Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 10 cze 2015, 22:39
bezsilna_22, to może niech to będzie moment przełomowy, żebyś to życie zaczęła zmieniać? Gadasz jak nakręcona, ciągle tak samo i o tym samym - do niczego dobrego Cię to nie zaprowadzi. Wybacz dosadność, ale głaskanie po głowie nie działa. Wg mnie potrzebujesz solidnego kopa w dupę. Moja ciocia przy czwartym nawrocie raka ciągle powtarzała, że jeśli człowiek nie walczy i nie próbuje uczynić swojego życia lepszym to nie zasługuje na nic dobrego. Mocne słowa, wiem, ale kurde prawdziwe!
alu

przez Mili89 10 cze 2015, 22:48
bezsilna_22, nerwica typowy napad lekowy :* spokojnie wypij melisy i spac:*
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Mili89 10 cze 2015, 22:50
Alu ma racje ... Musisz zacząć z tym walczyć i sie zmieniać.

Włącz sobie Polsat głupia komedia leci ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ardash 10 cze 2015, 23:24
alu mocne, ale prawdziwe to, co mowila twoja ciocia.

Mili to dobrze, ze w koncu trafilas na lekarke, ktora zajela sie tym usg. Trzymam kciuki za poniedzialek:)
Co do bolu brzucha to moga byc gazy zgromadzone w jelicie.
Ja w pierwszej ciazy mialam zaparcia.Pomagala mi pita na pusty zoladek maslanka. Tylko uwaga: lepiej pozostac po jej wypiciu w zasiegu kibelka ;)

nefretis daj znac, co i jak.

bezsilna nie bede sie powtarzac bo alu i Mili napisaly ci wszystko. I maja racje.

przez Mili89 10 cze 2015, 23:31
Ardash, ta lekarka jest super i przyjmuje u mnie w przychodni tylko na zastępstwa. To ona mi ferrytyne zbadała . naprawdę widać ze chce pomoc i nie zgania wszystkiego na stres... Odrazu zadzwoniła i w 2 minuty juz bylo załatwiona. Widocznie tamten lekarz miał to gdzieś bo minęły 2 tyg ponad i nic... W Poniedxialek będę miała USG mam nadzieje ze będzie dobrze i ze ten bol to nic groźnego...
A Ty jak się czujesz? Ja nieznosze maslanek :( jem serki danio jedynie... Większość rzeczy mnie odrzuca...

Kurcze Nefretis odezwij sie!!

przez Ardash 11 cze 2015, 09:17
Mili u mnie odpukac nie jest zle. Wprawdzie stres zwiazany ze spozniajacym sie okresem odbil sie na jak zawsze na moim ukladzie pokarmowym, ale powoli wszystko wraca do normy.
Oczywiscie leki nadal sa, ale jakos daje rade :)

nefretis odezwij sie...

przez nefretis 11 cze 2015, 12:31
Dziewczyny, Ardash, Mili odzywam się przepraszam, ze nie od razu ale było kilka zawirowań, pozno wróciłam, dzis od rana duzo zajęć w domu bo niedługo wychodze na psychoterapię
Otóż zostałam bardzo dokładnie zbadana poprzez USG bo gin podejrzewał torbiel lub PCO. A jajniki czyste, macica bez zmian, idealna. W ogóle wszystko tam prawidłowo, ładnie. USG robił mi z 15 min myslałam ze nie wytzrymam , taki dyskomfort:( Ale najważniejsze, nie mam żadnych guzów, guzków, cyst itp.
Potem zbadał mi jak sie ma "nadżerka", badana rok temu, no więc jest duuuzo lepiej, byłam przeszczesliwa
A więc padło na hormony... FSH mam ponadd 30 czyli jak w meenopauzie:( Podobno podczas Hashimoto mogą szwankować/być atakowane inne narzady (u mnie jajniki) - mam niedobory estrogenów bo sucha sluzówka itp

Dziewczyny ten lekarz jest znany w moim miescie z nieprzepisywania hormonów, tabletek anty nie przepisuje nikomu, oczywiscie ma sporą liczbę zwolenniczek. I ja chyba tez sie do nich zaliczam. Wczoraj powiedział wyraźnie, że ciągle się szkoli jeździ na sympozja, na ostatnim powiedziane było jednoznacznie, że terapie hormonale powodują nowotwory i nie koniec kropka, on nie ma sumienia. Niektorzy lekarze tym leczą, czasem z powodzeniem (choć nikt nie zna skutków długoletnich bo za krótko na taką skalę stosuje się np. HTZ) Ma wiele pacjentek z rakiem piersi po hormonach i tabletkach:( załamał mnie bo kiedys brałam przez 1,5roku ale OK nie o tym. Niebawem bede szczesliwą posiadaczką Lady Comp i mam gdzies tabsy i prezerwatywy:) Ciesze sie, że niedostałam hormonów bo tego sie bałam.
OK rozpisałam się - ostatecznie przepisał mi Hydrokortyzon (steryd) by chronić mnie przed atakiem przeciwciał. jestem załamana - wiem że to steryd, cięzki steryd.
Czytałam do nocy o tym. Przy Hashimoto sie nie bierze:( Nie wzięłam dziś. Pisałam też na forach tarczycowych - odradzono mi!
Chiałabym sie uwolnic od myslenia co mam robić - chyba naprawde nie wezme, moja ciotka (medyk) - tez odradziła stanowczo. Kazała wyrównać taczyce i bedzie OK.
wiem, ze to może dla was troche czarna magia ale wygadałam się :blabla:
Czy któraś z was brała hydrokortyzon? na co?
buziaki

przez Mili89 11 cze 2015, 13:01
nefretis, ja zaraz oszaleje dwa razy juz post napisalan i sie skasował... Pisze z tel :/ mowilam ze to hormony a nie żadne inne!! Mam nadzieję ze troche sie uspokoilas. Ja bralam jakiś steryd przez miesiąc na rumień guzowaty po anginie. Bolaly mnie stawy rok juz podejrzewano RZS ale reumatolog zobaczył masę rumieni na nogach myslalam ze to siniaki i bralam miesiąc steryd bez żadnych ubocznych skutkow. Zmniejszając co tydzień dawkę. Po tygodniu juz czulam dużą ulgę. Nie wiem jak jest przy hashi moze powinnas poradzic sie endo ?

Dziewczyny mniebdalej kluje po tej lewej stronie. Goni mnie chyba do łazienki mam nadzieje ze przejdzie ten bol bo juz sie boje. Jelita mogą tyle kluc w ciazy ?? Masakra:(

przez Mili89 11 cze 2015, 18:12
Jade do szpitala zobaczyć co sie dzieje bo bol nie przechodzi a ja juz sie cala trzese...boje sie:( odezwe sie jak wrócę trzymajcie kciuki prosze!

przez alu 11 cze 2015, 18:20
Mili89, daj znać jak wrócisz. Wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki!
alu

przez Pawelt 11 cze 2015, 18:47
Mili, moja żona w początkowym okresie ciąży też miała bule brzucha, ponieważ wszystkie wnętrzności muszą się przemieścić, żeby zrobić miejsce dla dzidziusia.
X_x

przez Mili89 11 cze 2015, 19:22
Byłam zbadał mnie jakis lekarz sprawdził mocz czy noe ma infekcji i powiedział ze mogą mnie bolec mięśnie bo sie rozciągają albo dzidzia gdzieś ucisnela albo moge poronic ze jest duzo możliwości i mam leżeć odpoczywać nie męczyć sie i obserwowac...nie zrobili USG bo mam mieć w poniedziałek. Żadnej infekcji nie ma... Masakra ...w pierwszej ciazy nie mialam takich boli ;( leże i sie zamartwiam

przez bezsilna_22 11 cze 2015, 22:00
Mili89, będzie wszystko dobrze! Jak się teraz czujesz?

U mnie jest tragedia, mam znowu myśli,żeby się zabić. Mam takie zaparcia, że nie mogę już wytrzymać, ledwo siedzę, odbija mi się fermentem, mam wzdęcia, kolkę, zgagę, w brzuchu jakbym miała 2 kg kamieni, mogę to wszystko przez skórę rękami przesuwać, te jelita są wypełnione tą zalegającą zawartością od początku, zaczyna się kilka cm nad pępkiem, szczególnie lewa strona, nie daję już rady. Jem na siłę, ale wszystko mi gnije, rano miałam odruchy wymiotne, wszystko mi się cofa.
Boże, jak oczyścić te jelita, te tosyny mnie zabiją, albo pęknie mi jelito, przecież to jest chore, MUSI być jakaś przyczyna!!!!!!!
Dziś rano wyszło ze mnie tylko takie coś, jak żółte nitki, ja się boję, że mam znowu glistnicę, inwazję glist i one blokują jelito :cry:
bulgotanie, wzdęcie, zaparcie, na żołądku uczucie 100 kg, na brzuchu to samo, uczucie nieznośne, rozpierania, gnicia, fermentowania, zalegania, mdłości, zawroty głowy. Przecież ta zawartość jelit kilkumięsieczna, zbita może mnie zabić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co mam zrobić????????????? Jem na siłę, ale po prostu jest masakra. Obiad miał objętość ok 500 g (dużo warzyw jem), więc to nie jest jakoś superdużo, przecież ludzie też jedzą obiady np. z dwóch dań i to też ma dużą objętość. Ale moje jelita są zapchane, więc nic "nie idzie" dalej, wszystko mi gnije, rano budzę się ze zgagą i chcę wymiotować. Ja nie dam rady tak dłużej. Potem zjadłam miskę 300 g truskawek, myślałam, że może mnie pogoni. Jadłam na siłę, a teraz nie mogę wstać, wszystko gnije, Boże, co się dzieje z moimi jelitami, dlaczego tak się stało, jak mam sobie pomóc?

przez Mili89 11 cze 2015, 22:30
A bierzesz te leki które dostalas ? To musi troche potrwać. Rozleniwilas jelita tymi czopkami i lewatywami teraz troche minie zanim zaczną normalnie pracowac. Musisz być cierpliwa:*

Sortuj wg