Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 28 maja 2015, 12:58
nefretis, biore seroxat 10 mg po konsultacjach z lekarzem i z polozna... dawka terapeutyczna zaczyna sie od 20 mg ale 10 mg mi pomaga powiedzieli, ze to bardzo niska dawka i nie bedzie miala wplywu na ciaze i dzidzie...
poza tym biore tylko kwas foliowy, wit c i d ...
nie biore nic poza tym wiec mam nadzieje, ze nie zaszkodze... najpierw balam sie czytajac polskie strony, ale przewertowalam zagraniczne badania i fora i kobiety biorac 40 mg nie mialy problemow... czasem niestety trzeba brac leki, bo bez nich napewno bym nie dala rady :((

bylam dzis u lekarza, dal mi skierowanie na usg zeby zobaczyc co to jest to drugie- czy to drugi pecherzyk czy krwiak...
poza tym zrobilo mi sie cos dziwnego na nodze, jakby mnie cos ugryzlo, swedzi i boli a dookola mam siniaka... lekarz powiedzial, ze to infekcja grzybicza :/ dostalam masc...
troche sie boje co to jest...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez nefretis 28 maja 2015, 13:20
Mili89 napisał(a):nefretis, biore seroxat 10 mg po konsultacjach z lekarzem i z polozna... dawka terapeutyczna zaczyna sie od 20 mg ale 10 mg mi pomaga powiedzieli, ze to bardzo niska dawka i nie bedzie miala wplywu na ciaze i dzidzie...
poza tym biore tylko kwas foliowy, wit c i d ...
nie biore nic poza tym wiec mam nadzieje, ze nie zaszkodze... najpierw balam sie czytajac polskie strony, ale przewertowalam zagraniczne badania i fora i kobiety biorac 40 mg nie mialy problemow... czasem niestety trzeba brac leki, bo bez nich napewno bym nie dala rady :((

bylam dzis u lekarza, dal mi skierowanie na usg zeby zobaczyc co to jest to drugie- czy to drugi pecherzyk czy krwiak...
poza tym zrobilo mi sie cos dziwnego na nodze, jakby mnie cos ugryzlo, swedzi i boli a dookola mam siniaka... lekarz powiedzial, ze to infekcja grzybicza :/ dostalam masc...
troche sie boje co to jest...

kiedy bedzie to USG?? A moze ugryzł CIę pająk? albo jakies inne dziadostwo.
O, tez czytuję duzo na zagranicznych stronach ( tylko, że ja o Hashi) i jest tam o wiele więcej i tak nie straszą jak u nas;)

przez Lonia1989 28 maja 2015, 13:42
jA TSH MIAŁAM 0,8 to znowóz moze za mało?? miesiac temu robione a we wrzesniu było 1,8

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 28 maja 2015, 15:35
Lonia1989, ja ostatnio mialam 0,6 i inne w normie i nic z tym mi nie zrobili...
na usg mam czekac na list, ale podobno szybko ma mi przyjsc...

byc moze ugryzl mnie pajak i z tego sie infekcja zrobila :/wyglada to okropnie... zrobila sie taka sucha skorka ze strupem i dookola tego jest siniak... swedzi i boli :( mam nadzieje, ze masc pomoze... jest od bakterii i grzybow :/

przez pralinka1 28 maja 2015, 16:47
Przez te badania cały dzień siedziałam jak na szpilkach. Odebrałam i się rozpłakałam jak dziecko - ze stresu.
Hemoglobina 10,9 ( 12 - 16 )
Hematokryt 33,1 ( 37 - 47 )
czyli anemia tak jak się spodziewałam ( ostatnio słabo się czułam ).
Erytrocyty 3,99 ( 3,80 - 5,40 )
Żelazo 40,94 ( 37 - 145 )
jakaś Fosfataza alkaiczna 54 ( 53 -141 ) nie wiem co to w ogóle jest ...
cukier 82 ( 60 - 99 )
i ta FERRYTYNA, która mnie przeraziła ! - bo mój wynik to 7 przy normie ( 13 -150 )
Jak odczytałam to zaczęłam ryczeć jeszcze bardziej. Przeraziłam się dlaczego mam tego tak mało.
Ktoś tu pisał o tej ferrytynie, proszę o wyjaśnienie o co z tym chodzi bo wizyte u lekarza mam dopiero w poniedziałek.

przez Aurelitka 28 maja 2015, 17:02
pralinka1, ferrytynę chyba się bada, żeby okreslić ile żelaza masz zgromadzonego w tkankach i chyba to własnie ferrytyna mówi o właściwym poziomie żelaza, jakoś tak :)

przez pralinka1 28 maja 2015, 17:43
Czyli wygląda na to, że nie mam zapasów żelaza ...

przez Krwiozercza_Mysz 28 maja 2015, 17:53
Pralinka mam kuzynkę lekarkę jak chcesz może spojrzeć na te badania i Ci pomoc
Krwiozercza_Mysz

przez Krwiozercza_Mysz 28 maja 2015, 17:53
Sensie wyjaśnić wyniki
Krwiozercza_Mysz

przez Krwiozercza_Mysz 28 maja 2015, 17:55
Co prawda to pediatra no ale zawsze cos
Krwiozercza_Mysz

przez pralinka1 28 maja 2015, 19:05
Krwiożercza Mysz Kochana jesteś

przez Mili89 28 maja 2015, 19:18
pralinka1, ja tu ciagle pisalam o tej ferrytynie...
ja mam 11 :mrgreen: :lol:

ferrytyna to zelazo ktore masz zmagazynowane w organizmie...
we krwi zelazo moze byc w normie, bo organizm czerpie z magazynow zeby to wyrownac... dopiero jak magazyny sie wyczerpuja to zaczyna sie anemia... a od anemii mozna miec duzo objawow podobnych do wielu chorob, bladosc, sennosc, zadyszke, oslabienie, zawroty i bole glowy... ale nie martw sie! to nie jest tragiczny wynik...
napewno lekarz zaleci branie zelaza- najlepsze jest chela ferr - najlepiej sie wchlania i wazne, zeby w pozywieniu tez zelazo sie znajdowalo...
nie martw sie ... :* szybko to wszystko wyrownasz :*

dlatego zawsze mowie wszystkim ktorzy niby maja zelazo ok- nie badajcie zelaza tylko ferrytyne...

ja mialam zelazo ok a ferrytyne 11...

Twoje wyniki pokazuja anemie z braku zelaza nic poza tym wiec nie boj sie :*

przez olga_xxx 28 maja 2015, 19:48
Ja tez mam problem z niskim zelazem, a ferryty nie mam prawie wcale, zyje i sie dobrze mam :) Lekarz mnie uspakajał, bo miałam chyba 4 i panikowałam, że to wcale nie oznacza nic zlego ;)))
U mnie wiaze sie to ze zla dieta, nie jem miesa i obfitymi miesiaczkami.
Hemoglobine mam dobra mimo tych braków:)

przez nefretis 28 maja 2015, 20:29
pralinka a co myslisz o przyczynach takich wyników? Masz obfite miesiączki? badałaś kiedys tarczyce? oprócz tsh? najważniejsza jest przyczyna szczególnie ferrytyny, rzeczywiscie nisko masz, dostaniesz żelazo, zreszta samo zelazo tez blisko dolnej granicy. może masz uboga dietę?

ja jeszcze nie badałam, wiem, ze wyjdzie mi nisko. mam hashimoto wiec u mnie przyczyna jest tu (złe wchłanianie itp), wypadaja mi włosy, jestem zmeczona...ech...na wszelki zaczęłam brać Floradix - żelazo, kw. foliowy, b6, b12 i kilka innych niezbednych przy anemii.
zobaczymy...

nie załamuj sie , okazuje sie, ze anemia to czesty problem, są dobre suplementy, jak piała Mili, wzbogacisz dietę itp.

Mili a jaka u Ciebie była przyczyna anemii?

Sortuj wg