Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bezsilna_22 14 cze 2015, 15:40
Jeju, nie wyrobię, w brzuchu mi dziwnie bulgocze, dziwnie kłuje z lewej strony jelita, zalega pokarm, nie wiem co jest.
Boję się, że mam inwazję glist !!! To możliwe? Że one mi blokują jelito? :cry: i przebiją je
boli mnie jelito, kolka, nie wiem co jest :cry:

Dzisiaj zjadłam:
śniadanie: bio płatki owsiane bezglutenowe gotowane z cynamonem (moczone przez noc) z musem ze zmiksowanego banana i truskawek i łyżką bio oleju kokosowego
obiad: dorsz gotowany (ok 150 g) z ziołami prowansalskimi z gotowanym batatem, cukinią zieloną, szpinakiem świeżym gotowanym na parze z kurkumą, świeżą bazylia, natką pietruszki, koperkiem, ostropestem plamistym i solą morską + polane wszystko łychą masła klarowanego

przez warrior11 14 cze 2015, 16:02
bezsilna_22,
Nie no odżywiasz się super zdrowo,chyba aż za zdrowo ;)
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez laveno 14 cze 2015, 16:41
Mili89 napisał(a):laveno, może brakuje Ci magnezu? Takie kolatania serca często występują przy niedoborze magnezu i potasu kup sobie aspargin i bierz powinno pomoc :)

magnez biorę już chyba od roku kiedy miałam straszne tiki 'trzepanie głową' brałam razem z potasem i witaminami z grupy b, po miesiącu jak przeszło brałam tylko magnez ... może powinnam włączyć też potas teraz. Chciałam wgl odstawić już magnez. Nie wiem czy można brać tak długo witaminy?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 14 cze 2015, 17:07
Magnez można brać długo przy nerwicy piciu kawy on się bardzo wyplukuje . bierz teraz potas i zobaczysz po tygodniu czy będą efekty.

Bezsilna miałas badania i wykrylyby glisty... Nie masz juz ich . codziennie jesz praktycznie to samo to bardzo źle. Poza tym brakuje tu wit c bez której żelazo się nie wchłania.. Musisz zacząć jeść mięso pić jogurty naturalne i dać na luz! Zaufaj nam
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Mili89 14 cze 2015, 17:21
bezsilna_22, w niedoczynności tarczycy białko powinno stanowić 15% dziennego pożywienia a u Ciebie tego prawie nie ma taki dorsz jest dobry bo ma dużo jodu ale ma tylko80 kalorii więc nie przytyjesz. Sprawdz poradnik zdrowie dieta przy niedoczynności. Jadłospis białkowy
I Śniadanie jogurt naturalny (150 g), 2 kanapki z chudą wędliną, pomidorem i sałatą, herbata lub kawa bez cukru
II Śniadanie – 2 kanapki z polędwicą i serem żółtym, papryką i ogórkiem, banan
Obiad pierś kurczaka z grilla, ziemniaki, marchewka z groszkiem, surówka z selera
Kolacja – jogurt owocowy (1,5% tłuszczu), 2 kanapki z chudą wędliną, surówka z brokułów, jabłko
Wartość odżywcza: energia 1406 kcal, białko 93 g, tłuszcze 43 g, węglowodany 180 g

przez bezsilna_22 14 cze 2015, 17:52
Mili89 napisał(a):bezsilna_22, w niedoczynności tarczycy białko powinno stanowić 15% dziennego pożywienia a u Ciebie tego prawie nie ma taki dorsz jest dobry bo ma dużo jodu ale ma tylko80 kalorii więc nie przytyjesz. Sprawdz poradnik zdrowie dieta przy niedoczynności. Jadłospis białkowy
I Śniadanie jogurt naturalny (150 g), 2 kanapki z chudą wędliną, pomidorem i sałatą, herbata lub kawa bez cukru
II Śniadanie – 2 kanapki z polędwicą i serem żółtym, papryką i ogórkiem, banan
Obiad pierś kurczaka z grilla, ziemniaki, marchewka z groszkiem, surówka z selera
Kolacja – jogurt owocowy (1,5% tłuszczu), 2 kanapki z chudą wędliną, surówka z brokułów, jabłko
Wartość odżywcza: energia 1406 kcal, białko 93 g, tłuszcze 43 g, węglowodany 180 g

Mili89, gdybym wróciła do glutenu i nabiału to bym sobie wielką krzywdę zrobiła :)
Glutenu nie jem juz ok roku, nabiału 1,5 roku i nie wrócę do tego... przy hashimoto to wykluczone dożywotnio...
Skoro mi teraz tak skręca jelita, to nie wiem, co by bylo, gdybym jeszcze zaczęła jeść jogurty i chleb. A biorąc pod uwagę dyzbiozę i candidę, to tym bardziej.....

mam mega zgagę, skręt jelit...
będę szła jednak chyba do dietetyczki, żebym była pod czyjąś opieką. Jestem pod opieką doktor mojej gastrolog, mojej psychiatry, do tego rozpoczęłam nową psychoterapię no i dietetyk też potrzebny. Mam nadzieję, że taki pakiet mnie wyleczy.
Psychoterapię mama chce mi opłacać... chyba jednak czuje się jakoś zobowiązana, żeby mi pomóc....... daleko mieszkamy od siebie, widzimy się rzadko, ale może ona czuje jakieś poczucie winy, że nie umie mi pomóc?
Staram się już nie robić badań prywatnie tylu i nie kupować już nowych suplementów, bo szkoda mi już kasy. Inwestuję je w leczenie uzasadnione..... mam nadzieję, że moja gastrolog mi pomoże i leki od niej i probiotyk.
No a co do dietetyczki, to ja już u niej byłam 2 razy. Ale wracam chyba, ona w ogóle chciała się skontaktować z moją psychiatrą. No i moja mama chce do niej też zadzwonić.
Ta dietetyczka jest wegetarianką, ma restaurację wegańską i wegetariańską. Poooonad rok temu jej zalecenia mi pomogły. Objawy candidy minęły (wtedy to było zimą i miałam candidę w badaniach, po antybiotykach itd.), wyniki krwi się poprawiły, minęła anemia i leukopenia!!! Miałam okres, czułam się lepiej, załatwiałam się. Jadłam kaszowo-strączkowo-warzywno, zdrowe oleje, zupy krem, trochę ryb, mało mięsa, pestki, orzechy itd.
Ale później zaniedbałam, zaczęłam
gluten znowu jeść i jadłam zbyt dużo niewłaściwych produktów, czym sobie jelita podrażniłam. Ale dopiero na paleo diecie zaczęły się problemy. Potem wróciłam do kasz i strączków i już nie mogłam, bo skręty jelita.... a od stycznia sama zaczęłam paleo i aip. I doprowadziłam się do takiego oto stanu :) lądowałam na izbie z bólami trzustki i wysokimi enzymami trzustki po zajebistych śniadaniach: łosoś tłusty, bataty i tona oleju kokosowego. Boże, sama niszczyłam siebie i niszczę. Takim żarciem ciężkim, mi to nie odpowiada, candidę przez to z powrotem zawołałam do siebie.
Mimo wszystko boję się,że to jednak glisty :cry:
kolonoskopia w marcu nie wykazała nic, ale na jelicie cienkim (na gastroskopii) wyszedł lekki zanik kosmków jelitowych... a robale żyją w jelicie cienkim. Więc kolonoskopia nie wykaże robactwa. Poza tym mogło być znowu zarażenie, jaj glisty nie widać, dopiero dorosłe osobniki, może dopiero teraz mam dorosłe. Ja zwariuję.
Ale rok temu pamiętam te objawy... jak plułam krwią (a to objaw zarażenia glistą, bo ona najpierw w płucach jest :cry: tzn. te larwy, ja /cenzura/!!! :cry:)

No bo dyzbioza i candida mogą dawać aż takie objawy? Ja mam taki ciężar na żołądku i jelitach (u góry), jakbym słonia miała tam, głazy, skręca mi jelita. I chyba połączenie ryby z batatem to był zły pomysł. No a może za duże objętościowo moje posiłki?
No ale kurde.... przecież ludzie tak jedzą. Np. obiad z 2 dań itd.... Przecież mój żołądek jest normalny, nie jakiś mikro........... ehhh

nie wyrabiam, kolkę mam jelita, skręt, wzdęcie, zgagę, ciężar, ból, zaparcie i uczucie, jakby tam było kg robactwa, które mi wyżre jelito :cry:
serio jakby skręcało mi jelito.

Co o tym sądzicie? :cry:

Jak ja mam jeść i tyć, jak mi żołądek nie trawi, wszystko zalega, jelito kłuje, wymioty się odbijają, jedzenie w gardle, zaparcia totalne, wszystko gnije i zalega w jelicie i żołądku. CO JA TAM MAM? :cry:

przez warrior11 14 cze 2015, 18:07
bezsilna_22,
A ja uważam,że z tym glutenem to jest ściema jakaś,ludzie przez wieki jedli chleb i wszystko
było dobrze a teraz nagle nim straszą,pytam się,czemu tak nie straszą tymi wszystkimi chemicznymi
tabletkami,którymi tak masowo ludzie się dzisiaj faszerują?Ktoś musi mieć w tym interes po prostu..
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez laveno 14 cze 2015, 18:17
Mili89 napisał(a):Magnez można brać długo przy nerwicy piciu kawy on się bardzo wyplukuje . bierz teraz potas i zobaczysz po tygodniu czy będą efekty

ok, jutro zakupię ;)
Wzięłam rano zioła na uspokojenie i validol, serce przestało tak walić, ale jak zmierzyłam teraz ciśnienie to nagle podskoczyło do 123 ... lepiej już nie będę sprawdzać ;)
Dalej jednak pozostał lęk, że znowu się powtórzy. Odkąd pamiętam mam takie nagle uderzenia serca ale trwają chwile i mijają i do tego bardzo rzadko w autobusach czy kościele a od tygodnia mam prawie codziennie i trwają do godziny .... może to ta pogoda, ciągle zmiany temperatury i jeszcze sesja i okres do tego. Zawsze co lato coś mi się dzieje eh

przez nerwa 14 cze 2015, 18:36
laveno, ja tez mialam takie "epizody". Ogolnie kolatanie i podwojne uderzenia zdarzaly sie co jakis czas, ale ze 2 lata temu mialam tak przez 2 tyg. doslownie non stop :( co kilka minut, caly dzien. To byla masakra... Potem przeszlo i bylo ok.
A z kolei jakos rok temu (jak byly takie upaly) to tez zaczelam miec ciagle kolatania, i tez trwalo to tydzien albo dwa. Potem przeszlo i w sumie od roku juz nie mialam tego typu akcji...
Tez wtedy bralam magnez (aspargin). Z tego co pamietam, jak szuaklam rok temu - to chyba upal moze miec na to duzy wplyw.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez laveno 14 cze 2015, 19:20
nerwa napisał(a):laveno, ja tez mialam takie "epizody". Ogolnie kolatanie i podwojne uderzenia zdarzaly sie co jakis czas, ale ze 2 lata temu mialam tak przez 2 tyg. doslownie non stop :( co kilka minut, caly dzien. To byla masakra... Potem przeszlo i bylo ok.
A z kolei jakos rok temu (jak byly takie upaly) to tez zaczelam miec ciagle kolatania, i tez trwalo to tydzien albo dwa. Potem przeszlo i w sumie od roku juz nie mialam tego typu akcji...
Tez wtedy bralam magnez (aspargin). Z tego co pamietam, jak szuaklam rok temu - to chyba upal moze miec na to duzy wplyw.

dobrze wiedzieć :)
a nie byłaś na pogotowiu? ja się martwię żeby to jakiś zawal nie byl, ale skoro mam ciśnienie w normie to chyba jest to na tle nerwowym ...

przez Mili89 14 cze 2015, 20:15
Bezsilna skąd candida Ci wyszła w jakich badaniach ? W wymazach i w badaniu kału obecność candida nie jest niczym złym bo naturalnie występuje w organizmie ...
MMoim zdaniem bardzo dużo kombinujesz i szkoda że tego nie widzisz. Już nic na ten temat nie będę mówiła. Nie rozumiem tylko jak możesz tak świadomie robić sobie pod górkę...

Ją jutro mam USG rano mam nadzieję że wszystko jest dobrze. Dam znać jutro :* trzymajcoe kciuki. Ciagle dokucza mi niskie ciśnienie i senność

przez alu 14 cze 2015, 20:35
bezsilna_22, ja już jak wspomniałam nie będę się wypowiadać w Twoim temacie. Ciągle piszesz to samo, ciągle! Jak nakręcona. Byłaś u lekarza, masz zalecenia, jesteś na super zdrowej diecie, czujesz się źle a i tak w nią brniesz. Zjedz kanapkę z szynką, wypij melisę, włącz sobie jakiś fajny film i wyluzuj. Każdy Twój post zawiera mieszankę "zgagi, mdłości, bólu, skręcania, gnicia, glist, pękającego jelita" - poczytaj trochę siebie. Twoje wyniki nie wskazują na aż takie nieprawidłowości, kiedy to do Ciebie dotrze? :hide:

Mili89, trzymam kciuki za usg! :)
alu

przez bezsilna_22 14 cze 2015, 21:32
macie rację. ja się tylko zastanawiam czy mam iść do kolejnej dietetyczki, czy jednak poczekać, aż terapia zadziała.... jak myślicie?

przepraszam, wiem, że jestem jak nakręcona.
jak Wam minął dzień? Co porabiacie teraz?

jejku, wiecie co. brakuje mi, żeby ktoś mnie po prostu przytulił, sama tu jestem jak palec, ostatni raz przytulałam się z 2 miesiące temu do babci, dziadka. tak daleko mieszkam od całej rodziny :(
do mamy nie pamiętam, też pewnie się wtedy przytuliłam

no i czuję ból, że skończyłam ponad rok temu z byłym facetem. czułam się przy nim potrzebna, zasypiałam i budziłam się obok niego, zdrowa, potrzebna, kochana, przytulana, mimo tego, że ten człowiek mnie zniszczył psychicznie

mnie ta samotność obecna zabija

eh

przez alu 14 cze 2015, 21:47
bezsilna_22, to bardzo smutne co piszesz, ale cieszę się, że wreszcie skierowałaś swoje myślenie (a przynajmniej słowa) na coś innego, niż brzuch. Nie idź do kolejnego dietetyka, spróbuj zaufać organizmowi i pozwól mu normalnie żyć! Zjedz coś co jedzą "normalni ludzie" i przestań się katować tym dietami. Popadłaś w jakąś kompletną paranoję...
alu

Sortuj wg