Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bmm 25 maja 2015, 21:55
Dzisiaj zrobiłam sobie badania na boreriozę i po południu zrobiłam sobie badanie na cukier z palca wynik wyszedł 108. Norma do 100. Co to znaczy ?????
bmm

przez ego 25 maja 2015, 22:05
Byłaś na czczo na badaniu?
ego

przez DamianS97 26 maja 2015, 00:20
Ja przypisywałem sobię bardzo wiele chorób , o boże było tego sporo .Przykre jest tylko to , że zepsułem sobię całe wakacje 2 miesiące istnej męczarni w pokoju ;/ Ale chyba taką "najsławniejszą" moją chorobą był czerniak ...
Świat to nie samo słońce i tęcze , to wredne i obrzydliwe miejsce , nie ważne jak bardzo jesteś twardy świat rzuci Ci sie na kolana i nie pozwoli powstać
, jeśli nie będziesz walczyć...

-Eric Thomas

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lonia1989 26 maja 2015, 09:42
Milii -moja kolezanka miałą tak ze były dwa pecherzyki jede z zarodkiem bijace serduszkoa drugi jakis dziwny wkoncu zaczeła krwawic i okazłao sie ze to były dwa zarodki tylko jeden po prostu obumał czy tam był tylko pecherzyk, ale nie martw sie jak u dzidziusia bije juz serduszko to jest ok:) i na pewno bedzie.

Ja w ocy zle spie jakos, w dzien jest spoko, ale w nocy mam ciagle jakies koszmary realistyczn esny, wybudzam sie po kilka razy dostałam tabletki od lekarza ziolowe na sen jeszcze ale kazłą brac 1 i biore od 3 dni i zero poprawy a na opakowaniu pisze ze na sen nalezy brac 2 lub 3 sztuki, moze powinnam wziac wiecej ? tylko boje sie ze jak sie tego na biore to sie nie dobudze do dziecka rano;/

przez bmm 26 maja 2015, 09:44
Ego nie byłam na czczo byłam po lekkim obiedzie rosół z makaronem. Jakaś godzinę po nim miałam robione.
bmm

przez ego 26 maja 2015, 10:23
No czyli jak podejrzewałam, podwyższony wynik cukru, świadczy o tym, że przed badaniem coś jadłaś. :)
ego

przez Mili89 26 maja 2015, 14:35
Lonia1989, bierz 2 spokojnie- jesli do 3 jest radzone to musialabys chyba z 5 zjesc zeby sie rano ciezko dobudzic...a probowalas hydroxyzyne ? na mnie nic tak dobrze nasennie nie dziala jak to a nie jest szkodliwe :) nawet dzieciom przepisuja ...

dzisiaj mam wizyte u poloznej, pokaze jej zdjecia usg i ma mnie wyslac na drugie dokladniejsze usg... zobaczymy...bardzo sie denerwuje...
bmm, badanie cukru robi sie na czczo- norma badania wlasnie jest pisana pod to ;) wiec pewnie masz cukier w normie :)
po kazdym posilku, nawet papierosie- cukier idzie w gore...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Lonia1989 26 maja 2015, 14:57
Mam hydroksysyzyny w syropie bo kiedys lekarka przepisała mojej córci jak ja komary podziabały na swedzenie ale to jest tak gorzkie i ohydne ze az cofa, ile tego bierze dorosły tej w syropie??

przez Aurelitka 26 maja 2015, 17:17
odebrałam wyniki, jeśli chodzi o tarczycę
TSH mam 3,500 norma max do 4,200
i FT4 mam 1,25 norma max do 1,70
czyli tamto to po prostu było jakieś wahnięcie pewnie, ale o tyle dobrze, że przy okazji miałam usg węzłów, ale co ja się nadenerwowałam to moje, czyli ostatnia moja droga, to usunięcie pieprzyka, ale tak go zaczełam teraz oglądać i mam wrażenie, że ja wszystkie mam takie te znamiona, wiec pewnie chodzi o ten stanik, 9 czerwca usunięcie...

przez nefretis 26 maja 2015, 17:30
Aurelitka napisał(a):odebrałam wyniki, jeśli chodzi o tarczycę
TSH mam 3,500 norma max do 4,200
i FT4 mam 1,25 norma max do 1,70
czyli tamto to po prostu było jakieś wahnięcie pewnie, ale o tyle dobrze, że przy okazji miałam usg węzłów, ale co ja się nadenerwowałam to moje, czyli ostatnia moja droga, to usunięcie pieprzyka, ale tak go zaczełam teraz oglądać i mam wrażenie, że ja wszystkie mam takie te znamiona, wiec pewnie chodzi o ten stanik, 9 czerwca usunięcie...

TSH 3,5 to wysoko. Kobieta w wieku do 30 lat powinna miec je około 1-1,5 - tak mówi prof. endo u którego byłam, jak miałam 2,5 to musiałam brac euthyrox
napisz jakie są dokładnie normy lab. (od-do) na FT4, FT3 nie badałaś?

przez Aurelitka 26 maja 2015, 17:50
nefretis,
kurczę, myślałam, że koniec z tą tarczycą :(
norma tsh jest od 0,270 do 4,200
a norma ft4 jest od 0,93 do 1,70 ja mam 1,25

przez Aurelitka 26 maja 2015, 17:52
moja doktor teraz ma urlop do 3 czerwca wiec nawet do niej nie mam jak iść, nie wiem czy gdzieś dalej mnie skieruje, czy co, usg wyszło dobrze i nie mam tego hashimoto, w ogóle usg tarczycy wyszło ok, nie jest powiększona, nie mam zadnych guzków, ognisk zaplanych, wszytsko prawidłowo, tkanka i naczynia też wiec to może być zwykła niedoczynność ?

przez Aurelitka 26 maja 2015, 18:08
kurde i czytałam że to od tego głupiego stresu ta niedoczynność, ale jak ja mam się nie stresować :(

przez nefretis 26 maja 2015, 20:33
AURELITKA a jak Ci wyszło USG tarczycy? TSh masz za wysokie, chyba stres nie ma na nie az takiego wpływu?, FT4 41.56%, czyli tez troche poniżej normy, szkoda, ze nie zrobilas FT3. wiesz, ja powoli dochodze do tego, ze większosc objawów nerwicowych daje niedoczynnosc (nawet mała, bo przez jakis czas była u mnie minimalna, w normie - smieszne sa te nasze normy, miałam kiedys TSH 4, czyli w normie lab. bo bylo do 4,2 i moj endokrynolog wzburzony natychmiast podjal leczenie, czyli w sumie po co normy???? ).

Tez juz sie zalamuje. Podwyzszyłam sobie Letrox i od jakis 3 dni mam troche mniej lęków. I biorę bardzo duze dawki magnezu, on wycisza lęki i uspokaja ciało
podobnie wit D3 - jest przeciwdepresyjna i czasami lekarze daja ja w nerwicach
biorę jeszcze b12 i zelazo, zeby troche sie zregenerować, bo niedobory tez daja objawy nerwicy i depresji.

Sortuj wg