Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Krwiozercza_Mysz 17 maja 2015, 18:42
Ja uwazam ze jesli znamie jest do usuniecia to trzeba jednak byc gotowym na wszystko ponieważ nawet okrągłe znamie moze byc czerniakiem i moze byc on w uśpieniu nawet 8 lat takze nie dziwie sie ze aurelitka panikujesz. Trzeba byc czujnym.
Krwiozercza_Mysz

przez Krwiozercza_Mysz 17 maja 2015, 18:48
Moj kolega walczy z czerniakiem mial pieprzyka cale zycie na ramieniu i niestety draznil go a to na silowni później jeszcze go zaklejal i stalo sie .. czerniak jest krolem wsrod nowotworów dlatego zawsze trzeba by czujnym
Krwiozercza_Mysz

przez scooby 17 maja 2015, 19:22
Moi drodzy, to znow ja. Bole po lewej stronie sa mniejsze, ale nadal sa. Poza tym ta lewa strona brzucha jest napuchnieta ;( obawiam sie, ze to miesak :( i ze jest w miesniach, dlateto nie czuje zadnej guli, a jedynie jest opuchlizna ;(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lonia1989 17 maja 2015, 20:13
spokojnie Aurelitka, na pewno nic z tym znamionem nie jest nie tak, mój szwagier miał usuwane teraz w grudniu i tez lekarz mu nagadał ze trzeba usunac bo jest podejrzane ale nic nie wyszło w histopacie i jest ok a miał takie wieeelkie to znamie i brazowe ciemne strasznie.
Co do mojego samopoczucia to nie wiem sama, raz lepiej raz gorzej w sumie zadnych bólów juz nie odczuwam ale jeszcze mam wilgoc w uszach rano to mnie niepokoi i to pykanie;/ 3 noce spałam pod inna kołdra nie z piór i do tego w długich spodniach i sie nie spociłam juz ani troche, zobaczymy jak dalej, mysle jeszcze poduszke zmienic na jakas antyalergiczna. otoczeie zauwaza poprawe, mąż mówił ze od jakiegos tygodnia jestem "normalniejsza" od srody biore wiecej setaloftu i wydaje mi sie ze ta wieksza dawka lepije na mnie działa. w srode mam wizyta u psychiatry zobaczymy co mi powie

przez Ardash 17 maja 2015, 21:31
Lonia ciesze sie, ze u ciebie lepiej :) tak trzymac :great: :great:

Scooby jaki znow miesak?? No co ty dziewczyno :D :D

Krwiozercza_Mysz blagam cie nie pisz o takich strasznych przypadkach :uklon: :uklon: Ja wiem, ze chcesz dobrze, ale nam to naprawde nie pomaga :( :( Ja po przeczytaniu tego postu o twoim koledze mialam atak paniki i musialam sie naszprycowac lekami :( :( Teraz siedze i rycze :why: :why: :why:
Wydaje mi sie, ze wiekszosci osob na tym forum takie historie nic nie daja, a tylko niepotrzebnie nakrecaja.
Kochani, ograniczmy sie moze do tego co nas samych meczy i trapi,

przez Aurelitka 17 maja 2015, 22:18
także super, wchodzę tutaj żeby się uspokoić i akurat przed zaśnięciem super ekstra stres mam, także dziękuje Wam wszystkim, ale już nie będe zaglądała na to forum, bo to mi wcale jednak nie pomaga, i teraz ja powinnam wziąć jakieś uspokajacze, bo serce mi wali jak oszlałe , maleństwo mnie uspokoiła a tu bęc i znowu, specjalnie nic nie czytałam w necie, ale widać mogę sobie żyć jednak z czerniakiem tyle lat, chociaż takich znamion mam pewnie a 15 jeszcze, także pewnie już niedługo mogiła...
bardzo dziękuje wszystkim, którzy tutaj mnie pocieszali, ale ostatni raz piszę na tym forum, i tak od lipca żyje w ciagłym stresie, wiec nie chce go sobie dodawać jeszcze :(

przez Aurelitka 17 maja 2015, 22:21
czyli tym tokiem rozumowania moja mama i ciocia też już dawno powinny leżeć w grobie, bo mają mnóstwo znamion jak ja, okragle i nieokrągle, wystające, różnokolorowe, tak samo moja współlokatorka, która teraz siedzi obok w pokoju, miała pieprzyk do usunięcia, ale nie poszła, ale dalej moze miec czerniaka w uśpieniu, chyba jej muszę o tym powiedzieć ....

przez Aurelitka 17 maja 2015, 22:27
ide się żeganć z rodziną,
już płaczę :cry:

przez martini123 17 maja 2015, 22:31
dzien dobry wam wszystkim! dawno mnie tutaj nie było, weszłam razkilka dni temu i o to efektm- k*rwa mać (przepraszam, ale nie mogę sie powstrzymać) - boli mnie nad obojczykami, boli mnie pod pachami, mam powiekszony wezly pachwinowe (chyba z rok, ale wczesniej mialam to w dupie), boli mnie szyja i ciagle mysle albo o raku pluc albo o chloniaku. poza tym znowu oglądam moj pieprzyk ktory mam obserwowac o ktorym juz wczesniej zapomnialam. a było tak dobrze!!!!!!!

Krwiożercza mysz weź sie ogarnij!

Aurelitka nie wchodz tutaj, wyjdzie Ci to na dobre, na pewno CI nic nie dolega. ja tez mam pieprzyk, roznokolorowy, dwoch lekarzy to ogladalo i nic, mam tylko obserwowac. na prawde nie wchodz tutaj, mnie nie bylo kilknascie dni i bylo super, weszlam i masakra, bo ludzie nie maja co robic tylko pisac o przypadkach raka, gratulacje!!!!!!!!!!!!

przez nerwa 17 maja 2015, 22:37
Ale sluchajcie... troche was nie rozumiem. Watek jest o hipochondrii i o chorobach przypisywanych sobie.
To jest wrecz oczywiste, ze wchodzac tu, niestety narazamy się na czytanie o roznych chorobach (co raczej czesto moze pogorszyc stan).
No niestety, tak to wyglada. Najlepsza opcja w tej sytuacji to nie wchodzic na fora, nie czytac nic i tyle - to jest najzdrowsze. Kazdy wchodzi na wlasna odpowiedzialnosc :) :nono:
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez martini123 17 maja 2015, 22:39
na pocieszenie jesli chodzi o bole z lewej strony. ojciej mojego szwagra wyladowal w piatek na pogotowiu z 40 st goraczka, okropnym blem, drgawkami i zoltymi bialkami oczu, mial badanie krwi, nieciekawe wyniki, mial usg - cos wyszlo, ale niewiadomo co, potem tomograf brzucha - jakies plamy na trzustce, pobrany wcyinek, badanie i diagnoza - KAMIENIE W WORECZKU ZOLCIOWYM! a cala rodzina i lekarze bali sie ze to rak. bol byl okropny, nie do zniesienia, takaze rak to naprawde diagnoza ostateczna, jest milion innych schorzen o o wiele gorszych objawach, ktore sie po prostu leczy!

i takie rzeczy powinno sie tutaj pisac, a nie - kiedy, kto i na jakiego, trudno wykrywalnego raka umarl.

przez martini123 17 maja 2015, 22:40
NERWA - pisac o swoich objawach ok, ale pisac o tym jak ktos mial raka kilkanascie lat ui mu go nie wykryli i umarl, albo jeszcze lepiej - czul si esuper, wyniki super, potem sie okazalo, ze ma raka i umarl? to chyba juz mija sie z celem

przez nerwa 17 maja 2015, 22:42
Chociaz oczywiscie, osoby ktore tu wchodza, zdaja sobie sprawe chociaz w minimalnym stopniu, ze raczej jest to tylko wkrecanie (sam tytul watku to hipochondira przeciez...).
Ja to bardziej trktuje jako napisanie o swoich objawach, a wtedy zawsz ektos powie - "nieee, mam to samo. To tylko nerwica". itd.
Ale ludzie wkrecaja sobie rozne rzeczy, boja sie bo ktos tez chorowal, i wiadomo, ze beda o tym pisac. Tak samo jak niektorzy pisza tutaj o swoich prawdziwych chorobach, ktore maja stwierdzone.

Mi sie wydaje, ze nic sie nie poradzi.
Chociaz oczywiscie, straszenie nie ma tu zadnego sensu. Ale musicie pamietac, ze wchodzac tu i czytajac o tym wszystkim (nawet nie o straszeniu tylko ogolnie ciagle o tych chorobach i problemach kazdego z nas) caly czas sie na tym skupiamy i o tym myslimy. A to do niczego nie prowadzi :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Aurelitka 17 maja 2015, 22:49
ja też liczyłam na to wchodząc tutaj, że ktoś napisze, że też to miał jest ok, że ma podobne objawy, a nie z grubej rury że już mam się kłaść do grobu, bo przecież nowowtowory zyją w uśpieniu, więc rozumiem , że kazdy mój pieprzyk to czerniak, a mam ich ze 30

Sortuj wg