glista, nawet moja psychiatra dawala mi jesienia zentel - kuracje.
jezyk spuchniety. zoladek normalnie nic nie trawi, jelita nie pracują. wszystko sie zaczelo w granicach rozpoznania glistnicy
i jest coraz gorzej
ja zwariuje, na prawde
wymiotowac mi sie chce, moze tluszczu za duzo tez, ale po oleju koko bylo ok,tylko dzisiaj tym awokado dopieprzylam
bierze mniena wymioty teraz, zaraz pojde spac ale wszystko mam w przelyku
wlasne jelita mnie truja.

przez platek rozy 26 cze 2015, 08:14
bezsilna_22, o to nie pociesze Cie bo osteoporoza W przypadku osteoporozy kości stają się porowate i kruche, zmniejsza się ich wytrzymałość i nawet przy niewielkim urazie łatwo o złamania. Odwapnienie kości nie przysparza bólu, który ostrzegałby przed rozwijającą się osteoporozą. Jej charakterystycznym objawem jest natomiast niewielkie obniżanie się wzrostu.
W dodatku skoro rok temu mialas taki wynik to zapewniem Cie ze przez tak krotki okres czasu on sie nie zmienil ;)
Przyjmujesz prepararty z witamina d i wapniem? Bo ja tak oraz jem duzo rzeczy ktore zawieraja wyzej wymienione.I moj wynik sie zmniejszyl ale nie od razu a po trzech latach . Jakby te ubytki lecxialy tak na leb na szyje to ludzie chorujacy te chorobe juz dawno by wszyscy poumierali albo lezeli cali polamani ;) Przy duzych ubytkach msay kostnej (powyzej 50 % pacjenci sa kierowani dos zpitala i tam w kroplowkach maja podawane i wapn i witaminy tyle ze w duzo wiekszej dawce niz te ktore mozna brac w domu)

I dwa ja od nerwicy mialam tak wielkie zawroty glowy ze byly momenty ze nie moglam z lozka wstac , tak samo bole brzucha , biegunki , zapracia , wymioty... Nasza psyche jest tak silnie zwiazana z cialem ze jesli bedziesz sobie powtarzala przez jakis czas ze leci Ci krew z nosa to ona poleci mimo ze nie bedzie ku temu zadnych powodow fizycznych.
I nerwica nie jest tylko lekowa tylko wlasnie taka ktora daje duzo objawow z ciala---- nerwica wegetatywna , i gowno Ci pomoze jeden zomiren bo nerwice ludzie lecza latami! Przede wszytskim leki i terapia a Ty jestes tak skupiona na sobie , na tym jak sie czujesz ze nie widzisz nic innego !!!! Dobry Terapeuta Ci potrzebny i to na juz.

Nerwica serca, nerwica żołądka, biegunka nerwicowa - takim mianem określano dawniej fizyczne dolegliwości wynikające z problemów psychicznych. Dziś psychologowie i psychiatrzy używają wspólnej nazwy: nerwice wegetatywne. Jakie są objawy nerwicy i jak przebiega jej leczenie?

Fizyczne objawy nerwicy wegetatywnej bywają różne: wrażenie ściskania w gardle, suchość w ustach, częste oddawanie moczu, zlewne poty (gorące lub zimne), uczucie wędrującego bólu. Osoby cierpiące na te dolegliwości są przekonane, że ich organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Doświadczają uczucia lęku, przygnębienia, rozdrażnienia, kłopotów ze snem w nocy i z koncentracją w dzień. Wiąże się to z obawą o zdrowie, wynikającą zarówno z doznawanych cierpień fizycznych, jak i z niejasności całej sytuacji.
Dlaczego cierpimy na nerwice wegetatywne?

Wyjaśnienie tego zjawiska przybliży kilka słów o działaniu układu nerwowego, a zwłaszcza jego centralnej części - mózgu. Pełni on trzy funkcje:

» odpowiada za poznawanie i analizowanie rzeczywistości, czyli za myślenie
» odpowiada za poruszanie się w świecie i podejmowanie różnych czynności, czyli działanie umożliwia odczuwanie, przeżywanie emocji oraz łączenie ich z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych, gruczołów wydzielania wewnętrznego i przemiany materii.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 34135.html
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez platek rozy 26 cze 2015, 08:28
nerwa, Kochana a jak Ty sie czujesz? co u Ciebie ?
Ja nawet , nawet , troche mi w somatyke poszlo bo stresow mam no ale nie jest zle .

przez nerwa 26 cze 2015, 09:11
platek rozy, no ja ostatnio w miare ok :) Wczesniej mnie meczyly te oslabienia ciagle. Ale tak od miesiaca - z takich somatycznych rzeczy w zaasdzie nic :) Tzn. wiadomo - są epizody, i mialam np. ostatnio stresujacy dzien z podwyzszonym pulsem i mierzylam co chwile przez całą noc ;) Ale ogolnie nie jest źle. Mam sporo rzeczy do ogarniania i jakos jak jestem na tym skupiona, to nie mysle o glupotach ;) heheh
Ale dobrze, ze u Ciebie tez w miare ok!!! No wiadomo, jak stresy sa to zazwyczaj cos sie niestety pojawi :-/ Ale i tak mysle, że dobrze sobie radzimy :great:
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Sortuj wg